اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ

اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ

اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ ، اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ مستلزم تعیین تأثیرات کلی کمپین ها بر تجارت است. تحلیلگران الگوهایی طراحی کرده اند که به شرکت ها اجازه می دهد رفتار مشتریان را پیش بینی و درک کنند. این پیش‌بینی‌ها فرآیندهای پیچیده‌ای هستند که برندها را ملزم می‌کند تا استراتژی‌های خود را تجزیه و تحلیل کنند تا از تعداد منابع استفاده شده در کمپین‌های بازاریابی و آنچه شرکت تاکنون توانسته است به دست آورد، بدانند.

اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ
اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اثربخشی بازاریابی چیست؟

اثربخشی بازاریابی اندازه گیری میزان اثربخشی یک استراتژی بازاریابی در تحقق اهداف تجاری است. شکست در اندازه گیری نقاط عطف در یک کمپین بازاریابی دیجیتال می تواند بر عملکرد برند در یک جایگاه خاص تأثیر بگذارد. اکثر سازمان ها به دلیل کمبود پرسنل واجد شرایط شکست نمی خورند، بلکه به این دلیل که بر موفقیت و عملکرد کمپین های بازاریابی دیجیتال خود نظارت نمی کنند. امروزه اندازه‌گیری اثربخشی بازاریابی دیجیتال برای کسب‌ و کارهایی که در مورد رشد و سودآوری جدی هستند، ضروری است.

گام هایی که باید در هنگام اندازه گیری اثربخشی تبلیغات دیجیتال بردارید

روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری اثربخشی بازاریابی وجود دارد که هم برای مشاغل کوچک و هم برای کسب‌وکارهای بزرگ مفید است. برای نتایج بهینه، این شش مرحله کلیدی را در نظر بگیرید:

این مقاله را مطالعه کنید  10 بزرگترین چالش دیجیتال مارکتینگ

1. اهداف تجاری را تعیین کنید

اهداف کسب و کار خود را تعیین کنید و همه افراد در سازمان را درگیر تلاش های کمپین کنید. اهداف مشترک شامل افزایش آگاهی از برند در یک مکان خاص، به دست آوردن سرنخ بیشتر یا افزایش فروش محصول است.

2. هدف و اهداف

برای هر هدف اهدافی در نظر بگیرید. اهداف باید واقع بینانه، قابل دستیابی و محدود به زمان باشند. هنگام تعیین اهداف، تمام فعالیت ها، محصولات یا خدماتی را که در وب سایت شما ارائه می شود در نظر بگیرید.

3. مخاطب مناسب را هدف قرار دهید

بخش‌های بازاری را که می‌خواهید در طول کمپین‌های خود روی آن تمرکز کنید، تعیین کنید. بخش‌ها می‌توانند افراد یا سازمان‌هایی باشند که فکر می‌کنید می‌توانند تعاملات با کیفیتی ایجاد کنند. می‌توانید از داده‌های Facebook Insights یا Google Analytics استفاده کنید تا اطلاعاتی در مورد بهترین بخش‌های مخاطبان رسانه‌های اجتماعی خود ارائه دهید. سپس می‌توانید از چنین داده‌هایی برای ساده‌سازی کمپین‌های خود برای رفع نیازهای آن‌ها استفاده کنید.

4. KPI’s Early ایجاد کنید

شاخص های کلیدی عملکرد مانند ترافیک سایت، لینک های ورودی، نرخ پرش، تبدیل ها، بازدیدکنندگان منحصر به فرد و رتبه بندی موتورهای جستجو را تعیین کنید. شاخص های امیدوارکننده را شناسایی کنید و برای هر یک از آنها اهداف مشخصی تعیین کنید.

5. اندازه گیری فعالیت های بازاریابی

یک پلت فرم تحلیلی خوب را برای نظارت و اندازه گیری عملکرد بازاریابی انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. می توانید از Google Analytics، HubSpot، Adobe Marketing Cloud یا هر تعداد پلتفرم تحلیلی دیگر استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 دلیل واضح نیاز به دیجیتال مارکتینگ
اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ
اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

شاخص های کلیدی عملکردی که باید تحلیل کنید

اندازه گیری عملکرد بازاریابی را با جمع آوری داده ها از وب سایت خود شروع کنید. اطلاعاتی که به دست می آورید باید از منابع مختلفی از جمله بازدیدکنندگان منحصر به فرد، بازدید از صفحه، ترافیک موتورهای جستجو، لینک های ورودی و نرخ پرش به دست بیاید. این منابع KPI های اولیه هستند که توسط تجزیه و تحلیل ها برای اندازه گیری اثربخشی بازاریابی دیجیتال استفاده می شوند.

بازدیدکنندگان منحصر به فرد
بازدیدکنندگان منحصر به فرد تعداد افرادی هستند که در طول یک جدول زمانی معین از سایت بازدید می کنند. تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما با توجه به اندازه شرکت، صنعت شما و کیفیت محتوایی که ارائه می کنید متفاوت است. این عدد یک شاخص مهم از ترافیک کلی سایت است. بازدیدهای صفحه به تعداد صفحات مستقلی که بازدیدکنندگان شما در یک دوره معین روی آنها کلیک می کنند اشاره دارد. اگر تعداد بازدیدهای صفحه بیشتر از تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد باشد، به این معنی است که مردم محتوای شما را جذاب می یابند. از این رو، آنها برای یافتن محتوای بیشتر روی چندین صفحه کلیک می کنند.

ترافیک موتورهای جستجو
ترافیک موتورهای جستجو به تعداد افرادی اشاره دارد که توسط موتورهای جستجو به سایت شما هدایت می شوند. میزان تلاشی که برای بهینه سازی محتوای خود برای جستجو انجام داده اید را نشان می دهد.

نرخ پرش
نرخ پرش تعداد بازدیدکنندگانی است که برای بررسی چیزی به سایت می آیند و بعد از چند ثانیه بدون کلیک بر روی لینک های ارائه شده آن را ترک می کنند. نرخ پرش خوب باید کمتر از 40 درصد باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  بودجه دیجیتال مارکتینگ

نرخ تبدیل
نرخ تبدیل تعداد بازدیدکنندگانی است که اقدام خاصی انجام می دهند. لینک های ورودی تعداد لینک های خارجی به سایت شما هستند. این نشان می دهد که اکثر مردم محتوای شما را مفید یافته اند و مایلند آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ
اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

شروع به اندازه گیری اثربخشی بازاریابی دیجیتال خود کنید

می توانید ردیابی خود را با استفاده از نکات Google Analytics، از جمله نحوه ردیابی ترافیک وب سایت، شروع کنید. شما باید یک حساب باز کنید که رایگان است. گوگل آنالیتیکس به شما امکان می دهد حجم زیادی از داده های سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. این به شما یک نمای کلی از نحوه عملکرد هر آیتم می دهد. این به شما امکان می دهد روندها را شناسایی کنید و در طول زمان به دنبال بینش های جدید باشید.

به طور خلاصه، اندازه گیری اثربخشی کمپین بازاریابی برای هر سازمانی که می خواهد استراتژی های بازاریابی خود را توسعه دهد ضروری است. برای اطلاعات بیشتر و راه حل های بازاریابی دیجیتال، همین امروز با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟