تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده ، کلید دیجیتال مارکتینگ موثر جلب توجه به احساسات مصرف کننده و تبدیل تجربه آنها به خرید یا اقدام خاص دیگر است. به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، درست است؟ با این حال، اجرای یک کمپین موفق نیاز به دقت، یک استراتژی سنجیده و درک دقیق از بازار شما دارد. شما همچنین باید یک یا دو چیز در مورد اینکه چگونه بازاریابی دیجیتال بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد بدانید.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده
تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده – کالج نوین

چگونه بازاریابی دیجیتال بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد؟

برندسازی دیجیتال: توسعه وفاداری مصرف کننده

هدف از برندسازی برجسته شدن است، نه مناسب بودن. به این ترتیب، هدف شما نباید این باشد که آن را بهتر انجام دهید. در عوض، باید آن را – هر چه که هست – به روشی منحصر به فرد و نوآورانه انجام داد. دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا با متمایز کردن شرکت خود از تعداد بیشماری از شرکت‌هایی که با شما رقابت می‌کنند، وفاداری به برند را توسعه دهید.

پنج عنصر اصلی برای برندسازی دیجیتال وجود دارد که می تواند به پلت فرم دیجیتال شما کمک کند:

1. اخلاص
آیا وب سایت یا صفحه رسانه اجتماعی شما صداقت و اصالت را نشان می دهد؟ آیا پیام شما معتبر است یا صرفاً سعی در فروش یک محصول دارید؟ استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید شامل متقاعد کردن مصرف کنندگان باشد که می توانید در مورد نیازهای آنها واقعاً علاقه مند به حل یک مشکل هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای شرکت

2. هیجان
ممکن است محتوا همچنان پادشاه باشد. با این حال، محتوا به تنهایی باعث ایجاد هیجان نمی شود. چه چیزی به وب سایت، ایمیل ها یا صفحات رسانه های اجتماعی خود اضافه می کنید تا مردم در مورد محصولات شما صحبت کنند؟ آیا از ویدیوها، تصاویر، وبلاگ ها یا دیگر اشکال رسانه استفاده می کنید؟

3. شایستگی
یکی از بزرگترین ناراحتی هایی که بازدیدکنندگان وب سایت دارند تجربه کاربری بد (UX) است. زمان بارگذاری کند، نقشه های سایت پیچیده، لینک های بد یا ابزارهای آنلاین معیوب می توانند وفاداری به برند را از بین ببرند. شما باید عملکرد سایت خود را همیشه بهینه کنید.

4. نوآوری
به یاد داشته باشید که مصرف کنندگان توسط احساسات هدایت می شوند. در نتیجه، طراحی سایت و ارائه محصول شما باید جذاب، عاشقانه، پر زرق و برق، قدرتمند، متقاعد کننده و پیچیده باشد. داشتن بهترین محصول دیگر به اندازه کافی خوب نیست. شما باید یاد بگیرید که فرش قرمز را با یک طرح وب سایت شگفت انگیز پهن کنید.

5. تاب آوری
آیا محصول یا خدمات شما در آزمون زمان مقاومت خواهد کرد؟ آیا از تمام روندهای محصول و بازاریابی فراتر خواهد رفت؟ اگر چنین است، وب سایت شما باید احساس بی زمانی داشته باشد و از ثبات برخوردار باشد. نیاز به ایجاد تعادل بین جوی تازه با چیزی که به نظر آشنا و مرتبط است، باشد. حتی اگر یک بازدیدکننده نام شرکت شما را به خاطر نداشته باشد، لوگو، رنگ‌ها یا دیگر عناصر طراحی به آنها می‌چسبد.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده
تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده – کالج نوین

مختل کردن صنعت: نشانه بارز یک وب سایت خوب- تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده

چه یک کارآفرین، مدیر اجرایی یا فردی در زمینه بازاریابی باشید، احتمالاً اصطلاح «اختلال در صنعت» را شنیده اید. در دنیای تجارت، به این معنی است که شرکت شما یک محصول ساده فریبنده ارائه می دهد، رفتار کاربر را تغییر می دهد، یا بخشی از بازار را تحت کنترل درآورده است.

این مقاله را مطالعه کنید  تخصص دیجیتال مارکتینگ

یکی از راه هایی که بازاریابی دیجیتال بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد، اختلال است. به طور خاص، چیزی غیر منتظره در طراحی یا عملکرد وب سایت وجود دارد که برخلاف آنچه بینندگان انتظار دارند ببینند. وب سایت های یک صنعت اغلب از قالب های مشابه پیروی می کنند. چه شرکت‌های حقوقی، چه امکانات پزشکی، آژانس‌های املاک یا فروشگاه‌های بدنه خودرو، بازدیدکنندگان قبل از ورود به سایت می‌دانند چه انتظاری دارند. از این رو…

اگر می خواهید مشتریان بالقوه شما در سایت شما بمانند، باید چیزی را به آنها بدهید که انتظار ندارند.

چندین راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد، از جمله:

. ایجاد یک مفهوم سایت کاملا متفاوت که هیچ شباهتی به رقبای شما ندارد
. افزودن ویدئو، عکس یا گرافیکی که منحصر به فرد بودن شرکت شما را برجسته می کند
. تغییر سبک یا لحن محتوا با حفظ یک مزیت حرفه ای
. یافتن راه‌هایی برای بهبود تجربه کاربر، که باعث می‌شود مخاطبان شما به راحتی در سایت شما حرکت کنند
. به جای فروش فقط یک محصول، فرهنگ برند ایجاد کنید
. استفاده از طرح های جسورانه، ایده های بزرگ و طرح های رنگی چشم نواز

بهترین راه برای ایجاد اختلال در صنعت این است که در مورد آنچه رقبای شما با وب سایت های خود انجام می دهند تحقیق کنید و سپس در مسیری کاملاً متفاوت حرکت کنید.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده
تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده – کالج نوین

درک روانشناسی دیجیتال مارکتینگ- تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده

برای اینکه بدانید بازاریابی دیجیتال چگونه بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد، باید روانشناسی مصرف کننده را درک کنید. این می تواند از استفاده مناسب از رنگ و انتخاب دقیق کلمات گرفته تا ایجاد احساس ارتباط در مشتریان و ایجاد یک تجربه خرید دیجیتال قاتل را شامل شود. ایجاد یک ارتباط روانی مستلزم بررسی دقیق تمام عناصر برند شما است.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش رسانه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، وقتی صحبت از لوگوها به میان می آید، رنگ های سفید و خاکستری اپل حس طراحی تمیز و فناوری پیشرفته را به گونه ای نشان می دهد که با علاقه مندان الکترونیک طنین انداز می شود. نام تجاری “Built Tough” فورد یک آرم کلاسیک را ترکیب می کند که ثبات را شبیه سازی می کند. رنگ آبی منبت کاری شده در داخل قاب و حروف نقره ای اغلب با ایمنی و امنیت همراه بوده است. به همین ترتیب، لوگوی سبز و طراحی Starbuck عمدی است. پیام تعبیه شده در لوگو پایداری، تجارت منصفانه و مسئولیت اجتماعی شرکت است.

فراتر از لوگو، این شرکت ها از بازاریابی دیجیتال برای تقویت ارتباط روانی با مشتریان به روش های زیر استفاده می کنند:

. وب سایت های بسیار تعاملی
.پیام هایی که افکار و ایده های عملی را در بر می گیرد
. تجربیات کاربر ملموس در تمام پلتفرم های دیجیتال
. تمرکز تیز بر روی مخاطبان هدف خود
. اتصالات ارگانیک که باعث تقویت روابط طولانی مدت می شود

چه از وب‌سایت‌ها یا صفحات رسانه‌های اجتماعی آن‌ها بازدید کنید، شرکت‌ها بهترین استفاده را از تمام رسانه‌های دیجیتال برای تغییر روایت، پاسخ به منتقدان خود و تحریک تخیل بیننده می‌کنند.

بازاریابی دیجیتال نوآورانه از Lucid

تبلیغات شفاف از تمام جنبه های بازاریابی دیجیتال برای گسترش دامنه بازار شما و کمک به کسب و کار شما برای ایجاد درآمد بیشتر استفاده می کند. چه وب‌سایت، صفحه رسانه‌های اجتماعی، کمپین ایمیل یا سایر پلتفرم‌ها، ما می‌توانیم محتوای شما را بهینه کنیم و به شما در ارتباط با مخاطبانتان کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟