قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، آیا تا به حال سعی کرده اید یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ را از ابتدا تنظیم کنید؟

این کار ساده ای نیست، چه در حال جمع آوری اولین کار خود باشید و چه حتی اگر یک بازاریاب با تجربه هستید.

حجم عظیمی از اطلاعات، تحقیق و خلاقیت وجود دارد که باید در برنامه بازاریابی شما وارد شود، بنابراین هر چیزی که بتواند این روند را کمی آسان‌تر کند، بسیار خوشایند است.

اینجاست که یک الگوی طرح دیجیتال مارکتینگ وارد می شود.

با ایجاد یک الگوی تکرارپذیر و آسان برای تکمیل، حداقل می توانید فکر خود را متمرکز کنید و مطمئن شوید که همه عناصر ضروری را هر بار پوشش می دهید.

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟
قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

الگوی طرح بازاریابی دیجیتال یک سند یا صفحه گسترده است که هر بار که شروع به کار بر روی یک طرح بازاریابی دیجیتال جدید می کنید، آن را پر می کنید.

باید به گونه ای طراحی شود که بتوان از آن برای چندین صنعت، شخصیت های خریدار و اهداف استفاده کرد. اگر مجبور باشید هر بار که محصول یا خدمات جدیدی را تبلیغ می کنید، چرخ را دوباره اختراع کنید، داشتن یک الگو فایده ای ندارد.

طرح دیجیتال مارکتینگ برای چه کسانی است؟- قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در درجه اول، برنامه بازاریابی دیجیتال برای تیم بازاریابی است. این تفکر و برنامه ریزی شما را برای دوره بعدی شکل می دهد، و مطمئن می شود که در مسیر خود باقی می مانید و حواس شما را با چیزهای دیگری که به خوبی فکر نشده است، پرت نمی کنید.

اما طرح بازاریابی نیز برای سهامداران ارشد است.

نتایجی را که می‌خواهید به دست آورید متبلور می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه استراتژی و تاکتیک‌هایی که می‌خواهید اجرا کنید به شما در رسیدن به آنها کمک می‌کند.

برای تکمیل طرح، قبل از به اشتراک گذاشتن آن با هر بخش خاص، هر چیزی را که مربوط به آن‌ها است بیرون بکشید. چگونه به آنها در رسیدن به اهدافشان نیز کمک خواهد کرد؟

این مقاله را مطالعه کنید  هنگام کار با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ

چرا داشتن یک الگوی طرح بازاریابی دیجیتال مهم است؟

گاهی اوقات، برنامه های بازاریابی شما با شکست مواجه می شوند. و این اشکالی ندارد.

موفق ترین برندها و آژانس های دیجیتال مارکتینگ در جهان همیشه آن را به درستی انجام نمی دهند، و باید فرصتی برای یادگیری ارائه دهد. البته، شما همچنان می خواهید شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید، بنابراین مهم است که بدانید چرا همه چیز اشتباه می شود.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید آن را پاره کنید و همه چیز را از نو شروع کنید.

هر طرح بازاریابی برخی از عناصر اصلی را به اشتراک می‌گذارد، و به این ترتیب منطقی است که این طرح را به گونه‌ای که قابل تکرار و مقیاس‌پذیر باشد، قالب‌بندی کنید. نه تنها ایجاد استراتژی‌ها و برنامه‌های متعدد را برای شما آسان‌تر می‌کند، بلکه کار کردن روی برنامه‌های بازاریابی را برای سایر اعضای تیم بازاریابی نیز آسان‌تر می‌کند.

الگوی طرح همچنین می تواند به شما در جلوگیری از اشتباهات کمک کند. به عنوان مثال، وقتی بخشی در آنجا در انتظار پر شدن است، هرگز نمی توانید فراموش کنید که شخصیت های خریدار خود را در نظر بگیرید.

بیایید به یک مثال معروف نگاهی بیندازیم:

در سال 2013، برند غلات Nesquik #National BunnyEarsDay را راه‌اندازی کرد… یا حداقل آنها تلاش کردند.

این شرکت یک اپلیکیشن موبایلی ایجاد کرد که به کاربران اجازه می‌داد تا گوش‌های خرگوش را روی عکس‌ها قرار دهند و با استفاده از هشتگ آن‌ها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، اما این کمپین فقط دو بار در اینستاگرام و ۹ منشن در توییتر ارائه کرد. این یک شکست بسیار دیدنی است.

این کمپین تعدادی از چیزها را در نظر نگرفت: دلیل خوبی برای پیوستن کسی به آن وجود نداشت، شخصیت خریدار اصلی والدین بودند (محتمل ترین جمعیتی که با کمپین سلفی درگیر بودند، و راه اندازی به هیچ چیز مرتبط نبود. که مردم به آن اهمیت می دادند

کافی است بگوییم، اولین روز ملی گوش خرگوش آخرین روز بود.

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟
قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

چه چیزی باید در قالب شما وارد شود؟- قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بنابراین به چه اطلاعاتی نیاز دارید تا در قالب های طرح بازاریابی خود ثبت کنید؟ از آنچه به دنبال دستیابی به آن هستید گرفته تا شناسایی مخاطبان هدف خود و کانال هایی که برای موفقیت از آنها استفاده خواهید کرد، این یک سند جامع خواهد بود.

خلاصه کسب و کار

این یک نمای کلی از تجارت شما ارائه می دهد و باید شامل موارد زیر باشد:

این مقاله را مطالعه کنید  6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

بیانیه ماموریت شما

هدفت از بودنت چیه؟ این باید در مورد مشکلاتی باشد که محصول شما برای مشتریان شما حل می کند و همچنین ارزش های شرکت شما را خلاصه می کند.

تحلیل SWOT

تجزیه و تحلیل SWOT ارزیابی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای شما است.

در حال حاضر در چه کاری خوب هستید؟

در چه چیزی باید بهتر شوید یا چه چیزی را باید اصلاح کنید؟

صنعت شما برای چه چیزی گریه می کند که در حال حاضر ارائه نشده است؟

چه چیزی مانع رشد آینده شما می شود؟

اهداف

مطمئن شوید که اهداف تجاری خود را به وضوح مشخص کرده اید، مسلما مهمترین عنصر استراتژی بازاریابی شما خواهد بود.

بدون درک آنچه می خواهید به آن برسید، چگونه می توانید امیدوار باشید که به آن برسید؟

علاوه بر این، بسیار مهم است که این اهداف SMART باشند. خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و خاص زمان.

ابتکارات بازاریابی

اکنون که می دانید اهداف SMART شما چیست، می توانید برنامه ریزی فعالیتی را شروع کنید که به شما در دستیابی به آنها کمک می کند.

این بخش از طرح باید شامل شرحی از ابتکار، هدف خاص ابتکار و معیارهایی باشد که موفقیت را تعریف می کند. مثلا:

توضیحات: در طی 12 ماه آینده، ما روی ساخت یک دارایی وبلاگی کار خواهیم کرد که به منبعی برای سؤالات مهم مشتریان ما تبدیل شود – و منبع شماره یک سرنخ ما.

هدف ابتکار: افزایش رتبه وب‌سایت ما در Google و ایجاد محتوای بازاریابی مهم و پیشرفته که به تیم فروش ما کمک می‌کند گفتگوهای بیشتری را با مشتریان بالقوه شروع کند.

معیارهای سنجش موفقیت: 50000 بازدید از صفحه ارگانیک در ماه / 10 بارگیری محتوا در ماه.

مخاطب هدف

این بخش از برنامه بازاریابی باید شامل سه چیز باشد: صنایعی که هدف آن هستید، شخصیت های خاص خریدار و تجزیه و تحلیل رقبا.

صنایع

از هدف قرار دادن صنایع بیش از حد با یک برنامه بازاریابی واحد خودداری کنید. یک یا دو مورد را هدف قرار دهید تا مطمئن شوید که پیام شما بسیار مرتبط باقی می ماند.

پرسونای خریدار

شخصیت خریدار نمایشی نیمه تخیلی از مشتری ایده آل شماست. این باید چالش های اصلی، عادات خرید، اطلاعات جمعیت شناختی و بسیاری موارد دیگر را پوشش دهد. این شخصیت‌ها به شما کمک می‌کنند تا ابتکارات بازاریابی مؤثری ایجاد کنید که با افرادی که باید به آنها دسترسی پیدا کنید طنین‌انداز می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین کار در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ

برای اطلاعات کامل و جامع در مورد این جنبه حیاتی از استراتژی بازاریابی خود، راهنمای نهایی ما برای شناسایی شخصیت های خریدار را بررسی کنید.

تحلیل رقبا

با کدام شرکت ها مقابله می کنید؟ پرسونای شما نیز ممکن است به چه محصولات یا خدماتی علاقه مند باشد؟ درک کاری که آنها انجام می دهند به شما کمک می کند تا کاری را که انجام می دهید بهبود بخشید.

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟
قالب طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

استراتژی بازار

استراتژی بازاریابی خود را به بخش های زیر تقسیم کنید:

تولید – محصول

با چه محصولات یا خدماتی وارد بازار می شوید؟ آنها چه مشکلاتی را برای مخاطب هدف شما حل می کنند؟

قیمت

ارزش این محصول چقدر است و آیا قابل رقابت با بقیه بازار است؟ در مورد هر گونه تبلیغات یا تخفیفی که ممکن است بخواهید برای تبلیغ آن اجرا کنید فکر کنید.

ترویج

این صرفاً به این معنا نیست که از کدام پلتفرم‌ها برای تبلیغ محصول استفاده می‌کنید (ما آن را در بخشی از آینده پوشش خواهیم داد)، اما محتوایی که ایجاد می‌کنید چگونه ارزش محرکی خواهد داشت؟

مردم

این باید فهرستی از همه افراد در تیم بازاریابی و فراتر از آن باشد که در ارائه استراتژی بازاریابی کمی ایفای نقش می کنند. جزئیات کارهایی که هر یک از آنها انجام خواهند داد، به چه کسانی گزارش خواهند داد و با چه چیزی سنجیده خواهند شد.

روند

چه فرآیندی برای بردن شخصی به یک سفر از پیشرو شدن تا تبدیل شدن به مشتری وجود دارد. چه اتفاقی باید بیفتد و چه کسی باید درگیر شود؟ این همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید چه محتوایی برای تسهیل سفر مورد نیاز است.

بودجه

تمام هزینه های بازاریابی که انتظار دارید در طول سال آینده متحمل شوید را فهرست کنید. این ممکن است شامل نرم افزار بازاریابی، شرکت در رویدادها، و همچنین بودجه برای جستجوی اجتماعی و پولی باشد.

این فقط یک تخمین خواهد بود، اما مهم است که این را در ابتدا کاهش دهید تا از تمام شدن غیرمنتظره پول خود جلوگیری کنید، یا به سه ماهه پایانی سال مالی نرسیده و متوجه شوید که بودجه مصرف نشده دارید.

کانال های بازاریابی

از کدام کانال ها برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کنید؟ شما باید بهترین کانال ها را برای دستیابی به مخاطبان هدف خود در مرحله پرسونا شناسایی کرده باشید.

هدف هر کانال و همچنین معیارهایی را که برای سنجش موفقیت استفاده خواهید کرد، یادداشت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 16 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟