اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، امروزه هر طرح بازاریابی شامل یک استراتژی دیجیتال است. این به این دلیل است که اهداف بازاریابی معمولاً بر این تمرکز می کنند که چگونه کسب و کار می تواند به مشتریان بالقوه بیشتری دست یابد، مشتریان فعلی را حفظ کند و فروش را افزایش دهد. و امروز مشتریان شما آنلاین هستند. دیجیتال مارکتینگ به یکی از موثرترین راه های ارتباط تبدیل شده است، زیرا می توانید با مشتریان خود در کانال های مورد علاقه آنها ارتباط برقرار کنید.

اما طیف وسیعی از گزینه‌های بازاریابی دیجیتال می‌تواند باعث شود که بدانید کجا باید تمرکز کنید. سازمان‌هایی که می‌خواهند خود را در بازار متمایز کنند، می‌دانند که دسترسی مؤثر و تعامل با مشتریان بالقوه بیشترین اهمیت را دارد. این به معنای استفاده از روش‌های خلاقانه برای ارتباط با افراد مناسب در مکان مناسب و ارائه پیامی قانع‌کننده است که به آنها کمک می‌کند تصمیم بگیرند که آیا یک محصول ممکن است نیازهایشان را برآورده کند یا خیر.

اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟
اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟- اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

طرح دیجیتال مارکتینگ سندی است که آنچه را که می خواهید در یک بازه زمانی مشخص به دست آورید، تعریف می کند تا بتوانید به مجموعه ای از اهداف تجاری دست یابید. هنگام ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال، مهم است که به یاد داشته باشید که بازاریابی همچنان در مورد ارتباط با مزایای محصول یا خدمات شما به روشی است که با مشتریان طنین انداز شود. بنابراین برنامه شما باید بر روی تاکتیک های بازاریابی تمرکز کند که به شرکت شما کمک می کند تا مخاطبان هدف شما را با یک تجربه منسجم جذب کند.

یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که می توانید رویکردهای مختلف را آزمایش کنید و به سرعت برنامه خود را بر اساس اینکه چه کار می کند و چه چیزی نیست تنظیم کنید. حوزه‌های مختلفی وجود دارد که اغلب تحت عنوان «بازاریابی دیجیتال» قرار می‌گیرند. از اتوماسیون بازاریابی و تحقیق گرفته تا فعالیت های تاکتیکی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، اجزای مختلفی برای یک طرح بازاریابی دیجیتال وجود دارد.

 

اجزای یک طرح بازاریابی دیجیتال- اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات

تبلیغات آنلاین شامل مناقصه و خرید واحدهای تبلیغاتی مرتبط در سایت های شخص ثالث، مانند تبلیغات نمایشی در وبلاگ ها، انجمن ها و سایر وب سایت های مرتبط است. انواع تبلیغات شامل تصاویر، متن، پاپ آپ، بنر و ویدئو می باشد. هدف گذاری مجدد یکی از جنبه های مهم تبلیغات آنلاین است. هدف گذاری مجدد نیاز به کدی دارد که یک کوکی مرورگر ناشناس برای ردیابی بازدیدکنندگان جدید سایت شما اضافه می کند. سپس، همانطور که آن بازدید کننده به سایت های دیگر می رود، می توانید تبلیغات محصول یا خدمات خود را به آنها ارائه دهید. این تلاش‌های تبلیغاتی شما را بر افرادی متمرکز می‌کند که قبلاً به شرکت شما علاقه نشان داده‌اند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی مهم برای جذب مشتریان بالقوه است. انتشار منظم محتوای با کیفیت بالا و مرتبط به صورت آنلاین به ایجاد رهبری فکری کمک می کند. این می تواند به مشتریان هدف در مورد مشکلاتی که محصول شما می تواند به حل آنها کمک کند آموزش دهد و همچنین رتبه سئو را افزایش دهد. محتوا می‌تواند شامل پست‌های وبلاگ، مطالعات موردی، کاغذهای سفید و سایر مطالبی باشد که برای مخاطب هدف شما ارزش ایجاد می‌کند. سپس می توان از این دارایی های محتوای دیجیتال برای جذب مشتری از طریق تلاش های ارگانیک و پولی استفاده کرد.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل یک روش بازاریابی مستقیم است که شامل ارسال پیام های تبلیغاتی به گروهی از مشتریان بالقوه یا مشتریان می شود. بازاریابی ایمیلی همچنان یک رویکرد موثر برای ارسال پیام های شخصی سازی شده است که نیازها و علایق مشتریان را هدف قرار می دهد. این برای تجارت الکترونیک به عنوان راهی برای حفظ ذهنیت مصرف کنندگان بسیار محبوب است.

بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی تبلیغ محصولات یا خدمات به طور خاص از طریق تلفن های همراه و دستگاه ها است. این شامل تبلیغات تلفن همراه از طریق پیام های متنی یا تبلیغات در برنامه های بارگیری شده است. با این حال، یک رویکرد جامع بازاریابی تلفن همراه همچنین شامل بهینه سازی وب سایت ها، صفحات فرود، ایمیل ها و محتوا برای تجربه بهینه در دستگاه های تلفن همراه است.

اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟
اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

جستجوی پولی

جستجوی پولی با اجازه دادن به شرکت‌ها برای پیشنهاد دادن برای کلمات کلیدی خاص و خرید فضای تبلیغاتی در نتایج موتور جستجو، دید موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد. تبلیغات فقط به کاربرانی نشان داده می شود که فعالانه کلمات کلیدی انتخابی شما را جستجو می کنند. دو نوع اصلی از تبلیغات جستجوی پولی وجود دارد – پرداخت به ازای کلیک (PPC) و هزینه به ازای هر میلیون (CPM). با PPC، فقط زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند. با CPM، بر اساس تعداد نمایش‌ها پرداخت می‌کنید. Google Adwords پرکاربردترین پلت فرم تبلیغاتی جستجوی پولی است. با این حال، موتورهای جستجوی دیگر مانند بینگ نیز برنامه های پولی دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات برنامه ای
تبلیغات برنامه‌ای یک روش خودکار برای مناقصه برای تبلیغات دیجیتال است. هر بار که شخصی از یک صفحه وب بازدید می کند، از داده های نمایه برای حراج نمایش تبلیغات به تبلیغ کنندگان رقیب استفاده می شود. تبلیغات برنامه‌ای کنترل بیشتری بر روی سایت‌هایی که تبلیغات شما نمایش داده می‌شود و چه کسی آن‌ها را می‌بیند، فراهم می‌کند تا بتوانید کمپین‌های خود را بهتر هدف قرار دهید.

بازاریابی شهرت

بازاریابی شهرت بر جمع آوری و ترویج نظرات آنلاین مثبت تمرکز دارد. خواندن نظرات آنلاین می تواند بر تصمیمات خرید مشتری تأثیر بگذارد و جزء مهمی از شهرت کلی برند و محصول شما است. یک استراتژی بازاریابی اعتبار آنلاین، مشتریان را تشویق می‌کند تا در سایت‌هایی که مشتریان بالقوه در جستجوی نظرات هستند، نظرات مثبت خود را ارائه دهند. بسیاری از این سایت‌های بررسی، تبلیغات بومی را نیز ارائه می‌کنند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تبلیغات را در پروفایل‌های رقبا قرار دهند.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بر بهبود ترافیک ارگانیک به وب سایت شما تمرکز دارد. فعالیت های سئو شامل تاکتیک های فنی و خلاقانه برای بهبود رتبه بندی و افزایش آگاهی در موتورهای جستجو می شود. پرکاربردترین موتورهای جستجو عبارتند از گوگل، بینگ و یاهو. مدیران بازاریابی دیجیتال بر روی بهینه سازی اهرم ها – مانند کلمات کلیدی، لینک های متقابل، بک لینک ها و محتوای اصلی – برای حفظ رتبه قوی تمرکز می کنند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی جزء کلیدی بازاریابی دیجیتال است. پلتفرم هایی مانند فیس بوک، توییتر، پینترست، اینستاگرام، تامبلر، لینکدین و حتی یوتیوب به مدیران بازاریابی دیجیتال فرصت های پولی برای دسترسی و تعامل با مشتریان بالقوه را ارائه می دهند. کمپین‌های بازاریابی دیجیتال اغلب تلاش‌های ارگانیک را با محتوای حمایت‌شده و تبلیغات پولی در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی کلیدی ترکیب می‌کنند تا به مخاطبان بیشتری دست یابند و برند را افزایش دهند.

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی شرکت ها را قادر می سازد تا با مشتریان به شیوه ای تعاملی تر و جذاب تر ارتباط برقرار کنند. می‌توانید راه‌اندازی محصول، رویدادها و اطلاعیه‌های ویژه را به نمایش بگذارید و همچنین محتوای آموزشی و شهادت ارائه کنید. یوتیوب و Vimeo رایج ترین پلتفرم های مورد استفاده برای اشتراک گذاری و تبلیغات ویدیوها هستند. تبلیغات پیش از پخش (که برای 5 تا 10 ثانیه اول قبل از ویدیو نشان داده می شود) راه دیگری است که مدیران بازاریابی دیجیتال می توانند در پلتفرم های ویدیویی به مخاطبان دسترسی پیدا کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ

تجزیه و تحلیل وب

تجزیه و تحلیل به مدیران بازاریابی اجازه می دهد تا فعالیت کاربران آنلاین را دنبال کنند. جمع آوری و تجزیه و تحلیل این داده ها برای بازاریابی دیجیتالی اساسی است زیرا به شرکت ها بینش هایی در مورد رفتار مشتری آنلاین و ترجیحات آنها می دهد. پرکاربردترین ابزار برای تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت گوگل آنالیتیکس است، با این حال ابزارهای دیگر عبارتند از Adobe Analytics، Coremetrics، Crazy Egg و غیره.

وبینارها

وبینارها رویدادهای مجازی هستند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهند با مشتریان بالقوه و موجود بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارند، تعامل داشته باشند. وبینارها روشی موثر برای ارائه محتوای مرتبط – مانند نمایش محصول یا سمینار – به مخاطبان هدف در زمان واقعی هستند. تعامل مستقیم با مخاطبان خود به این روش به شرکت شما فرصتی برای نشان دادن تخصص عمیق در موضوع می دهد. بسیاری از شرکت‌ها از فهرست شرکت‌کنندگان در برنامه‌های بازاریابی دیگر (ایمیل و تبلیغات هدف‌گیری مجدد) برای ایجاد سرنخ‌های جدید و تقویت روابط موجود استفاده می‌کنند.

اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟
اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

چگونه یک طرح بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

روش‌های دیجیتال مارکتینگ راه‌های متنوعی را برای مدیران بازاریابی فراهم می‌کند تا مشتریان بالقوه را جذب کنند. با این حال، سرمایه‌گذاری روی کانال‌ها و رسانه‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا مشتریان را به دست آورید، رشد کنید و حفظ کنید، مهم است.

سوالات زیر می تواند به تیم های بازاریابی کمک کند تا فعالیت های دیجیتالی مناسبی را که باید دنبال کنند را درک کنند:

. اهداف تجاری و بازاریابی شما چیست؟

. بودجه دیجیتال مارکتینگ شما چقدر است؟

. مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟

. آیا می توانید مخاطبان خود را با شخصیت های خریدار مجزا توصیف کنید؟

. مخاطبان شما از کدام کانال های آنلاین استفاده می کنند؟

. چه نتایجی برای مشتری می خواهید به دست آورید؟

. قرار است چه مزایایی را ترویج کنید؟

. مشتریان بالقوه شما چه راه حل های جایگزینی را انتخاب می کنند؟

. برای بهبود تجربه مشتری چه تغییری لازم است؟

. چگونه روش های دیجیتال مارکتینگ تجربه را بهبود می بخشد؟

. شرکت شما برای درک بهتر رفتار و ترجیحات مشتری به چه داده هایی نیاز دارد؟

. موفقیت چگونه سنجیده خواهد شد؟

. شما باید طرح خود را با چه کسی به اشتراک بگذارید؟

از این الگوهای طرح بازاریابی برای کمک به تعریف برنامه‌های بازاریابی دیجیتال برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید. همانطور که اطلاعات بیشتری در مورد مکان آنلاین مشتریان خود و ترجیحات دیجیتالی آنها کسب می‌کنید، می‌توانید برنامه خود را برای بهبود نتایج به تدریج تنظیم کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟