دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟

دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟

دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟ ، واقعیت این است که دیجیتال مارکتینگ یک فضای بسیار بزرگ با بخش های مختلف است. PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، سئو (بهینه سازی موتور جستجو)، محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی، برای نام بردن از چند مورد وجود دارد، و پختن هر «چیز» به خوبی مستلزم ترکیب خاصی از مهارت، تخصص و توانایی است.

دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟ – کالج نوین

مهارت های سخت بازاریابان دیجیتال

همانطور که گفتیم، تبدیل نمایه مهارت خود به یک بازاریاب دیجیتال ماهر، مستلزم ایجاد مجموعه ای نسبتاً جامع از قدرت ها است. سعی کنید طولانی بودن این لیست شما را منصرف نکند: به نظر می رسد زیاد است، اما حقیقت موضوع این است که این مهارت ها در طول زمان رشد می کنند – هیچ چیز یک شبه اتفاق نمی افتد، اما گام های مثبت اهداف شما را خواهند دید. فقط به این دلیل که اکنون به چیزی اعتماد ندارید، به این معنی نیست که هرگز نخواهید داشت، یا اینکه خیلی دور است. بسیار شبیه یک درخت، خواهید دید که می توانید چندین شاخه را به طور همزمان رشد دهید.

اولین نوع مهارت مورد نیاز بازاریابان دیجیتال آن گروهی است که به عنوان مهارت های سخت شناخته می شود. مهارت‌های سخت آن دسته از قابلیت‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را اندازه‌گیری یا مشاهده کرد. در اصل، توانایی شما برای تولید خروجی خوب است. مهارت‌های سخت ممکن است شامل DIY، رانندگی یا توانایی شما در تسلط جعلی به زبان فرانسوی باشد. این چیزهایی است که می توانید اندازه گیری کنید.

تجزیه و تحلیل داده های عددی- دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
زمانی، بازاریابی شامل حدس و گمان های زیادی و ذهنیت آسمان آبی بود. هنگامی که در سال 1886 داروخانه جیکوب اولین تبلیغ کوکاکولا را منتشر کرد – «خوشمزه! با طراوت! هیجان انگیز! نیروبخش!» – در ژورنال آتلانتا، هیچ کس واقعاً نمی دانست که چند نفر آن را دیده اند، یا چه نوع افراد یا چند مشتری جدید ایجاد کرده است.

برخلاف بازاریابی سنتی، بازاریابان مدرن به تمام این اطلاعات دسترسی دارند، و علاوه بر این، اطلاعات بسیار بیشتری در قالب داده های محکم و مبتنی بر شواهد دارند. تجزیه و تحلیل بازاریابی، فرصت بزرگی را در اختیار کسانی قرار می دهد که در کسب و کار مهارت و تخصص استفاده از آن را دارند. اگر به درستی انجام شود، داده ها بینش ارزشمندی در مورد رفتار مصرف کننده، روانشناسی خریدار، کانال های تعامل و عملکرد تبلیغات فردی به دست می دهند.

نکته مهم این است که شما باید بدانید که همه اعداد به چه معنا هستند و چگونه آنها را به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی گسترده تر به موارد قابل اجرا تبدیل کنید. در حالی که نیازی به مهارت ریاضی در سطوح استیون هاوکینگ ندارید، باید در برخورد با اعداد نسبتاً راحت باشید. این به شما امکان می دهد پیشرفت را اندازه گیری کنید و استراتژی های بازاریابی را در پاسخ به تغییر مجموعه داده ها توسعه دهید.

دانش SEO
احتمالاً برای شما خبری نیست که اینترنت یک جنگل شلوغ و رقابتی است. ممکن است در حال ایجاد محتوای انقلابی باشید، اما اگر قابل کشف نباشد – و مهمتر از آن، توسط افراد مناسب قابل کشف باشد – بدون یک پف دود ناپدید می شود.

چگونه مخاطبان هدف شما آنچه را که به دنبال آن هستند کشف می کنند؟ از طریق موتورهای جستجو سهم شیر از ترافیک وب متعلق به گوگل است، اما موتورهایی در پایین‌تر زنجیره غذایی وجود دارد – Bing و Yahoo!، ما به شما نگاه می‌کنیم – همچنین برای استفاده در دسترس هستند. ربات های گوگل، همراه با سایر خزنده های موتورهای جستجو، عوامل بسیار مهمی هستند که کیفیت را ارزیابی می کنند و به گوگل کمک می کنند تصمیم بگیرد چه چیزی را به شما نشان دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

آیا می‌دانستید که 75 درصد کاربران اینترنت هرگز حتی به صفحه 1 گوگل (Hubspot) نگاه نمی‌کنند؟ به دست آوردن یک رتبه بندی خوب SERP (صفحه نتایج موتورهای جستجو) کاملاً حیاتی است.

سئو عبارت است از تغییر، اصلاح و تنظیم دقیق محتوای شما – چه صفحات وب، پست های وبلاگ، ویدئوها و غیره – به طوری که از نردبان موتور جستجو بالا برود.

اگر دوست دارید انگشتان پای خود را در سئو قرار دهید، به پست وبلاگ Brainy ما، بهترین ابزار رایگان سئو، نگاهی بیندازید. خبر خوب این است که به اصطلاح، سئو می تواند نسبتاً بدون دردسر باشد. اما اگر قصد دارید کل خانه را در اختیار داشته باشید، سالها تمرین و دسترسی به برخی ابزارهای فوق مدرن و تیز نیاز دارد. پلتفرم های مختلف در مورد سئو تفاوت های ظریف کمی دارند، اما اصول کلی یکسان باقی می مانند.

توانایی نوشتن- دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
گاهی اوقات، بازاریابی دیجیتال می‌تواند کمی شبیه به حرکت کوه‌ها باشد و در جستجوی عظمت مبتنی بر بازگشت سرمایه، قلم – یا به عبارت صحیح‌تر، صفحه‌کلید – مهم‌ترین ابزار موجود در زرادخانه شماست. وقتی گرما را روی تبلیغات می گذاریم و همه چیز به جوش می آید، همه چیزهایی که در بازاریابی اتفاق می افتد از کلمه نوشته شده شروع می شود. برای گفتن این حرف، باید بدانید که چگونه یک یا دو جمله را با هم بچینید.

اما این بدان معنا نیست که شما باید در کنار چشمه اصالت اردو بزنید و محبوب‌ترین نویسنده جهان شوید. وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال می‌رسد، نوشتن بیشتر به شناخت مخاطبان، داشتن یک پیام و درک نحوه انتقال آن است. انجام این سه کار را به طور موثر تمرین کنید، و در مسیر خوبی خواهید بود.

دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟ – کالج نوین

برخی از مهارت های حوزه و پلتفرم محور بازاریاب دیجیتال

علاوه بر مهارت‌های سخت جهانی که برای بازاریابی دیجیتال ضروری است، مهارت‌های تخصصی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در حین شروع حرفه بازاریابی دیجیتال به آن‌ها نیاز پیدا کنید. در حالی که این مهارت‌های خاص حوزه و پلتفرم شاید به اندازه آنچه تاکنون دیده‌ایم ضروری نیستند، با این وجود افق توانایی شما را گسترش می‌دهند و بازاریاب دیجیتال «کامل» در بیشتر یا نه همه موارد به خوبی تسلط دارد. به شرح زیر.

تبلیغات گوگل
اگر اینترنت یک کشور است و غول‌های فناوری دولت هستند، گوگل به خوبی خود را نخست‌وزیر می‌خواند. برای اینکه از فرصت‌های Google Ads حداکثر استفاده را ببرید، باید در مورد همه عناصر مختلفی که ارائه می‌کند بدانید، و به خوبی در مورد کاری که با آنها انجام می‌دهید، اطلاعات داشته باشید. انواع کمپین های تبلیغاتی گوگل عبارتند از جستجو، نمایش، ویدئو و خرید، و همچنین دانش گوگل آنالیتیکس و روندهای فعلی و با توجه به اینکه گوگل عنوان محبوب ترین وب سایت در اینترنت را به خود اختصاص داده است، مکان خوبی برای سرمایه گذاری در یادگیری است. طناب ها.

وب سازی- دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
در حالی که احتمالاً در حرفه بازاریابی دیجیتال خود به مهارت های توسعه دهنده وب در سطح حرفه ای نیاز نخواهید داشت – مگر اینکه قصد داشته باشید یک توسعه دهنده وب حرفه ای باشید – ایده خوبی است که به عناصر مختلف یک صفحه وب استاندارد توجه کنید. این بدان معناست که با ابزارهای ساخت وب سایت آشنا شوید و محبوب ترین پلتفرم موجود در جهان وردپرس است که توسط 42.9٪ از کل وب سایت ها (W3Techs) استفاده می شود.

Adobe Creative Cloud
اگر مانند بسیاری از کاربران اینترنت، فکر استفاده از After Effects برای متحرک کردن یک کمپین ویدیویی، شما را وارد یک بحران کامل می‌کند، یا تفاوت بین Illustrator و Photoshop مانند گل و لای واضح است، ممکن است در زره بازاریابی دیجیتال شما شکافی وجود داشته باشد. . Adobe’s Creative Cloud (قبلاً Adobe Creative Suite) مجموعه ای از بیش از 20 برنامه است که حول اصول طراحی، تولید محتوا و UX (تجربه کاربر) آنلاین متمرکز شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

این چیزها یک منحنی یادگیری شیب دار دارد، و کار سختی است که خودتان را به هر سطح قابل فروش برسانید – اما زمان خوبی است که صرف شده است. اغلب، بازاریاب‌هایی که راه خود را در Creative Cloud می‌دانند، برخی از پویاترین و موفق‌ترین افراد در این صنعت هستند و روی هر کمپینی که در جدول آنها قرار می‌گیرد، گرد و غبار می‌پاشند.

تبلیغات رسانه های اجتماعی
شبکه های رسانه های اجتماعی به سرعت به بزرگترین و قوی ترین پلتفرم های تبلیغاتی در تاریخ بازاریابی تبدیل شده اند. اگر شما یا کسب‌وکارتان می‌توانید از آن برای سرگرمی، آموزش، تعامل و مهم‌تر از همه، ارزش‌گذاری برای شنوندگانتان استفاده کنید، می‌توانید موقعیتی را در اختیار داشته باشید که از دامنه فرصت‌های عملاً نامحدود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بازاریابی رسانه های اجتماعی مطلقاً مکانی برای انجام یک دستور کار نیست. بیشتر در مورد ایجاد ارتباط است.

اساساً دو راه برای بکارگیری بازاریابی رسانه‌های اجتماعی وجود دارد: تبلیغات پولی، که در آن گروه‌های مخاطب خاصی را بسته به حلقه‌هایی که در آن جابه‌جا می‌کنند، هدف قرار می‌دهید، و بازاریابی ارگانیک، که در آن محتوایی با تعامل بالا تولید می‌کنید تا به طور طبیعی مخاطبان خود را جذب کنید. به نوعی «جوش قبیله را جذب می‌کند».

ویدئو و صدا- دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
ما قبلاً به Creative Cloud Adobe به عنوان بخشی از جعبه ابزار طراحی وب شما اشاره کرده‌ایم و در یک مفهوم گسترده‌تر، بازاریابی محتوای مبتنی بر ویدیو به شدت یکی از پایه‌های اصلی تبلیغات مدرن است. در یک نظرسنجی عمیق توسط Biteable، 61٪ از بازاریابان ویدیو را در استراتژی های کلی خود “بسیار مهم” اعلام کردند. جالب‌تر اینکه، 68 درصد ROI بهتری نسبت به Google Ads گزارش کردند. اینها اعدادی هستند که ارزش توجه دارند. موفق ترین محتوای بصری پویا است، بنابراین برخی از مهارت ها در تولید و ویرایش ویدیو دیر یا زود ارزش خود را نشان خواهند داد.

و طبیعتاً، محتوای ویدیویی موفق با صدای باکیفیت همراه و تکمیل می‌شود – اکثر مردم نمی‌خواهند هنگام حرکت در میان شکست‌های گربه یا نکات برجسته ورزشی در سکوت بنشینند. بنابراین درک صدا، موسیقی، مهندسی صدا و بایدها و نبایدهای کلی در صدا مهارتی دقیق اما قدرتمند است که ممکن است بخواهید آن را توسعه دهید.

مهارت های نرم بازاریابان دیجیتال

اکنون توجه خود را به آن دسته از توانایی‌ها معطوف می‌کنیم که به عنوان مهارت‌های نرم شناخته می‌شوند. مهارت‌های نرم، ویژگی‌های درونی و انسان‌گرایانه‌ای هستند که شما را به یک اپراتور باهوش و آسان می‌سازند. که ممکن است شامل مواردی مانند ارتباط، کار تیمی، تفکر انتقادی یا مدیریت استرس باشد. این چیزهای انسانی است که باعث می شود فرد در کاری که انجام می دهد خوب باشد.

قبل از اینکه مهارت‌های نرم را صرفاً به‌عنوان ویژگی‌های شخصیتی فردی بنویسید، چیزهایی که یا دارید یا ندارید، این را در نظر بگیرید: در سال 1918، تحقیقات پیشگامانه‌ای توسط دانشگاه هاروارد، بنیاد کارنگی و مرکز تحقیقات استنفورد دریافتند که 85 درصد موفقیت شغلی ناشی از آن است. مهارت‌های نرم کامل، که 15 درصد دیگر از توانایی فنی است.

اگرچه در آن زمان نویسندگان از زبان های مختلفی برای صحبت در مورد مهارت های انسان گرایانه استفاده می کردند، واقعیت این است که بیش از یک قرن است که ما از قدرت و اهمیت مهارت های نرم در دستیابی به موفقیت تجاری می دانیم.

در حالی که این درست است که شخصیت فردی ما به طور طبیعی ما را بیشتر از سایرین به سمت مهارت‌های نرم معینی سوق می‌دهد، به‌طور آشکاری می‌توان آن ویژگی‌ها را در درون خود آموزش داد و توسعه داد – علاوه بر این، انجام این کار سودآور است. در تحقیقات انجام شده توسط MIT، نرخ بازگشت سرمایه برنامه های آموزشی در مهارت های نرم به سطوح بالای 250 درصد رسید.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی

کمیت کردن مهارت‌های نرم طبیعتاً دشوار است و ممکن است در نهایت چیزی شبیه به فهرستی از ویژگی‌های شخصیتی ایده‌آل تولید کنند، اما کمی ایمان و زمان صرف شده برای پرورش آن‌ها می‌تواند شرایطی را برای شما ایجاد کند تا از مزایای «یک» بودن بهره ببرید. تخم مرغ خوب در حرفه بازاریابی دیجیتال شما.

یکدلی- دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
همه تبلیغات مستلزم درک افرادی هستند که با آنها صحبت می کنید. اگر نمی‌توانید راهی برای برقراری ارتباط با آنها که احتمالاً دکمه‌ها را فشار می‌دهد یا به نحوی هیجان‌انگیز می‌کند، ایجاد کنید، خوب نیست که مردم را در مورد جدیدترین و بهترین‌ها در خط تولید خود صحبت کنید.

خلاقیت
اصالت، استعداد، مفهوم سازی، ایده پردازی… آن را هر چه می خواهید بنامید. این انرژی است شادابی بزرگترین محرک کشش است – مردم به ایده های اصلی پاسخ می دهند، و این بخشی از طبیعت انسان است که بازاریابان دیجیتال موثر می توانند از آن استفاده کنند.

حل مسئله
با همین روحیه، اگر به بازاریابی دیجیتال به عنوان یک چالش نگاه کنیم، این وظیفه بازاریاب است که دستور العمل غلبه بر آن را ایجاد کند. این نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق و ادراکی از تصویر بزرگ، تخیل برای فرموله کردن راه حل های ممکن، و برنامه ای برای اجرای همه آن تفکر دارد.

تطبیق پذیری
اغلب، ممکن است در یک صنعت یا در یک کمپین کار کنید که حاضر به نشستن نیست. مناظر تغییر می کنند و تیرک دروازه ها عادت به حرکت دارند. بازاریاب دیجیتال ابتدا باید بتواند تشخیص دهد که یک موقعیت چه زمانی تغییر کرده است و به شیوه ای موثر به آن واکنش نشان دهد.

خود مدیریتی
هیچ کمپین دیجیتال مارکتینگ یک شبه نتیجه نمی دهد. رشد یک چیز خوب به زمان و صبر نیاز دارد. در طول خط زمانی یک کمپین تبلیغاتی، بازاریابان باید بتوانند خود را اعمال کنند، وظایف خود را سفارش دهند، زمان خود را مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که به طور مداوم کمپین را در جهت روشنی به جلو می برند.

دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟
دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟ – کالج نوین

درک آنچه در کمپین های بازاریابی دیجیتال می رود

تبدیل شدن به یک بازاریاب دیجیتال ماهر کمتر به پرسیدن این سوال مربوط می شود که «چقدر سخت است؟ تا خود را به عنوان یک پیشگام در چنین زمینه وسیعی قرار دهید.

با این اوصاف، هر ابرقهرمانی قدرت فوق العاده خود را دارد، و شما باید یک (یا چند) مهارت اساسی بازاریابی دیجیتال را انتخاب کنید که در آنها تسلط واقعی پیدا کنید. در نهایت، داشتن یک مجموعه مهارت کامل همراه با یک تخصص می تواند تفاوت بین این که بازاریابی دیجیتال سخت پیش می رود یا دریانوردی روان است.

با توجه به حوزه های بسیار زیادی که باید با آن ها دست و پنجه نرم کرد، بازاریابی دیجیتال به زمان کافی برای یادگیری انجام آن نیاز دارد. اغلب، رویکرد خودآموخته کارآمدترین روش نیست. قبل از اینکه وبلاگ خود را راه اندازی کنید و به جنگ یک نفره با بازاریابی محتوا بپردازید، توجه داشته باشید که تعدادی ابزار آموزشی و مراکز آموزشی با کیفیت بالا وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بازاریابی دیجیتال را از افرادی که به بهترین نحو آن را می شناسند یاد بگیرید.

و برای این منظور، می‌خواهید مرتباً برای به‌روزرسانی‌های آکادمی کاملاً جدید ما با The Brains تماس بگیرید. کمک به شما برای باز کردن مواد مخفی که در ایجاد استراتژی های بازاریابی دیجیتال قاتل نقش دارند.

اگر علاقه مند به تقویت حرفه خود به عنوان یک بازاریاب دیجیتال هستید، می خواهید خود را در تیمی بسازید که به همان اندازه که تازه است، و به همان اندازه که صادق باشد موثر باشد. به عبارت دیگر، شما می‌خواهید در سمت هوشمندانه بازاریابی اینترنتی باشید. اکنون به مشاغل و فرصت های ما نگاهی بیندازید تا دریابید که چه موقعیت های هیجان انگیزی در مغزها باز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟