بازده دیجیتال مارکتینگ

بازده دیجیتال مارکتینگ

بازده دیجیتال مارکتینگ ، در دنیای آنلاین امروزی، اکنون به مشتریان ارائه می شود، با آنها درگیر می شوند و همچنین از سازمان ها به صورت آنلاین خرید می کنند. دیجیتال مارکتینگ گلوله بازاریابی جادویی کسب و کار شما نیست، مگر اینکه مرتباً نظارت شود و علاوه بر تغییرات مداوم، اندازه گیری شود. یکی از بهترین راه‌ها برای اندازه‌گیری اثربخشی تلاش‌های بازاریابی دیجیتال از طریق محاسبه بازگشت سرمایه یا ROI آن است. کمپین های بازاریابی دیجیتال باید به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته شوند. بهترین راه برای پیوند سرمایه گذاری دیجیتال با عملکرد کلی، تعیین بازگشت سرمایه (ROI) است. با این حال، با وجود متغیرها و مکان‌های بسیار زیاد برای نسبت دادن به نتایج بازاریابی، آنقدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، یکی از نگرانی های اصلی شما این است که چگونه اثربخشی تلاش های بازاریابی دیجیتال خود را نشان دهید. برای اثبات آن، رئیس شما اعداد ثابتی می خواهد – بنابراین وقت آن است که بازده بازاریابی دیجیتال خود را محاسبه کنید.

بازده دیجیتال مارکتینگ
بازده دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه بازده بازاریابی دیجیتال را اندازه گیری کنیم؟- بازده دیجیتال مارکتینگ

یک سایز برای همه مناسب نیست
هیچ روش دقیقی وجود ندارد که ROI بازاریابی دیجیتال شما را به طور کامل ثبت کند. تعیین کمیت تعدادی از فعالیت‌هایی که در آن شرکت می‌کنید مشکل است. با گفتن این موضوع، شما هنوز هم می‌توانید ارزش تقریبی ROI بازاریابی دیجیتال خود را داشته باشید. این به شما بینشی در مورد اثربخشی تلاش های بازاریابی شما می دهد. جدا از اینکه به رئیس خود رقم می زند، به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی خود را برای بهبود نتایج تنظیم کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ 6 نکته کلیدی

نحوه محاسبه ROI در بازاریابی دیجیتال

ROI به سادگی سود حاصل از یک کمپین بازاریابی دیجیتال را با هزینه ایجاد کمپین و همچنین استقرار آن مقایسه می کند. ترجیحاً می‌خواهید بازدهی سرمایه تا حد ممکن بالا باشد.

محاسبه ROI اساسی این است: ROI = (سود خالص / هزینه کل) * 100

با این حال، اگر این کار را نکنید، محاسبه ROI معنی زیادی نخواهد داشت:

. هر هدف یا هدفی داشته باشید،
. اعداد و داده های اشتباه در محاسبات خود داشته باشید،
. شاخص های عملکرد کلیدی نادرست (KPI) را اندازه گیری کنید
. مطمئن نیستید که چه چیزی را اندازه گیری می کنید.

بازده دیجیتال مارکتینگ
بازده دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اهداف خود را درک کنید
شما می خواهید به مدیریت ثابت کنید که استراتژی های بازاریابی دیجیتال شما با موفقیت برای سازمان درآمد ایجاد می کند. بازاریابان جذب جذابیت اثبات بازگشت سرمایه (ROI) کارشان می شوند. با این حال، اگر ROI تنها معیاری نباشد که کسب و کار شما باید در سنجش موفقیت تلاش هایتان استفاده کند، چه؟ این جایی است که بسیار مهم است که اهداف بازاریابی منحصر به فرد خود را قبل از استقرار و اندازه گیری کمپین ها و همچنین استراتژی های خود درک کنید.

مطمئن شوید که روش های جمع آوری داده های شما تمیز هستند
سیستم و روش های جمع آوری داده شما باید قادر به جمع آوری داده ها به طور تمیز باشد. اگر اشکال یا مغایرتی در نحوه وارد کردن، جمع‌آوری، جابجایی یا محاسبه داده‌ها وجود داشته باشد، در نهایت به داده‌ها و همچنین اطلاعاتی خواهید رسید که اعداد KPI و ROI شما را تغییر می‌دهد. KPIهای نادرست در ارزیابی میزان مؤثر بودن تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما در یافتن، جذب و تبدیل مشتریان آنلاین مفید نخواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت PPC در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همه در کمپین بازاریابی دیجیتال شما نتایجی ندارند که مستقیماً ROI را نشان دهد. به عنوان مثال، تولید سرنخ و همچنین کلیک‌ها را می‌توان شمارش کرد، اما هیچ ارزش پولی ندارند که نشان دهنده بازگشت سرمایه باشد. اگر همه چیز را در مورد درآمد اندازه گیری کنید، اثربخشی واقعی تلاش های بازاریابی خود را از دست خواهید داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟