نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ

نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ

نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ ، چه یک استارتاپ سه نفره را اداره کنید یا شرکتی داشته باشید که به موفقیت در سطح Airbnb رسیده است، دیجیتال مارکتینگ برای ادامه رشد ضروری است.

اگرچه این موضوع بسیار متفاوت است که یک کمپین بازاریابی دیجیتال مستلزم آن است و می تواند به آن دست یابد، عناصر اصلی وجود دارد که جهانی هستند.

برایانا پلازا، مدرس بازاریابی دیجیتال در مجمع عمومی، با TechDay صحبت کرد تا نحوه تعریف موفقیت یک کمپین، نحوه اجرای صحیح آن و همچنین نکات و ترفندهای کلی تجارت را به اشتراک بگذارد.

نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ
نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟- نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین دیجیتال مارکتینگ مجموعه اقدامات بازاریابی در فضای آنلاین است که با یک هدف و برنامه مشخص و در راستای انتقال یک پیام واحد و جذب ترافیک، افزایش تعامل کاربران با برند، ایجاد سرنخ‌های فروش و در نتیجه فروش بیشتر انجام می‌شود. برای پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ از انواع رسانه‌های دیجیتال مثل وب سایت، تبلیغات بنری، شبکه‌های اجتماعی و مورادی از این دست استفاده می‌شود.

مزیت کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ به کمپین‌های غیر دیجیتالی شفافیت جریان اطلاعات در این کمپین‌ها و اقبلیت اندازه‌گیری تمام جنبه‌های این نوع کمپین‌هاست. با استفاده از ابزارهای دیجیتال به سادگی می‌توانید میزان اثرگذاری کمپین و میزان تعامل مخاطبین با محتوای مورد نظر را محاسبه و برای بهبود آن اقدام کنید.

نکاتی در مورد اجرای یک کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق

دیجیتال مارکتینگ می‌تواند شامل چندین استراتژی مختلف برای تقویت رشد و دیده شدن باشد. با این حال، اگر مجبور بودید، چه چیزی را می توانید به عنوان تاکتیک نهایی بازاریابی دیجیتال تعریف کنید؟
من فکر می کنم تاکتیک بازاریابی “نهایی” برای هر شرکتی متفاوت به نظر می رسد. یک شرکت بزرگ و با سابقه، استراتژی‌های یک استارت‌آپ سه نفره را نخواهد داشت و اهداف و موفقیت آن‌ها برای هر دو متفاوت خواهد بود. من فکر می‌کنم من جانبدار هستم زیرا در ایمیل کار می‌کنم، اما این یک کانال عالی برای طیف وسیعی از اهداف است. ایمیل‌ها می‌توانند تعامل را افزایش دهند، روابط بلندمدت با مشتریان را تقویت کنند و فروش بالایی را به همراه داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

حتی قبل از تلاش برای توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، چه مهارت های “سخت” لازم است؟
از نظر کانال‌های بازاریابی دیجیتال می‌توان راه‌های مختلفی را طی کرد، اما فکر می‌کنم اگر می‌خواهید دانش اولیه برای دنبال کردن همه کانال‌ها را داشته باشید، باید این مهارت‌ها را داشته باشید:

  • مهارت های پایه + اکسل: بدون توجه به کمپین، شما می خواهید داده های خود را ردیابی و تفسیر کنید، و اکسل مکانی عالی برای شروع است.
  • درکی از پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی: ممکن است کمپین‌هایی همیشه در همه پلتفرم‌ها اجرا نشوند، اما باید یک ایده کلی از نحوه عملکرد فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ، لینکدین و ردیت داشته باشید.
  • مهارت های پایه HTML + CSS: همه تیم های ایمیل یک توسعه دهنده front-end اختصاصی ندارند، بنابراین این مهارت ها به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به کمک اضافی در قالب ها و کمپین های ایمیل تغییراتی ایجاد کنید.
  • چگونه یک نسخه خوب بنویسیم (یا کجا می توان کمک پیدا کرد): کپی تمام بخش های بازاریابی را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین مهم است که حداقل پایه ای از راهنمای صوتی و سبک شرکت خود داشته باشید، یا اگر نویسنده ای بدیع هستید، مکانی که در آن می توانید فریلنسرها را تهیه کنید.
نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ
نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چه نوع برنامه ریزی برای راه اندازی یک کمپین انجام می شود و چگونه می دانید که چه زمانی برای اجرا آماده هستید؟
چیزهای زیادی برای راه اندازی یک کمپین وجود دارد، اما بزرگترین آنها ترسیم اهداف خود، تصمیم گیری در مورد موفقیت و نحوه اجرای طرح است (چه کانال هایی؟ چه تصاویر و کپی؟ جدول زمانی). بسته به اندازه تیم شما، اینها را می توان در یک جلسه بعد از ظهر یا در طی چند هفته مشخص کرد. برخی از تیم‌ها بر اساس کمپین به کمپین کار می‌کنند، برخی دیگر هر سه فصل را برنامه‌ریزی می‌کنند. مانند بسیاری از چیزها، شما هرگز کاملاً آماده راه اندازی یک کمپین نیستید، اما من فکر می کنم زمانی که پایه محکمی از اهداف، معیارهای موفقیت و دارایی های طراحی آماده دارید، راه اندازی کمپین مطمئنی است.

این مقاله را مطالعه کنید  جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ، 7 شبکه اجتماعی

هنگام اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال چه پلتفرم هایی را می توانید توصیه کنید؟
اگر تازه شروع کرده‌اید، فکر می‌کنم یک برنامه ایمیل پایه، پروفایل‌ها در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی «بزرگ» (فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر) و تعداد انگشت شماری از صفحات فرود خوش‌نویس و طراحی‌شده، مکان خوبی برای شروع هستند.

موفقیت یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را چگونه تعریف می کنید؟

تعریف موفقیت به اهدافی که دارید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر من فقط بخواهم فالوورهای خود را در پلتفرم های اجتماعی افزایش دهم، موفقیت مانند رشد مداوم فالوورها در طول زمان به نظر می رسد.
به چه نمونه‌هایی می‌توانید به عنوان کمپین‌های موفق اشاره کنید؟
وقتی ایمیل را آموزش می دهم، دوست دارم چاق ها را به عنوان نمونه مورد علاقه خود مطرح کنم. آنها نه تنها یک محصول عالی می فروشند، بلکه برندی هستند که واقعاً صدای آنها را می شناسند و واقعاً به آن پایبند هستند. این شرکت به افراد جوان خوش‌گذران (و به طور فزاینده دختران) پاسخ می‌دهد و وقتی ایمیل‌های چابیز را می‌خوانم، می‌توانم شخص مورد نظر آنها را در ذهنم تصور کنم. صدا آن مرد سرگرم‌کننده‌ای است که در تمام مهمانی‌های دانشگاهی شما به نوعی لباس‌های آماده می‌پوشید، و این چیزی است که وقتی ایمیل‌های آنها را می‌خوانم در ذهنم تصور می‌کنم. آنها سرگرم کننده و جذاب هستند، و من تقریباً هر ایمیلی را که Chubbies دریافت می کنم باز می کنم.

نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ
نکات کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اگرچه استراتژی‌ها برای شرکت‌های مختلف متفاوت به نظر می‌رسند، آیا یک مروارید جامع از حکمت وجود دارد که بتوانید قبل از راه‌اندازی یک کمپین به کارآفرینان ارائه دهید؟
اگر همه چیز 100٪ طبق برنامه پیش نرود (احتمالاً اینطور نخواهد شد) نترسید. بتوانید با مشت ها غلت بزنید و به راه حل های خلاقانه روی پای خود فکر کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه در دیجیتال مارکتینگ جلوتر بمانیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟