پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ

پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ

پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابان دیجیتال هنوز با چشم اندازی روبرو هستند که به دلیل همه گیر شدن آن مختل شده است. و این تمام نیست. بین مدل‌های کسب‌ و کار جدید، برنامه‌های کاربردی فن‌آوری جدید و همچنین تغییرات نظارتی، آنچه در گذشته برای استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما مفید بود، ممکن است امروز کارساز نباشد. با در پیش بودن سال 2022، بازاریاب های دیجیتال هنوز باید راه هایی را بیابند تا مشتریان را به صورت دیجیتالی پس از همه گیری درگیر کنند و در عین حال از امکان نوآوری های تکنولوژیکی استفاده کنند.

برای لیست ما از روندهای دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید، ادامه دهید!

پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

همه چیز با صدا

بلندگوها و «دستیاران» هوشمند مدتی است که وجود داشته‌اند، اما در سال‌های 2017 و 2018 با از دست دادن هوشیاری صحبت کردن با تلفن‌هایشان و طیف وسیعی از دستگاه‌های مصرف‌کننده جدید – مانند آمازون الکسا و گوگل هوم، آنها واقعاً شروع به کار کردند. – در بازار ظاهر شده اند.

هیچ دلیل واقعی برای توقف توسعه در موبایل وجود ندارد و این فناوری هندزفری به روشی استانداردتر تبدیل خواهد شد که در آن کاربران تصمیم می‌گیرند با دستگاه‌های خود تعامل داشته باشند. پیش‌بینی می‌شود که بیش از نیمی از جستجوهای جستجو با استفاده از جستجوی صوتی انجام می‌شوند.

با این افزایش دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر جستجوی صوتی، فرصت‌های بیشتری برای بازاریابی برای افرادی که آنها را دارند فراهم می‌کند. آمازون قبلاً زمانی که شروع به ارائه دستگاه‌های Kindle ارزان‌تر در ازای افرادی که با ارتباطات بازاریابی موافقت می‌کنند، این فرصت را پیدا کرده است. تبلیغات هدفمند الکسا در حال حاضر در حال کار است و دستگاه های اضافی مطمئناً دنبال خواهند شد.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نکته دیجیتال مارکتینگ برای پیشی گرفتن
پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ
پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تبلیغات برنامه ای

تبلیغات برنامه‌ای فرآیند استفاده از هوش مصنوعی به منظور خودکار کردن خرید آگهی است. شرکت‌ها از طریق حذف انسان‌ها از خرید آگهی، راه‌حلی مطمئن‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای نیازهای خود دریافت می‌کنند.

نقطه قوت تبلیغات برنامه ای در ظرفیت مقیاس بهینه سازی آن است که از یک انسان پیشی می گیرد. اکثر کمپین های تبلیغاتی دستی مبتنی بر جستجو (حتی آنهایی که با ابزارهای حرفه ای انجام می شوند) سه یا چهار هدف را در نظر می گیرند: کلمه کلیدی، زمان روز و مکان.

چنین ابزارهایی مانند پلت‌فرم‌های سمت تقاضای برنامه‌ریزی شده می‌توانند از صدها سیگنال هدف‌گیری برای شخصی‌سازی تبلیغات و حتی هدف‌گیری بر اساس شیوه زندگی یا عادات رفتاری هنگام ادغام با پلت‌فرم‌های داده مشتری استفاده کنند.

رویدادهای ترکیبی

پس از کووید-19، رویدادهای مجازی پایه‌ای برای ادامه تعامل با مشتریان و همچنین سرنخ‌ها شد. اکنون که افراد شروع به احساس راحتی در جمع شدن از نظر فیزیکی می کنند، بازاریابان دیجیتال با یک انتخاب روبرو هستند. آیا آنها باید به رویدادهایی که فقط در یک مکان فیزیکی رخ می دهد بازگردند؟ یا باید مجازی بمانند تا مصرف کنندگانی را که از حضور در رویدادهای زنده از خانه خود لذت می برند راضی کنند؟

به نظر می رسد که پاسخ، به کارگیری یک رویکرد ترکیبی است. هنگام برنامه ریزی رویدادهای سال 2022، مطمئن شوید که رویدادهای زنده شما دارای یک جزء دیجیتالی قوی هستند و از فناوری هایی مانند AR و VR برای ایجاد تجربه ای همهجانبه برای کسانی که مایل به حضور دیجیتالی هستند، استفاده کنید.

رشد بازاریابی میکرو اینفلوئنسر

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال‌های اخیر رشد گسترده‌ای داشته است و اینفلوئنسرهای برتر در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب میلیون‌ها فالوور جذب کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد از ترتیبات خود با برندها درآمد شش رقمی داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه اقدام دیجیتال مارکتینگ موثر

با این حال اینفلوئنسر مارکتینگ هنوز جوان است و در حالی که بازگشت سرمایه بسیار خوبی را در مقایسه با کانال های تبلیغاتی سنتی تر ارائه می دهد، برخی مسائل وجود دارد که باید برطرف شوند.

. در حال حاضر، فالوورهای جعلی مشکلی هستند که هنوز در حال حل شدن است. حوادث قابل توجهی وجود داشته است که روابط برند/اینفلوئنسر به طرز بدی شکست خورده است.
. اینفلوئنسرهای نام های بزرگ نیز با گرفتن پست های حمایت شده بیشتر و بیشتر، قدرت خود را از دست می دهند و اعتبار و تأثیر توصیه های خود را کاهش می دهند.
. از آنجایی که مصرف‌کنندگان به توصیه‌های فردی به‌جای بازاریابی ارزش‌گذاری می‌کنند، سرمایه‌گذاری بیشتر روی «میکرو اینفلوئنسرها» – آن دسته از کاربران رسانه‌های اجتماعی که دنبال‌کنندگان بسیار کمتر اما وفادار دارند و قادر به ارائه آن‌ها هستند، بسیار منطقی است. پیام های بازاریابی واقعی برای مخاطبان قابل اعتماد.

قدرت اینفلوئنسرها نه بر اساس تعداد فالوورهایی که به آنها می بالند، بلکه بر اساس روابط شخصی آنها با هر فالوور مشخص می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 17 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟