انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ

انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ

انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ که عموماً به عنوان بازاریابی آنلاین شناخته می شود، دیگر یک اصطلاح جدید برای بازاریابان نیست. برای درک بهتر، کلمه “بازاریابی دیجیتال” را به دو دوره تقسیم کنید، یعنی “دیجیتال” و “بازاریابی”، که به معنای بازاریابی دیجیتالی است؟

به عبارت ساده تر، بازاریابی دیجیتال/آنلاین جایی است که ابزارهای فناوری دیجیتال مانند موبایل، رایانه و غیره برای تبلیغ برند و خدمات آن استفاده می شود.

انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ
انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کنجکاو هستید بدانید چگونه؟- انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ

یک بازاریاب دیجیتال محتوای الکترونیکی را پیرامون یک برند مورد نظر ایجاد می کند و بعداً آن را در اینترنت در چندین پلتفرم مانند رسانه های اجتماعی (فیس بوک، اینستاگرام و توییتر) منتشر می کند یا آن را از طریق ایمیل و غیره ارسال می کند تا به حداکثر تعداد افراد برسد. .

علاوه بر این، بازاریابی اینترنتی مترادف با یک معنی نیست زیرا یک اصطلاح کاملاً گسترده است. برخی از نمونه های بازاریابی اینترنتی عبارتند از بازاریابی محتوا، نمایش تبلیغات، بازاریابی ایمیلی، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی موتور جستجو (SEM) و بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM).

تاریخچه دیجیتال مارکتینگ

با کلمه “دیجیتال”، درک نقش فناوری غیرممکن است. دقیقاً بازاریابی دیجیتال و فناوری نسبت تناسبی با یکدیگر دارند.

از آنجایی که راه درازی را پیموده است، ذکر فهرستی از رویدادهای مهمی که در تاریخ رخ می دهد کاملاً غیرممکن است.

به عنوان مثال، اولین ایمیل توسط ری تاملینسون در سال 1971 ارسال شد و او به عنوان پدر بازاریابی ایمیلی شناخته می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  ارتقا دیجیتال مارکتینگ

با این حال، پدر بازاریابی مدرن فیلیپ کاتلر است که استراتژی‌های حیاتی بازاریابی دیجیتال فعلی را در اختیار ما قرار داده است.

از نظر فنی، تاریخچه بازاریابی اینترنتی از دهه 90 شروع می شود، اما واقعیت متفاوت است.

تا سال 2000، تنها 0.5 درصد از جمعیت جهان به طور فعال از اینترنت استفاده می کردند، و بعدها که گوشی های هوشمند در سال 2005 محبوب شدند، اینترنت در دسترس تر شد.

بین سال های 2005 تا 2008، خدمات اینترنتی با استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل به توده مردم رسید. خیلی بعد، در سال 2008، هند شاهد رونق بازاریابی دیجیتال بود.

انواع دیجیتال مارکتینگ- انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ

از زمان همه‌گیری، از مشاغل کوچک گرفته تا شرکت‌های چند سطحی، همه آنها شروع به اولویت‌بندی حضور آنلاین خود کرده‌اند. بنابراین، بازاریابی دیجیتال به یک جزء برجسته در برنامه بازاریابی کلی سازمان تبدیل شده است.

یکی از مزایای قابل توجه بازاریابی اینترنتی این است که فروشنده و مصرف کننده را قادر می سازد از هر پلتفرمی که می خواهید استفاده کند یا از آن استفاده کند یا هیچ یک از آنها را در استفاده از پلتفرم واحد برای ترویج تجارت محدود نمی کند. کاربر را قادر می سازد تا مخاطبان وسیع و خاصی را هدف قرار دهد.

به عنوان مثال، فروشنده “A” می تواند به طور همزمان از ایمیل، رسانه های اجتماعی و وب سایت های شخص ثالث (پرداخت شده) برای فروش محصولات خود بدون هیچ مانعی استفاده کند.

اکنون زمان آن است که در مورد پلتفرم ها یا دسته بندی های مختلف بازاریابی دیجیتال صحبت کنیم.

. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
. پرداخت به ازای کلیک (PPC)
. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)
. بازاریابی محتوا
. بازاریابی ایمیلی
. بازاریابی موبایلی
. تجزیه و تحلیل بازاریابی

تا اینجای کار، با یادگیری در مورد بازاریابی دیجیتال و انواع آن، باید کنجکاو باشید تا دلایل این تبلیغات را بدانید. بعداً، در بخش بعدی، با اهمیت بازاریابی دیجیتال آشنا خواهید شد.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن
انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ
انواع، اهمیت و دامنه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

با عصر دیجیتال، زمانی که همه در تلاش برای ایجاد یک حضور آنلاین مستحکم هستند، تمرکز هر بازاریاب بر بازاریابی دیجیتال به دلایل زیر است:

مقرون به صرفه

در مقایسه با روش های سنتی تبلیغات، بازاریابی دیجیتال به سختی نیاز به سرمایه گذاری دارد.

به عنوان مثال، شما پولی را برای چاپ هر روز جزوه ها یا پرداخت پول به تبلیغ کنندگان برای انتشار تبلیغات در تلویزیون یا روزنامه ها هدر نمی دهید. برعکس، اکثر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ خدمات رایگان ارائه می دهند و برای کسب و کارهای کوچک یا جدید ایده آل هستند.

دسترسی بیشتر

از آنجایی که بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح جهانی است و از این رو دامنه آن نیز قابل استفاده است – تاجر را قادر می سازد تا از بازار بین المللی سفارش بگیرد. خودتان را به عنوان یک صاحب کسب و کار تصور کنید، و چقدر در مورد آن احساس خوبی خواهید داشت؟

به ایجاد تصویر برند کمک می کند

اگر مشتریان از کسب و کار شما اطلاعی نداشته باشند، چگونه می توانید از آنها انتظار سفارش داشته باشید؟ و برای مقابله با این موضوع؟ یک بازاریاب دیجیتال اینجاست.

با سئو، پرداخت به ازای کلیک و سایر تبلیغات پولی، می توانید مشتریان را جذب کنید. بنابراین هر چه مشتریان بیشتر باشد، تصویر برند بزرگتر می شود.

بهترین ROI را ارائه می دهد

همانطور که قبلاً بحث شد، بازاریابی دیجیتال بسیار ارزان تر است. به عنوان مثال، در پلتفرم های خاص، می توانید تبلیغات آنلاین را با کمتر از 1 دلار اجرا کنید.

نسبت بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی دیجیتال 5:1 است که بسیار مثمر ثمر است زیرا هر چیزی کمتر از 2:1 سودآور تلقی نمی شود. از این رو، بازاریابی دیجیتال ارزان ترین و در عین حال قابل اعتمادترین منبع بازاریابی برای شروع است.

تحلیل داده ها

ابزارهای بازاریابی دیجیتال منبع باز قانونی وجود دارد که به شما امکان می دهد نتایج را ثبت کنید و نمودارها و کدهایی را برای تجزیه و تحلیل پیشرفت به شما ارائه می دهد. به این ترتیب، می‌توانید کشف کنید که چه استراتژی‌هایی در کمپین‌های قبلی بهتر عمل کرده‌اند و بر اساس آن استراتژی‌های آینده را برنامه‌ریزی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

وفاداری مشتری

چه کوچک و چه بزرگ، وفاداری مشتری یک عامل بزرگ است. وفاداری مشتری به این معناست که مشتری به طور مداوم از شما چیزهایی می خرد و به جای دیگری نمی رود. هدف اصلی بازاریابی اینترنتی حفظ وفاداری مشتری است.

بنابراین، نتایج بالا برای اثبات اهمیت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما کافی است.

حوزه دیجیتال مارکتینگ

دامنه بازاریابی دیجیتال در آینده بدون شک مانند دنیای اینترنت امروزی در حال افزایش است. بازاریابی آنلاین به عنوان ترجیح داده شده ترین راه بازاریابی برای ادامه ارتباطات دیده می شود.

اگر آمارها را از نزدیک مشاهده کنید، بازاریابی اینترنتی بین سال‌های 2005 تا 2008 رونق گرفت و از آن زمان تاکنون هرگز رشد خود را متوقف نکرده است. بنابراین، می‌توانید تحلیل کنید که کسب‌وکارهای آینده در بازاریابی دیجیتال چگونه خواهند بود.

با پیروی از روند امروزی، پنج کانال کلیدی نقش حیاتی در تصمیم گیری در مورد دامنه بازاریابی دیجیتال در آینده ایفا می کنند و آنها عبارتند از:

. بازاریابی ویدئویی
. بازاریابی ایمیلی
. سئو
. بازاریابی موبایلی
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

نتیجه

آینده بازاریابی دیجیتال غیرمنطقی است زیرا جهان در حال کوچک شدن و نزدیک شدن به اینترنت است. همین امر در مورد مشاغل، مدارس و رستوران ها نیز صدق می کند.

در مقایسه با روش‌های سنتی بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ دارای چندین مزیت است که عبارتند از:

. راحت در جیب
. نتیجه سریعتر + موثر می دهد
. رویکرد عملی
. تغییر تنها ثابت است

برای جمع بندی، اگر از پله های دیجیتال مارکتینگ بالا بروید ارزشش را دارد و در آینده یک استراتژی بازاریابی موثر باقی خواهد ماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 18 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟