اشتباهات دیجیتال مارکتینگ

اشتباهات دیجیتال مارکتینگ

اشتباهات دیجیتال مارکتینگ ، چرا کمپین بازاریابی من کار نمی کند؟ تعدادی از اشتباهات بازاریابی وجود دارد که یک شرکت مرتکب می شود که نتایج ضعیفی به همراه دارد و تیم را زیر سوال می برد که چرا کمپین کار نمی کند. بازاریابان می توانند در مورد دلایلی که چرا یک شرکت باید استراتژی ارتباطی را در شبکه های اجتماعی اجرا کند، اهمیت داشتن یک صفحه فیس بوک و دلایلی که باید برای این کار سرمایه گذاری کنید، توافق کنند.

بنابراین تصمیم گرفتید رسانه های اجتماعی را امتحان کنید و ببینید که حتی با 100 هزار لایک در فیس بوک شما، هیچ چیز از نظر سود تغییر نکرده است. فروش افزایش نمی یابد، فرصت های جدیدی وجود ندارد، و کسب و کار شما در حال افزایش نیست.

اشتباهات دیجیتال مارکتینگ
اشتباهات دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اشتباهات دیجیتال مارکتینگ

احتمالاً تصمیم خواهید گرفت که بازاریابی به طور کلی کار نمی کند، یا حداقل برای نوع کسب و کار شما کارساز نیست. شاید فکر کنید که این فقط هدر دادن پول است و به دلیل مشکلات اقتصادی، بودجه بازاریابی باید اولین هزینه ای باشد که باید کاهش دهید.

آیا فکر کرده اید که مشکل ممکن است به دلیل استراتژی بازاریابی SNS یا صنعت کسب و کار شما نباشد، بلکه مشکل از تصمیمات بازاریابی یا افرادی است که مسئول اجرای استراتژی SNS هستند؟ یک شرکت بزرگ و معروف با سابقه طولانی در بازاریابی ژاپنی به معنای مسیر تضمین شده برای موفقیت است. این به یک نام قابل اعتماد تبدیل می شود زیرا آنها موفق هستند، نه به این دلیل که شکست می خورند. هیچ خطری برای اعتماد به آنها وجود ندارد! همچنین، از آنجایی که رقبای شرکت تقریباً خدمات و نتایج مشابهی را ارائه می دهند، این باید به این معنی باشد که کاری که آنها انجام می دهند بازاریابی SNS است، درست است؟

این مقاله را مطالعه کنید  4 نکته دیجیتال مارکتینگ برای پیشی گرفتن

اگر به شما بگویم که این رویکرد ناکارآمد است، چه؟ یا اینکه برخی از آن شرکت ها آگاهی واقعی از بازاریابی SNS ندارند یا مستلزم چیست؟

یک قدم به عقب بردارید – بازاریابی SNS چیزی نسبتاً جدید است، به خصوص در ژاپن. بله، این بازاریابی است، اما پویایی آن کاملاً متفاوت است. SNS در میان نسل های جوان متولد شد و برای کاربران جوان توسعه یافت. هر چه جوانتر و با فناوری آشناتر باشید، درک زبان SNS آسان تر است. چگونه یک شرکت به سبک قدیمی با قوانین سنتی، که توسط مدیران ارشد مدیریت می شود که نه رسانه های اجتماعی دانا هستند و نه برای گوش دادن به کوهی می توانند قادر به درک و اجرای استراتژی های شبکه های اجتماعی باشند؟

آنها به سادگی یک تئوری بازاریابی استاندارد را از یک کتاب درسی که به خوبی نوشته شده است، با این فرض که نتایج تضمین شده ای به همراه خواهد داشت، اعمال می کنند. بازاریابی SNS از قوانین مختلفی پیروی می کند و تمرکزهای متعددی دارد: سفارشی سازی، روانشناسی، سبک زندگی مدرن و غیره.

بازاریابی SNS همچنین به یادگیری مستمر برای بهبود و برآوردن درخواست‌های کاربر نیاز دارد زیرا الگوریتم‌ها و عملکردهای جدید دائماً تغییر می‌کنند. یک استراتژی بازاریابی SNS خوب باید انعطاف پذیر باشد، دائماً بررسی شود و توسط افرادی که واقعاً SNS را می شناسند تنظیم شود. فرد ایده آل برای تحقیق، آزمایش و به روز رسانی زمان می گذارد تا همیشه بتواند بهترین راه حل را به مشتریان خود ارائه دهد.

به دلیل تمام دلایل ذکر شده در بالا، استراتژی های استاندارد بازاریابی کتاب درسی در بیشتر موارد، بی اثر هستند. بیایید اکنون به برخی از رایج ترین اشتباهات شرکت های ژاپنی که خدمات بازاریابی SNS را ارائه می دهند نگاهی بیندازیم.

این مقاله را مطالعه کنید  مطالعه یک دوره دیجیتال مارکتینگ
اشتباهات دیجیتال مارکتینگ
اشتباهات دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تمرکز فقط بر معیارهای غرور

معیارهای Vanity (مانند تعداد لایک ها در یک صفحه فیس بوک یا تعداد فالوورهای اینستاگرام) در نگاه اول می توانند جذاب باشند، اما در مورد تجزیه و تحلیل و بررسی نتایج می توانند بی فایده باشند. شرکت‌هایی که پیشنهاد می‌دهند به کسب‌وکار شما کمک کنند تا در یک ماه به 100000 فالوور برسد، از نظر فنی کلاهبرداری نیستند. آنها به شما 100000 فالوور می دهند، با این حال، فالوورها به احتمال زیاد افرادی تصادفی هستند که به محصول شما علاقه ای ندارند یا حتی پروفایل های جعلی هستند که به طور خودکار صفحات یک دسته بندی خاص را لایک می کنند.

دستیابی به تعداد زیادی از افراد تصادفی که به طور خاص به محصول شما علاقه ای ندارند دقیقاً مشابه نمایش تبلیغات آفلاین در قطار است – میلیون ها نفر آن را مشاهده خواهند کرد. سرمایه گذاری به همان میزان برای تبلیغات دیجیتال منجر به تعداد بیشتری از افراد می شود که در معرض شرکت شما قرار می گیرند. اما، از این افراد چه چیزی به دست خواهید آورد؟ دقیقاً مشابه بازاریابی استاندارد. قرار گرفتن در معرض بیشتر نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد، بنابراین درصد بازگشت سرمایه شما ثابت می ماند.

با دیجیتال مارکتینگ، می توانید مخاطبان ایده آل خود را هدف قرار دهید و بر خریداران بالقوه خود تمرکز کنید. مهمتر از تعداد افرادی که به آنها دسترسی دارید، تعداد افرادی است که می توانید با آنها تعامل داشته باشید. ایجاد جامعه ای از افراد علاقه مند به برند شما که در مورد شرکت شما صحبت می کنند و اطلاعات شما را در حلقه خود به اشتراک می گذارند، ارتباطی بین شما و مخاطبان ایجاد می کند. همچنین به لطف تقویتی که آن فالوورها از طریق لایک ها، نظرات و اشتراک گذاری های خود به شما می دهند، اعتماد ایجاد می کند و به دستیابی به مشتریان جدید کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟