برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ

برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ

برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ ، اصطلاح برنامه ریزی معمولاً هیچ پروانه ای از هیجان را به همراه ندارد، اغلب کاملاً برعکس. با این حال، دنیای دیجیتالی فزاینده به این معنی است که ما باید به طور فزاینده‌ای نگران برنامه‌هایی باشیم که در دست داریم تا در میدان نبرد دیجیتالی به هم ریخته و پر هرج و مرج، در صدر قرار بگیریم.

در سال 2018، یک کمپین دیجیتال مارکتینگ به یک برنامه ریزی دقیق در پشت خود نیاز دارد تا بتواند تأثیر واقعی بر روی مخاطبان مورد نظر شما بگذارد. اگر معمولاً کمپین‌های بازاریابی خود را بر اساس یک برنامه کامل قرار نمی‌دهید، واقعاً وقت آن است که آن را تغییر دهید و یک برنامه کمپین بازاریابی دیجیتال را در عمل قرار دهید (مخصوصاً با نزدیک شدن سریع GDPR).

ما سوالاتی مانند طرح بازاریابی چیست؟ استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ چرا به یک برنامه بازاریابی نیاز دارید؟ و چگونه از کمپین های بازاریابی دیجیتال خود بیشترین بهره را ببرید.

برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ
برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

طرح بازاریابی چگونه به نظر می رسد؟- برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ

یک برنامه بازاریابی دیجیتال خوب شما را از طریق مراحل لازم برای رسیدن به یک استراتژی کمپین دیجیتالی که برای مخاطب هدف شما ساخته شده است، هدایت می کند، این کار را می توان در داخل یا خارج از یک آژانس بازاریابی دیجیتال انجام داد.

به درستی دنبال می‌شود، و همه جنبه‌های کمپین شما با اهداف بازاریابی دیجیتال و اهداف درآمدی شما همسو می‌شود و با ارتباطات بازاریابی اینترنتی مرتبط و تاثیرگذار، به شخصیت‌های مخاطبان شما در جایی که آنلاین هستند، می‌رسند.

بدون چنین برنامه‌ای در بنیاد، کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شما برای رشد کسب‌ و کار با مشکل مواجه می‌شوند و در رسیدن به بازگشت سرمایه شکست خواهند خورد.

در آماده سازی برای سال 2018، باید یاد بگیرید که چگونه یک استراتژی بازاریابی موثر ایجاد کنید. بازاریابی دیجیتال یک علم است… و ما فرضیه‌سازی، تحقیق و آزمایش را انجام داده‌ایم تا شما مجبور به انجام آن نباشید.

نتیجه – یک برنامه عملی که هر بار کمپین های بازاریابی اینترنتی تاثیرگذاری را برای شما به ارمغان می آورد. در سال 2018، این نحوه انجام بازاریابی دیجیتال به طور موثر است.

6 گام مهم در پشت یک کمپین بازاریابی دیجیتال موثر- برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ

1. خلاصه کسب و کار خود را تعریف کنید
بازار خود را تحلیل کنید
در مورد رقبای خود تحقیق کنید
اهداف و مقاصد خود را مشخص کنید
2. بودجه خود را مشخص کنید
تخصیص منابع
به چه دارایی هایی نیاز خواهید داشت؟
استراتژی توزیع را در نظر بگیرید (PPC؟)
3. شخصیت های خریدار را تعریف کنید
چالش ها و اهداف آنها را درک کنید
موضوعات و کلمات کلیدی را شناسایی کنید
ابزار/ کانال های بازاریابی مناسب را انتخاب کنید
4. توسعه محتوا
اطلاع
تبدیل
پرورش دهید
5. پیاده سازی
برنامه زمانی
ایجاد دارایی
طرح توزیع
6. گزارش نویسی
مسیر
اندازه گرفتن
سازگار شدن

این مقاله را مطالعه کنید  8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

برای اینکه به شما کمک کند کمپین بازاریابی دیجیتال خود را به درستی انجام دهید، در اینجا یک الگوی مفید استراتژی بازاریابی دیجیتال آورده شده است. این امر باعث می شود که تیم شما واقعاً پیشرفت هر کمپین بازاریابی دیجیتال را ردیابی کند و در همان صفحه باقی بماند که مراحل لازم الگوی برنامه بازاریابی استراتژیک خود را انجام می دهید.

برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ
برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه یک طرح بازاریابی برای کمپین های دیجیتال ایجاد کنیم؟

1. خلاصه کسب و کار خود را تعریف کنید

بازار خود را تحلیل کنید
همیشه با تحلیل بازار شروع کنید. قبل از پیشرفت، باید درک روشن و واقع بینانه ای از عملکرد محصولات یا خدمات خود در صنعت خود داشته باشید. یکی از راه‌های انجام این کار، تماس با مشتریان برای بازخورد صادقانه است. از طرف دیگر، می توانید برای این نوع اطلاعات به داده ها / KPIها مراجعه کنید.

در مورد رقبای خود تحقیق کنید
درک اینکه رقبای شما در کجا در حال موفقیت (و شکست) هستند بینش خوبی ارائه می دهد. این به شما کمک می کند تا مناطق درست (و اشتباه) را که باید برای دستیابی به مخاطبان مورد نظر خود هدف قرار دهید، درک کنید.

ابزارهای آنلاین عالی برای کمک به شما در انجام این کار وجود دارد. ابزارهای پولی مانند SEMrush یا Ahrefs تجزیه و تحلیل بسیار روشنگری از عملکرد دیجیتال را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند به راحتی جایگاه خود را در دنیای آنلاین مقایسه کنید. اکثر آنها دوره های آزمایشی رایگان (از 14 روز تا یک ماه) را ارائه می دهند تا بتوانید قبل از تعهد آنها را امتحان کنید. برای شروع لینک های بالا را دنبال کنید.

اهداف و مقاصد خود را مشخص کنید
شما باید به دنبال 3-5 هدف واضح برای هر کمپین باشید. از خودت بپرس…

. هدف کلی شما چیست؟
. به چه چیزی (به طور خاص) امیدوارید به دست آورید؟
و در نظر بگیرید…

. چه کسی (به طور خاص) کمپین را هدف قرار خواهد داد
. مدت زمان اجرای کمپین
. چگونه موفقیت کمپین را تعیین خواهید کرد

هر چه بتوانید در این مرحله دقیق تر باشید، بهتر است. استراتژی بازاریابی دیجیتال یک فرآیند دقیق است، بنابراین سعی کنید دقیقاً دقیقاً چه کسی را هدف قرار داده اید و دقیقاً چه چیزی از آن به دست آورید.

به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف شما افزایش ثبت نام سرنخ ها از یک محتوای مشخص است، می توانید نرخ پرش زیر KPI را از صفحه فرود اختصاص داده شده ردیابی کنید. موفقیت آمیز یا نه، این نوع داده ها به شما امکان می دهد در طول زمان بهتر و بهتر شوید.

در نهایت، این شاخص‌های کلیدی کلیدی باید اهداف رویکرد بازاریابی دیجیتال شما را ترسیم کنند و در پایان فرآیند باید به شما نشان دهند که آیا کمپین موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر، و اینکه آیا ایده‌های بازاریابی دیجیتال شما همان‌طور که می‌خواهید کار می‌کنند یا خیر. .

2. بودجه خود را مشخص کنید

بودجه اغلب یک موضوع دشوار است. مهم است که با محدود کردن برنامه بودجه بازاریابی و تخصیص هزینه، پتانسیل یک کمپین را محدود نکنید. با این حال، هر تصمیمی باید با در نظر گرفتن ROI بازاریابی باشد.

باید در نظر داشته باشید که بودجه شما به کجا خواهد رفت، و این حیاتی است که از همان ابتدا واقع بین باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین های دیجیتال مارکتینگ

در نظر گرفتن…

. تخصیص منابع
. مقدار/نوع دارایی
. استراتژی توزیع

به عنوان مثال، اگر قصد دارید از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک برای دیده شدن در یک جستجوی خاص گوگل استفاده کنید، باید در این مرحله از فرآیند توسعه کمپین، بودجه برای این کار در نظر گرفته شود.

3. Personas خریدار را تعریف کنید

شخصیت خریدار تجزیه و تحلیل یک مشتری ایده آل است که سپس به عنوان نماینده برای بخش خاصی از مخاطبان هدف شما عمل می کند.

ساخته شده بر روی ویژگی ها و ویژگی های بسیار واقعی – از سن، نقش شغلی، درآمد و غیره – یک شخصیت خریدار خوب باید به قلب چالش ها و اهداف اصلی این نوع خریدار برسد و به عنوان هسته استراتژی دیجیتال شما برای خریدار عمل کند. پویش.

با درک اهداف آنها و انواع چالش هایی که با آن روبرو هستند، می توانید شروع به ترسیم…

تم ها – که می توانید به عنوان پایه ای برای تولید محتوای خود استفاده کنید
کلمات کلیدی – که تأثیر محتوای شما را بر این بخش مخاطبان افزایش می دهد
استراتژی کانال – درک مکان این مخاطب در فضای دیجیتال (لینکدین، توییتر، انتشارات X و غیره)

این یک اشتباه رایج است که با انتخاب کانال بازاریابی اشتباه، یک ایده کمپین خوب را کاملاً بی صدا کنید. این به سادگی تاکتیک های بد بازاریابی دیجیتال است. با این حال، با درک قوی از مخاطبان و اهداف خود، این نباید مشکلی ایجاد کند.

نگرانی اصلی این است: کدام کانال (ها) به شما اجازه می دهد پیام های کلیدی خود را به مخاطبان هدف خود برسانید؟ (PPC، ایمیل مارکتینگ، نمایش، بازاریابی محتوا، سئو، رسانه های اجتماعی، شرکت های وابسته و غیره) این مهره را بشکنید و به خوبی در راه رسیدن به اهداف بازاریابی دیجیتال خود خواهید بود.

4. توسعه محتوا

هنگام نوشتن یک استراتژی دیجیتال برای یک کمپین، باید به سمت یک بخش خاص از مخاطبان تنظیم شود. برای روشن شدن این تمایز، کمپین های بازاریابی دیجیتال شما باید در 3 دسته مجزا تقسیم شوند:

. اطلاع
. تبدیل
. و پرورش دهید

هر نوع محتوا، مخاطبان را در مراحل مختلف سفر خریدار هدف قرار می‌دهد، که هر مرحله به نوع متفاوتی از تعامل برای ارتباط و درگیر کردن آن مخاطب خاص نیاز دارد.

. محتوای آگاهی باید بر اساس اینکه چه کسی آن را به اشتراک می گذارد، توسعه یابد. به جذابیت گسترده و قابلیت اشتراک گذاری انبوه نیاز دارد. ورود کدام اینفلوئنسرها خوب است؟ آیا می توانید با کسی که طرفداران زیادی دارد مصاحبه کنید؟ اینها انواع سوالاتی هستند که باید بپرسید.

. محتوای تبدیل باید به چالش هایی که شخصیت های خریدار شما با آن مواجه هستند پاسخ دهد. اگر ارزش اضافه نمی کند، آن را بخشی از استراتژی تبلیغات دیجیتال خود قرار ندهید.

. Nurture Content طوری طراحی شده است که مفید، مفید، آموزشی باشد، هر چیزی که برای مخاطبان شما مناسب است و آنها را با برند شما درگیر نگه می دارد. اگر به خوبی انجام شود، پرورش محتوا موفقیت برندسازی دیجیتال شما را متحول خواهد کرد.

برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ
برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. اجرا- برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ

در این مرحله، ایده هایی برای آگاهی، تبدیل و پرورش محتوای خود بر اساس بینش مخاطب و کلمات کلیدی خود آماده خواهید کرد. بقیه مرحله اجرا را می توان تقریباً به 3 حوزه اصلی تقسیم کرد:

این مقاله را مطالعه کنید  کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

برنامه ریزی زمانی
قبل از تولید محتوای دیجیتال، به درک محکمی از چارچوب زمانی کمپین خود نیاز دارید. این به شما کمک می کند زمان را تقسیم کنید و منابع را به طور موثر و مؤثر در کل کمپین رسانه دیجیتال برنامه ریزی کنید.

ایجاد دارایی
اکنون زمان آن فرا رسیده است که ایده های شگفت انگیز محتوای دیجیتال خود را به دارایی های واقعی و آماده برای توزیع تبدیل کنید.

برنامه ریزی توزیع
در اینجا باید دقیقاً تعیین کنید که هر قطعه از محتوای دیجیتال کجا و چگونه منتشر می شود و چه کسی مسئول جنبه های مختلف آن فرآیند است. همچنین باید در نظر داشته باشید که چگونه محتوای شما به عنوان یک مجموعه بزرگتر از محتوا با هم هماهنگ می شود. به عنوان مثال، اگر یک پست وبلاگ دارید که به یک قطعه دانلود تبدیل پیوند می‌دهد، باید محتوای دانلودی را تنظیم کنید و زمانی که پست وبلاگ منتشر شد آماده انتشار باشد.

6. گزارش

اندازه گیری کمپین های بازاریابی دیجیتال حیاتی است. اگر کمپین های خود را اندازه گیری نمی کنید، هیچ راه موثر و قابل اعتمادی برای بهبود آنها وجود ندارد.

بسته به طول کمپین دیجیتالی خود، باید یک سیستم گزارش حلقه بسته راه اندازی کنید که به شما امکان می دهد پیشرفت کمپین خود را از طریق آمارهای کلیدی و شاخص های عملکرد ردیابی و اندازه گیری کنید. اگر کمپین شما کوتاه است، ممکن است زمانی برای استفاده از نتایج یک کمپین معین برای بهبود خود وجود نداشته باشد، اما می توان از آنها برای تأثیرگذاری بر کمپین های بازاریابی دیجیتال آتی استفاده کرد.

هرچه بیشتر بتوانید اندازه گیری کنید (هرچه داده های بیشتری را بتوانید جمع آوری کنید، KPI های بیشتری را می توانید ردیابی کنید، نمودارها، آمار، معیارهای بیشتری را می توانید برای درک مخاطبان آنلاین خود استفاده کنید) بیشتر می توانید موفقیت کمپین های بازاریابی دیجیتال خود را دنبال کنید، و زمانی که می‌بینید چیزی فوق‌العاده خوب کار می‌کند یا زمانی که چیزی کاملاً درست نیست، می‌توانید بیشتر سازگار شوید.

این را می توان در زمان واقعی انجام داد. چیزی کار نمی کند؟ مشکلی نیست… درک کن. درستش کن آن را بهبود بخشید. از آن بیاموزید.

در کوتاه ترین زمان ممکن، خواهید دید که موفقیت بازاریابی دیجیتال خود از طریق انتخاب طبیعی تکامل می یابد. اگر شکست بخورد، می میرد. اگر کار کند، زنده می‌ماند تا هر چیزی را که در آینده می‌آید ایجاد کند و بر آن تأثیر بگذارد.

این جادوی انجام بازاریابی دیجیتال به روش صحیح است. به محیط دیجیتالی که در آن وجود دارد پاسخگو است. یک برنامه بازاریابی دیجیتال خوب بهترین راه برای ارائه هر آنچه که کمپین های دیجیتال مارکتینگ شما برای بقا و پیشرفت در دنیای دیجیتال نیاز دارند، می باشد. اکنون زمان آن است که آن را برای کسب و کار خود به مرحله اجرا در آورید. اگر در مورد استراتژی دیجیتال آنلاین، استفاده از الگوی استراتژی بازاریابی ما، یا هر یک از مراحل استراتژی دیجیتالی که در این مقاله به آنها پرداخته ایم، سؤال یا سؤالی دارید، می توانید از طریق وب سایت ما با ما تماس بگیرید یا با ما تماس بگیرید تا با یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟