دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس

دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس

دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس ، مدگراها و برندها به طور یکسان هوشیار شده اند تا شخصیت خود را جذاب تر نشان دهند تا توجه عمومی را به خود جلب کنند. به همین دلیل، آنها به دنبال بهترین، شیک و مد روز هستند. آنها همچنین اغلب کمد لباس خود را با لباس های جشن و فصل به روز می کنند. اینترنت بهترین منبع برای خرید لباس های فصلی و شیک از برندهای مختلف است. این باعث صرفه جویی در زمان می شود، خریداران گزینه ها و تخفیف های نامحدودی دارند و می توان آن را از هر کجا و در هر لحظه انجام داد. به همین دلیل، دیجیتال مارکتینگ در عصر جاری بازاریابی شتاب بیشتری به دست می آورد زیرا فضای بزرگ تری را در تجارت الکترونیک اشغال می کند.

دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس
دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس – کالج نوین

رسانه های اجتماعی همراه با گوگل علاقه خرده فروشانی را که مایل به سرمایه گذاری در کسب و کار آنلاین هستند به خود جلب کرده است. برای هر کسب و کاری، بودجه مهمترین عامل در نظر گرفته می شود – ستون فقراتی که سرنوشت کسب و کار را تعیین می کند. بازاریابی سنتی منسوخ نشده است، اما امروزه این گزینه وجود دارد که از روش‌های جدیدتری استفاده کنید که هدف قرار دادن مخاطبان مورد نظر خود را در مدت زمان کوتاهی آسان‌تر می‌کند. برندهای پیشرو در بخش صنعتی مد و پوشاک نیز استراتژی های بازاریابی خود را به تجارت الکترونیک تغییر داده اند تا از انجمن های دیجیتال به عنوان ابزاری برای هدف قرار دادن مخاطبان مورد نظر خود استفاده کنند. از آنجایی که هزینه به صلاحدید شرکت است، حتی برندهای کوچک با منابع محدود یا بودجه کم نیز این فرصت را دارند که فضا را اشغال کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  در مورد مدیر بازاریابی دیجیتال بودن بیاموزید

در اینجا برخی از عواملی که به عنوان پایه بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شوند وجود دارد که بیشتر مورد بحث قرار خواهند گرفت:

. طرح
. کمپین های رسانه های اجتماعی
. خطوط بنر جذاب
. شعارهای جذاب
. کمپین PPC
. کمپین های ارگانیک
. نسل سرب

دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس

طراحی و آماده سازی پست
تیم طراحی مهمترین رکن بازاریابی دیجیتال برای برندهای مد و لباس است. بنرها معمولاً در چندین کانال رسانه اجتماعی آپلود می شوند و دارای سطحی از خلاقیت هستند تا توجه مخاطب را به خود جلب کنند. برای اینکه تصاویر خیره کننده تر شوند، می توانید فیلترها یا رنگ های مختلف را امتحان کنید. با استفاده از برچسب‌ها و زیرنویس‌های جذاب، می‌توانید افراد را به سمت محصولات خود بکشانید تا به محصولات شما نگاه کنند یا تعامل را ترویج کنند. پست ها و ایجاد محتوا به ابزارهای مختلفی برای جلب توجه بیشتر تصاویر، سازماندهی یک برنامه زمان بندی یا ثبت نتایج نیاز دارد.

کمپین های رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی کانال های متعددی را احاطه می کنند که همگی به طور گسترده توسط مردم و مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند. کمپین ها بسته به نوع پلتفرم متفاوت است. محبوب ترین انواع پلت فرم عبارتند از:

. فیس بوک
. لینکدین
. توییتر
. پینترست

با خرید تبلیغاتی که مخاطبان علاقه مند به مد و لباس را هدف قرار می دهند، می توان به مردم دسترسی پیدا کرد. برای هدف قرار دادن مخاطب مورد نظر، کمپین ها فرموله، طراحی، اجرا و سپس اندازه گیری می شوند. علاوه بر خرید تبلیغات، تعامل با صفحات مشابه و به اشتراک گذاری محتوا می تواند به ایجاد آگاهی از برند در صنعت مد کمک کند. اگر یک استراتژی جامع ایجاد کنید و به طور مداوم فرصت های بهینه سازی را بررسی کنید، برندهای مد و لباس شما می توانند بهترین نتایج را داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع راه حل های دیجیتال مارکتینگ

یک استراتژی خوب رسانه‌های اجتماعی این فرصت را به برندهای کوچک می‌دهد تا فروش خود را افزایش دهند، حتی در زمان سختی که جهان با کووید-۱۹ سروکار دارد. به عنوان مثال، یک خیاط ایتالیایی متخصص در لباس‌های کودکان در آوریل 2020 نسبت به آوریل 2019 با وجود همه‌گیری جهانی، 60 درصد سود را افزایش داد. او مجبور شد مغازه های خود را در نزدیکی میلان به طور موقت ببندد، اما با کمک یک متخصص، روی بهبود استراتژی صفحه اینستاگرام خود تمرکز کرد. به لطف آن، او تنها در ماه آوریل بیش از 10000 یورو (1199595 سال) درآمد داشت. درآمد حاصل از تجارت الکترونیکی او در سال 2019 کمتر از 1000 یورو بود! این فقط یک نمونه کوچک از یک فعالیت شخصی با سرمایه گذاری جزئی است. آیا می توانید نتایج را در مقیاس بزرگتر تصور کنید؟

دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس
دیجیتال مارکتینگ برای برندهای مد و لباس – کالج نوین

چرا برندهای مد و لباس بازاریابی دیجیتال را ترجیح می دهند؟

برندهای مد و لباس مجبور بودند سرمایه گذاری زیادی را انجام دهند تا بتوانند کسب و کار خود را از طریق روش های سنتی بازاریابی تبلیغ کنند. با بازاریابی سنتی، به دلیل منابع محدود، در مقایسه با بازاریابی دیجیتال، نمی‌توان مخاطبان وسیعی داشت (به قاره‌ها یا کشورهای مختلف فکر کنید). جدیدترین نوآوری در بازاریابی دیجیتال روش های جدید بسیاری را برای کسب و کارها ارائه می دهد تا استراتژی های تبلیغاتی خود را ارتقا دهند. اکنون می توانید از طریق دیجیتال مارکتینگ مخاطبان زیادی را در کسب و کار خود هدف قرار دهید. برای مثال، می‌توانید کمپین‌هایی را طوری تنظیم کنید که بیش از یک منطقه، کشور یا قاره را هدف قرار دهند – هزینه آن در مقایسه با روش‌های سنتی بسیار کمتر است. مردم از سرتاسر جهان می‌توانند پست‌های رسانه‌های اجتماعی شما را ببینند، به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند و سفارش‌های آنلاین را در هر زمانی از روز ثبت کنند. اکثر برندهای مد و لباس بیشترین اولویت خود را به دیجیتال مارکتینگ می دهند، زیرا صرفاً می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی به مخاطبان هدف دست یابند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

چگونه مخاطب هدف را تعیین کنیم؟

وقتی به استراتژی پیاده سازی دیجیتال مارکتینگ با کسب و کار خود فکر می کنید، مخاطب هدف مهم ترین بخش است. اگر ندانید که چه کسانی هستند، نمی توانید به طور موثر به مخاطبان مناسب دست پیدا کنید. یک راه برای به دست آوردن این اطلاعات از طریق انجام تحقیقات بازار است – به جای اینکه فقط هر کسی را هدف قرار دهید، خواهید آموخت که بهترین مخاطب برای سرمایه گذاری چه کسی خواهد بود. سپس، می توانید محصول خود را در کانال های رسانه های اجتماعی نمایش دهید تا تعامل با مخاطبان خود را افزایش دهید. همچنین مهم است که با به اشتراک گذاشتن لباس های فصلی و محبوب مرتبط باشید. بسته به فصل یا مکان، محصولاتی که توسط برندهای مد و لباس عرضه می شوند عبارتند از:

. لباس
. دامن
. لباس های سرهمی و لباس های بازی
. لباس کتانی
. کت و کت
. تاپ ها
. شلوار و ساق
. روسری
. پانچو

دسته های بیشتری وجود دارد که هر کدام فصل خاص خود را دارند. برای رشد کسب و کار خود از طریق دیجیتال مارکتینگ، استراتژی های جامع و شبیه به مشتری را برنامه ریزی و اجرا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + ده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟