دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی

دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی

دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی ، بازاریابی دیجیتال نه تنها بر بازاریابی آموزش عالی بلکه در کل آموزش عالی تأثیر عمیقی داشته است. اکثر مؤسسات دانشگاهی در سراسر جهان در حال حاضر از فناوری های دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند تا نه تنها با مخاطبان بالقوه خود ارتباط برقرار کنند، بلکه در آموزش و یادگیری نیز درگیر شوند. کمپین های بازاریابی دیجیتال آنها بازده ثابتی را برای آنها به ارمغان می آورد.

یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال، دموکراتیک کردن اطلاعات است که شخصی، هدفمند و به سرعت در مقیاسی که قبلا بی سابقه بوده است، قابل دسترسی است. با دیجیتال مارکتینگ می توانید مستقیماً با مخاطبان خود در تعامل باشید. اما با وجود بسیاری از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای انتخاب، چالش این است که ابزارهای مناسب برای دانشگاه خود را شناسایی کنید. این اغلب متخصصان بازاریابی را گیج می کند. با این حال، با کمک یک شرکت فناوری پیشرفته، می‌توان راه‌حل‌های بازاریابی دیجیتال سفارشی را متناسب با نیازهای آکادمیک شما ایجاد کرد.

دانشگاه‌ها و کالج‌ها در سطح جهان از زمان پیدایش اینترنت از استراتژی‌های دیجیتال برای دسترسی به دانشجویان بالقوه استفاده می‌کنند. با این حال، کل رویکرد پس از ورود رسانه های اجتماعی و فناوری های گوشی های هوشمند متحول شد.

دانشجویان مدرن کمتر به تکنیک های بازاریابی سنتی پاسخ می دهند. در عوض، آنها انتظار دارند که از طریق رسانه های دیجیتال درگیر شوند. علاوه بر دسترسی به مخاطبان هدف خود از طریق رسانه های اجتماعی، آنها می توانند توسط مجموعه ای از پلتفرم های دیجیتال مبتنی بر لمس باشند. در این راستا، فعالیت های SEO و SEM اهمیت زیادی پیدا می کند.

امروزه مخاطبان شما را در موتورهای جستجو پیدا می کنند و گوگل مهم ترین وب سایت روز است. نحوه قرار گرفتن در میان نتایج جستجوی برتر، کلید موفقیت بازاریابی امروز است. نحوه بهینه سازی فعالیت های SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) و SEM (بازاریابی موتورهای جستجو) بزرگترین چالش در حوزه بازاریابی آموزش عالی است. این ابتکارات برای جذب دانش‌آموزان در سطح شخصی طراحی شده‌اند و محتوایی که با دقت ساخته شده است از برند دانشگاهی شما استفاده می‌کند تا بیشترین دید را در تمام زمینه‌های مناسب داشته باشید.

دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی
دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی – کالج نوین

اهمیت بازاریابی دیجیتال در آموزش عالی و چرا بازاریابی دیجیتال برای آموزش عالی اهمیت دارد

دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی ، آموزش عالی همه چیز در مورد جامعه ای است که جوان، پر جنب و جوش است و به دنبال ارتباط متقابل اجتماعی است. بنابراین، کانال رسانه های اجتماعی گسترش مهمی از علاقه و ترجیحات آن جامعه برای تعامل و تعامل است. در سرتاسر جهان، مؤسسات آموزشی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای برقراری ارتباط با ذینفعان خود، یعنی دانشجویان احتمالی و استخدام‌کنندگان احتمالی آنها، استفاده می‌کنند.

وقتی صحبت از مخاطب مستقیم به میان می‌آید، مؤسسات آموزشی دو گروه متفاوت از مخاطبان دارند – هزاره‌ها و والدین آنها. علاوه بر این، گروه های هدف دیگری نیز وجود دارند که قبلا ذکر شد. با پیروی از یک رویکرد مناسب که به نیازهای این گروه های انحصاری مربوط می شود و تمرکز تلاش خود در آن جهت می تواند به شما کمک کند تا به سرعت با مخاطبانی که در تلاش برای رسیدن به آنها هستید ارتباط برقرار کنید. وقتی روی بازاریابی دیجیتال و استراتژی‌های SEM تمرکز می‌کنید، می‌توانید به راحتی با دانش‌آموزان و والدین ارتباط برقرار کرده و درگیر شوید و تلاش‌های خود را به راحتی هماهنگ کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی

بازاریابی دیجیتال در آموزش عالی به دلایل زیر اهمیت استراتژیک می گیرد. این نکات همچنین به شما کمک می کند تا مزایای ذاتی این رسانه جدید را درک کنید و تأثیر آن را با روحیه درست درک کنید.

بازاریابی دیجیتال به ارتباط با دانشجویان آینده کمک می کند- دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی

مهمترین دلیلی که چرا دیجیتال مارکتینگ به ابزار مهم چشم انداز بازاریابی تبدیل شده است، توانایی آن در برقراری ارتباط فوری با مخاطبان هدف شماست. هزاره‌های امروزی برای جمع‌آوری اطلاعات دائماً به رسانه‌های اجتماعی متصل هستند. آنها در محیطی بزرگ شده اند که آشنایی دیجیتالی ضروری است.

استفاده از تلفن همراه در بین نسل جوان بیش از هر گروه سنی دیگری است. زمان زیادی از آنها به صورت آنلاین صرف می شود. آنها در واقع تمام طیف زندگی خود را از طریق فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و بسیاری از پلتفرم های مشابه برای جمع آوری اطلاعات و برقراری ارتباط بین خود تجربه می کنند.

همه اینها نهادهای دانشگاهی را وادار می کند تا در رسانه هایی که مخاطبانشان هستند حضور داشته باشند. کمپین بازاریابی که برای متقاضیان بالقوه هدف قرار می گیرد باید در رسانه های اجتماعی برجسته شود تا به نتایج مطلوب دست یابد. بنابراین، اگر دانشگاه شما در بازاریابی دیجیتال که مستقیماً با مخاطبان هدف شما صحبت می کند سرمایه گذاری نمی کند، ممکن است پیام شما آنقدر که برای جلب توجه این گروه مهم نیاز است، دیده نشود.

جوانان روز دوست دارند رسانه های اجتماعی را مرور کنند تا نه تنها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بلکه برای برندهای مورد علاقه خود، نمایش های آنلاین، بررسی ها و هر اطلاعات دیگری که مورد علاقه آنها است و برای آنها گشت و گذار کنند. به این ترتیب، اگر حضور پر جنب و جوش و قابل مشاهده در پلتفرم‌های اجتماعی را حفظ نکنید، می‌تواند شما را در بازاری که در حال حاضر مملو از بازیکنان مشابهی است که دائماً در انتظار تصاحب سهم شما از بازار هستند، غافلگیر کند.

در واقع، در سناریوی کنونی، ایده خوبی است که مخاطبان خود را خیلی قبل از واجد شرایط شدن برای کالج شما شروع کنید. باید تلاش کرد تا کمپین هایی ایجاد شود که هدفشان جلب مشارکت افراد بالقوه از همان روزهای مدرسه باشد. این تعامل زودهنگام به شما کمک می کند تا آگاهی کافی از برند را در بین دانش آموزان غیرعادی خود ایجاد کنید و به طور موثر برند دانشگاهی شما را مدت ها قبل از اینکه زمان آماده شدن برای تحصیل در دانشگاه فرا برسد، در آن گروه قرار می دهد.

دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی
دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی – کالج نوین

تأثیرگذاری بر اینفلوئنسر: بازاریابی دیجیتال به ارتباط با والدین نیز کمک می کند- دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی

هزاره ها ممکن است وقتی صحبت از استفاده آنلاین و فعالیت های رسانه های اجتماعی می شود همه توجه را به خود جلب کنند، اما والدین آنها نیز چندان از آنها عقب نیستند. جامعه والدین نیز به سرعت با اهمیت روزافزون فناوری های دیجیتال مانند تلفن های هوشمند و اینترنت سازگار می شوند. امروزه بیشتر والدین برای مدیریت و سازماندهی کار روزانه خود از گوشی های هوشمند و برنامه های تلفن همراه استفاده می کنند یا به اینترنت دسترسی دارند.

حضور فعال والدین به صورت آنلاین به این معنی است که موسسات آموزش عالی باید ارتباطات خود را در رسانه های دیجیتال برای ارتباط با این گروه متمرکز از مخاطبان افزایش دهند. و همه اینها بدون تلاش و هزینه اضافی. همین کمپین را می توان به هر دو بالقوه نشان داد و والدین آنها ممکن است فقط با کمی تغییر ظاهر شوند. پیام باید درست و رویکرد مناسب باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  7 شکل از دیجیتال مارکتینگ

والدین عموماً نگران کیفیت کلی دانشگاه شما، اعتبار و شهرت آن هستند. البته هزینه یک عامل تأثیرگذار در انتخاب یا رد یک کالج است، اما پارامترهای دیگری نیز وجود دارد که بر روند تصمیم گیری آنها تأثیر می گذارد. هنگامی که این تمایز را درک کردید، توسعه کمپین های مناسب برای تیم بازاریابی شما دشوار نخواهد بود.

می‌توانید به‌صورت آنلاین با این جامعه تعامل داشته باشید و اطلاعاتی را که نگرانی‌های کلیدی آن‌ها را پوشش می‌دهد به اشتراک بگذارید تا وقتی زمان راهنمایی فرزندشان برای انتخاب شغلی عاقلانه فرا می‌رسد، از قبل یک رابطه اعتماد برقرار کنید.

هنگامی که والدین در جستجوی فرصت‌هایی برای جمع‌آوری وجوه برای هزینه بخش خود هستند، می‌توانید از پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتال برای هدف‌یابی تبلیغات استفاده کنید که می‌تواند نکاتی را در مورد پس‌انداز یا برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری مناسب برای آینده فرزندشان ارائه دهد. هدف قرار دادن درست تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود برای والدین می‌تواند به شما کمک کند تا ارتباط ارزشمندی ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها می‌دانند در زمان مناسب کجا باید جستجو کنند.

چرا باید بازاریابی دیجیتال برای دانشگاه ها مهم باشد؟- دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی

از آنجایی که هم مخاطبان هدف شما – والدین و دانش‌آموزان – دائماً به دنیای مجازی وابسته هستند – بنابراین باید در فضایی که مشتریان بالقوه شما هستند قابل مشاهده باشید. اطمینان حاصل کنید که با محتوای مناسب و کمپین‌هایی که متناسب با انتخاب‌هایشان است به آن‌ها خدمات می‌دهید.

رقبای شما در حال تماشای شما هستند- دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی

اگر در فضای اجتماعی در دسترس نباشید و با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید، شخص دیگری این کار را خواهد کرد. جغرافیا مهم نیست رقیب شما می تواند از هر جهت و هر مکانی بیاید. تا زمانی که برنامه ای برای مقابله با رقابت نداشته باشید، استفاده از پتانسیل بازار بسیار دشوار خواهد بود.
روزانه هزاران جستجو در گوگل انجام می شود. کسی در جایی منتظر است تا از طریق تبلیغات فیس بوک یا گوگل سهم شما را از دانش آموزان بگیرد.

هزاره ها از شما انتظار دارند که شبانه روز در دسترس باشید. این تنها در صورتی امکان پذیر است که به صورت آنلاین متصل باشید.
دانش آموزان هدف شما فقط در ساعات کاری آنلاین نیستند – آنها در سراسر کشور و در سراسر جهان زندگی می کنند و در طول روز و شب از تلفن های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. بنابراین، وقتی در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنید، موقعیت بهتری دارید تا تأثیر بگذارید و هر زمان که دانش‌آموزان نیاز داشته باشند در دسترس باشید. از طریق دیجیتال مارکتینگ همچنین می توانید بدون هزینه اضافی با دانشجویان بین المللی ارتباط برقرار کنید و نیازی به نگرانی در مورد مسائل مربوط به مناطق زمانی مختلف نباشید.

اکثر دانشجویان از اینترنت به عنوان بخشی از فرآیند تصمیم گیری آموزش عالی خود استفاده می کنند. ممکن است نتوانید هر ساعت از روز با این مشتریان پرمشغله درگیر شوید، اما محتوا، کمپین ها و پست های رسانه های اجتماعی شما می توانند.

دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی
دیجیتال مارکتینگ در آموزش عالی – کالج نوین

بازاریابی دیجیتال به افراد کمک می کند تا شما را بیابند: بازاریابی موتورهای جستجو و بهینه سازی موتورهای جستجو برای آموزش عالی یک موهبت است
به خوبی شناخته شده است که چگونه جوانان از اینترنت برای یافتن اطلاعات دانشگاه استفاده می کنند. بنابراین بازاریابی موتورهای جستجو حیاتی می شود و مهمترین وب سایت را در گوگل جستجو می کند. محتوای شما، بهینه سازی موتورهای جستجو و حضور شما در رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا شرکت آموزشی شما را در جایی قرار دهید که دانش آموزان آینده نگر و والدین آنها به راحتی آن را پیدا کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  دوره دیجیتال مارکتینگ

تقریباً 90 درصد از کاربران اطلاعات را در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر جستجو می کنند. محتوای بهینه شده شما تضمین می کند که وقتی کاربر اطلاعات خاصی را جستجو می کند، برند دانشگاهی شما اولین نتیجه مرتبطی است که می بیند. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تضمین می کند که کاربران می توانند برند شما را به صورت ارگانیک پیدا کنند. بنابراین، تیم بازاریابی شما باید در جهت بهینه سازی وب سایت شما و سئوی دوستانه آن کار کند تا مشتریان بالقوه شما بتوانند آن را پیدا کنند.

این امر مستلزم هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب، استفاده از متا تگ های مناسب، حذف محتوای تکراری، سازگار کردن وب سایت شما با موبایل و غیره است. به طور منظم Google Analytics را برای اندازه گیری عملکرد وب سایت خود بررسی کنید.

مراحل بالا به شما کمک می کند تا وب سایت خود را بهینه کنید و دید آن را افزایش دهید.

بازاریابی دیجیتال به ایجاد تعامل با دانشجویان آینده نگر با استفاده از محتوای مناسب کمک می کند
علاوه بر فعالیت‌های سئو، ایجاد محتوای قانع‌کننده که با سئو نیز سازگار باشد، به کسب نتایج مناسب برای کالج شما کمک می‌کند. پیدا کردن شما مهم است، اما اینکه مخاطبان هدف شما چگونه با نام تجاری شما درگیر می شوند، اهمیت بیشتری دارد. از این رو اولویت بندی کیفیت محتوای شما باید توسط تیم بازاریابی شما بسیار مهم باشد.

زمانی که کاربران محتوای مفیدی را نه تنها در مورد تحصیلات، بلکه در مورد زندگی دانشگاهی، یادگیری فراتر از تدریس و غیره دریافت می کنند، به احتمال زیاد در مورد آنها باقی می مانند. راه‌اندازی یک سری وبلاگ برای آنها نه تنها به بهینه‌سازی سایت شما برای موتورهای جستجو کمک می‌کند، بلکه باعث جذب و درگیر شدن دانشجویان بالقوه با دانشگاه شما می‌شود. وبلاگ ها می توانند به ایجاد فاکتور اعتماد با مشتریان بالقوه شما کمک کنند و زمانی که زمان انتخاب شغل برای خود فرا می رسد، شما را در بالای ذهن آنها نگه می دارند.

گنجاندن محتوای جامع تضمین می کند که شما یک وب سایت غنی پر از اطلاعات جذابی دارید که برای طیف گسترده ای از دانش آموزان و والدین آنها جذاب است.

بازاریابی رسانه های اجتماعی به ایجاد فاکتور اعتماد با مخاطب هدف شما کمک می کند
رسانه های اجتماعی حوزه بازاریابی آموزش عالی را متحول کرده است. با حضور فعال والدین و دانش‌آموزان در پلت‌فرم‌های اجتماعی، تعامل بازاریابان آموزشی با آنها آسان می‌شود.

در حالی که رسانه های اجتماعی یک راه ایده آل برای تولید سرنخ است، اما همچنین یک رسانه مفید برای ایجاد برند سازمانی است. همچنین به ایجاد جامعه ای برای برند شما کمک می کند.

تلاش برای درگیر کردن مخاطبان خود در چندین پلتفرم اجتماعی و حفظ حضور ثابت می‌تواند راه درازی را به سمت ایجاد ارتباطات ارزشمند با آنها که به افزایش تبدیل کمک می‌کند، کمک کند.

با تلاش مستمر برای تعامل دانش‌آموزان و والدین از طریق بازاریابی دیجیتال، می‌توان جریان پایدار تجارت را تضمین کرد. در نهایت به شما کمک می کند نتایج ملموسی را به نفع خود ببینید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟