3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ

3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ ، آیا به دنبال راهی برای دستیابی به مخاطبان بسیار زیاد از طریق کمپین های بازاریابی هستید که مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری باشد؟ اگر بله، پس شما در مکان مناسب فرود آمده اید.

همانطور که می دانید مردم تا حد زیادی وقت خود را در اینترنت سپری می کنند به طوری که به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنها تبدیل شده است. حدود 7.7 میلیارد نفر در سراسر جهان جستجو می کنند، فیدهای رسانه های اجتماعی خود را بررسی می کنند و به خرید آنلاین می پردازند. شما نمی دانید، اما آنها در فضای دیجیتال نیز به دنبال پیشنهادات شما هستند و اگر به آنها توجه نکنید، ممکن است این خطرات با ارزش را از دست بدهید.

اگر به دنبال گسترش کسب و کار خود هستید، باید به سرنخ های خود توجه کنید و مطمئن شوید که کسب و کار شما در معرض مخاطبان بیشتری قرار می گیرد. هرچه افراد بیشتری در مورد کسب و کار شما بدانند، شانس بیشتری برای کسب سرنخ خواهید داشت. جدا از این، شما فرصت های بسیار بهتری برای افزایش فروش، هدف قرار دادن مخاطبان ایده آل و نظارت بر نتایج خود دارید. اما چگونه می توانید همه اینها را انجام دهید؟ اولین قدم یک حضور آنلاین بهبود یافته برای آن است که باید انواع مختلف کمپین های بازاریابی را آزمایش کنید.

در این مقاله قصد داریم به 3 نوع مختلف کمپین بازاریابی دیجیتال بپردازیم که به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. هرچه بیشتر به مخاطب ایده آل خود برسید، بیشتر به آنها اجازه می دهید شما را شخصا بشناسند. بنابراین، بیایید با کمپین های مختلف بازاریابی شروع کنیم، اما قبل از آن، بهتر است بدانیم کمپین های بازاریابی چیست و دلایل سرمایه گذاری در کمپین های بازاریابی دیجیتال چیست.

3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ
3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین بازاریابی چیست؟- 3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ

کمپین بازاریابی یک اقدام استراتژیک است که برای ارتقای پیشنهادات برند و اهداف سازمانی خاص برای دستیابی به مزیت رقابتی پایدار انجام می شود. اهداف شرکت ممکن است شامل افزایش آگاهی از برند، بهبود حضور آنلاین، افزایش تعامل، جمع آوری بازخورد مشتری برای درک دیدگاه، یا افزایش تبدیل و فروش باشد.

اولین قدم برای سازماندهی یک مسیر استراتژیک اقدام، درک نیازها، علایق و ترجیحات مجموعه ایده آل مخاطبان است. هدف معمولی برای ایجاد کمپین های بازاریابی، دستیابی به هر چه بیشتر مشتریان برای رشد کسب و کار است. کل فرآیند شامل ترکیبی از رسانه ها مانند تبلیغات در رادیو، احتکار، تلویزیون، روزنامه ها، رسانه های دیجیتال، برنامه های پیام رسانی و ایمیل است. با این حال، تفاوت جزئی بین کمپین بازاریابی دیجیتال و کمپین بازاریابی عمومی وجود دارد.

 

یک کمپین بازاریابی دیجیتال چه تفاوتی با یک کمپین بازاریابی عمومی دارد؟- 3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ

یک کمپین بازاریابی دیجیتال بسیار پویاتر و پایدارتر از یک کمپین بازاریابی عمومی است. این شامل تلاش‌های بازاریابی از طریق رسانه الکترونیکی و اینترنت است که به سمت آگاهی از برند و بهبود حضور آنلاین هدایت می‌شوند. هنگام استفاده از کمپین های بازاریابی دیجیتال، یک نام تجاری شانس بسیار بیشتری برای دستیابی به مجموعه ایده آل از مخاطبان خود از طرق مختلف دارد. این رسانه ها عبارتند از ایمیل، رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو، PPC، وبلاگ نویسی، سایت های خرید و بسیاری دیگر.

جدای از این، استفاده رو به رشد اینترنت آن را در زمینه بازاریابی امروزی مرتبط تر کرده است، جایی که همه به توصیه ها و بازخوردهای آنلاین متکی هستند. طبق تحقیقات پیو، گزارش شده است که 28 درصد از آمریکایی ها “تقریباً دائما” آنلاین هستند. این رقم نشان دهنده این واقعیت است که انقلاب دیجیتال برای مدت طولانی با ما خواهد ماند. این ثابت می کند که اگر به دنبال ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در زمان و مکان مناسب هستید، هیچ چیز بهتر از پلتفرم های آنلاین نیست. جدای از این، چندین مزیت دیگر شما را وادار به سرمایه گذاری در کمپین های بازاریابی دیجیتال می کند. برخی از آنها در زیر ذکر شده است، نگاهی بیندازید.

 

چرا در کمپین های دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کنیم؟- 3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی یک اصطلاح گسترده است که هر سال به دلیل پیشرفت ها و رویکردهای مختلف، همچنان در حال تکامل است. این تحول مستمر و عناصر جدیدی که مدام به لیست اضافه می شوند، انتخاب کمپین های بازاریابی را برای بازاریابان چالش برانگیز می کند. آنها اغلب در مورد نتایج تعجب می کنند و مسیر خود را از دست می دهند، که باعث می شود به این فکر کنند که آیا باید به سمت کمپین های بازاریابی بروند یا نه. با این حال، اگر هنوز به تاکتیک های بازاریابی سنتی تکیه می کنند، در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که به آنها اجازه می دهد در تصمیم خود تجدید نظر کنند.

3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ
3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5 دلیل برای سرمایه گذاری در کمپین های بازاریابی دیجیتال

شماره 1. روش جالب برای بیان بخشی از داستان

کمپین های تبلیغاتی با تجربه غوطه ور و حسی نوعی داستان است که یک برند به آن نیاز دارد. اما وقتی نوبت به بازاریابی سنتی می‌رسد، برندها بیشتر تبلیغاتی به نظر می‌رسند، زیرا معمولاً در مورد پیشنهادات خود صحبت می‌کنند و نه در مورد آنچه مصرف‌کننده می‌خواهند. در تمام این تاکتیک های تبلیغاتی، آنها اغلب فرصت گفتن بخشی از داستان خود را از دست می دهند و ارتباطات بهتری ایجاد می کنند. در عصر امروز، زمانی که 92 درصد از مشتریان به توصیه های همتایان خود اعتماد دارند، داستان های برند یا داستان های مبتنی بر مشتری نقش مهمی در افزایش فروش دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ

شماره 2. فضای امنی برای برندهای معمولی ایجاد کنید

برندهای پر زرق و برق در همه جا از توجه زیادی برخوردارند، چه بازاریابی سنتی و چه بازاریابی دیجیتال. اما، برای برندهای معمولی کمی چالش برانگیز است که مکانی برای خود بسازند.

در اینجا کمپین های بازاریابی دیجیتال بهترین سرمایه گذاری هستند که می توانند برای ایجاد فضای امن تری برای خود انجام دهند. دیجیتال مارکتینگ وسیله ای امکان پذیر برای برندهای معمولی است تا بتوانند با مردم ارتباط برقرار کنند و برند خود را جذاب کنند. آنها می توانند از استفاده از تاکتیک های مختلف بازاریابی دیجیتال سود زیادی ببرند. جدای از این، راه اندازی یک کمپین مهم ترین وسیله برای تشویق مخاطبان به مشارکت و مشارکت در برندسازی شما است.

شماره 3. اطلاعات خود را از طریق چندین کانال دیجیتال به اشتراک بگذارید

اگر به دنبال راهی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات برند خود با مخاطبان انبوه هستید، کمپین های بازاریابی دیجیتال بهترین گزینه برای شما هستند. تعداد “N” چیزها در بازاریابی دیجیتال از SEO گرفته تا اشتراک گذاری اجتماعی وجود دارد که در آن فرصت کافی برای ایجاد آگاهی از برند خواهید داشت. از پادکست‌های بازاریابی گرفته تا رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌نویسی تا رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید از طریق همکاری استراتژیک روابط را تقویت کنید و برای مخاطبان خود ارزش ایجاد کنید.

شماره 4. از علاقه مشتری برای متمایز شدن از رقبا استفاده کنید

وقتی محتوایی را با استفاده از علایق مشتری خود ایجاد می کنید، شانس بیشتری برای به دست آوردن شتاب مطلوب دارید. ظاهراً شما با محصولات آرایشی بدون ظلم سر و کار دارید. شما می توانید مخاطبانی را هدف قرار دهید که آرایش بدون ظلم را دوست دارند. اکنون، می‌توانید شروع به تولید محتوای مورد علاقه آنها کنید، که برای آن باید در مورد ارزش‌های اصلی زندگی گیاه‌خواری تحقیق کنید و محتوایی پیرامون آن ایجاد کنید. این ممکن است شامل فرآیند وگان مورد استفاده برای تولید آرایش گیاهی، برنامه های غذایی مبتنی بر گیاه، میم های دوستدار حیوانات و زندگی وگان باشد.

شماره 5. بازاریابی تجربی در عصر دیجیتال

بازاریابی تجربی یا بازاریابی تعاملی استراتژی دیگری است که درها را برای تعامل انبوه برای تجارت شما باز می کند و یک رویداد کوچک را به بزرگترین رویداد برای مشارکت مخاطبان تبدیل می کند. ممکن است مردم بین بازاریابی رویداد و بازاریابی تجربی اشتباه بگیرند، اما بیشتر به تعامل بین مشتریان و برندها مربوط می شود که می تواند ارتباطات پایدار را تقویت کند. اگر نمی‌دانید، پس 49 درصد از مردم ویدیوهای موبایلی را در رویدادهای مارکدار ایجاد می‌کنند که در توییتر با هشتگ‌های مارک دار به اشتراک می‌گذارند. برندهای کوچک نیز می توانند از این فرصت برای ایجاد سمفونی از تجربیات مرتبط با افرادی که در رویدادها شرکت می کنند استفاده کنند. همچنین، می‌توانید کوچک‌ترین رویدادها را به صورت زنده پخش کنید و با اشتراک‌گذاری آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی، شرکت در آن را برای همه آسان‌تر کنید.

با استفاده از کمپین های دیجیتال مارکتینگ، می توانید برای موثر ساختن استراتژی بازاریابی خود، نوار را بالا ببرید. امیدواریم متقاعد شده باشید که کمپین های بازاریابی دیجیتال را امتحان کنید و افراد را به سمت برند خود جذب کنید. اکنون، بیایید با کمپین های مختلف بازاریابی بر اساس هدف شما در بخش زیر پیش برویم.

3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ
3 نوع مختلف از کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3 کمپین دیجیتال مارکتینگ که می توانید برای بهبود حضور آنلاین خود تلاش کنید

همانطور که گفتیم، وقتی صحبت از کمپین های دیجیتال مارکتینگ می شود، یک اصطلاح گسترده است که شامل تلاش های دیجیتالی، چه ارگانیک و چه پولی برای افزایش آگاهی از برند است. نه تنها آگاهی از برند، بلکه به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا در سخت‌ترین زمان‌ها که توجه کافی به آن‌ها نمی‌شود عبور کنند و با گذشت زمان رشد کنند. با این حال، کسب و کارها باید تمرکز بازاریابی خود را تعیین کنند و در کمپین های بازاریابی مختلف سرمایه گذاری کنند. به طور کلی سه نوع کمپین بازاریابی بر اساس سه هدف وجود دارد که در زیر ذکر شده است:

. کمپین های جذب مشتری
. کمپین های تبدیل
. کمپین های حفظ و اعتماد

بیایید وارد جزئیات شویم و درک کنیم که چگونه می توانید به این کمپین ها در تجارت خود نزدیک شوید.

کمپین های جذب مشتری شماره 1:

آیا احساس می کنید که کسب و کار شما در حال گسترش است؟ آیا کسب و کار خود را در حال رشد می بینید؟

اگر بله، پس ممکن است علاقه مند به جذب مشتریان بالقوه جدید یا راه اندازی خط جدیدی از محصولات یا راه اندازی شعبه جدید در مکانی جدید به زودی باشید. اگر به طور جدی به این روش برنامه ریزی می کنید، وقت آن است که به یک کمپین بازاریابی اکتسابی فکر کنید.

یک کمپین جذب مشتری به شما کمک می کند تا به افرادی که هنوز در مورد برند شما چیزی نشنیده اند دسترسی داشته باشید و آنها را به کسب و کار خود بیاورید. هدف ایجاد یک استراتژی جذب مشتری پایدار و سیستماتیک در حالی است که هر دو تکنیک بازاریابی فشاری و کششی را در نظر می گیریم. کمپین خرید افرادی را هدف قرار می دهد که ممکن است به خدمات شما علاقه مند باشند یا کسانی که با معیارهای شخصیت خریدار شما مطابقت دارند یا از قبل به دنبال پیشنهادات شما در پلتفرم های آنلاین مختلف هستند. بیایید درک اولیه ای از کمپین های بازاریابی داشته باشیم که می توانند به شما در جمع آوری مشتریان بالقوه جدید برای کسب و کارتان کمک کنند:

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های حقوقی
کمپین های بازاریابی برای جذب مشتریان جدید

سئو
از آنجایی که 93 درصد از تجربه آنلاین با موتور جستجو شروع می شود، جذب بازار موتورهای جستجو بسیار مهم است. در اینجا سئو تضمین می کند که سایت شما برای مجموعه بزرگی از مخاطبان قابل مشاهده است. این به بهبود تجربه مشتری، ایجاد قدرت و هدایت افراد بیشتری به وب سایت شما کمک می کند که در نهایت به شما کمک می کند مشتریان جدیدی را از طریق جستجوی ارگانیک به دست آورید. نه تنها به افزایش ترافیک کمک می کند، بلکه زمانی که وب سایت شما در صفحه اول رتبه بندی می شود، شهرت شما را نیز افزایش می دهد. اگر می خواهید شهرت آنلاین خود را بهبود ببخشید، 4 روش برای استفاده از سئو برای مدیریت موفق شهرت آنلاین را بخوانید.

PPC
آیا به دنبال نتایج فوری هستید؟ اگر بله، پس PPC برای شما مناسب است. ممکن است هنگام تایپ کلمات کلیدی در نوار جستجو، تبلیغاتی را در بالای نتایج جستجوی ارگانیک مشاهده کرده باشید. نه تنها شما، بلکه 90 درصد از کاربران اینترنت این تبلیغات گوگل را می بینند. این تبلیغات گوگل بخشی از یک کمپین PPC (کمپین پرداخت به ازای کلیک) است که به برند شما کمک می کند تا آگاهی برند شما را سریعتر به دست آورد. شما باید کلمات کلیدی مهم و محبوب مرتبط با محصولات خود را تجزیه و تحلیل کنید تا اطمینان حاصل شود که تبلیغ شما دیده می شود و نرخ کلیک بالایی به دست می آورید. به این ترتیب می توانید مخاطبان هدف خود را جذب کرده و آگاهی از برند را ایجاد کنید.

رسانه های اجتماعی
وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال می‌رسد، کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی هستند. با بیش از 50٪ از جمعیت جهان در رسانه های اجتماعی، بسیاری از بازاریابان در کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی شرکت می کنند. اگر در شبکه های اجتماعی هستید، ممکن است دیده باشید که هر چیزی در حال ویروسی شدن است، و به همین دلیل، بهترین مکان برای جلب توجه فوری است. در اینجا پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام را می بینید، جایی که می توانید اطلاعات متناسب با مخاطبان مختلف را به اشتراک بگذارید. برخی از نکات بازاریابی رسانه های اجتماعی را بخوانید که می توانید از آنها برای دستیابی به مشتریان بالقوه خود استفاده کنید.

2. کمپین های تبدیل

نام تجاری شما می تواند به خوبی تثبیت شده باشد، و ممکن است ترافیک زیادی دریافت کنید، اگر برای تبدیل آن به فروش تلاش می کنید، به طور جدی باید روی کمپین های تبدیل کار کنید. خوب، مهم نیست که کمپین تبدیل شما بر آگاهی از برند متمرکز شده باشد. با این حال، هدف نهایی افزایش فروش است.

کمپین‌های مبتنی بر تبدیل بر تولید سرنخ‌ها، فروش بیشتر متمرکز شده‌اند و مخاطبان شما را تشویق می‌کنند تا مسیری از پیش تعریف‌شده برای اقدام را دنبال کنند، خواه عضویت در خبرنامه‌ها یا ثبت‌نام باشد. نرخ ایده‌آل تبدیل 30 درصد است که نشان‌دهنده نرخ تبدیل سریع‌تری است که برای آن باید یک تجربه به یاد ماندنی و محتوای جذاب را به مخاطبان خود ارائه دهید. به طور خلاصه، باید به آنها دلیل محکمی ارائه دهید تا شما را دنبال کنند و در مورد برند شما جویا شوند.

کمپین های بازاریابی برای بهبود نرخ تبدیل:

محتوا
تنها هدف محتوا ایجاد و به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط در مورد برند، تخصص و پیشنهادات شما است. هدف این است که مخاطبان هدف خود را در مورد برند خود آموزش دهید و سرنخ ایجاد کنید. این به طور خودکار نرخ تبدیل را بهبود می بخشد و بنابراین 70٪ از بازاریابان در حال حاضر در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می کنند. شما باید کلمات کلیدی محبوب و مهمی را جستجو کنید که با قصد کاربر در محتوای شما مطابقت داشته باشد. ما همچنین توصیه می‌کنیم روی زیبایی‌شناسی و طراحی خود کار کنید تا تجربه کاربری بهتری را تسهیل کنید.

فراخوان به اقدام
Call to action بخش مهم دیگری از کمپین بازاریابی است که بر دریافت پاسخ یا اقدام مورد نظر از مخاطب هدف تمرکز دارد. فراخوان برای اقدام در پایان برای راهنمایی مشتریان در مورد اقدامات بعدی پس از بررسی تمام اطلاعات استفاده می شود. اگر یک وب سایت تجاری دارید و به دنبال تبدیل های بیشتر هستید، باید در هر صفحه یک تماس برای اقدام قرار دهید. CTA ها فقط قدرت برند شما را تعیین می کنند که در آن می توانید تبدیل ها را ردیابی کنید. شما به راحتی می توانید به تعداد افرادی که در وب سایت شما پاسخ داده اند یا اقدامی انجام داده اند، نگاهی بیاندازید.

سازگاری دستگاه و قابلیت استفاده از سایت
ممکن است مشاهده کرده باشید که برخی از وب سایت ها روی دسکتاپ باز می شوند، اما در تلفن همراه باز نمی شوند. همچنین، برخی از وب‌سایت‌ها برای باز کردن زمان زیادی صرف می‌کنند، اگرچه زمان ایده‌آل 3 ثانیه است. این مشکل سازگاری دستگاه و قابلیت استفاده از وب سایت است که ناوبری را برای کاربران دشوار می کند. جدای از این، برخی از وب سایت ها در رویکرد خود برای قرار دادن محتوا مبهم هستند که باعث سردرگمی کاربران می شود و در عرض چند ثانیه وب سایت را ترک می کنند.

در اینجا باید روی سازگاری دستگاه کار کنید که برای آن باید وب سایت خود را با توجه به موبایل، تبلت و دسکتاپ بهینه کنید. قابلیت استفاده از سایت نیز برای افزایش تبدیل بسیار مهم است. بنابراین، مطمئن شوید که قرار دادن محتوا مناسب است و پیامی واضح و مختصر ارسال می کند.

3. کمپین های بازاریابی حفظ و اعتماد

بنابراین شما روی جذب مشتری و بهبود تبدیل کار کرده اید. اگر به مرحله ای رسیده اید که در بازار به یک نام شناخته شده تبدیل شده اید، چه چیزی به رشد کسب و کار شما کمک می کند؟ شما نمی توانید افزایش ارزش طول عمر مشتری را که در نهایت درآمد شما را افزایش می دهد نادیده بگیرید. در اینجا حفظ مشتری مهم است که شما را به موفقیت نهایی در بازاریابی می رساند. از آنجایی که مشتریان به خاطر ارزشی که به آنها می دهید، به شما اعتماد می کنند، اقتدار شما را افزایش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که مشتریان شما به مشتریان وفادار شما تبدیل می شوند، به راحتی می توانید سرنخ های بیشتری را جذب کنید. مشتریان وفادار شما اخبار پیشنهادات شما را در حلقه خود منتشر می کنند و می توانند به سفیران برند شما تبدیل شوند. بیایید نگاهی به برخی از بهترین تاکتیک‌های حفظ مشتری بیندازیم که به شما امکان می‌دهد اعتماد آن‌ها را جلب کنید و یک رابطه پایدار ایجاد کنید.

کمپین های بازاریابی برای افزایش حفظ مشتری

وبلاگ نویسی
وب سایت و وبلاگ شما اولین مکان هایی هستند که مشتریان شما به اطلاعات متوسل می شوند. با این حال، همه مشتریان زحمت خواندن وبلاگ های شما را به خود نمی دهند، اما نشان دادن مشتری خوشحال تر خود مطمئنا توجه آنها را جلب می کند. خوب، اگر از منظر حفظ مشتری صحبت کنیم، وبلاگ شما بهترین مکان برای ارسال داستان های موفقیت مشتری شما است. در اینجا یک استراتژی بازاریابی محتوای هدفمند برای حفظ مشتری می تواند اعتبار برند شما را در زمینه شما ایجاد کند. به همین دلیل است که شرکت هایی که وبلاگ دارند 97٪ بیشتر از لینک های وب سایت خود لذت می برند.

هدف گذاری مجدد
اگر یک وب سایت رسمی تجاری یا وب سایت خرید دارید، آیا تا به حال مشاهده کرده اید که مشتریان علاقه مند هستند، اما بعداً بدون خرید چیزی وب سایت را ترک کنید؟ مشتریان شما برای بازگشت نیاز به انگیزه بیشتری دارند و هدف گذاری مجدد برای همین است. جدای از این، مشتریانی که به طور منظم از وب سایت شما بازدید می کنند و کسانی که در گذشته خرید کرده اند را نیز هدف قرار می دهد. کمپین های بازاریابی مجدد و هدف گذاری مجدد در چند وقت اخیر کاملاً موفق بوده اند. مشاهده شده است که حدود 37 درصد از مشتریان به دلیل اینکه محصول را دوست دارند، روی تبلیغات هدفمند کلیک می کنند. علاوه بر این، دستیابی به مشتریان هدفمند 8 برابر ارزان تر از سرنخ های تازه است.

بازاریابی ویدئویی
آیا می‌دانید که 54 درصد از مصرف‌کنندگان می‌خواهند ویدیوهای بیشتری از برندی که پشتیبانی می‌کنند ببینند؟ این برای شما چه معنایی دارد؟ ویدیوها ابزار قدرتمندی برای بازگرداندن مشتریان قدیمی شما و کسانی هستند که از شما حمایت می کنند، زیرا قبل از تصمیم به خرید، به ویدیوهای شما نگاه می کنند. شانس خرید از وب سایت شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، ویدیوها برای همه گروه‌های مخاطب، از کودک گرفته تا بزرگسال، جذابیت دارند که باعث تعامل بیشتر کاربر می‌شود. بنابراین، متخصصان بازاریابی باید مراقب باشند که این فرصت را برای فروش بهتر و بیشتر از دست ندهند.

رسانه های اجتماعی
قبلاً در بخش فوق درباره رسانه های اجتماعی صحبت کرده ایم. به دلیل بودجه بازاریابی کم و نتایج فوری، رسانه‌های اجتماعی را نیز برای حفظ مشتری در نظر گرفته‌ایم. همه چیز با ارائه محتوای آموزنده و با ارزش برای مخاطبان هدف شما شروع می شود و به علاقه آنها می پردازد. بعداً، می‌توانید در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین، جامعه‌ای از دنبال‌کنندگان بسازید. علاوه بر این، خدمات مشتری شما نیز در رسانه های اجتماعی معنی زیادی دارد که به شما کمک می کند اعتماد مشتری را جلب کنید. شما باید فوراً به سؤالات آنها پاسخ دهید و راه حل مورد نظر را برای آنها ارائه دهید. همچنین، می‌توانید از آن‌ها بازخورد و نظراتشان را بپرسید و همان را اجرا کنید، که این تصور را ایجاد می‌کند که به مشتریان خود اهمیت می‌دهید.

روابط عمومی، پیامک و ایمیل مارکتینگ آنلاین
روابط عمومی آنلاین راه عالی دیگری است که به طور منظم مشتریان فعلی خود را زیر نظر داشته باشید و با آموزش یا اطلاع رسانی به آنها در مورد پیشنهادات خود و هر راه اندازی جدید به مشتریان بالقوه جدید برسید. شما باید به طور مداوم به نیازهای مشتریان خود گوش دهید و نظرات آنها را در اولویت قرار دهید تا اعتماد و وفاداری آنها را جلب کنید. علاوه بر این، می توانید از طریق روابط عمومی آنلاین به مشتریان فعلی خود نشان دهید که محصولات/خدمات شما ارزش سرمایه گذاری آنها را دارند.

نکته بعدی که باید مراقب آن باشید این است که اطمینان حاصل کنید که مشتری شما هرگز بینایی شما را از دست نمی دهد. از طریق ایمیل یا پیامک با آنها در تماس باشید تا برند شما را در ذهن مشتریانتان تازه نگه دارد. این اطمینان حاصل می کند که برند شما از چشم مشتری شما دور نمی ماند. علاوه بر این، توصیه می کنیم آنها را تشویق کنید تا در لیست ایمیل شما مشترک شوند تا آنها را با نام تجاری خود درگیر نگه دارید. به‌روزرسانی‌های منظم را در پیامک یا ایمیل در مورد پیشنهادات یا هر پیشنهاد جدید به اشتراک بگذارید تا احساس وفاداری از جانب شما نیز ایجاد شود. همه اینها باعث می شود که شما با پایگاه مشتریان خود در ارتباط باشید و در طولانی مدت در حفظ آنها موفق خواهید بود.

 

کلمات پایانی

بازاریابی هنر ایجاد ارتباط با مشتریان شماست. و در عصر دیجیتال امروزی، بهترین استراتژی کمپین بازاریابی ملاقات آنلاین با مشتریان شما خواهد بود. در سناریوی کنونی رقابت بی‌سابقه، بازاریابی و تبلیغات چالش‌برانگیز شده‌اند و از نظر هزینه و تلاش بسیار می‌طلبند. هر دوی اینها ممکن است در واقع برای شرکت‌هایی که بازده مورد نظر را دریافت نمی‌کنند، بار سنگینی به نظر برسند. با توجه به نیاز بازاریابان به انتخاب کمپین بازاریابی مناسب، کمپین های بازاریابی مختلف را بر اساس اهداف مختلف مورد بحث قرار داده ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟