پیام دیجیتال مارکتینگ

پیام دیجیتال مارکتینگ

پیام دیجیتال مارکتینگ ، ارتباطات بازاریابی یکپارچه (IMC) یک مفهوم نسبتا ساده است. IMC مسئول اطمینان از این است که همه اشکال ارتباطات و همچنین پیام ها به طور دقیق با یکدیگر مرتبط هستند. در اساسی ترین سطح خود، IMC در مورد یکپارچه سازی همه ابزارهای تبلیغاتی است به طوری که آنها با هم در هماهنگی کار کنند.

IMC یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ است که شما باید آن را اتخاذ کنید تا بخش دیجیتال مارکتینگ خود را از عملکردهای مختلف و جداگانه به یک رویکرد به هم پیوسته تبدیل کنید. IMC وثیقه بازاریابی مختلف شما را علاوه بر کانال‌ها – از دیجیتال گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، روابط عمومی و پست مستقیم – می‌گیرد و آنها را با یک پیام جامع و قابل اعتماد ترکیب می‌کند.

پیام دیجیتال مارکتینگ
پیام دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تبلیغات و آمیخته بازاریابی

آمیخته بازاریابی چیست؟- پیام دیجیتال مارکتینگ

کسب و کارها رسماً همیشه از ابزارهای بازاریابی برای تبلیغ و همچنین فروش کار خود استفاده می کنند. با این حال، اصطلاح “آمیخته بازاریابی” در اواسط قرن بیستم توسعه یافت. یکی از اولین بارهایی که از آن استفاده شد در یک سخنرانی در سال 1953 به انجمن بازاریابی آمریکا بود. در طول این سخنرانی، استاد دانشگاه هاروارد و کارشناس بازاریابی – نیل بوردون – چگونگی ساخت و اجرای یک برنامه بازاریابی سودآور را توسط بازاریابان تشریح کرد.

شناسایی و همچنین ترتیب دادن عناصر مختلف آمیخته بازاریابی به کسب و کار اجازه می دهد تا تصمیمات بازاریابی ارزشمندی را در هر سطحی از سازمان اتخاذ کند. این تصمیمات به شرکت کمک می کند تا اقدامات زیر را انجام دهد:

این مقاله را مطالعه کنید  مهارت های دیجیتال مارکتینگ در سال 2020

. توسعه نقاط قوت آن علاوه بر محدود کردن نقاط ضعف،
. رقابتی شدن و همچنین سازگاری در بازار خود، و
. بهبود همکاری سودآور بین بخش ها و همچنین شرکا.

از دهه 1950، جنبه‌های آمیخته بازاریابی در واکنش به فناوری‌های جدید و همچنین تغییرات دیگر در بهترین شیوه‌های بازاریابی، دستخوش تغییرات زیادی شده است.

به طور سنتی، آمیخته بازاریابی به عنوان متشکل از “4P” در نظر گرفته می شود. اینها موارد زیر است:

قیمت. این هزینه برای خرید یک محصول است. قیمت به ارزش درک شده ای که مشتری از یک محصول دارد بستگی دارد. این جنبه می تواند به طور چشمگیری استراتژی بازاریابی شما را تغییر دهد. این به این دلیل است که به نظر می رسد قیمت پایین تر، محصول را برای طیف وسیع تری از مشتریان در دسترس تر می کند. با این حال، قیمت بالاتر برای مشتریانی که به دنبال انحصار هستند جذاب است. بسته به قیمتی که می خواهید برای محصول خود در نظر بگیرید، باید از هزینه تولید بیشتر باشد تا کسب و کار شما بتواند سودآور باشد.
تولید – محصول. این به آنچه فروخته می شود اشاره دارد. بازاریابان دیجیتال باید چرخه عمر محصول را در نظر بگیرند تا به هر گونه چالشی که ممکن است پس از در دست گرفتن محصول در دست مصرف کننده ایجاد شود، رسیدگی کنند.
ترویج. این اصطلاح به تبلیغات، بازاریابی مستقیم و همچنین پیشبرد فروش اشاره دارد. تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات اینترنتی، کاتالوگ ها، نمایشگاه های تجاری، بیلبوردها و حتی تبلیغات در کنار اتوبوس ها همه انواع تبلیغات هستند. این مقوله در آمیخته بازاریابی روابط عمومی را نیز در بر می گیرد، به عنوان مثال توزیع بیانیه های مطبوعاتی یا ادامه روابط با رسانه ها. تبلیغات شامل مواردی است که اطلاع رسانی می شود، به چه کسانی اطلاع رسانی می شود، نحوه دسترسی به آن مخاطب و همچنین تعداد دفعات انجام تبلیغات است.
محل. این به هر مکان فیزیکی اشاره دارد که در آن مشتری امکان استفاده، دسترسی یا خرید یک محصول را دارد. مکانی که افراد می توانند به محصولات یک شرکت دسترسی داشته باشند شامل مراکز توزیع، حمل و نقل، انبارداری، تصمیمات موجودی کالا علاوه بر حق رای دادن است.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ: 6 دلیل متقاعد کننده

همانطور که در بالا توضیح داده شد، “ترفیع” یکی از P های موجود در آمیخته بازاریابی است. تبلیغات ترکیبی از ابزارهای ارتباطی خود را دارند. این مجموعه از ابزارهای ارتباطی اگر با هم هماهنگ باشند و نه جدا از هم، عملکرد بهتری دارند. مجموع این ابزارها نسبت به قطعات آنها قابل توجهتر است. این به شرطی است که آنها همیشه و هر بار با یک صدا صحبت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + شش =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟