نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش

نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش

نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش ، به عنوان بازاریاب دیجیتال، ما اولین کسی هستیم که تأیید می کنیم که بازاریابی به طور کلی یک مرکز هزینه در نظر گرفته می شود، نه یک تولید کننده درآمد. این به این دلیل است که اغلب با فروش هایی مقایسه می شود که تأثیر فوری و مستقیم تری بر درآمد دارند.

با این حال، ایده دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک مرکز هزینه، چیزی است که ما در این پست به دنبال حذف آن هستیم، زیرا بسیاری از کارهایی که بازاریابی دیجیتال در صورت درست انجام شدن انجام می‌دهد، صف‌بندی سرنخ‌های واجد شرایط برای تیم فروش است – عمدتاً اگر هر دو تیم باشند. به جای اینکه در سیلوها با هم کار کنند. این فرصتی است که هم تیم فروش و هم تیم بازاریابی را با هم ترکیب کنید تا بهترین استراتژی های فروش را تولید کنید.

در این مقاله، ما قصد داریم پنج عنصر کلیدی مورد نیاز برای ایجاد هم افزایی بین بازاریابی دیجیتال و فروش را به اشتراک بگذاریم تا اطمینان حاصل شود که سازمان شما می‌تواند اهداف خط لوله خود را برآورده کند یا حتی از آن فراتر رود و بودجه بازاریابی شما را بهبود بخشد.

نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش
نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش – کالج نوین

5 استراتژی کلیدی بازاریابی دیجیتال که مستقیماً از فروش پشتیبانی می کند

سئو

بازاریابی دیجیتال می تواند به جذب مخاطبان هدف شما از طریق تحقیقات SEO کمک کند که نقاط دردناک و موضوعاتی را که خریداران هدف شما بیشتر به دنبال آن هستند، شناسایی می کند، ترافیک وب سایت را افزایش می دهد و بازاریابی آنلاین را بهبود می بخشد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ

برای کسانی که با سئو آشنایی ندارند، مخفف عبارت Search Engine Optimization است. سئو از کلمات کلیدی قوی خاصی در وب سایت، بازاریابی رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و محتوای کلی استفاده می کند تا قابلیت جستجوی شما را افزایش دهد یا به عبارت دیگر، یافتن شما را برای مخاطبان هدف آسان تر کند.

این به بخش مهمی از راه حل های بازاریابی، به ویژه برای تجارت الکترونیک تبدیل شده است.

استراتژی بازاریابی محتوا

تلاش‌های بازاریابی درون‌گرا، مانند محتوا، می‌تواند با ترویج محتوای بهینه‌سازی‌شده که سرنخ‌های علاقه‌مند را جذب می‌کند و داده‌های ارزشمندی را ارائه می‌کند که می‌تواند برای سفارشی کردن سطح فروش استفاده شود، پس از اینکه سرنخ به اندازه کافی برای فروش بالغ شد، تقاضا ایجاد کند.

سرمایه گذاری در بازاریابی محتوای با کیفیت یکی از مهم ترین پیشرفت هایی است که می توانید در برنامه بازاریابی و پیام های خود ایجاد کنید. گزینه های زیادی برای بازاریابی محتوا متناسب با بودجه شما وجود دارد، مانند رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، اینفوگرافیک ها، وبینارها و غیره. بازاریابی محتوا نه تنها آگاهی برند را بهبود می بخشد، بلکه باعث افزایش فروش نیز می شود.

یک نکته اضافی قبل از پایان بازاریابی محتوا این است که مطمئن شوید محتوای شما در دستگاه های تلفن همراه به خوبی قابل مشاهده است. دستگاه‌های تلفن همراه بیش از نیمی از فروش آنلاین را تشکیل می‌دهند، و بنابراین، بهینه‌سازی محتوای خود برای تطبیق مناسب دستگاه‌ها ضروری است.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از موثرترین استراتژی‌ها برای کمپین‌های بازاریابی دیجیتال است، زیرا راهی عالی برای تعامل ۱:۱ با مشتریانتان است. بازاریابی دیجیتال می تواند با ایجاد آگاهی، اقتدار و اعتماد از طریق محتوای چکه ای بازاریابی ایمیلی یا یک قیف فروش، شروع به آماده سازی سرنخ های جذب شده برای فروش کند.

این مقاله را مطالعه کنید  روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل

از آنجایی که تقریباً همه از ایمیل استفاده می کنند، این یک راه عالی برای ایجاد محتوای جذاب با یک فراخوان برای اقدام است. با آن، می توانید مشتریان بالقوه خود را به جایی که نیاز دارید هدایت کنید.

نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش
نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش – کالج نوین

صفحات فرود- نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش

همانطور که سرنخ ها از طریق قیف بازاریابی پیشرفت می کنند، در نهایت به آخرین مرحله می رسند، معمولاً یک درخواست نسخه ی نمایشی یا فرمی در یک صفحه فرود بهینه سازی شده برای فروش، و یا به یک سرنخ واجد شرایط بازاریابی (MQL) تبدیل می شوند یا خیر.

اغلب این امر توسط یک پست حمایت شده در لینکدین یا فیس بوک یا یک تبلیغ پرداخت به ازای کلیک (PPC) در گوگل ایجاد می شود که توجه آنها را جلب می کند و آنها را به صفحه فرود می فرستد.

صفحات فرود باید برای جذب مشتریان بالقوه به هنگام مراجعه به وب سایت شما استفاده شوند و فرآیند فروش برای تیم شما آغاز می شود. صفحات فرود می‌توانند محتوا را ارائه دهند، وبینارها را تبلیغ کنند، یا می‌توانند برای تشویق کلیک‌ها، ثبت‌نام‌ها یا درخواست‌های اطلاعات (RFI) گواهینامه‌ها را نمایش دهند.

علاوه بر این، صفحات فرود بهینه شده می تواند به میزان قابل توجهی نرخ تبدیل شما را افزایش دهد و یک تاکتیک بازاریابی عالی برای افزایش فروش است.

MQL ها

همانطور که در بالا ذکر شد، MQL ها رابط ضروری برای برنامه بازاریابی دیجیتال، کانال های بازاریابی مختلف و در پایان، فرآیند فروش شما هستند.

از طریق هر یک از تاکتیک‌هایی که قبلاً ذکر شد، بازاریابی این MQL‌هایی را جذب می‌کند که یک اقدام دلخواه را انجام داده‌اند یا به‌طور دیگری ثابت کرده‌اند که برای فروش آماده هستند. پس از آماده شدن، آنها به همراه تمام داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اند به فروش تحویل داده می‌شوند، بنابراین فروش می‌تواند بسته شدن معامله را آغاز کند.

این مقاله را مطالعه کنید  الگوی طرح دیجیتال مارکتینگ

MQL ها اغلب در یک برنامه پرورش ایمیل قرار می گیرند که توسط بازاریابان با استفاده از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی ایجاد می شود. MQLها معمولاً در بخش اول قیف فروش در کل فرآیند فروش قرار دارند.

با استفاده از یک کمپین بازاریابی ایمیلی برای پرورش سرنخ‌ها، نرم‌افزار می‌تواند به ردیابی رفتار آن‌ها و ارائه معیارهایی کمک کند زیرا این سرنخ‌ها در قیف فروش حرکت می‌کنند و به آمادگی برای فروش نزدیک‌تر می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟