مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال

مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال

مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال ، برنامه ریزی، مدیریت و اندازه گیری یک کمپین بازاریابی دیجیتال موثر چیست؟

با تعداد زیادی کانال، تاکتیک ها و ابزارهایی که بازاریابان می توانند از بین آنها انتخاب کنند، گرد هم آوردن ترکیب مناسب پیچیده است. آن را به درستی انجام دهید و می توانید با بودجه نسبتاً کم تأثیر زیادی داشته باشید. اشتباه بگیرید، و کمپینی که هفته‌ها و حتی ماه‌ها برای برنامه‌ریزی صرف کرده‌اید، در دنیای پر سر و صدا و رقابتی دیجیتال مارکتینگ غرق می‌شود.

این موضوعی است که وقتی از پلتفرم جدید تحلیلی جستجوی سریع خود برای درک اینکه چگونه مارک ها می توانند از داده های اجتماعی برای ایجاد محتوای جذاب استفاده کنند، به طور مفصل به آن نگاه کردیم. اما برای اینکه کمی عمیق‌تر بگردیم و یاد بگیریم که بهترین کسب‌ و کارها چگونه کمپین‌های خود را مدیریت می‌کنند، به این موضوع رسیدیم.

مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال
مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

به نظر شما مراحل کلیدی یک کمپین بازاریابی دیجیتال موثر چیست؟- مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال

چه بر روی کانال های دیجیتال تمرکز کنید و چه از کانال های سنتی استفاده کنید، ساختار کمپین توجیهی بازاریابی کلاسیک بهترین کار را دارد. این رویکردی است که برای اولین بار در یک دوره آموزشی در حال اجرا موثر کمپین های دیجیتالی که برای اولین بار در سال 2003 برگزار کردم، توصیه کردم، و هنوز هم کار می کند. اینها هستند:

اهداف کمپین و پیگیری
ما در تلاشیم تا از طریق کمپین خود به چه چیزی برسیم و چگونه متوجه خواهیم شد که چه زمانی به آن دست یابیم؟

بینش و هدف گذاری کمپین
ما سعی می کنیم به چه کسی برسیم و بر آن تأثیر بگذاریم؟

پیام‌ها و پیشنهادات کمپین کلیدی
ایده یا دارایی(های) بزرگ محتوایی که مخاطبان ما را درگیر می کند چیست؟ چگونه سعی می کنیم شرکت، محصولات و خدمات خود را جایگاه یابی کنیم؟
کدام کمپین یا پیشنهادات محصول مخاطبان ما را جذب و متحول می کند؟

این مقاله را مطالعه کنید  کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

طرح و بودجه رسانه ای کمپین
از کدام کانال های رسانه ای برای دستیابی و تأثیرگذاری بر مخاطبان هدف خود استفاده خواهید کرد؟
توالی و یکپارچگی فعالیت های رسانه ای چگونه خواهد بود؟

تولید دارایی کمپین
مدیریت دارایی ها برای تشکیل کمپین.

اجرای کمپین
چه چیزی باید قبل از زنده شدن و تنظیم کمپین در طول کمپین آزمایش شود؟

بررسی کمپین مرور ROI و یادگیری اینکه چه چیزی برای دفعه بعد موثر بوده و چه چیزی مفید نیست.

به نظر شما کدام مرحله مهمتر است و چرا؟

کمپین های بازاریابی موثر همیشه بر پایه یکپارچه سازی کانال های مختلف بوده اند تا مجموع کل بیشتر از هر کانال جداگانه باشد. بنابراین در مراحل مختلف، به یک چارچوب محکم نیاز دارید تا به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که یکپارچگی ظاهر می شود. بنابراین، من فکر می کنم که مرحله 4، تعریف یک برنامه رسانه ای و بودجه موثر که به یکپارچگی می رسد و شما را قادر می سازد به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید، مهم است. این شامل پیگیری مجدد از طریق رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی می شود که گزینه های دیجیتالی زیادی برای آنها وجود دارد.

برخی از اولین کمپین های دیجیتال مورد علاقه شما در چند وقت اخیر کدامند؟

در اینجا سه مورد، اول KFC Clean Eating Burger آورده شده است:

این یک کلاهبرداری عالی است که وبلاگ نویسان مواد غذایی بهداشتی را با حضور فیگی پاپلتون-رایس – یک وبلاگ نویس خیالی مواد غذایی که “به معنای واقعی کلمه با کلم پیچ ازدواج می کند” می فرستد. او در حال توضیح یک دستورالعمل ویدیویی برای «برگر غذای پاک» است: ترکیبی از گل کلم خام، یخ پالس، کلم پیچ و مرغ آب پز که با همبرگر نه چندان سالم لوئیزیانا کثیف که KFC در بریتانیا عرضه کرد، خرد می شود. بیش از 16 میلیون بازدید، قدرت ویدیوهای ویروسی را نشان می دهد که خنده دار هستند. ویروس های مارک دار همیشه به خوبی به یک محصول پیوند نمی دهند، اما این باعث می شود که آن را از بین ببرد.

در مرحله بعد، یک نمونه خیریه از MQ با کمپین “زمان ارائه یک xxxx در مورد بیماری روانی” آنها است.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نکته طراحی برنامه دیجیتال مارکتینگ

من تأثیر خلاقانه‌ای را که بر اساس پیام‌های مختلف «زمان تغییر واقعیت‌ها فرا رسیده است» را دوست دارم، که با نشان دادن این که چگونه این بیماری نادیده گرفته شده با 23 درصد از جمعیت تحت تأثیر قرار گرفته است، اما کمتر از 6 درصد از تحقیقات بهداشتی را صرف کرده است، به اشتراک گذاری تشویق می‌کند. در 10 احساس می کنند که بیماری روانی “بخش اجتناب ناپذیر زندگی” است. تصاویر و پیام‌های ساده به خوبی کار می‌کنند، اما این کمپین با ویدیوها و نظرات قدرتمند گروه‌های مستقل ادغام شده است.

AO از طریق طرح‌های ساده‌ای مانند درخواست از مخاطب برای مشارکت، تعامل زیادی را به دست می‌آورد، چه شمارش اردک‌های لاستیکی در ماشین ظرف‌شویی باشد، چه تعداد آبجو در یخچال فریزر، چه تعداد لباس در ماشین لباسشویی قرار می‌گیرد.

مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال
مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

و در مورد رایج ترین اشتباهاتی که بازاریابان مرتکب می شوند چطور؟

اگرچه من گفتم که یکپارچه‌سازی یک عامل کلیدی موفقیت کمپین است، اما به همان اندازه درست است که اگر دارایی محتوای مؤثر، جذاب و قابل اشتراک‌گذاری (مرحله 3) نداشته باشید که با مخاطبان شما طنین‌انداز شود، کمپین شما «مرده در آب» خواهد بود. بنابراین سرمایه گذاری نکردن زمان یا پول کافی برای ایجاد یک دارایی قانع کننده یک اشتباه رایج است. با استفاده از کمپین‌های دیجیتالی و مبتنی بر محتوا، ساخت مجدد محتوا و قلاب‌های تعامل برای حفظ کمپین مفید است. احتمالاً یک دارایی نمی تواند آن را کاهش دهد. تحقیق برای درک شخصیت خریدار مخاطبان شما در اینجا مهم است.

تحلیل روند و گوش دادن اجتماعی در کجای این فرآیند قرار می گیرند؟

ابزارهای بسیار خوبی برای تعیین اینکه کدام نوع از دارایی های محتوا مخاطبان را جذب می کنند و به اشتراک گذاری سریع دارند، وجود دارد. به‌عنوان بخشی از بهینه‌سازی «در حین پرواز» کمپین، می‌توانیم از ابزارهای شنیداری اجتماعی یا ردیابی هشتگ استفاده کنیم تا ببینیم پیام‌ها چگونه تقویت می‌شوند و سپس می‌توانیم روی پیام‌هایی تمرکز کنیم که بیشترین طنین‌اندازی دارند.

اندازه‌گیری کمپین چقدر مهم است و بازاریابان چگونه می‌توانند این موضوع را درست انجام دهند؟

اندازه‌گیری کمپین کار سختی است، زیرا اغلب قبل از اینکه کسی تصمیم به خرید بگیرد، چندین نقطه لمس در چندین دستگاه دیجیتال وجود دارد. این بدان معنی است که شما باید بتوانید تأثیر نقاط تماس مختلف را به روش های مختلف ببینید. دریافت این انتساب صحیح مهم است، زیرا می‌تواند نشان دهد که کانال‌های آگاهی از قیف، مانند رسانه‌های اجتماعی و صفحه نمایش، به جای کانال‌های آخرین لمسی مانند جستجوی مارک و بازاریابی ایمیلی، کجا به کمپین کمک می‌کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، اگر به فروش مربی برای برندهایی مانند آدیداس، نایک و پوما نگاه کنید، اغلب متوجه خواهید شد که جستجو برای مارک ها منجر به فروش می شود، اما با استفاده از این رویکرد، تعداد زیادی اشتراک گذاری که در فیس بوک و اینستاگرام می بینید نادیده گرفته می شود. جستجوها را برای ایجاد آگاهی و تقاضا وادار می کنند. اکثر اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی در گوشی‌های هوشمند از طریق برنامه‌ها انجام می‌شود، با این حال خرید روی دسک‌تاپ هنوز رایج است، بنابراین درک این موضوع نیز مهم است.

مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال
مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

ابزارهای ضروری که هر بازاریاب دیجیتال باید برای کمک به اجرای کمپین های موثر از آنها استفاده کند چیست؟

امروزه ابزارهای زیادی وجود دارد که هم به بینش برای اطلاع رسانی کمپین ها و هم برای اجرای کمپین ها کمک می کند. ما 30 دسته از ابزارها را شناسایی کرده‌ایم که فکر می‌کنیم اکثر کسب‌وکارهایی که در بازاریابی دیجیتال جدی هستند باید از آنها استفاده کنند. این ابزارها شامل هر دو ابزار رایگان و پولی است. از نظر کمپین‌ها، ابزارهای بینش برای ارزیابی جستجو و اشتراک‌گذاری اجتماعی مفید هستند، اما ابزارهای زیادی برای ایجاد صفحه فرود، پیگیری ایمیل، هدف‌گیری مجدد تبلیغات و شخصی‌سازی وجود دارد.

ما ابزارهای موجود را به دقت پیگیری می‌کنیم، زیرا Smart Insights تماماً در مورد کمک به بازاریابان برای برنامه‌ریزی، مدیریت و بهینه‌سازی با استفاده از میزان شگفت‌انگیز بینش و مارکت‌هایی است که امروز در مورد مشتریان، رقبا و اثربخشی کمپین خود در دسترس داریم. برای کمک به برجسته کردن برخی از بهترین ابزارهای موجود، ما یک پست و اینفوگرافیک محبوب داریم که فهرستی از 10 ابزار برتر بازاریابی موجود شامل برخی از ابزارهای رایگان عالی موجود از Talkwalker را ارائه می دهد.

این یک منبع عالی است. از اینکه امروز دیو وقت گذاشتید و راهنمایی هایتان در مورد مدیریت کمپین های بازاریابی دیجیتال بسیار متشکریم. و فراموش نکنید، اگر به دنبال بینش فوری در مورد کمپین های بازاریابی دیجیتال خود هستید، همین امروز جستجوی سریع ما را به صورت رایگان امتحان کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟