کمپین های دیجیتال مارکتینگ

کمپین های دیجیتال مارکتینگ

کمپین های دیجیتال مارکتینگ ، اگر مانند اکثر صاحبان مشاغل هستید، می دانید که یک کمپین دیجیتال مارکتینگ می تواند به کسب و کار شما رونق جدی بدهد. اجرای یک کمپین می تواند مشتریان احتمالی جدید را جذب کند، سرنخ های بیشتری ایجاد کند، دید شما را در جستجوی گوگل افزایش دهد و در نهایت درآمد را افزایش دهد.

اما اگر مانند بسیاری از صاحبان کسب و کار هستید، فکر ایجاد و اجرای یک کمپین دیجیتال برای شما بسیار زیاد است. متغیرهای زیادی برای کار کردن وجود دارد.

آیا باید روی تبلیغات رسانه های اجتماعی تمرکز کنید یا بهینه سازی موتورهای جستجو؟ آیا باید سعی کنید سرنخ های جدید ایجاد کنید یا درآمد کلی را افزایش دهید؟ بازاریابی محتوا در کجای استراتژی کلی شما قرار می گیرد؟

در این پست، چگونگی، چیستی و چرایی یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق را بررسی می کنیم. این را یک نوع نقشه راه در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا به عناصر کلیدی کمپین خود فکر کنید تا بتوانید آن را با موفقیت اجرا کنید.

کمپین های دیجیتال مارکتینگ
کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی در فضای مجازی و آنلاین هستند که با برنامه و هدفی مشخص و به منظور انتقال پیامی واحد و جذب بازدید بالاتر، افزایش تعامل کاربران با کسب و کار مورد نظر و در نتیجه فروش هر چه بیشتر انجام می گردند. جهت اجرا و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال از انواع رسانه‌های دیجیتالی نظیر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، تبلیغات پوستر و بنری و مورادی از این قبیل استفاده می کنند.

6 گام برای یک استراتژی دیجیتال قدرتمند- کمپین های دیجیتال مارکتینگ

مرحله 1: اهداف کمپین بازاریابی دیجیتال خود را مشخص کنید

اولین قدم در ایجاد کمپین دیجیتال مارکتینگ این است که اهداف خود را مشخص کنید. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما متاسفانه، بسیاری از شرکت ها از این مرحله غفلت می کنند.

این جمله رایج که می‌گوید شما نمی‌توانید چیزی را که اندازه‌گیری نمی‌کنید مدیریت کنید، به ویژه هنگام ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال مرتبط است. اگر اهداف خود را ندانید، هدف خود را نمی دانید و نمی توانید اندازه گیری کنید که آیا موفق هستید یا خیر.

بنابراین چه نوع اهداف بازاریابی دیجیتال را باید برای کمپین های خود تعیین کنید؟ در اینجا چند مورد رایج و مرتبط آورده شده است.

اطلاع
آگاهی از برند دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این سطح کلی آگاهی از نام تجاری شما است، به خصوص که به حوزه تخصص شما مربوط می شود. ایجاد آگاهی از برند شامل تقویت ارتباط بین تجارت شما و محصولات یا خدماتی است که ارائه می کنید.

یک مثال عالی از آگاهی از برند، کلینکس است. کلینکس به قدری با بافت ها مرتبط شده است که وقتی شخصی می گوید به کلینکس نیاز دارد، به سادگی به این معنی است که به دستمال کاغذی نیاز دارد. همه می دانند که کلینکس چیست و چه کاری انجام می دهد. چرا آگاهی از برند اینقدر قدرتمند است؟

هرچه آگاهی عمومی از برند خود را بیشتر کنید، بیشتر از رقبا جدا خواهید شد. به عنوان مثال به گوگل فکر کنید. آنها چنان آگاهی ایجاد کرده اند که کاملاً بر صنعت موتورهای جستجو تسلط دارند.

به طور کلی، آگاهی بیشتر از برند منجر به تولید سرنخ و فروش بیشتر می شود و همچنین از گرفتن سهم بازار توسط رقبا جلوگیری می کند.

توجه
توجه یکی دیگر از اهداف رایج بازاریابی دیجیتال است. توجه زمانی است که یک مشتری بالقوه از آگاهی ساده از برند شما به در نظر گرفتن محصولات یا خدمات شما حرکت می کند.

به عنوان مثال، فرض کنید به لطف یک استراتژی کمپین سئو، شما موفق شده اید برای یک اصطلاح خاص به صفحه اول گوگل برسید. این باعث افزایش آگاهی از برند شما می شود.

با این حال، هدف شما این است که آنها را وادار کنید تا فراتر از آگاهی از برند شما حرکت کنند و واقعاً آن را در نظر بگیرند. به عبارت دیگر، شما می خواهید رابطه عمیق تری با چشم انداز بالقوه ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  قدرت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

و بنابراین هنگامی که آنها به وب سایت شما مراجعه می کنند، محتوای رایگان مرتبط با برند شما را به آنها ارائه می دهید و آنها را در مورد محصولات یا خدمات خود آموزش می دهید. این استراتژی بازاریابی محتوا برای جلب نظر مشتریان بالقوه طراحی شده است تا برند شما را عمیق‌تر بررسی کنند.

تبدیل
هنگامی که صحبت از یک کمپین بازاریابی دیجیتال می شود، تبدیل به سادگی به معنای جذب افراد بالقوه برای انجام یک اقدام خاص است. اغلب اوقات این اقدام در واقع خرید چیزی از شما است، اما همیشه اینطور نیست.

این اقدام می تواند ثبت نام در لیست ایمیل شما، ثبت نام در یک وبینار، دانلود وایت پیپر، تماس با کسب و کار شما، یا هر تعداد اقدام دیگر باشد. هدف شما این است که بالقوه را به انجام کاری وادار کنید.

اگر دو هدف اول را به طور مؤثر اجرا و برآورده کرده باشید، ایجاد تبدیل بسیار آسان تر است. شما آگاهی از نام تجاری خود را افزایش داده اید و شروع به ایجاد رابطه با یک مشتری بالقوه کرده اید. از آنجا، مرحله بعدی اغلب تبدیل است.

وفاداری
هنگام ایجاد اهداف طرح بازاریابی دیجیتال، ممکن است بخواهید روی وفاداری مشتری تمرکز کنید. به عبارت دیگر، شما در تلاش برای جذب مشتریان جدید نیستید، بلکه سعی می کنید مشتریانی را که از قبل دارید حفظ کنید.

چند مثال ساده از راه‌های ایجاد وفاداری بیشتر مشتری، ارائه تخفیف به مشتریان بلندمدت، دادن چیزی به مشتری در روز تولد آنها و غیره است. هدف کلی شما این است که مشتری نسبت به هر شرکت دیگری وفادار به شرکت شما باشد.

دفاع
هدف نهایی که باید در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود در نظر بگیرید، ایجاد حمایت از مشتری است. این زمانی است که مشتریان شما آنقدر به شرکت شما علاقه مند هستند که نه تنها مشتریان وفادار هستند، بلکه مبلغان شرکت شما نیز هستند.

آنها دائماً به دوستان و خانواده خود در مورد شما می گویند و هر کاری که می توانند برای جلب مشتری از طرف شما انجام می دهند.

وکالت معمولاً نتیجه ارائه محصول یا خدمات برتر شما به روشی است. وقتی مشتریان را شگفت زده می کنید و آنها را خوشحال می کنید به طرفداران تبدیل می شوند. وقتی به هر قولی که داده اید زیاده روی می کنید.

شما می توانید از طریق خدمات مشتریان برجسته، با ارائه مداوم محصولات جدید و برجسته، از طریق نوآوری و غیره، طرفدارانی را به دست آورید.

اپل را در روزهای اولیه تولید آیفون در نظر بگیرید. آنها با ایجاد اولین گوشی هوشمند واقعی صدها هزار مدافع برای شرکت خود ایجاد کردند. آنها به مشتریان خود چیزی می دادند که در هیچ جای دیگری یافت نمی شد. نتیجه یک پایگاه مشتری پرشور بود که محصولات اپل را برای همه کسانی که می‌شناختند تبلیغ می‌کرد.

تنظیم اهداف هوشمند
هنگام تعیین اهداف کمپین بازاریابی دیجیتال خود، ایجاد اهداف SMART کاملاً ضروری است.

. خاص – هدف شما نمی تواند مبهم باشد، مانند: “ما می خواهیم تعداد سرنخ هایی را که به صورت آنلاین تولید می کنیم افزایش دهیم.” باید بسیار خاص باشد، مانند “ما می خواهیم 150 سرنخ جدید تولید کنیم.”
. قابل اندازه گیری – هدف شما نیز باید قابل اندازه گیری باشد. اگر نتوانید هدف خود را اندازه گیری کنید، هرگز نخواهید فهمید که آیا واقعاً به آن رسیده اید یا خیر. به عنوان مثال، هدف مبهم افزایش تعداد سرنخ هایی که تولید می کنید به راحتی قابل اندازه گیری نیست. از نظر فنی، شما می توانید بیش از گذشته یک سرنخ ایجاد کنید و به هدف خود برسید، اما این چیزی نیست که دنبال آن هستید. شما می خواهید اعداد مشخص و قابل اندازه گیری را به اهداف خود متصل کنید. هدف از تولید 150 سرنخ به راحتی قابل اندازه گیری است.
. دست یافتنی – اگر هدفی قابل دستیابی نباشد، هدف معقولی نیست. اگر بیشترین امتیازی که تا به حال ایجاد کرده اید 7 بوده است، تعیین هدف برای ایجاد 1000 سرنخ احتمالاً واقع بینانه نیست. اهداف بازاریابی شما باید در دسترس باشد. اگر اینطور نباشند، شما آنها را نخواهید زد و ناامید خواهید شد.
. مرتبط – اهداف مرتبط آنهایی هستند که در واقع سوزن را برای کسب و کار شما حرکت می دهند. اگر چیزی که واقعاً به آن نیاز دارید، سرنخ های جدید است، تعیین هدف برای افزایش فالوورهای کلی توییتر هدف مناسبی نیست. اهداف بازاریابی دیجیتال را تعیین کنید که در واقع در کسب و کار شما تفاوت ایجاد می کند.
. مبتنی بر زمان – در نهایت، اهداف بازاریابی دیجیتال شما باید مبتنی بر زمان باشد. به عبارت دیگر، آنها باید تاریخ شروع و تاریخ پایان داشته باشند. این محدودیت ها به شما کمک می کند اندازه گیری کنید که آیا واقعاً در دستیابی به اهداف خود موفق بوده اید یا خیر. اهدافی که مبتنی بر زمان نیستند می توانند به طور نامحدود ادامه داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  شفافیت برای توسعه دیجیتال مارکتینگ
کمپین های دیجیتال مارکتینگ
کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله شماره 2: KPIهای بازاریابی دیجیتال را تعیین کنید- کمپین های دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که اهداف SMART خود را تعیین کردید، زمان آن است که شاخص های کلیدی عملکرد را تعیین کنید. KPI ها معیارهایی هستند که مهم ترین و مرتبط ترین با کمپین شما هستند. شما کمپین بازاریابی دیجیتال خود را با این شاخص‌های کلیدی عملکرد دیجیتال مارکتینگ می‌سنجید تا مشخص کنید آیا موفق هستید یا خیر.

شاخص های کلیدی عملکرد شما به طور نزدیک با اهداف کلی که برای کمپین خود تعیین کرده اید مرتبط است.

برای مثال، فرض کنید در حال اجرای یک استراتژی کمپین رسانه اجتماعی هستید. شما از تبلیغات فیس بوک برای هدایت ترافیک به صفحه فرود استفاده خواهید کرد. صفحه فرود یک کتاب الکترونیکی رایگان را تبلیغ می کند که افراد در صورت ثبت نام در لیست ایمیل شما می توانند آن را دریافت کنند.

مرحله سوم: مخاطبان هدف و ارزش پیشنهادی خود را تعیین کنید- کمپین های دیجیتال مارکتینگ

هنگام ایجاد کمپین دیجیتال مارکتینگ، مهم است که هم مخاطبان هدف خود را تعیین کنید و هم ارزش های پیشنهادی را که به آن مخاطبان هدف ارائه خواهید کرد. مخاطبان هدف شما گروهی از افرادی هستند که با کمپین بازاریابی دیجیتال خود هدف آنها قرار می گیرید.

به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارید که در آن محصولاتی برای نوزادان می فروشید، ممکن است مردان و زنان 25 تا 40 ساله را هدف قرار دهید. این مخاطبی است که به احتمال زیاد بچه دار می شود. اگر یک مغازه شیشه‌فروشی خودرو هستید، می‌توانید مردان و زنانی را که در کد پستی شما زندگی می‌کنند هدف قرار دهید.

وقتی مخاطب هدف خود را ایجاد می کنید، کوچکتر بهتر از بزرگ است. اگر مخاطبان شما بیش از حد گسترده باشند، در نهایت پول خرج می کنید تا در مقابل افرادی قرار بگیرید که واقعاً به تجارت شما علاقه ندارند. در نهایت، شما در نهایت پول را هدر خواهید داد. هنگامی که مخاطب هدف خود را ایجاد کردید، باید ارزش پیشنهادی را که به آن مخاطب ارائه می کنید، تعیین کنید.

ارزش پیشنهادی شما دلیلی است که مخاطب هدف شما باید با شما تعامل داشته باشد. به عبارت دیگر، شما به مخاطبان خود دلیلی می‌دهید تا روی تبلیغ شما کلیک کنند یا پست وبلاگ خود را به اشتراک بگذارند یا به صفحه خاصی در وب سایت شما پیوند دهند.

مرحله چهارم: برنامه و بودجه بسازید- کمپین های دیجیتال مارکتینگ

پس از تعیین مخاطبان اصلی و ارزش پیشنهادی خود، زمان آن است که یک برنامه و بودجه برای کمپین خود بسازید. رسانه های متعددی وجود دارد که می توانید و باید آنها را در کمپین خود بگنجانید. این رسانه ها عبارتند از:

وبسایت شما
در حالت ایده آل، وب سایت شما باید برای رسیدن به هر هدف کلی شما بهینه شود. اگر هدف شما افزایش تعداد سرنخ های دریافتی است، وب سایت شما باید برای سرنخ ها بهینه شود. اگر هدف شما افزایش آگاهی از برندتان است، وب سایت شما باید مملو از اطلاعات واضح باشد که به بازدیدکنندگان درباره شرکت شما آموزش می دهد.

اگر وب سایت شما برای هدف شما بهینه نشده است، باید بودجه ای برای طراحی مجدد اختصاص دهید تا با هدف نهایی شما مطابقت داشته باشد.

بهینه سازی موتور جستجو
بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرآیند بهینه سازی صفحات در وب سایت شما است به طوری که آنها تا حد امکان در نتایج جستجوی گوگل (و سایر موتورهای جستجو) نشان داده شوند. بسته به هدف کلی شما، سئو باید از اولویت بالایی برخوردار باشد.

نمایش در صفحه اول گوگل یک راه برجسته برای افزایش دید کلی برند و افزایش ترافیک ارگانیک به وب سایت شما است.

این مقاله را مطالعه کنید  بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ 6 نکته

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا شامل ایجاد یک محتوای (صفحه وب، پست وبلاگ، کتاب الکترونیکی و غیره) است که برای مخاطب هدف شما ارزشمند است و سپس آن را به شدت برای آن مخاطب تبلیغ می کند.

فرآیند بازاریابی می تواند متفاوت باشد، اما اغلب شامل ارسال ایمیل به افراد منتخب برای اطلاع از محتوا، تبلیغ محتوا در رسانه های اجتماعی، تبلیغ محتوا، تلاش برای بازگرداندن لینک به آن و غیره است. هدف دوگانه است:

. برای ارائه چیزی با ارزش بالا به مخاطبان خود
. برای اینکه محتوا تا حد امکان توسط مخاطبان هدف خود دیده شود

هنگام بودجه بندی برای بازاریابی محتوا، باید هزینه تولید محتوا و همچنین زمان مورد نیاز برای تبلیغ آن در کانال های مختلف را در نظر بگیرید.

رسانه های اجتماعی
این احتمال وجود دارد که بخشی از کمپین دیجیتال شما شامل تبلیغات و تبلیغات ارگانیک در رسانه های اجتماعی باشد. وقتی صحبت از تبلیغات به میان می آید، باید برای زمان لازم برای ایجاد تبلیغات و همچنین میزان هزینه ای که واقعاً برای تبلیغات هزینه می کنید، بودجه اختصاص دهید. از نظر تبلیغات ارگانیک، باید برنامه‌ریزی کنید که چه چیزی را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، و همچنین زمانی که می‌خواهید آن را به اشتراک بگذارید.

پرداخت برای هر کلیک
تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) تبلیغاتی هستند که در بالا و پایین نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند. این تبلیغات می تواند راهی بسیار موثر برای هدایت ترافیک هدفمند به یک صفحه خاص در وب سایت شما باشد.

باید هم برای زمان تحقیق و ایجاد تبلیغات و هم برای پولی که برای خود تبلیغات خرج می‌کنید بودجه اختصاص دهید.

بازاریابی ایمیلی
باور کنید یا نه، بازاریابی ایمیلی هنوز یک روش بسیار موثر برای تعامل با مشتریان است. در حالت ایده آل، کمپین دیجیتال مارکتینگ شما باید نوعی توالی ایمیل را در خود جای دهد. این دنباله می‌تواند افراد موجود در لیست ایمیل شما را درگیر کند، آنها را به صفحات وب خاص هدایت کند، تبلیغات را برجسته کند و غیره.

شما باید برای زمان ایجاد ایمیل ها و همچنین هزینه سرویس ایمیل بودجه اختصاص دهید.

بازاریابی موبایلی
بازاریابی موبایلی، که در آن کاربران را بر اساس یک عامل خاص مرتبط با دستگاه تلفن همراه آنها هدف قرار می دهید، به شما امکان می دهد مخاطبان خود را بیش از حد هدف قرار دهید. برای مثال، فرض کنید شما یک رستوران کلمبیایی در مرکز شهر هستید. با استفاده از حصار جغرافیایی، می توانید افرادی را که در شعاع 1.5 مایلی رستوران شما هستند با کوپن تخفیف 10 درصدی هدف قرار دهید.

این نوع هدف گذاری یک روش برجسته برای هدایت ترافیک پیاده به یک مکان فیزیکی است.

کمپین های دیجیتال مارکتینگ
کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله پنجم: طرح خود را اجرا کنید

هنگامی که چهار مرحله اول را انجام دادید، زمان آن است که در نهایت برنامه خود را اجرا کنید. اگر کار پای خود را انجام داده اید، این کار نباید بیش از حد پیچیده باشد. این به سادگی شامل اجرای برنامه ای است که قبلاً ترسیم کرده اید.

برای مثال، اگر در حال اجرای یک کمپین بازاریابی محتوا هستید، باید محتوا را ایجاد کنید، محتوا را به اشتراک بگذارید، با افراد ارتباط برقرار کنید تا به محتوا پیوند داده شوند، از افراد دیگر بخواهید محتوا را به اشتراک بگذارند و غیره.

اگر در حال اجرای یک کمپین تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی هستید، باید تبلیغ خود را در فیس بوک، توییتر و هر پلتفرم دیگری که قصد استفاده از آن را دارید ایجاد کنید.

مرحله ششم: تأثیر خود را اندازه گیری کنید

گام نهایی در هر کمپین بازاریابی دیجیتال اندازه گیری تاثیر شماست. در این مرحله، نتایج واقعی خود را با نتایج پیش بینی شده خود مقایسه می کنید. اگر می‌خواهید 150 سرنخ جدید ایجاد کنید و در واقع 200 سرنخ ایجاد کرده‌اید، می‌توان گفت که کمپین موفقی را اجرا کرده‌اید (همه عوامل دیگر برابر هستند).

اگر می‌خواستید در پنج نتیجه جستجوی برتر گوگل برای یک نتیجه جستجوی خاص قرار بگیرید و در رتبه پانزدهم هستید، کمپین شما موفقیت خاصی نداشت.

KPIهای دیجیتال مارکتینگ شما در این مرحله ضروری هستند. ممکن است هزاران کلیک بر روی یک تبلیغ خاص ایجاد کنید، اما اگر کلیک‌ها KPI نبود، به‌ویژه به کمپین شما مرتبط نیستند. اگر هدف شما افزایش 40 درصدی درآمد است، اگر فقط 20 درصد درآمد را افزایش دهید، مهم نیست که چند کلیک به دست آورده اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟