کانال های دیجیتال مارکتینگ

کانال های دیجیتال مارکتینگ

کانال های دیجیتال مارکتینگ ، با فناوری هایی مانند دستگاه های تلفن همراه متصل، مردم بیش از هر زمان دیگری در تاریخ درگیر محیط بازاریابی هستند. ما هر هفته ساعت‌ها را صرف پیمایش فیدهای رسانه‌های اجتماعی خود می‌کنیم و هر بار با حداقل ۴ یا ۵ پست «حمایت‌شده» مواجه می‌شویم. این تبلیغات پرداخت به ازای کلیک به راحتی در دسترس هر کسب و کاری با بودجه گیج کننده و بازاریابی است و می تواند منجر به جذب جدی سرنخ شود.

بازاریابی رسانه های اجتماعی تنها یک مثال است. بیایید نگاهی بیندازیم به این که چرا دیجیتال مارکتینگ ایده خوبی برای هر کسب و کاری است، سوالات کلیدی که یک سازمان باید قبل از شروع کمپین های بازاریابی دیجیتال از خود بپرسد، و سه کانال موثر بازاریابی تجاری برای استفاده در سال 2021:

کانال های دیجیتال مارکتینگ
کانال های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

همه ما بیشتر و بیشتر در پلتفرم‌های دیجیتال مانند رسانه‌های اجتماعی، انجمن‌ها، گروه‌های پیام‌رسانی فوری، خدمات پخش جریانی، وب‌سایت‌های خبری و غیره درگیر هستیم. جایی که بازاریابی سنتی شامل قرار گرفتن در مقابل مردم با پوسترها، بیلبوردها و آگهی‌ها است – بازاریابی دیجیتال این کار را انجام می‌دهد. در اینترنت. این یک حضور دائمی آنلاین برای یک کسب و کار فراهم می کند، در مقایسه با بازاریابی سنتی مقرون به صرفه است، و نتایج را تقریباً فوری ارائه می دهد – و همچنین پلتفرم هایی برای فشرده سازی و ارزیابی داده ها برای بهبود بازاریابی.

سوالاتی که قبل از بازاریابی باید به آنها پاسخ داد:
قبل از فشار دادن دکمه سبز در اولین پروژه بازاریابی خود، باید چند سوال از خود بپرسید. در پاسخ به آنها، درک بهتری از اینکه چه کسی هستید، چه چیزی را می خواهید به دست آورید، و اینکه خود را به عنوان یک سازمان در کجا می بینید، خواهید داشت:

این مقاله را مطالعه کنید  دریافت نظرات از مشتریان ، 5 تاکتیک

برند شما (چه کسی) است؟
اهداف کسب و کار شما چیست؟
اهداف بازاریابی شما چیست؟
مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
مخاطب هدف شما کجاست؟
بودجه بازاریابی شما چقدر است؟
چگونه ارزش ارائه می دهید؟

کانال‌های موثر بازاریابی تجاری برای استفاده در سال 2021

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
73 درصد از بازاریابان بر این باورند که تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای مشتریانشان «تا حدودی» یا «بسیار» مؤثر بوده است. کسب‌وکارها نباید بیرون بروند و در هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی موجود نمایه ایجاد کنند. در عوض، به مخاطبان هدف خود و همچنین جایی که آنها احتمالاً در بخش اجتماعی اینترنت قرار دارند فکر کنید.

هزاره ها عاشق فیس بوک و توییتر خود هستند، در حالی که Gen Z به سمت افرادی مانند اینستاگرام، تیک تاک و اسنپ چت جذب می شود. به طور مرتب پست کنید، از فالوورهای خود بخواهید که نظر بدهند، که باعث افزایش تعامل پست شما می‌شود و همیشه آماده باشید تا در اسرع وقت به سؤالات دنبال‌کنندگان پس از پرسیدن آنها پاسخ دهید. اگر این سرگرم کننده به نظر می رسد، بازاریابی رسانه های اجتماعی ممکن است فقط برای کسب و کار شما باشد.

کانال های دیجیتال مارکتینگ
کانال های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی ایمیلی
تجارت مدرن در مورد ایجاد شراکت فراتر از کسب و کار/مشتری است. حفظ رابطه با مشتریان پس از انجام تجارت با شما، برند را در ذهن آنها نگه می دارد، که می تواند منجر به تکرار تجارت در خط تولید و سال های آینده شود. بهترین قسمت؟ برخی از بزرگترین ROI در بخش بازاریابی را ارائه می دهد.

یک مطالعه بازاریابی LYFE نشان داد که بازگشت سرمایه در کمپین های بازاریابی ایمیلی می تواند به 3800٪ برسد. نه، این اشتباه تایپی نیست. به ازای هر 1 دلاری که گروه نمونه برای بازاریابی ایمیلی خرج کردند، به طور متوسط ​​38 دلار بازده دریافت کردند. درصد کمی از سازمان های مورد بررسی (حدود 20٪) به ازای هر 1 دلار خرج شده تا 70 دلار بازدهی دریافت می کردند.

این مقاله را مطالعه کنید  نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ، 4 نمونه

بازاریابی محتوا
محتوا باید رگ حیات همه بازاریابی باشد، به همین دلیل است که کسب و کارهای بیشتری در ایجاد و انتشار محتوای با کیفیت بالا در بازار سرمایه گذاری می کنند. برخلاف بازاریابی پرداخت به ازای کلیک، بازاریابی محتوا در دراز مدت نتایجی را به همراه دارد. اینها مقالات وبلاگ، اینفوگرافیک ها، ارائه ها و سایر موارد محتوای دیجیتال هستند که به زندگی مشتریان ارزش می بخشند.

همان مطالعه بازاریابی LYFE به این نتیجه رسید که بازاریابی محتوا در مقایسه با بازاریابی سنتی، می‌تواند سه برابر بیشتر از 62 درصد از هزینه‌ها را ایجاد کند. به جای اینکه صرفاً کاربران اینترنتی را به یک محصول و سپس به صفحه سبد خرید هدایت کند، بازاریابی محتوا با هدف پرورش یک رابطه طولانی مدت با ارزش افزوده و سود متقابل است.

تعیین کانال‌های بازاریابی دیجیتال که برای یک تجارت مناسب‌تر هستند، نیازمند کمی تحقیق، کمی درون‌بینی و کمی ریسک‌پذیری است. گول نخورید؛ با این حال، بازاریابی دیجیتال مطمئناً یک تجارت است که باید در سال 2021 و بعد از آن حرکت کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟