روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل

روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل

روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل ، برخی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای دستیابی به مشتریان شامل ایجاد همدلی و اعتماد در کمپین های بازاریابی، شخصی سازی محتوا و حضور همه جانبه است.

استراتژی های بازاریابی در طول سال ها تغییر کرده و از کمپین های سنتی در چاپ، پخش، رادیو و تلویزیون به حوزه دیجیتال اپلیکیشن های موبایل، ایمیل ها و وب سایت ها تغییر کرده است.

در حالی که هنوز جایی برای روش‌های بازاریابی سنتی وجود دارد – به‌ویژه وقتی صحبت از دسترسی به نسل قدیمی‌تر می‌شود، کسب‌ و کارها نمی‌توانند روش‌های مدرن‌تر برای دستیابی به مشتریان را نادیده بگیرند.

در اینجا چهار بهترین شیوه دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها وجود دارد که باید از آنها پیروی کنند تا به بیشترین مشتری دست یابند.

روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل
روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل – کالج نوین

4 بهترین روش بازاریابی دیجیتال برای مشاغل

1. ایجاد همدلی و ایجاد اعتماد با مصرف کنندگان

بازاریابی در مورد کاهش سر و صدا و جذب مشتریان به سمت محصول یا خدمات یک شرکت خاص است. این را می توان با استفاده از شوخ طبعی در کمپین های بازاریابی و استراتژی به نام اینفلوئنسر مارکتینگ انجام داد.

استفاده از شوخ طبعی شرکت ها را قادر می سازد تا خودشان را مسخره کنند و نقاط درد مشترک را برای ایجاد همدلی و ارتباط انسانی که مصرف کنندگان به دنبال آن هستند نشان دهند. کسب و کارها می توانند از طنز در ایمیل ها، رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و در تعاملات چت استفاده کنند. یک شرکت ممکن است یک صفحه خطای طنز 404 ایجاد کند تا در صورت گم شدن یک صفحه وب به کاربران نمایش داده شود و مردم را بخنداند و ارتباط انسانی ایجاد کند. برای مثال، شرکت والت دیزنی یک صفحه 404 ایجاد کرد که در آن شخصیتی از Inside Out وجود دارد که می‌گوید: “اووووووو… -حافظه ترم.”

این مقاله را مطالعه کنید  مراحل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ راه دیگری برای ارتباط و ایجاد اعتماد با مصرف کنندگان است. با استفاده از این استراتژی، کسب و کارها مستقیماً برای مشتریان بازاریابی نمی کنند. در عوض، آن‌ها از اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی – افرادی که در صنایع خاصی که مصرف‌کنندگان به آن‌ها اعتماد دارند مستقر هستند – برای انتشار کلمه و تبلیغ یک برند استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، SAP از این استراتژی استفاده می کند تا مردم را به سمت برند خود بکشاند و به جای یک محصول، یک تجربه و اعتماد می فروشد. استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر شامل حضور در رسانه های اجتماعی، انتخابی بودن با اینفلوئنسرها و توانمندسازی اینفلوئنسرها برای بیان داستان یک کسب و کار است.

2. حضور همه‌کانالی را حفظ کنید- روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل

کسب‌وکارها باید در کانال‌های دیجیتالی که در آن زمان می‌گذرانند، با مشتریان ملاقات کنند. مصرف‌کنندگان ممکن است در طول روز بین کانال‌ها جابه‌جا شوند، و لازم است تجربیات مشابهی در هر کدام به آنها ارائه شود. کانال‌های دیجیتال شامل رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت‌های تجاری است. کسب‌وکارها باید در کانال‌هایی که مشتریانشان استفاده می‌کنند فعال باشند و برندسازی ثابت خود را حفظ کنند.

به عنوان مثال، Sally Beauty Supply با Project Runway همکاری کرد تا نکات زیبایی را به مشتریان ارائه دهد و به آنها کمک کند تا ظاهری را از برنامه تلویزیونی واقعی بازسازی کنند. این کمپین بازاریابی شامل ترکیبی از ایمیل ها، وب سایت برند و پست های رسانه های اجتماعی، ویدیوهای یوتیوب و قرعه کشی بود.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که گروه‌های سنی مختلف در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف جمع می‌شوند، بنابراین کسب‌وکارها باید بدانند چه مخاطبی را هدف قرار می‌دهند تا اطلاعات مناسب را در مقابل افراد مناسب به دست آورند.

این مقاله را مطالعه کنید  مهارت های دیجیتال مارکتینگ در سال 2020
روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل
روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل – کالج نوین

3. از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی استفاده کنید

یکی دیگر از بهترین روش های بازاریابی دیجیتال، استفاده از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی برای کمک به صرفه جویی در زمان و منابع در کارهای تکراری در مشاغل مانند ایمیل و مدیریت رسانه های اجتماعی و کمک به تولید سرنخ و تقسیم بندی مشتریان است.

بسیاری از پلتفرم‌های اتوماسیون بازاریابی می‌توانند فعالیت مشتری را ردیابی کنند، و زمانی که کسب‌وکارها از این ابزارها در ارتباط با سیستم CRM استفاده می‌کنند، اطلاعات مشتری می‌تواند به اشتراک گذاشته شود و به نمایندگان فروش و بازاریابان بینشی در مورد مصرف‌کننده می‌دهد.

4. محتوای بازاریابی را شخصی سازی کنید

شخصی‌سازی عامل بزرگی در ارائه یک تجربه استثنایی برای مشتری است و بهترین روش بازاریابی دیجیتال حفظ این شخصی‌سازی در هر کانالی است که مصرف‌کنندگان از آن استفاده می‌کنند. موتور شخصی‌سازی یکی از راه‌های بازاریابان برای سفارشی‌سازی محتوا برای مصرف‌کنندگان است.

موتورهای شخصی‌سازی در فضای ابری کار می‌کنند و از طریق پلتفرم خدمات محتوا با محتوای تجاری ارتباط برقرار می‌کنند، بخش‌های مشتری را تعریف می‌کنند و بر انتخاب‌هایی که مشتریان انجام می‌دهند نظارت می‌کنند. این امر به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا محتوای مناسب را بر اساس اطلاعاتی که یک شرکت در مورد آنها می‌داند، با استفاده از داده‌های ضمنی و صریح به افراد مناسب برسانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − نه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟