دیجیتال مارکتینگ در کانون توجه

دیجیتال مارکتینگ در کانون توجه

دیجیتال مارکتینگ در کانون توجه ، آیا از زمان شروع قرنطینه، در مقایسه با قبل، زمان بیشتری را روی دستگاه‌ها صرف کرده‌اید؟ اکثریت قریب به اتفاق ما اکنون از برنامه های پیام رسانی فوری، پلت فرم های رسانه های اجتماعی و سایر منابع آنلاین برای دستیابی به چیزهای زیادی در زندگی خود استفاده می کنیم. افراد بیشتری آنلاین هستند و کارهای بیشتری انجام می دهند و بازاریابان این را می دانند. برای اولین بار در تاریخ، مدیران عامل و مالکان در واقع توجه زیادی به پیش بینی های بازاریابی و نمودارهای عملکرد دارند. بنابراین، چرا دیجیتال مارکتینگ در این برهه از تاریخ اینقدر مهم است؟ چگونه شرکت ها می توانند برای اختلالات تصادفی مانند Covid-19 برنامه ریزی کنند؟ این مقاله به بررسی:

چرا بازاریابی دیجیتال در کانون توجه است؟

متصل نگه داشتن جهان
بازاریابی دیجیتال مدت‌هاست که به عنوان آینده تبلیغات در سیاره زمین در نظر گرفته می‌شود، و این بدون شک زمانی که همه‌گیری کووید-19 در اوایل سال 2020 رخ داد، ثابت شد. جامعه عادی پلتفرم‌های دیجیتالی مانند رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و ابزارهای پیام‌رسانی فوری تنها روش‌هایی بودند که توانستیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

باز نگه داشتن درهای مغازه- دیجیتال مارکتینگ در کانون توجه
یکی دیگر از دلایلی که امروزه توجه گسترده‌ای به دیجیتال مارکتینگ می‌شود، اکنون که همه‌گیری به آرامی شروع به فروکش کرده است، این است که ما متوجه شده‌ایم که این امر باعث نجات کسب‌وکارهای آجری ما شده است. برندهایی که فروشگاه های فیزیکی داشتند، در صورت نداشتن پس انداز کافی مجبور به مهاجرت به تجارت الکترونیک یا انحلال شدند. آنهایی که توانستند با موفقیت از بازاریابی دیجیتال استفاده کنند، توانستند درهای خود را “باز” ​​نگه دارند و احتمالاً پس از سپری شدن بدترین دوران کووید-19، می توانند به فروشگاه های آجر و ملات خود بازگردند.

این مقاله را مطالعه کنید  فروش مشاوره ای چیست ؛ 7 تکنیک

اطلاع رسانی به مشتریان
همه گیری فرا رسید و بیشتر مردم جهان مجبور شدند مخفی شوند. برندها چگونه با مشتریان خود در ارتباط بودند؟ مشتریان چگونه بدون اینکه بتوانند به طور فیزیکی از فروشگاه ها بازدید کنند، توانستند پاسخ سوالات خود را دریافت کنند؟ پاسخ پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ بود. بدون آنها، چه کسی می داند که چه تعداد از مصرف کنندگان – ناراضی از عدم امکان تماس با مارک های مورد علاقه خود – از کشتی پرش می کردند و با رقبای دیجیتالی تر همسو می شدند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟