بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، احتمالاً عبارت “دیجیتال مارکتینگ” را شنیده اید و حتی ممکن است متوجه شده باشید که برای بهتر شدن در آن به این کار نیاز دارید. اما، این دقیقاً چه شکلی است؟ بدیهی است که اگر در وهله اول ندانید که چه چیزی با کل موضوع درگیر است، نمی توانید پیش بروید و تلاش های بازاریابی دیجیتال خود را تا حد امکان بهینه کنید. به همین دلیل است که ما این نمای کلی بازاریابی دیجیتال را ایجاد کرده ایم. به زودی، درک بهتری از چیستی بازاریابی دیجیتال، چرایی اهمیت آن، بهینه سازی کانال در این عصر تکنولوژیکی که ما در آن زندگی می کنیم، خواهید داشت.

بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ کالج نوین

بازاریابی دیجیتال- بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ جنبه های متعددی از ارتباطات، تبلیغات و برندسازی را در بر می گیرد – همه اینها در حالی که از فناوری به عنوان کانال اساسی برای ارسال پیام استفاده می شود. بازاریابی دیجیتال همه چیز را از وب سایت شرکت گرفته تا ایمیل هایی که برای حضور در رسانه های اجتماعی ارسال می کند را در بر می گیرد. به عبارت دیگر، تقریباً هر چیزی که نام شرکت خود را به صورت آنلاین قرار دهید نوعی بازاریابی دیجیتال است.

بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی متفاوت است زیرا بازاریابان دیجیتال معمولاً به بازاریابی محتوا و سایر رسانه های دیجیتال نگاه می کنند تا پیام های خود را به مخاطبان خود برسانند. بازاریابی دیجیتال به بازاریابان این امکان را می دهد که داده ها را از منابع زیادی جمع آوری کنند و آنها را قادر می سازد تا کمپین هایی ایجاد کنند که بسیار هدفمندتر و متمرکزتر از تلاش های بازاریابی سنتی هستند.

دیجیتال مارکتینگ شامل مجموعه‌ای از رسانه‌های دیجیتال است، از جمله (اما نه محدود به):

. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC).
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
. بازاریابی محتوا
. بازاریابی وابسته
. اینفلوئنسر مارکتینگ
. بازاریابی ایمیلی

در هر یک از این کانال‌ها، بازاریابان می‌توانند مجموعه وسیعی از داده‌ها را جمع‌آوری کنند، مانند اینکه بازدیدکنندگان از کجا آمده‌اند، چند نفر با کمپین‌های خاصی درگیر هستند و کدام کلمات کلیدی و محتوا بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی کلیدی

 

بهینه سازی دیجیتال چیست؟- بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بهینه سازی دیجیتال فرآیندی است که از طریق آن از فناوری دیجیتال برای بهبود فرآیندهای عملیاتی و مدل های تجاری موجود استفاده می شود. در چند سال گذشته، شرکت‌ها شروع به پذیرش تکنیک‌های بهینه‌سازی دیجیتال مارکتینگ کرده‌اند که قبلاً هرگز سابقه نداشته است. چرا؟ زیرا با ابزارهای امروزی، برندها اهرم بیشتری برای تقویت بازارهای هدف خود دارند، رفتارهای مصرف کنندگان خود را درک می کنند و کمپین هایی را اعمال می کنند که مستقیماً با خواسته ها و نیازهای مشتریان صحبت می کنند. بعلاوه، زمانی که استراتژی‌های دیجیتال به طور بهینه به کار گرفته شوند، شرکت‌ها به احتمال زیاد در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) رتبه بالاتری کسب می‌کنند و در نتیجه توجه بیشتری را از سوی افرادی که در جستجوی محصولات و خدمات خاص هستند، جلب می‌کنند.

یک مدل بهینه‌سازی بازاریابی بر بسیاری از بخش‌های یک کسب‌ و کار تأثیر می‌گذارد – نه فقط بازاریاب‌هایی که وظیفه ایجاد استراتژی‌ها را بر عهده دارند. هنگامی که از یک استراتژی بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنید، جریان فرآیند شبیه به این خواهد بود:

جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی

هر مرحله از چرخه حیات بازاریابی دیجیتال انواع داده های خاص خود را تولید می کند. با استفاده از این اطلاعات، می توانید بینش های ارزشمندی مانند:

. افراد از چه مرورگرها و دستگاه هایی استفاده می کنند
. چه نوع رفتاری افراد را به وب سایت یا صفحات خاصی آورده است
. کدام کمپین ها موفق ترین هستند
. هزینه هر بازدید

مرحله جمع آوری و تجزیه و تحلیل شامل سه مرحله بهینه سازی رسانه دیجیتال است:

جذب مشتری. شما می خواهید سفرهای خریداران خود را از همان ابتدا پیگیری کنید تا بتوانید کمپین هایی ایجاد کنید که در نهایت چشمان بیشتری را به خود جلب کرده و برند شما را بیشتر جلب کند.
تبدیل مشتریان. این مرحله مخصوصاً برای تیم فروش شما مفید است، زیرا به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که سرنخ‌های واجد شرایط را جذب می‌کنید، که احتمال تبدیل آنها به مشتریان بیشتر است. اینجاست که فرم های وب، صفحات فرود و تحلیل هزینه به ازای سرنخ مهم هستند.
نزدیک. هنگامی که مشتری را از بالای قیف فروش خود به مرحله پایانی رساندید، باید مطمئن شوید که تمام اطلاعات لازم برای ردیابی رفتارهای آن شخص در این راه را دارید. این ممکن است شامل زمان فروش، زمان اولین تماس و زمان پس از آخرین تماس باشد. تیم فروش شما احتمالاً به این نوع معیار توجه زیادی دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

پالایش و اتوماسیون

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ شما نباید به صورت خودکار اجرا شوند. شما باید تیمی متشکل از متخصصان متعهد داشته باشید که دائماً در حال بررسی موفقیت‌ها و فرصت‌های مرتبط با تلاش‌های شما هستند تا بتوانید استراتژی‌ها را برای دستیابی به بهترین نتایج اصلاح و تغییر دهید. هنگامی که چیزها را در یک مکان خوب قرار دادید، فرآیند را به گونه‌ای خودکار کنید که امکان بازبینی مداوم داده‌های شما را فراهم کند، در حالی که بسیاری از فرآیندهای دستی را که در غیر این صورت می‌توانند کاملاً زمان‌بر هستند، کاهش دهید.

بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ کالج نوین

تجزیه و تحلیل بهینه سازی کمپین- بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فرآیند بهینه‌سازی کمپین به شما امکان می‌دهد پیام‌های خود را شخصی‌سازی کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بازگشت سرمایه و سرنخ را از هر کمپین جداگانه دریافت می‌کنید. هیچ دو کمپین مشابهی ندارند، و حتی اگر ممکن است محصولات یا خدمات مشابهی را بفروشند، افرادی که آنها را هدف قرار می دهید، زمانی از سال که آنها را هدف قرار می دهید یا فرصت هایی که از کمپین های قبلی آموخته اید می توانند به تغییر مسیر بازاریابی آینده شما کمک کنند. تاکتیک های بهینه سازی کمپین فرآیند بهینه سازی کمپین معمولاً به این صورت است:

استراتژی خود را مشخص کنید

عناصر خاصی از کمپین خود را در جعبه های خود سیلو نکنید. به عنوان مثال، شما نباید از یک طرف به بازاریابی ایمیلی و از طرف دیگر به بازاریابی شبکه های اجتماعی فکر کنید. هر دوی این عناصر بخش هایی از استراتژی کلی شما هستند و باید به این صورت در نظر گرفته شوند. ابتدا استراتژی خود را تعیین کنید – یعنی سعی دارید چه چیزی را یاد بگیرید و به دست آورید؟ – سپس آمیخته بازاریابی خود را حول کانال هایی بسازید که به احتمال زیاد به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کنند.

معیارها را از ابتدا ترکیب کنید

شما هرگز نمی دانید که چقدر خوب کار می کنید (یا نه) مگر اینکه از همان ابتدا معیارهای قابل اندازه گیری را در اختیار داشته باشید. آنچه را که می‌خواهید به دست آورید، در حال حاضر در کجا هستید و چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید تا تغییرات را با پیشرفت کمپین خود اندازه‌گیری کنید، مشخص کنید.

پیام های خود را تغییر دهید تا بهترین استفاده را از پلتفرم های مختلف داشته باشید

اینطور به قضیه نگاه کنید، احتمالاً چیزی در لینکدین پست نمی کنید که دقیقاً با چیزی که توییت کرده اید مطابقت داشته باشد. شما می توانید پیام و زمینه را تغییر دهید تا بیشترین معنا را برای مخاطبان خود داشته باشید. همین امر برای همه کانال های دیجیتال صادق است. شما هرگز نمی خواهید پیام های خود را در هر کانالی جابجا کنید زیرا پیام های شما به سرعت گم می شوند یا گیج می شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B
بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ کالج نوین

نمونه های بهینه سازی دیجیتال بازاریابی

اکنون که کمی بیشتر در مورد بهینه سازی دیجیتال می دانید، بیایید در مورد چند نمونه از تکنیک های عالی بهینه سازی تبلیغات صحبت کنیم.

بهینه سازی جستجوی پولی

با تبلیغات جستجوی پولی، تکنیک های مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی هزینه تبلیغات خود از آنها استفاده کنید. چند موردی که DemandJump برای شما خودکار می کند عبارتند از: تنظیم پیشنهادات خود برای بهبود عملکرد، افزودن کلمات کلیدی به کمپین های خود بر اساس رفتار مصرف کننده پویا، افزودن کلیدواژه های منفی به کمپین های خود، به طوری که پول خود را با شرایط بیهوده یا علیه خود با کمپین های دیگر هدر ندهید. شما در حال دویدن هستید

بهینه سازی تبلیغات نمایشی

بهینه سازی تبلیغات نمایشی تا حد زیادی به این بستگی دارد که چه کسی و کجا را هدف قرار می دهید. بهترین راه برای بهینه سازی تبلیغات نمایشی برنامه ریزی شده، شناسایی وب سایت های بهینه برای تبلیغات است. و با توجه به وجود بیش از 2 میلیارد وب سایت در کره زمین، بدون هوش مصنوعی، شناسایی مرتبط ترین وب سایت ها و عملکرد بالا برای تبلیغات شما غیرممکن است. به همین دلیل است که DemandJump این تجزیه و تحلیل را برای شما خودکار می کند و وب سایت هایی را که مخاطبان هدف شما در مسیر خرید بازدید می کنند، پیدا می کند.

 

ابزارهای بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ

این روزها ابزارهای دیجیتال مارکتینگ رایگان زیادی وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال 2020 ارائه شده است:

. DemandJump – DemandJump یک پلت فرم تحلیلی است که حدس و گمان را از بازاریابی حذف می کند و با آشکار کردن بیشتر سفر مشتری و چشم انداز رقابتی بیش از آنچه قبلاً می توانستید مشاهده کنید.
گوگل آنالیتیکس – گوگل آنالیتیکس تقریباً همیشه این لیست ها را ایجاد می کند زیرا منبع قدرتمندی است که درست در نوک انگشتان شما قرار دارد. مجموعه ای قوی از بینش و تجزیه و تحلیل ارائه می دهد تا بتوانید از داده های خود بیشترین استفاده را ببرید.
. SumoMe – این ابزار شما را قادر می سازد تا رفتار خوانندگان خود را در حالی که در سایت شما هستند ردیابی کنید تا بتوانید صفحات و محتوا را بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از نقشه های حرارتی تنظیم کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟