الگوریتم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ

الگوریتم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ

الگوریتم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ ، کمپین های بازاریابی سنتی همیشه با شناسایی و هدف قرار دادن افرادی که به احتمال زیاد یک محصول یا خدمات خاص را می خواهند انجام می دهند. قبل از اینترنت، این هدف‌گیری با تبلیغات مبتنی بر جنبه‌هایی مانند برنامه‌های تلویزیونی، بخش روزنامه یا نوع مجله که جمعیت‌شناسی خاص از آن لذت می‌برند، گسترده بود. اما اینترنت و ظهور دستگاه های قابل حمل، صنعت و نحوه طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ را متحول کرده است.

به لطف اینترنت، بازاریابان می توانند با دقت بیشتری در مورد مصرف کنندگان اطلاعات کسب کنند – و همچنین آنها را هدف قرار دهند. با این حال، با افزایش کمیت داده ها، پیچیدگی تجزیه و تحلیل آن نیز افزایش می یابد. در سال 2018، حدود 3.9 میلیارد نفر کاربر اینترنت بودند. این تعداد تا سال 2023 به 5.3 میلیارد افزایش خواهد یافت. به همین دلیل است که الگوریتم ها به طور فزاینده ای ضروری هستند.

آیا الگوریتم ها برای کمپین های بازاریابی دیجیتال حیاتی می شوند؟

الگوریتم ها قادر به پردازش داده های زیادی هستند و هدف گذاری دقیق تری ارائه می دهند
گوگل یک الگوریتم را به عنوان «فرایند یا مجموعه‌ای از قوانینی توصیف می‌کند که باید در محاسبات یا سایر عملیات‌های حل مسئله، به‌ویژه توسط رایانه دنبال شوند».

این به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، با این حال الگوریتم های مدرن به قدری مفید هستند که پیچیدگی و استفاده روزمره آنها به طور چشمگیری افزایش یافته است. پذیرش آنها نیز چندان جدید نیست.

الگوریتم‌ها با هدایت بخش‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال، اکنون می‌توانند مقادیر بیشتری از داده‌ها را نسبت به قبل تجزیه و تحلیل کنند و همچنین ترجیحات کاربر را بهتر ارزیابی کنند. صنایع اغلب به هم متصل هستند. به عنوان مثال، یک گزارش اخیر نشان می دهد که 90٪ از مشاغل مورد بررسی از طریق رسانه های اجتماعی دیده شده اند و 75٪ شاهد افزایش ترافیک بوده اند.

این مقاله را مطالعه کنید  اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

الگوریتم‌ها ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانند حجم وسیعی از داده‌ها را غربال کنند و علایق مصرف‌کننده را با دقت بیشتری نسبت به هر روش سنتی هدف قرار دهند و پیش‌بینی کنند. در نتیجه، بینش‌های بازاریابی جدیدی را ارائه می‌کنند و روش‌های جدید و بهبود یافته‌ای برای انجام کارها ایجاد می‌کنند.

الگوریتم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ
الگوریتم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه الگوریتم ها کمپین های بازاریابی دیجیتال را بهبود می بخشند؟- الگوریتم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ

یکی از ویژگی‌های الگوریتم‌های بازاریابی دیجیتال، توانایی آن‌ها در شخصی‌سازی پیام‌ها و همچنین اطلاعات وابسته به جمعیت‌شناسی است که شما به دنبال بازاریابی آن هستید. الگوریتم‌ها می‌توانند ویژگی‌های افراد را از طریق تاریخچه مرور آن‌ها بررسی کنند، این ویژگی‌ها را با نمودارهای هویت مقایسه کنند و با موفقیت افراد را به ویژگی‌های مناسب برای یک کمپین بازاریابی دیجیتال خاص متصل کنند.

به ورود کاربران نیازی ندارد، اما همچنان اطلاعات سفارشی و فردی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد، به ویژه در مورد آن ویژگی یا ویژگی جمعیتی صحبت می‌کند. الگوریتم‌ها همچنین می‌توانند از داده‌های رفتاری برای به تصویر کشیدن بهتر یک صفحه نمایش خلاقانه برای استفاده از آن به همراه مواد تبلیغاتی خود برای افزایش فروش و ترافیک استفاده کنند.

الگوریتم ها شروع به استفاده کامل از طبیعت و منطق پشت تبلیغات پرداخت به ازای کلیک کرده اند.
الگوریتم‌ها همچنین می‌توانند به افرادی که از وب‌سایت یک شرکت بازدید می‌کنند و در نهایت به فروش می‌رسند، ضربه بزنند. اینکه چگونه و چرا افراد در نهایت به تبلیغات یا وب‌سایت‌های خاصی متصل می‌شوند – و سپس در نهایت خرید انجام می‌دهند – می‌تواند بسیار متفاوت باشد. الگوریتم ها به پاک کردن مه از طریق داده های تعامل کمک می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  در دوره دیجیتال مارکتینگ

داده‌های تعامل می‌توانند مسیرهایی را که افراد از طریق اولین ابزار بازاریابی تا انتها طی می‌کنند، نشان دهد، نشان می‌دهد که افراد در کجا روی تبلیغات و تبلیغات خاص کلیک کرده‌اند، و همچنین نشان می‌دهد که چگونه آنها را به فروش رسانده‌اند.

الگوریتم‌ها می‌توانند این اطلاعات را پردازش کنند و همچنین ببینند که اتصالات کجا کار می‌کنند و همچنین کدام یک ضعیف هستند و ابزار دیجیتالی شما را برای فروش بالا می‌برد.

مدل‌های اسنادی که در بازاریابی استفاده می‌شوند می‌توانند دقیقاً نشان دهند که چه چیزی کار می‌کند و به شما کمک نمی‌کند تا در مورد بهترین چیز از نظر حفظ فروش و به حداکثر رساندن سود تصمیم بگیرید. ممکن است فکر کنید که یک فرمت یا روش بازاریابی کار نمی کند، در حالی که در واقع بهترین روشی است که دارید. الگوریتم‌ها می‌توانند این داده‌ها را برای شما آشکار کنند و همچنین حدس و گمان‌های کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را حذف کنند و به طور بالقوه در نحوه بازاریابی کسب‌وکار یا محصول خود، صدها یا بیشتر از شما صرفه‌جویی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟