دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی

دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی

دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی ، طی دو ماه گذشته، جهان – و آفریقای جنوبی در دو ماه گذشته – با واقعیت جدیدی روبرو شده اند که مجبور بوده اند به سرعت خود را با آن وفق دهند یا با از دست دادن جان هزاران نفر روبرو شوند. ما این تجمل را نداشته ایم که بتوانیم به تدریج با این «عادی جدید» سازگار شویم.

بخشی از این عادی جدید، ضرورت انجام تجارت است که می تواند به صورت مجازی و آنلاین انجام شود. با توجه به این مدل کسب و کار دیجیتال جدید، اشکال سنتی بازاریابی را نمی توان اتخاذ کرد – آنها باید دیجیتال باشند.

دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی
دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی – کالج نوین

آیا بازاریابی سنتی مرده است؟- دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی

در طول دو ماه گذشته، ما شاهد بودیم که دو مؤسسه انتشاراتی قدیمی به دلیل فشارهای اضافی ناشی از COVID-19 درهای خود را بسته اند:

Associated Media Publishing – که نشریاتی مانند House & Leisure و همچنین Cosmopolitan را منتشر کرد – درهای خود را در 1 مه تعطیل کرد.
Caxton – ناشران عناوینی مانند Farmers Weekly و Bona – تصمیم گرفته است کل بخش مجلات خود را ببندد.

دلایل این تعطیلی‌ها، که به طور گسترده در رسانه‌ها به آن اشاره شده است، کمبود هزینه‌های تبلیغاتی و همچنین تعطیلی طولانی چاپخانه‌ها و توزیع‌کنندگان در طول قرنطینه سختی است که آفریقای جنوبی در ماه آوریل تجربه کرد.

اگرچه این امر بخش بزرگی از یک مسیر بازاریابی سنتی – به عبارت دیگر، تبلیغات مجلاتی – را می بندد، باید به خاطر داشت که هنوز اشکال دیگری از بازاریابی سنتی وجود دارد که برای سرپا نگه داشتن آنها نیازی به هزینه تبلیغاتی ندارند.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه بهینه دیجیتال مارکتینگ

انواع بازاریابی سنتی در لیست زیر ادامه خواهد داشت:

. فروش مستقیم (اگرچه این امر احتمالاً از طریق کانال هایی مانند زوم تا زمانی که تهدید COVID-19 از بین برود انجام می شود)
. ارجاعات (یا بازاریابی دهان به دهان)،
. تلویزیون و همچنین
. رادیو

بازاریابی هم هنر است و هم علم. اصول علمی وجود دارد که توسط نام‌های معروف در بازاریابی ایجاد شده است، مانند 4Ps و 3Cs که امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همان اندازه که در بازاریابی سنتی کاربرد دارند، در بازاریابی دیجیتال نیز کاربرد دارند. این یک هنر است زیرا بسیار وابسته به تأثیرات رفتار خریدار و چشم‌انداز اقتصادی است (همانطور که در مورد کرونا دیدیم). به این ترتیب، به منظور توسعه استراتژی های بازاریابی که برای کسب و کار شما مفید است، باید نسبت به این تأثیرات بسیار حساس باشید.

چیز دیگری که باید داشته باشید، فردی در سازمانتان است – چه خودتان یا یک کارمند – که در بازاریابی متخصص باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟