اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک

اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک

اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک ، چیزهای کمی مانند ظهور دیجیتال، ساختار بازاریابی را تغییر داده است. مخصوصاً برای شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs)، مجموعه مشتریان بالقوه به طور ناگهانی به طور تصاعدی افزایش یافت و دسترسی آنها به مراتب بیشتر از روزهای قدیمی و مشابه شد. آنها دیگر نیازی به یک مغازه در هر گوشه یا یک آگهی در هر روزنامه نداشتند.

با این حال، این بدان معنا نیست که دیجیتال مارکتینگ بدون چالش های منحصر به فرد خودش است. جلب توجه شخصی به صورت آنلاین – به خصوص شخص مناسب – دشوار است. صداهای رقیب زیادی وجود دارد که همه برای کلیک و تبدیل رقابت می کنند. پیدا کردن هویت و جایگاه خود به صورت آنلاین، به ویژه به عنوان یک SME، می تواند کلید موفقیت در دنیای واقعی باشد. در این وبلاگ نگاهی خواهیم داشت به راه هایی که بازاریابی دیجیتال از جمله رسانه های اجتماعی می تواند به تغییر یک برند و دستیابی به آن کمک کند.

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای شرکت های کوچک و متوسط

آگاهی و هویت برند

شما یک کسب و کار ایجاد کرده اید و دقیقاً می دانید در مورد چیست. اما آیا هر کس دیگری؟ تشخیص نام تجاری برای کسب و کارها با هر اندازه ای بسیار مهم است، چه بخواهید در بخش B2B یا B2C موفق باشید. بیشتر این موارد مربوط به وب سایت، نام و طراحی استفاده شده در سراسر آن است. یکنواختی کلیدی است و یک رشته قوی از رنگ، سبک و پیام همراه با خروجی منظم و هدفمند در انواع کانال های دیجیتال، همگی باعث شناسایی می شوند. خدمات خوب، وب سایت کاربر پسند و محصولی را دنبال کنید که به وعده خود عمل می کند و شما در مسیر درستی برای ایجاد وفاداری به برند هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک
اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک – کالج نوین

هدف گذاری و رسیدن- اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک

ما در مورد آنچه کسب‌وکارها می‌خواهند مردم ببینند صحبت کرده‌ایم، اما اینکه چه کسی آن را می‌بیند به همان اندازه مهم است. فکر کردن به گستره ای که حضور آنلاین می تواند به SME ها بدهد، هیجان انگیز است. با این حال، دانستن اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند قبل از شروع هر گونه فعالیت بازاریابی دیجیتال برای شکل‌دهی آن فعالیت‌ها ضروری است. در مورد رقبا تحقیق کنید، مشخصات مشتریان بالقوه را بنویسید، حتی گروه های تمرکز فیزیکی انجام دهید – هر چیزی که به شما کمک می کند بینش خود را در مورد افرادی که می خواهید به کسب و کار خود جذب کنید به دست آورید. هدف گذاری بخش بزرگی از چیزی است که تبلیغات و پست های ارگانیک را موفق می کند زیرا مهم نیست که شعار شما چقدر خلاقانه یا شوخ باشد. اگر افراد اشتباهی آن را ببینند، درگیر نخواهند شد.

ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات پولی

هنگامی که هویت خود را توسعه دادید و در مورد مخاطبان خود تصمیم گرفتید، چندین کانال دیجیتال برای برقراری ارتباط وجود دارد. رسانه‌های اجتماعی ارگانیک، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی پولی، گوگل پولی و تبلیغات نمایشی و بازاریابی ایمیلی، همه راه‌های ارزشمندی هستند که کسب‌وکارتان را در آنجا و در مقابل افراد مناسب معرفی می‌کنید. یک استراتژی قوی رسانه های اجتماعی با استفاده از هر پلتفرم به طور متفاوت (و به طور مناسب) می تواند دید و تجربه کاربر را بهبود بخشد و همچنین به شما فرصتی برای تعامل و دریافت بازخورد از مخاطبان و مشتریان می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

ترکیبی از فعالیت‌های ارگانیک و پولی با دقت برنامه‌ریزی‌شده در این پلتفرم‌ها می‌تواند در گسترش یک برند و گسترش دامنه آن مؤثر باشد. اگر بودجه ای برای فعالیت پولی بیشتر وجود دارد، تبلیغات نمایش داده شده در وب سایت هایی که مخاطبان شما احتمالاً از آنها بازدید می کنند، هم برای آگاهی و هم برای تبدیل مفید هستند – این برای تبلیغات جستجویی که زمانی که شخصی یک عبارت جستجوی مرتبط را در گوگل جستجو می کند ظاهر می شود نیز صادق است. در نهایت، ایمیل ها راهی فوق العاده برای ایجاد ارتباط مستقیم بین شما و مشتری هستند. جذاب نگه داشتن کپی، آموزنده و چشم نواز بودن طراحی، راه بسیار خوبی برای جذب مجدد افراد و به روز نگه داشتن آنها است. و بهترین از همه، رایگان است!

آیا به دنبال شروع حرفه ای در بازاریابی یا پیشرفت به سطح بعدی در زمینه انتخابی خود هستید؟ برنامه کارشناسی ارشد بازاریابی ما بهترین مکان برای شروع است. امروز پرس و جو کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 13 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟