اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک ، دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک مسیر شغلی بازاریابی، بدون هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت، رشد فوق‌العاده‌ای داشته است – اما حتی اگر به دنبال تغییر شغل و تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی نیستید، این مهارت برای صاحبان مشاغل کوچک و سایرین که برای جذب و جذب تلاش می‌کنند، حیاتی است. تبدیل مشتریان در ادامه بخوانید تا بدانید چرا و چگونه می توانید سفر یادگیری بازاریابی دیجیتال خود را شروع کنید.

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک
اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک – کالج نوین

چرا بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار مهم است؟

هنگامی که کاربران اینترنت در حال خرید مقایسه هستند، به طور پیش فرض به کسب و کاری که بهترین تجربه مشتری را ارائه می دهد، می پردازند. اطلاعات اولیه مانند ساعات کار، مکان، قیمت ها، پیشنهادات ویژه و اطلاعات تماس باید به راحتی پیدا شود. اگر مشتریان احساس نکنند که فروشگاه دیجیتال شما به راحتی و با شرایط آنها باز است، فروشگاه دیگری پیدا خواهند کرد.

همانطور که گفته شد، بازاریابی آنلاین بسیار بیشتر از یک بازی تدافعی است. این فقط در مورد دور نگه داشتن مشتریان بالقوه از رقبا نیست. در عوض، آن را به عنوان یک استراتژی پیشگیرانه در نظر بگیرید که به مشتریان نشان می دهد که یک برند در مورد آنها و سفر خرید آنها فکر کرده است. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر با آسان کردن آن سفر تا حد امکان شروع می شود، حتی برای برندهایی که به شدت بر تجارت الکترونیک متمرکز نیستند.

آیا بازاریابی دیجیتال جایگزین بازاریابی سنتی می شود؟

پذیرش دیجیتال مارکتینگ به این معنی نیست که باید تمام تلاش های بازاریابی سنتی را کنار بگذارید. در عوض، از بازاریابی دیجیتال برای عمیق‌تر شدن کمپین‌های سنتی استفاده کنید. رسانه‌های دیجیتالی مانند فیلم‌ها، عکس‌ها و صدا می‌توانند زمینه، عمق یا وضوح در مورد ادعاهای تبلیغاتی که قبلاً مطرح کرده‌اید را ارائه دهند.

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک
اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک – کالج نوین

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟- اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک

دیجیتال مارکتینگ مزایای زیادی نسبت به روش های تبلیغات سنتی مانند تبلیغات چاپی و پست مستقیم، بیلبوردها، تلویزیون و رادیو دارد. این به برندها اجازه می دهد تا با منابع خود کارهای بیشتری انجام دهند و در عین حال مشتری را قادر می سازد تا با آن برند مطابق شرایط خود تجارت کند.

این مقاله را مطالعه کنید  ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

حداقل، بازاریابی آنلاین به مشتریان این امکان را می دهد که اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند، حتی بعد از اینکه مغازه را برای شب تعطیل کردید. این گزینه به آنها این امکان را می دهد که در هر زمان سؤالات را ایمیل کنند، به جای اینکه آنها را مجبور به تماس در ساعات کاری کنند. تعاملات شما را در برنامه آنها قرار می دهد و نه برعکس.

بازاریابی دیجیتال که به خوبی انجام شد، راه نهایی برای ایجاد اقتدار و آگاهی از برند در بزرگترین بازار روی زمین: اینترنت است. برندها می توانند مستقیماً از طریق رسانه های اجتماعی با مخاطبان هدف خود درگیر شوند تا دقیقاً آنچه را که مصرف کنندگان به دنبال آن هستند بیاموزند و روابط معتبری ایجاد کنند که اعتماد و وفاداری به برند را ایجاد می کند.

به طور خلاصه، اهمیت بازاریابی دیجیتال فراتر از فروش است. این یک سرمایه گذاری بلند مدت در سلامت و رشد کسب و کار شما است. در اینجا برخی از مزایای افزودن استراتژی های دیجیتال به برنامه بازاریابی شما آورده شده است:

1. رسیدن

بسیاری از انواع بازاریابی دیجیتال بسیار ارزان‌تر هستند، در عین حال دارای پتانسیل بسیار بیشتری نسبت به استراتژی‌های کلاسیک هستند، و تبلیغات دیجیتال را به انتخابی مقرون‌به‌صرفه برای کسب‌وکارهای کوچکی تبدیل می‌کند که نگران هزینه‌های تبلیغاتی هستند.

پست مستقیم و بیلبوردها به مشتریانی که در یک منطقه خاص زندگی می کنند بستگی دارد، در حالی که رادیو و تلویزیون از مصرف کنندگان می خواهند که به قالب های رسانه ای خاص توجه کنند که روز به روز از مد افتاده است. در مقایسه، بازاریابی آنلاین می تواند به هر کسی، در هر کجا، حتی در مقیاس جهانی دسترسی پیدا کند.

اکثر مشتریان بالقوه از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند، یا حداقل بخش زیادی از روز خود را آنلاین می گذرانند. برندها می‌توانند از بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال برای ملاقات با مشتریانی که هستند استفاده کنند.

2. هدف گیری

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و تجزیه و تحلیل می توانند به برندها کمک کنند تا مشتریانی را که به احتمال زیاد محصولات یا خدمات آنها را می خواهند شناسایی و هدف قرار دهند، بنابراین آنها می توانند منابع را در جمعیتی سرمایه گذاری کنند که در آن بیشترین ارزش را ارائه می دهند. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا از بودجه و پرسنل خود بهتر استفاده کنند و در عین حال بازگشت سرمایه بیشتری را به همراه داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

3. انعطاف پذیری

ابزارهای مدرن تجزیه و تحلیل بازاریابی بینش‌های بی‌درنگ ارائه می‌کنند که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد کمپین‌های بازاریابی را در لحظه تنظیم کنند. در مقابل، روش‌های بازاریابی سنتی مستلزم کاهش هزینه هستند: پول از قبل خرج شده است و اگر کمپین شکست بخورد، تا کمپین بعدی کاری نمی‌توان انجام داد. یک کمپین دیجیتال معیوب هنوز هم قابل نجات است، و همینطور پولی که برای آن خرج می شود.

4. قابلیت اندازه گیری

برخلاف بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی و صداهای رادیویی، کانال‌های بازاریابی دیجیتال با ابزارهایی که برندها برای اندازه‌گیری عملکرد به آن‌ها نیاز دارند، متصل هستند.

P. K. Kannan، رئیس دانشکده علوم بازاریابی در دانشکده بازرگانی رابرت اچ اسمیت در دانشگاه می گوید: «این روزها، برای بازاریابان ضروری است که درک اساسی از تجزیه و تحلیل داده های مشتری و بازار به منظور تصمیم گیری آگاهانه داشته باشند. مریلند و مدرس دوره اصول بازاریابی دیجیتال.

به راحتی می توانید ببینید که چه تعداد برداشت، کلیک و لایک توسط پست های رسانه های اجتماعی ایجاد می شود، یا تعداد بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند و از کجا می آیند. مدلسازی اسناد اولین فروش مشتری را به اولین نقطه تماس دیجیتالی آنها با نام تجاری شما ردیابی می کند. معیارهایی را که بیشترین ارزش را دارید انتخاب کنید و شروع به یادگیری نحوه تاثیر کمپین های بازاریابی دیجیتال بر نرخ تبدیل کنید.

5. مشروعیت

مشتریان بالقوه بیشتر به کسب و کارهایی که دارای حضور آنلاین هستند اعتماد می کنند که شامل موارد زیر است:

. یک وبسایت
. گواهینامه ها
. حساب های رسانه های اجتماعی

حضور سالم آنلاین نشان می دهد که یک برند تثبیت شده و قابل اعتماد است. اعتماد می تواند برای مصرف کنندگانی که در حال بررسی یک محصول یا خدمات جدید هستند، معامله را ایجاد کند یا آن را شکست دهد.

نکته: همکاری با اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی یکی از قدرتمندترین راه ها برای بهبود شهرت برند شماست.

6. دموکراتیک شدن

بازاریابی دیجیتال (در صورتی که به درستی انجام شود) می تواند زمینه بازی را برای کسب و کارهای کوچکی که با شرکت های بزرگ رقابت می کنند یکسان کند. آمازون، والمارت، و سایر خرده فروشان جعبه بزرگ ممکن است عمیق ترین جیب ها را داشته باشند، اما پول نمی تواند ارتباط موتور جستجو را بخرد. تنها راه برای قرار گرفتن در بالای صفحه نتایج گوگل، ایجاد ارتباط از طریق استراتژی هایی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ
اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک
اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک – کالج نوین

آیا دیجیتال مارکتینگ شغل خوبی است؟- اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک

شاید شما به دنبال چیزی بیش از یک ارزش افزوده برای کسب و کار خود باشید. شاید برای تغییر شغل آماده باشید و به این فکر کنید که آیا بازاریابی دیجیتال برای شما مناسب است یا خیر. این رشته با پتانسیل درآمد بالا با مانع کم برای ورود همراه است. این فرصت را به دست آورده است و وعده می دهد که با سرعت استفاده از اینترنت به رشد خود ادامه دهد. در حال حاضر در 10 شغل پرتقاضا لینکدین قرار دارد.

هر کسب‌وکاری به بازاریابی دیجیتال نیاز دارد، بنابراین یافتن شغل در این زمینه امنیت شغلی عالی و همچنین فضای زیادی برای رشد برای افرادی که می‌توانند برنده‌های ثابتی را نشان دهند، ارائه می‌کند. همچنین پرداخت خوبی دارد: طبق داده‌های ZipRecruiter، میانگین حقوق ملی برای یک مدیر بازاریابی دیجیتال 71914 دلار است و مدیران بازاریابی دیجیتال می‌توانند بیش از شش رقم درآمد داشته باشند. با توجه به اداره آمار کار (BLS)، مدیران بازاریابی جزو ده شغل پردرآمد در سال 2021 هستند و علیرغم تأثیرات همه گیر به رشد خود ادامه می دهند.

بازاریابی دیجیتال همچنین می تواند جذاب باشد زیرا امکان برنامه ریزی انعطاف پذیر و کار از راه دور را فراهم می کند. همچنین پویا است و تقریباً هر روز چالش ها و فناوری های جدیدی را ارائه می دهد. اگر منظم، خلاق و به دنبال شغلی هیجان‌انگیز و دائماً در حال تغییر هستید، بازاریابی دیجیتال می‌تواند انتخاب شغلی بلندمدتی باشد.

چگونه در دیجیتال مارکتینگ شروع کنیم؟- اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک

اگر تجربه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ ندارید، از طریق دوره های آنلاین و پروژه های جانبی پای خود را به کار بگیرید.

کن برمن، مدیر بازاریابی دیجیتال در edX می گوید: “یک سایت راه اندازی کنید، یک وبلاگ راه اندازی کنید، بازاریابی وابسته را امتحان کنید، کمپین های بازاریابی دیجیتال در مقیاس کوچک را اجرا کنید.” “شما می توانید تجربیات جالب زیادی از ساختن یک وب سایت و نحوه جذب آن اطلاعات و بازار به آن افراد به دست آورید – اکنون مانع انجام این کار کمتر از همیشه است.”

مهارت های بازاریابی دیجیتال را بیاموزید

چه بخواهید شغل خود را تغییر دهید یا به کسب و کار خود ارزش بیافزایید، چیزی برای از دست دادن ندارید و همه چیز را از یادگیری مهارت های بازاریابی دیجیتال به دست می آورید. edX دوره‌ها و برنامه‌های بازاریابی مختلفی را میزبانی می‌کند که می‌تواند به شما در شروع سفر کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟