یک قیف دیجیتال مارکتینگ

یک قیف دیجیتال مارکتینگ

یک قیف دیجیتال مارکتینگ ، قیف دیجیتال مارکتینگ شما یک هدف مهم در قیف فروش کلی شما انجام می دهد. هدف هر کمپین بازاریابی این است که با استفاده از اصل کلی AIDA (توجه، علاقه، میل، اقدام) مشتری بالقوه را در مسیر تبدیل قرار دهد. با دیجیتال مارکتینگ، این قیف از پلتفرم‌های آنلاین استفاده می‌کند تا مشتریان را در طول مسیر برند شما تا جایی که درخواست کنند یا متعهد به خرید شوند، راهنمایی کند. با این حال، یک زنجیره سرب تنها به اندازه ضعیف ترین حلقه آن قوی است، و به همین دلیل، بررسی و بهینه سازی مداوم قیف های فروش برای موفقیت بازاریابی ضروری است. در اینجا نحوه بهینه سازی مورد شما آمده است:

یک قیف دیجیتال مارکتینگ
یک قیف دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه قیف بازاریابی دیجیتال خود را بهینه سازی کنیم؟

توجه
آیا تبلیغات، خبرنامه ها، مقالات وبلاگ و سایر محتوای بازاریابی دیجیتال شما توجه مردم را به خود جلب می کند؟ آیا آنها می خواهند در مورد آنچه شما برای گفتن دارید و آنچه می خواهید به آنها بفروشید بیشتر بیاموزند؟ اگر پاسخ هر دوی این سؤالات منفی است، بهینه سازی برای شروع بازاریابی دیجیتال شما مورد نیاز است. محتوا باید تصاویری چشم نواز و کپی قانع کننده ای داشته باشد که آنها را به خواندن بیشتر، کلیک کردن در جایی یا انجام کاری تشویق کند.

علاقه
آیا گرافیک و کپی بهبود یافته شما توجه مردم را به خود جلب می کند؟ اگر چنین است، آنها به مرحله بعدی قیف می روند که جالب خواهد بود. مشتری بالقوه ممکن است از یک موتور جستجو برای تحقیق در مورد برند یا محصولات شما استفاده کند. هرچه بیشتر در مورد برند شما بدانند، بیشتر علاقه مند می شوند. مشتریان به طور مداوم برندها را با سلیقه شخصی خود مقایسه می کنند. اگر انتخاب مخاطب هدف خود را بهینه کنید، شخصیت هایی بسازید تا شخصیت کامل مشتریان خود را ترسیم کنید، به احتمال زیاد می دانید که آنها به چه چیزی علاقه مند هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ 6 نکته کلیدی

میل
علاقه به میل منتهی می شود، جایی که حامی بالقوه شروع به انجام اقداماتی برای تضمین آنچه ارائه می کنید می کند. در این مرحله از قیف، اطلاعات همه چیز است. مصرف کنندگان باید بدانند که چگونه می توانند محصول شما را به دست آورند. آیا اطلاعات کافی در مورد محصول و مزایای آن در وب سایت شما وجود دارد؟ آیا گزینه های پرداخت متعددی وجود دارد، شاید از جمله تامین مالی یا غیرقانونی؟ همه اینها راحتی و راه های بیشتری را برای مشتری فراهم می کند تا بتواند آنچه را که از کسب و کار شما می خواهد به دست آورد. هرچه ایمن سازی آن آسان تر باشد، میل بیشتر می شود.

عمل
آیا در روند پرداخت شما مشکلی وجود دارد؟ دلیل شماره یک افرادی که سبد خرید آنلاین را کنار می‌گذارند این است که هزینه‌های حمل و نقل، مالیات و سایر هزینه‌ها بسیار بالاست. شماره دو به این دلیل است که وب سایت از آنها می خواست یک حساب کاربری ایجاد کنند. شماره سه (برای بازاریابان) به این دلیل است که فرآیند خرید آنلاین بسیار پیچیده بود. یک فرآیند پرداخت آسان، ساده و کارآمد به مشتریان این امکان را می دهد که با اطمینان از اینکه شما تعهد خود را انجام خواهید داد، اقدام کنند و کالاهای خود را به آنها تحویل دهند. سعی کنید و اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان وب سایت شما در طول اقامت خود در وب سایت شما، با دکمه ها و سایر فراخوان ها، فرصتی برای انجام اقدامات لازم دارند.

برای بهینه سازی یک قیف، نیاز به درک دقیق و تا حدودی جامعی از بازاریابی دیجیتال است. با این حال، پس از انجام آن – تفاوت قابل توجهی در تعداد و کیفیت سرنخ هایی که وارد تجارت می شوند وجود خواهد داشت.

این مقاله را مطالعه کنید  دوره دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟