حوزه آینده صنعت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

حوزه آینده صنعت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

حوزه آینده صنعت دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، فن آوری های بازاریابی و تبلیغات در سه دهه گذشته با جهش های گسترده ای همراه بوده اند. آنچه اکنون ممکن است، یک داستان علمی تخیلی کامل در دهه 1980 بود. فناوری تغییر را به ارمغان می آورد و هیچ صنعتی روی کره زمین از تغییر مصون نیست. بهترین کاری که می‌توانیم برای پیش‌بینی اینکه به کجا می‌رویم انجام دهیم، ارزیابی این است که کجا هستیم، و به نظر می‌رسد چه روندهایی در این برهه از تاریخ در حال توسعه هستند. این مقاله نگاهی دقیق دارد به اینکه چگونه COVID-19 بر صنعت دیجیتال مارکتینگ تأثیر گذاشته است، چگونه هوش مصنوعی و اتوماسیون مشاغل آینده بازاریابی دیجیتال را تهدید می‌کنند، و چند روند که با نزدیک‌تر شدن به سال 2021 آشکار می‌شوند.

حوزه آینده صنعت دیجیتال مارکتینگ چیست؟
حوزه آینده صنعت دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

حوزه آینده صنعت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

COVID-19 و بازاریابی
همه گیری اخیر، اگرچه برای بشریت به طور کلی ویرانگر است، اما در واقع یک چیز خوب برای صنعت بازاریابی دیجیتال بوده است. جمعیت جهان مجبور شدند ماه‌ها در خانه با دستگاه‌های خود باقی بمانند، که به این معنی بود که افراد بیشتری در رسانه‌های اجتماعی و سایر راه‌هایی که بازاریابی در آنها حضور دارد مرور می‌کردند. به همین ترتیب، حرفه دیجیتال مارکتینگ هجوم ارائه دهندگان خدمات جدید را دریافت کرده است که هر کدام ایده ها و خلاقیت های جدیدی را به روی میز آورده اند.

اتوماسیون و امنیت شغلی
یکی از عوامل مهمی که بیشتر و بیشتر در صنعت بازاریابی دیجیتال ادغام می شود، هوش مصنوعی (AI) است. ما نمی‌توانیم بدون صحبت در مورد هوش مصنوعی درباره آینده بازاریابی دیجیتال صحبت کنیم و این دلیلی دارد. هوش مصنوعی کار بسیاری از بازاریابان را بسیار آسان‌تر می‌کند، اما چگونه این امر بر امنیت شغلی بازاریابی دیجیتال تأثیر می‌گذارد؟ در حال حاضر مشاغلی وجود دارد که توسط اتوماسیون انجام می شود، از جمله کپی رایتینگ، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، مدیریت جامعه رسانه های اجتماعی و موارد دیگر.

این مقاله را مطالعه کنید  طبقه بندی های مختلف دیجیتال مارکتینگ

روندهای بازاریابی آتی

بازاریابی بینش محور
پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر ابزارهای ردیابی داده‌ها، بینش‌هایی را ارائه می‌دهند که در آمیخته بازاریابی هر کسب‌وکاری غیرقابل مذاکره هستند. داده‌های تعامل نقشی اساسی در شکل‌دهی به صنعت بازاریابی دیجیتال در آینده ایفا می‌کنند، زیرا بیشتر بازاریابان متوجه خواهند شد که دستیابی به آمیخته بازاریابی مناسب به معنای دیدن آنچه قبلاً کار می‌کرد و تکرار آن فرمول موفق است.

بازاریابی مکالمه ای
ظهور بلندگوهای هوشمند، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، بازاریابی محاوره ای در آینده بازاریابی دیجیتال بسیار مهم خواهد شد. با افزایش محبوبیت جستجوی صوتی، مصرف کنندگان روش جستجوی اطلاعات را تغییر می دهند. بنابراین، محتوای بازاریابی برای پاسخگویی به عبارات جستجوی مکالمه ای که مصرف کنندگان در میکروفون دستگاه خود صحبت می کنند، باید بسیار محاوره ای شود.

تقاضای بالاتر برای مشاغل داده
همانطور که در بالا ذکر شد، تصمیمات مبتنی بر داده در موفقیت بازاریابی دیجیتال هر برند بسیار مهم خواهد بود. اما این فقط داده ها نیست که مورد نیاز است. داده ها باید جمع آوری شوند، جمع آوری شوند، برای الگوهای آتی ارزیابی شوند و سپس نتیجه گیری شود. همه اینها به زمان و همچنین منابع نیاز دارد و بنابراین تحلیلگر داده و موقعیت های مشابه در صنعت بازاریابی دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟