دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

دیجیتال مارکتینگ برای سازمان ، ما در زمانی هستیم که رسانه های دیجیتال به وضوح جایگزین بسیاری از اشکال سنتی بازاریابی شده است که در گذشته کارآمد بودند. eMarketer گزارش می دهد که دیجیتال در پایان سال 2016 از هزینه های تبلیغات تلویزیونی پیشی گرفت. شرکت ها دیگر نمی توانند نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ و رسانه های اجتماعی را نادیده بگیرند. دیجیتال مارکتینگ این مزیت را دارد که سریع‌تر، ارزان‌تر و مؤثرتر از بازاریابی سنتی است. یک ایمیل یا کمپین رسانه‌های اجتماعی می‌تواند یک پیام بازاریابی را با کسری از هزینه تبلیغات تلویزیونی یا کمپین چاپی به زیرمجموعه‌ای از مصرف‌کنندگان مرتبط کند.

یکی از مزایای اصلی دیجیتال مارکتینگ، سهولت در ردیابی نتایج است. نرخ پاسخ برای کمپین های دیجیتال را می توان در زمان واقعی نظارت کرد. با تجزیه و تحلیل مناسب، شرکت ها می توانند پاسخ های مشتریان خود را با جزئیات دقیق اندازه گیری کنند.

این پیشرفت ها در بازاریابی دیجیتال نیاز به مهارت های فنی مناسب را برجسته کرده است.

دیجیتال مارکتینگ برای سازمان
دیجیتال مارکتینگ برای سازمان – کالج نوین

چرا داشتن مهارت های بازاریابی دیجیتال مهم است؟- دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

برای اینکه کسب‌ و کارها بتوانند با موفقیت استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را اجرا کنند، باید افرادی را با مهارت‌های مناسب جذب، استخدام و آموزش دهند.

در دنیایی که زندگی دیجیتالی شده است، بازاریابی باید دنبال شود. دیجیتال مارکتینگ یکی از داغ‌ترین رشته‌های امروزی در جهان است که تعداد زیادی شغل پردرآمد برای نامزدهای ماهر در دسترس است.

کاندیدای ایده آل اغلب یک هیبرید است که در تعدادی از زمینه ها قوی است، صرف نظر از اینکه تخصص آنها چیست. در حالی که نقاط قوت خاص ممکن است در تجزیه و تحلیل، رسانه های اجتماعی، ایجاد محتوا یا تولید تقاضا باشد، اگر همه اعضای یک تیم از کارهایی که در سراسر شرکت انجام می شود درک داشته باشند و بتوانند با هم همکاری کنند، کمک می کند. مهم نیست که مهارت های تخصصی آنها چیست، بازاریابان دیجیتال باید بدانند که چگونه حوزه های مختلف با هم کار می کنند. این بدان معناست که قوی‌ترین اعضای هر تیم بازاریابی کسانی هستند که مهارت‌ها و آموزش‌های لازم را در طیف وسیعی از بازاریابی دیجیتال دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  افزایش برنامه دیجیتال مارکتینگ جامع

مدیران استخدام باید ترکیبی از مهارت های نرم و سخت مورد نیاز خود را برای ایجاد یک تیم موفق ارزیابی کنند. مدیران به بخش‌های بازاریابی نیاز دارند که در آن مشارکت‌کنندگان فردی خارج از چارچوب فکر کنند، با ترکیبی از مهارت‌ها و ویژگی‌هایی که به آنها امکان می‌دهد بازیکنان تیمی چابک باشند.

سرعت تغییرات در حال افزایش است. هم افراد و هم مدیران باید به طور مستمر تخصص بازاریابی دیجیتال خود را بررسی و ارزیابی کنند و به سرعت هر کسری را برطرف کنند تا به دلیل شکاف در مهارت های بازاریابی دیجیتال عقب نمانند.

شکاف مهارت های بازاریابی- دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

تحقیقات انجام شده توسط Fractl و Moz (که در آن آنها بیش از 75000 لیست شغلی را در Indeed.com بررسی کردند) نشان داد که مهارت های بازاریابی در واقع تقاضای بالایی دارند، اما مدیران استخدام در تلاش برای یافتن استعداد هستند. کلسی لیبرت در یک پست وبلاگی در این گزارش نوشت: «بسیاری معتقدند که این نرخ سریع تغییر باعث ایجاد شکاف در مهارت‌های بازاریابی شده است و یافتن نامزدهایی با مهارت‌های فنی، خلاقانه و تجاری مورد نیاز برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال را دشوار می‌کند. در مطالعه ای که توسط Bullhorn انجام شد، 64 درصد از استخدام کنندگان کمبود نامزدهای ماهر برای نقش های بازاریابی موجود را گزارش کردند.

یک نظرسنجی توسط The Economist Intelligence Unit و Marketo، شکاف بین آنچه که بازاریابان قبلا انجام می‌دادند و آنچه امروز باید انجام دهند را برجسته می‌کند. مهارت‌هایی که متخصصان بازاریابی احساس کردند نیاز به توسعه دارند شامل تعامل دیجیتال و فناوری (39٪)، استراتژی و برنامه ریزی (38٪) و تجزیه و تحلیل داده ها (32٪) است.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی

اکونومیست بیان می کند که بازاریابان موفق به توانایی ترکیب جهت گیری فنی یک مدیر پروژه و دانشمند داده با دیدگاه تصویر بزرگ یک استراتژیست تجاری نیاز دارند.

دیجیتال مارکتینگ برای سازمان
دیجیتال مارکتینگ برای سازمان – کالج نوین

چگونه شکاف مهارت های بازاریابی دیجیتال را پر کنیم؟- دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

برای جویندگان کار که مایل به یافتن شغل بازاریابی دیجیتال هستند، درک واضح از جایی که ممکن است کمبود داشته باشند و چه مهارت هایی برای تکمیل نیاز دارند، اولین قدم ضروری است.

نامزدها باید تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند مهارت‌های ایجاد محتوای خلاقانه «نرم‌تر»، مهارت‌های تولید تقاضا، یا مهارت‌های تحلیل «سخت» را کسب کنند.

شرکت ها به متخصصان ماهر در هر زمینه ای از بازاریابی دیجیتال نیاز دارند. ویدیوی دیجیتال به افرادی نیاز دارد که در فیلمنامه نویسی، تصویربرداری و ویرایش فیلم مهارت داشته باشند. وب سایت ها و پلتفرم های رسانه های اجتماعی به افرادی با تخصص SEO، SQL، HTML، CSS و CMS نیاز دارند (اگر با این کلمات اختصاری آشنا نیستید، لیست دوره ها را بررسی کنید!). بسیاری از شرکت‌ها آن را یکی از مهمترین مهارت‌ها در بازاریابی دیجیتال می‌دانند. eMarketer گزارش می دهد که اندازه گیری عملکرد محتوا برای تقریبا دو سوم بازاریابان اولویت اصلی است. متخصصان شایسته باید گزینه های اندازه گیری و تجزیه و تحلیل داده ها را درک کنند، حتی اگر متخصصی که اعداد را اجرا نمی کند.

تعداد فزاینده‌ای فرصت‌های آموزشی برای کارکنان برای کسب مهارت‌های مناسب وجود دارد.

در حالی که هیچ مدل ارائه آموزش واحدی برای هر یادگیرنده بهترین کار را ندارد، باید از یک مدل یادگیرنده محور استفاده شود. ما دریافتیم که یک «مدل ارائه یادگیری ترکیبی» همراه با دسترسی 24×7 به دستیاران آموزشی در ترکیب با فرصت‌های یادگیری مبتنی بر پروژه و آزمون‌ها/ارزیابی‌ها، شایستگی و مهارت را افزایش می‌دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی کلیدی

دوره‌های بازاریابی دیجیتال ما که توسط نویسندگان متخصص طراحی شده‌اند، آموزش با کیفیت بالا در SEO، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، و PPC را با توصیه‌های عملی ترکیب می‌کنند تا موفقیت حرفه‌ای را تضمین کنند. همچنین، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی دیجیتال، برنامه صدور گواهینامه بازاریابی دیجیتال پس از فارغ التحصیلی ما را بررسی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟