اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

فهرست مطالب

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز ، اگر می خواهید اهمیت بازاریابی دیجیتال در عصر امروز را درک کنید، باید بدانید که عوامل مختلفی بر آن تأثیر می گذارد. ما شما را از طریق هر کدام راهنمایی می کنیم. اما ابتدا، بیایید درک کنیم که دامنه دیجیتال مارکتینگ چگونه است.

در سال 2021، رشد بازاریابی دیجیتال بسیار شدید بود. اعداد فوق‌العاده‌ای به ما داد و پیش‌بینی می‌شود که در سال 2022 از این اعداد عبور کند. این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد اهمیت روزافزون بازاریابی دیجیتال در سال 2022 ارائه می‌کند.

دامنه بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده است. طبق آمار دیجیتال مارکتینگ، حدود 60 درصد از جمعیت جهان از اینترنت استفاده می کنند. در دو سال گذشته به دلیل همه گیری همه گیر و بسیاری از مشاغل آنلاین، 20 درصد افزایش یافت.

از این رو، به جرات می توان گفت که به دلیل دسترسی بالا، قابل مشاهده بودن، و قابلیت اندازه گیری نتایج، سریع ترین شکل بازاریابی در حال رشد است. خیلی زود به سمت تمرکز اصلی برای همه تبلیغ کنندگان حرکت می کند.

اما همه‌گیری چگونه بر این صنعت تأثیر گذاشت و چگونه قوی‌تر ظاهر شد؟ بیایید دریابیم.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز
اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز – کالج نوین

اهمیت بازاریابی دیجیتال قبل و بعد از کووید-19

همه‌گیری کووید-19 واقعاً نحوه انجام عملیات کسب‌ و کارها را متحول کرده است. با توجه به نگرانی‌های سلامت و ایمنی، بسیاری از کسب‌وکارها ترجیح دادند مارک‌های خود را به صورت مجازی بازاریابی کنند و همچنین تعاملات مشتریان را به صورت آنلاین انجام دهند. از خواربار و دارو گرفته تا پوشاک، دنیا به اینترنت رفته است.

بیایید کمی در مورد دوران قبل از کووید صحبت کنیم. کسب و کارهای کوچک در هند حدود 95 درصد از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند. بسیاری از این شرکت‌های کوچک تا متوسط وقتی صحبت از فناوری می‌شد، به توانایی‌های خود اعتقاد نداشتند.

با این حال، با شیوع همه‌گیری کووید-19 در جهان، نیاز به انطباق وجود داشت. تغییر یک نیاز دائمی برای تکامل موثر است – یک تحول دیجیتالی کامل در تجارت یک شبه رخ داد. طبق یک نظرسنجی، 59 درصد از این شرکت‌ها تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را تسریع کردند و 66 درصد از آنها وظایف بازاریابی دیجیتال را انجام دادند که قبلاً یک چالش بزرگ به نظر می‌رسید.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین استراتژی آژانس دیجیتال مارکتینگ

آنها نتایج بیشتری نیز ارائه کردند و در هزینه های مختلف بازاریابی سنتی صرفه جویی کردند. بسیاری می گویند که همه گیری کووید-19 واقعاً تغییرات دائمی در عملیات و عملکرد یک سازمان ایجاد کرده است. فعالیت های تجاری مبتنی بر ابر باعث صرفه جویی در زمان و همچنین شاهد نتایج بزرگتر می شود.

بنابراین کاملاً مشهود است که بیماری همه گیر مانع از رشد این صنعت نشد و در واقع به آن رونق زیادی بخشید. برای اطلاع از اهمیت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها و دانش آموزان که شما را وادار می کند تا خود را در بازاریابی دیجیتال ارتقا دهید، بخوانید.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

اکنون که دامنه بازاریابی دیجیتال در هند را درک کرده ایم، اجازه دهید بررسی کنیم که چرا برای مشاغل کوچک و بزرگ اهمیت دارد. تمرکز کسب و کارهای کوچک بر آگاهی و توسعه برند است.

1. مقرون به صرفه

تلاش های بازاریابی دیجیتال به سختی نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد. این برای مشاغل کوچک عالی است. اکثر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ویژگی های اساسی را بدون هزینه ارائه می دهند. این به کسب و کار بستگی دارد که از آنها بهترین استفاده را بکنند. انواع ابزارهای بازاریابی دیجیتال را بررسی کنید.

2. دسترسی بالا- اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

با بازاریابی دیجیتال، دسترسی جهانی است. از این رو، شما می توانید برای محصول یا خدمات خود از سراسر جهان سفارش دهید و نیازی نیست که به یک منطقه محدود شود. و وقتی جهانی می شوید، همچنان می توانید مخاطبان خود را به افراد منتخب اختصاص دهید. بنابراین، این یک برد-برد است.

3. آگاهی از برند

اگر مشتری نسبت به برند شما آگاهی نداشته باشد، نمی تواند تبدیلی ایجاد کند. برای مقابله با این موضوع، دیده شدن برند بسیار مهم است. با پرداخت به ازای کلیک و انواع دیگر تبلیغات پولی، می توانید واقعاً مشتریان را به کسب و کار کوچک خود جذب کنید. برای درک بیشتر این دوره آموزشی آنلاین تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام را توصیه می کنیم.

4. ایجاد پایگاه مشتری

چالش با کسب و کارهای کوچک این است که فرد نیاز به ایجاد پایگاه مشتری دارد. این مبتنی بر ایجاد یک رابطه با یک رابطه قوی با مشتری است. با ابزارهای CRM مانند HubSpot و Oracle، می توانید این را به راحتی مدیریت کنید.

چالش های کسب و کارهای بزرگ کمی متفاوت است. آنها باید کسب و کار موجود را حفظ کنند و بر شهرت برند، حفظ مشتری و رشد کسب و کار تمرکز کنند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز
اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز – کالج نوین

5. تصویر برند- اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

تصویر یک شرکت مستقر همه چیز است. استراتژی های کمپین مناسب می تواند تصویر برند یک شرکت را ایجاد کند یا آن را خراب کند. از طریق دیجیتال مارکتینگ، کمپین های موثری را می توان طراحی کرد و دامنه رفع اشکال فوراً وجود دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایا و چالش های دیجیتال مارکتینگ

6. نتایج قابل اندازه گیری

با بازاریابی دیجیتال، شرکت های بزرگ می توانند نتایج قابل اندازه گیری در زمان واقعی داشته باشند. با این کار، آنها می توانند اثربخشی کمپین را تجزیه و تحلیل کنند و بر این اساس استراتژی هایی را تدوین کنند. امروزه اهمیت تجزیه و تحلیل داده ها برای ارزیابی اثربخشی و موفقیت کمپین های شما بسیار مهم است.

7. افزایش ROI

شرکت ها می توانند با سرمایه گذاری در تبلیغات و در نتیجه افزایش تبدیل، درآمد خود را با رسانه های دیجیتال افزایش دهند. سرمایه گذاری در رسانه های دیجیتال بسیار کمتر از رسانه های سنتی است و بازده آن نیز بیشتر است. آیا می دانستید؟ شما می توانید تبلیغات را روی پلتفرم های دیجیتالی خاص با کمتر از 1 دلار اجرا کنید.

8. حفظ مشتریان وفادار- اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

هدف اصلی بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکارهای بزرگ، جدای از افزایش کسب‌وکارشان، اطمینان از وفاداری و رضایت مشتریانشان است.

اینها دلایل کافی هستند تا نشان دهند که اهمیت بازاریابی دیجیتال برای مشاغل بسیار مهم است و بنابراین، شما باید آن را برای تجارت خود در نظر بگیرید. یک گزینه هوشمندانه و مبتنی بر راه حل، رفتن به آموزش بازاریابی دیجیتال شرکتی است.

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای دانشجویان و متخصصان شاغل

اگر دانشجو هستید، ممکن است شنیده باشید که همسالان یا افراد ارشد خود در مورد بازاریابی دیجیتال، مطالعه دوره های بازاریابی دیجیتال یا در نظر گرفتن شغلی در بازاریابی دیجیتال صحبت می کنند. این صنعت راه خود را به عنوان یک فرصت شغلی پرسود برای دانشجویان هموار کرده است و در اینجا چند دلیل برای آن وجود دارد.

1. ایمنی شغلی

بازاریابان دیجیتال در حال حاضر مورد تقاضا هستند زیرا شرکت ها دائماً به دنبال متخصصان ماهر هستند تا تلاش های گسترده بازاریابی دیجیتال خود را انجام دهند. بنابراین، این امر ایمنی شغلی را در چنین زمان‌های همه‌گیری سخت نیز تضمین می‌کند.

2. درآمد خوب- اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

با تقاضای بالا و عرضه نسبتاً کمتر افراد ماهر، مشاغل بازاریابی دیجیتال از روند دستمزد خوبی برخوردار هستند. و حتی داشتن مدرک حرفه ای در آن برای شما اجباری نیست. دانش عمیق همراه با چند دوره کارآموزی با ارزش می تواند شما را شروع کند!

3. به شما کمک می کند به روز باشید

دانش آموزان می توانند با روندهای مختلف صنعت به روز باشند و امروزه این یک ضرورت است. اگر با آخرین خواسته ها و روندهای صنعت مطابقت نداشته باشید، ادامه فعالیت را برایتان سخت می کند. و در حال حاضر، دیجیتال مارکتینگ روند در هر صنعتی است. بنابراین، شما باید آن را یاد بگیرید.

4. شما را برای آینده آماده می کند

آینده یک دهه بعد کاملا دیجیتالی به نظر می رسد. بنابراین اهمیت بازاریابی دیجیتال بیش از پیش گسترش خواهد یافت. و برای رویارویی با آنچه در انتظار ماست، مهم است که از امروز آماده سازی را شروع کنیم. سیستم آموزشی نیز این موضوع را مورد توجه قرار داده و دوره هایی مانند BBA در بازاریابی دیجیتال را برای دانش آموزان معرفی کرده است تا از ابتدای شروع کار خود این مهارت را شروع کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ، 6 مزیت

5. به نقش های کارآفرینی اجازه می دهد

با طلوع جدید هند دیجیتال، دیجیتال مارکتینگ در خط مقدم قرار دارد. برای دانش آموزانی که مایل به کارآفرینی هستند، زمینه فراهم شده است. بازاریابی دیجیتال درها را به روی فرصت های مختلف کارآفرینی باز کرده است. شما می توانید آزادکار نیز باشید. یک شغل دیجیتال مستقل مزایای متعددی دارد.

6. توسعه مهارت

تطبیق پذیری و چندوجهی چیزی است که کارفرمایان به آن علاقه دارند. بنابراین، بسیار مهم است که خود را با مهارت های مختلف به روز کنید، بازاریابی دیجیتال یکی از مهم ترین آنهاست.

برای شروع در بازاریابی دیجیتال، IIDE 3 گزینه دوره مهم را ارائه می دهد. یک دوره آنلاین دیجیتال مارکتینگ با مکان های تضمینی. بعدی یک گزینه حرفه ای برای همه فارغ التحصیلان است. دوره 11 ماهه MBA در بازاریابی دیجیتال در هند برای رویکردی عمیق و مهارت های مدیریتی نیز.

در نهایت، برای فراگیرانی که می‌خواهند مهارت‌های بازاریابی دیجیتال فردی را بیاموزند، دوره‌های گواهینامه کوتاه‌مدت در بازاریابی دیجیتال را برگزار کرده‌ایم که از ۲ تا ۳ ساعت تا ۲۰ ساعت متغیر است.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز
اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز – کالج نوین

سوالات متداول – سوالات متداول

س. اهمیت بازاریابی دیجیتال در سناریوی امروزی چیست؟

بازاریابی دیجیتال در عصر امروز بسیار مهم است. بر خلاف بازاریابی سنتی، به تمرکز بر روی مخاطبان هدف با دسترسی جهانی کمک می کند و با سرمایه گذاری اندک درآمد بالایی به ارمغان می آورد. این تبدیل به رهبری است و به راحتی قابل نظارت است. کنترل آسیب نیز با بازاریابی دیجیتال آسان است.

س: اهمیت بازاریابی دیجیتال در صنعت گردشگری چیست؟

عصر دیجیتال مارکتینگ امروزی نقش بزرگی در صنعت گردشگری ایفا می کند. این می تواند به کسب و کارها کمک کند تا رفتار مصرف کننده را درک کنند، مکالمه با مشتری را آسان تر کند و همچنین پیشنهادات خود را با هدف حداکثر رضایت مشتری افزایش دهد. تلاش‌های بازاریابی را می‌توان با تبلیغات دیجیتال مختلف هدفمندتر کرد و به شناسایی پایگاه مشتریان آنها کمک کرد.

س. اهمیت استراتژی های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بدون استراتژی دیجیتال مارکتینگ، شما در تاریکی یک پیکان می زنید. امروزه کسب و کارها به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند تا آنها را در جهت خاصی راهنمایی کند. اولین قدم شناسایی اهداف بازاریابی واضح است. این موارد شامل افزایش آگاهی از برند، کلیک‌های روی وب‌سایت و افزایش کلی در تبدیل‌ها است که راه را برای وفاداری مشتری هموار می‌کند.

نتیجه

به جرات می‌توان گفت که برای رشد کسب‌وکارتان در عصر امروز، استفاده از دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است تا کسب‌وکار خود را در مسیر رشد قرار دهید.

برای همه صاحبان مشاغل، در اینجا یک مطالعه جالب در مورد استراتژی های بازاریابی دیجیتال است و برای دانش آموزانی که مشتاق یادگیری بازاریابی دیجیتال هستند، در اینجا چشم اندازهای بالقوه حقوق وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله در وبلاگ لذت برده باشید. لطفا در نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟