4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان ، وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ به میان می‌آید، به راحتی می‌توان به مزایای حضور آنلاین مناسب برای کسب‌ و کارها فکر کرد. از افزایش آگاهی گرفته تا تبلیغات هدفمند، بازاریابی دیجیتال به شرکت ها اجازه می دهد تا با مشتریان در سطح محلی و سراسر جهان ارتباط برقرار کنند. هنگامی که به صورت استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد، این رویکرد خاص در تجارت می تواند منجر به جذب سرنخ، رشد برند و البته فروش شود.

در پی همه‌گیری COVID-19، اکنون کسب‌وکارها بیش از هر زمان دیگری متوجه شده‌اند که ایجاد یک حضور دیجیتال معنادار دیگر تنها یک گزینه نیست، بلکه در بیشتر موارد یک ضرورت است.

برای این منظور، دنیس کیروان، یکی از همکاران فوربس، می گوید:

“مردم یاد می گیرند که خرید در یک فروشگاه فیزیکی همیشه ضروری نیست. در واقع، یک “جامعه نوک انگشتان” در حال ظهور است و تقریباً هر چیزی فقط با یک کلیک فاصله دارد. این اختلال باعث می‌شود شرکت‌ها متوجه شوند که اگر در وب قابل یافتن نباشند، به سختی در مقابل مصرف‌کننده مدرن قرار خواهند گرفت. ما در حال ورود به دورانی هستیم که در آن اهمیت ترافیک آنلاین برای اکثر مشاغل مهمتر از ترافیک پیاده روی است.”

و در حالی که کیروان نمی تواند در اظهارات خود صحیح تر باشد، توجه به این نکته نیز مهم است که برندها تنها کسانی نیستند که از بازاریابی اینترنتی سود می برند. در واقع، به لطف موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی و وبلاگ ها، مشتریان بیش از هر زمان دیگری با برندهایی که دوست دارند، محصولاتی که می خواهند و خدماتی که نیاز دارند، در ارتباط هستند. از آموزش گرفته تا راحتی، این رویکرد نوآورانه در کسب و کار، روشی را متحول می کند که مردم پول خرج می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از مزایای بازاریابی دیجیتال برای مشتریان، در زیر بخوانید.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ
4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

یک تجربه شخصی تر

بر کسی پوشیده نیست که یکی از موثرترین تکنیک های مورد استفاده در بازاریابی آنلاین، تبلیغات دیجیتال هدفمند است. از طریق این روش، مخاطبان بر اساس علایق و/یا جمعیت‌شناختی خاص خود، از طریق پلتفرم‌هایی مانند گوگل یا فیس‌بوک، از آگهی‌های تبلیغاتی تغذیه می‌شوند. اگر به طور منظم با موتورهای جستجوی اصلی یا رسانه های اجتماعی تعامل دارید، احتمالاً این شکل از بازاریابی را برای خود تجربه کرده اید. چه لباس باشد یا یک قهوه ساز جدید، آنچه جستجو می کنید به همان چیزی تبدیل می شود که می بینید.

در حالی که تبلیغات دیجیتال هدفمند می تواند کمی شبیه «برادر بزرگ» باشد، در ارائه اطلاعاتی که مخاطبان به دنبال آن هستند مؤثر واقع شده است. علاوه بر پیشنهادهای تبلیغاتی و صرفه جویی، تاکتیک های تبلیغات دیجیتال نیز می توانند به ارتباط سرنخ ها با مشاغل آجر و ملات در منطقه خود کمک کنند. این می تواند به ویژه هنگامی که به دنبال خدماتی مانند دندانپزشک، مکانیک، هنرمند خالکوبی یا آرایشگاه هستید، مفید باشد.

درک بهتر یک برند

لورن بیکر از بنیاد دیجیتال در “15 راه برای افزایش وفاداری به برند و حفظ پایگاه مشتری خود” گفت:

«شخصی‌سازی تلاش‌های بازاریابی، وفاداری به برند را افزایش می‌دهد». و در حالی که این مطمئنا درست است، رابطه همزیستی بین برند و مصرف کننده فراتر از تبلیغات استراتژیک است. کسب‌وکارها با قرار دادن خود در دید مصرف‌کنندگان، به مشتریان بالقوه و موجود فرصتی می‌دهند تا ببینند برندشان چیست. از آنچه ارائه می دهند تا آنچه به آن اعتقاد دارند، هر چه برندها تمایل بیشتری به تعامل با مخاطبان خود داشته باشند، فضای بیشتری برای ارتباط ایجاد می کنند.

وقتی صحبت از خرج کردن می شود یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال برای مشتریان، توانایی شناخت یک برند است. از این گذشته، آیا نمی خواهید پولی که به سختی به دست آورده اید به کسب و کاری که به آن احترام می گذارید برود؟ این زیبایی بازاریابی دیجیتال خوب فکر شده است: ایجاد ارتباط بین برندهای بزرگ و به زودی مشتریان وفادار شدن.

این مقاله را مطالعه کنید  9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

پایداری، خیریه و فعالیت‌های سیاسی تنها تعدادی از راه‌هایی هستند که برندها به مشتریان نشان می‌دهند که خارج از چیزهایی که می‌فروشند، چه کسی هستند. اگر شما مصرف کننده ای هستید که علاقه مند به این هستید که یک برند برای ایجاد خدماتی که ارائه می دهد یا چگونه به بازگرداندن آن به جهان کمک می کند، این یکی از جنبه های مهم بازاریابی امروزی است. اکنون بیش از هر زمان دیگری، شما این توانایی را دارید که در مورد شرکت هایی که برای حمایت مالی انتخاب می کنید، بیاموزید و در نهایت، دانش قدرت می یابد.

4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

آموزش پیشرفته- 4 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

در وبلاگی نوشته شده توسط Web FX، یک آژانس بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل، با عنوان “بازاریابی اینترنتی چگونه برای مصرف کنندگان مفید است؟” نویسندگان آن را اینگونه بیان کرده اند:

«دنیا دائماً در حال تغییر است. روندها، محصولات، مسائل و نیازهای جدید هر روز ظاهر می شوند. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، مصرف کنندگان به راهی نیاز دارند تا از هر چیزی که در حال تغییر است بایستند. اینترنت مکانی عالی برای در جریان نگه داشتن مصرف کنندگان است. آنها می توانند به دنبال اطلاعات باشند و به سرعت آن را مصرف کنند. این یک راه عالی برای مشتریان برای دسترسی به محتوای مرتبط و جذاب با اطلاعاتی است که برای آنها مهم است.”

صرف نظر از اینکه در چه چیزی به دنبال سرمایه گذاری هستید، داشتن توانایی تحقیق تضمین می کند که تصمیمی می گیرید که در آن احساس اطمینان می کنید. اغلب اوقات، خریدهای آگاهانه نتیجه بازاریابی دیجیتالی است که به درستی انجام شده است. از صفحات وب و وبلاگ ها گرفته تا پست های رسانه های اجتماعی، برندهایی که اطلاعاتی را که می خواهند به مصرف کنندگان ارائه می دهند، آنهایی هستند که تمایل به موفقیت دارند.

به عنوان مثال مراقبت از پوست را در نظر بگیرید. اگر شما فردی هستید که با آکنه دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است به دنبال محصولات یا خدماتی باشید که به آرامش پوست شما کمک کند. یک آبگرم پزشکی در منطقه شما با صفحات وب و پست های رسانه های اجتماعی اختصاص داده شده به آکنه به شما کمک می کند تا گزینه های خود را بهتر درک کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ در بخش آموزش

هنگامی که با نظرات مثبت مشتریان ترکیب شود، ممکن است احساس راحتی بیشتری برای خرید از طریق این تجارت محلی داشته باشید تا اینکه کورکورانه از یک خرده فروش بزرگ مانند Sephora یا Ulta بازدید کنید. اگر محصولات و/یا آموزش‌هایی که از طریق این اسپا دریافت می‌کنید کار کنند، احتمالاً در آینده تمایل بیشتری به استفاده از آنها خواهید داشت.

راحتی پادشاه است

به لطف دیجیتال مارکتینگ، مشتریان دیگر نیازی ندارند که وقت خود را صرف قدم زدن در فروشگاه‌ها و بیرون رفتن از فروشگاه‌ها کنند یا ساعت‌ها با تلفن وقت بگذرانند تا به سؤالات خود پاسخ دهند. اینترنت دسترسی فوری و 24 ساعته 7 ساعته به اطلاعاتی که می‌خواهیم، ​​در زمانی که بخواهیم برای ما فراهم می‌کند.

چه بعدازظهر چهارشنبه باشد و چه شنبه در ساعت 2 بامداد، چند کلیک ماوس (یا ضربه زدن روی صفحه گوشی) تمام چیزی است که برای مقایسه ویژگی ها، نظرات و قیمت محصولات و خدمات در سراسر جهان لازم است. این سطح از شفافیت نه تنها به رقابتی ماندن کسب و کارها کمک می کند، بلکه تضمین می کند که مصرف کننده بیشترین سود را برای پول خود خواهد داشت. حذف حدس و گمان از میزان هزینه یک محصول به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که به درستی برای چیزهایی که می خواهند برنامه ریزی کرده و پس انداز کنند. علاوه بر این، خدمات دیجیتال مارکتینگ نیز می‌تواند به تسهیل فرآیندهایی مانند زمان‌بندی و خرید کمک کند.

پس غذای نهایی چیست؟ مزایای بازاریابی دیجیتال برای مشتریان قدرتمند است. از طریق این رسانه، ما به عنوان مصرف کنندگان این ظرفیت را داریم که به صورت استراتژیک خرید کرده و از ایمنی خانه های خود صرفه جویی کنیم. با توجه به وضعیت کنونی جهان، این راحتی بیش از هر زمان دیگری مهم است و نوعی بازاریابی است که احتمالاً در آینده نیز همچنان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دوازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟