برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه

برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه

برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه ، یک برنامه دیجیتال مارکتینگ جدید برای مدرسه خود طراحی می کنید؟ قرار دادن قلم روی کاغذ می تواند دلهره آور باشد، بنابراین ما یک برنامه ساده و پنج مرحله ای برای شروع کار شما گردآوری کرده ایم.

اگر مدرسه شما برنامه بازاریابی ندارد، شما تنها نیستید. مطالعه اخیر توسط Smart Insights نشان داد که 45 درصد از سازمان‌هایی که مورد بررسی قرار گرفتند نیز چنین کاری ندارند. متأسفانه، این بدان معنی است که شما در معرض خطر از دست دادن مسیر و بهینه سازی تیم بازاریابی خود برای اهداف خود (خودسرانه) هستید. بدون یک استراتژی کاملاً تعریف شده، جمع شدن و کار در جهت یک هدف مشترک دشوار است. یک طرح بازاریابی به تیم ها ساختاری می دهد که برای دستیابی به نتایج شگفت انگیزی برای مدرسه شما نیاز دارند.

برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه
برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه – کالج نوین

اما ابتدا، برنامه بازاریابی چیست؟- برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه

برنامه بازاریابی یک استراتژی مکتوب برای چگونگی عملکرد تیم بازاریابی شما برای دستیابی به اهداف مدرسه شما است. این بسیار استراتژیک است و شامل اهداف و معیارها و مراحلی است که برای رسیدن به اهداف خود بردارید.

لازم نیست طولانی باشد – در واقع، توصیه می کنیم آن را کوتاه، واضح و دقیق نگه دارید. یک برنامه بازاریابی به خوبی نوشته شده دارای جزئیات کافی برای هدایت تیم شما است، اما نه آنقدر که هر کسی که سعی می کند آن را بخواند در نیمه راه خسته شود. این راهنما 4 مرحله را که باید برای ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال دنبال کنید که کل تیم شما را همراهی کند، مشخص می کند.

چگونه یک برنامه بازاریابی دیجیتال برای مدرسه خود ایجاد کنید؟

مرحله 1: اهداف بازاریابی مدرسه خود را مشخص کنید

قبل از شروع نوشتن، مهم است که بدانید مدرسه شما به دنبال چه چیزی است. اهداف بازاریابی شما معمولاً از طرح کسب و کار مدرسه شما استخراج می شود و به شما کمک می کند تا مقداری جهت دهی کنید و اطمینان حاصل کنید که با تیم بزرگتر مدرسه خود همگام هستید. طرح‌های تجاری معمولاً سالانه هستند، در حالی که برنامه بازاریابی احتمالاً مدت زمان کوتاه‌تری (مثلاً یک چهارم یا ۶ ماه) را پوشش می‌دهد تا تیم شما بتواند مرتباً اندازه‌گیری و بهبودها را انجام دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  جذب مشتریان با دیجیتال مارکتینگ

در اینجا برخی از اهداف بازاریابی رایجی است که با آنها روبرو خواهید شد.

افزایش آگاهی از برند
این هدف به افزایش تعداد خانواده های احتمالی در منطقه شما می پردازد که از مدرسه شما آگاه هستند. این اولین قدم در سفر ثبت نام مشتری است و بنابراین عامل مهمی در جذب خانواده ها به مدرسه شما است. معمولاً این هدف را در طرح‌های تجاری برای مدارسی که نیاز به نمایش دارند، مانند مدارسی که کوچک‌تر یا جدید هستند، می‌یابید.

حمایت از تلاش های ثبت نام
این معمولاً برای همه مدارس مهم است، با این حال، اگر این نگرانی وجود داشته باشد که به اهداف ثبت نام خود در یک سال معین نخواهید رسید، ممکن است تمرکز بیشتری برای تیم شما باشد. با کار با تیم های پذیرش، مدیران بازاریابی و هماهنگ کننده ها می توانند نقش بزرگی در تشویق والدین آینده نگر برای درخواست با پرورش والدین از طریق قیف ثبت نام ایفا کنند.

مدیریت برند مداوم
حتی اگر شما یک مدرسه پیشرو در منطقه خود هستید، مهم است که در ذهن والدین بالقوه باقی بمانید – به خصوص زمانی که آنها مدارسی را برای تحصیل فرزندان خود در نظر می گیرند. آیا تا به حال تعجب کرده اید که چرا رهبران بازار (فکر می کنیم مک دونالد یا نایک) همچنان به تبلیغات ادامه می دهند؟ آنها می خواهند مزایای خرید از آنها را به مشتریان یادآوری کنند و اطمینان حاصل کنند که آگاهی از برند آنها از بین نمی رود.

بهبود ارتباط با والدین
هر مدرسه ای می داند که مشارکت دادن والدین در آموزش فرزندشان گام بزرگی در جهت بهبود حضور، رفتار و پیشرفت دانش آموزان است. حتی اگر مدرسه شما کانال های ارتباطی شما با والدین را اصلاح کرده باشد، همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد.

برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه
برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه – کالج نوین

مرحله 2: ابتکارات بازاریابی خود را فهرست کنید- برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه

اکنون که اهداف خود را مشخص کرده اید، زمان آن رسیده است که برنامه خود را تنظیم کنید. این مرحله جایی است که شما فعالیت هایی را که قصد دارید برای دستیابی به این اهداف انجام دهید، یادداشت می کنید. در این مرحله، فکر کردن به اقداماتی که کاربران برای دستیابی به اهداف شما باید انجام دهند، مفید است. سپس، به عقب کار کنید و اطمینان حاصل کنید که انجام این عمل را تا حد امکان برای آنها ساده کرده اید.

این مقاله را مطالعه کنید  سرمایه گذاری در صلاحیت دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش ثبت نام است، ممکن است تعیین کنید که می خواهید والدین بیشتری به جای تکمیل یک سند و ارسال آن به صورت آنلاین، ثبت نام خود را تکمیل کنند. پس از تصمیم گیری در این مورد، می توانید بررسی کنید که آیا:

. وب سایت شما برای فعالیت بازاریابی دیجیتال شما آماده است
. دسترسی به فرآیند ثبت نام آنلاین در وب سایت شما آسان است
. والدین می دانند که شما ثبت نام آنلاین را ارائه می دهید
. تبلیغات آنلاین شما والدین را به یک صفحه فرود ثبت نام واضح و موثر هدایت می کند.

اگر موانعی بر سر راه والدین برای ثبت نام آنلاین وجود دارد، می توانید آنها را در طرح های بازاریابی خود بگنجانید.

مرحله 3: کانال های بازاریابی خود را انتخاب کنید

اکنون بخش چالش برانگیز فرا می رسد. به کانال های دیجیتالی فکر کنید که می توانید از آنها برای هدایت ترافیک به قسمتی از وب سایت خود استفاده کنید که از طریق آن باید اقدامات مورد نظر شما را انجام دهند. آیا کمپین تبلیغات گوگل برای یک عبارت جستجوی خاص در تکمیل فرم شما موفق خواهد بود؟ آیا تبلیغ فیس بوک کاربران را به سمت ثبت نام آنلاین سوق می دهد؟ آیا بازاریابی ایمیلی باعث افزایش آگاهی مخاطبان شما از مدرسه شما می شود؟

به یاد داشته باشید، لازم نیست فقط یک کانال را انتخاب کنید. درعوض، توصیه می‌کنیم یک استراتژی توسعه چند کاناله ایجاد کنید که مجموعه‌ای از کانال‌ها را ترکیب می‌کند تا تجربه‌ای یکپارچه و ثابت را برای مشتریان شما ارائه دهد.

اطمینان حاصل کنید که کانال هایی را انتخاب می کنید که:

. متناسب با بودجه شما
. از هدف بازاریابی خود حمایت کنید
. مخاطب هدف شما به طور منظم استفاده می کند
. می توانید برای دستیابی به مخاطب هدف خود از آن استفاده کنید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ بازاریابی درونگرا روشی است که در آن مشتریان را از طریق محتوای ایجاد شده توسط شرکت، مانند وبلاگ، رسانه های اجتماعی، اسناد اطلاعاتی و موارد دیگر جذب می کنید. در نهایت این کانال‌ها به‌جای اینکه پیام‌های خود را زیر دماغشان فشار دهید، به طور طبیعی به کسب‌وکار منجر می‌شوند.

مرحله 4: شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) خود را تنظیم کنید

هنگامی که مشخص کردید به کجا می روید، وقت آن است که بفهمید چگونه پیشرفت خود را در دستیابی به اهداف خود دنبال می کنید. شاخص های کلیدی عملکرد شما (یا به اختصار KPI) معیارهایی هستند که به شما کمک می کنند عملکرد ابتکارات بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از اهداف دارای KPIهای طبیعی هستند. اگر هدف شما دستیابی به اهداف ثبت نام است، KPIهای شما احتمالاً به تعداد برنامه های ثبت نامی که دریافت می کنید مربوط می شود. اگر به دنبال بهبود ارتباطات والدین هستید، KPI شما پذیرش کانال‌های ارتباطی جدید را اندازه‌گیری می‌کند – برای مثال، دانلودها و استفاده از یک برنامه ارتباطی والدین.

گاهی اوقات تعیین بهترین KPI برای هدفتان دشوار است. تعیین کمیت آگاهی از برند دشوار است زیرا “معیار” واقعی در ذهن مشتریان شما وجود دارد. در مواردی مانند این، باید خلاقیت به خرج دهید تا ببینید آیا تلاش شما نتایج معناداری برای مدرسه شما به همراه دارد یا خیر. آیا می توانید معیارهای مرتبط (مانند افزایش ترافیک وب سایت و بهبود نرخ تبدیل) را به فعالیت های بازاریابی خود نسبت دهید؟ آیا می توانید از والدین منطقه خود نظرسنجی کنید؟ مهم است که اطمینان حاصل کنید که می توانید ابتکارات بازاریابی خود را اندازه گیری کنید تا آماده …

برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه
برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه – کالج نوین

مرحله 5: پالایش، اندازه گیری و بهبود- برنامه دیجیتال مارکتینگ برای مدرسه

همانطور که جزئیات نهایی استراتژی خود را مشخص می کنید، هر جزئیات جزئی که در آن مهم است را در نظر بگیرید، مانند زمان، خلاقیت و لحن صدا. زمان کمپین شما ممکن است تأثیر زیادی بر موفقیت آن داشته باشد: آیا استراتژی شما در طول ترم مدرسه، تعطیلات مدرسه یا درست قبل از مهلت ثبت نام سقوط می کند؟ خلاقیت و لحن صدای شما نیز برای اطمینان از اینکه برند مدرسه شما به طور مداوم نشان داده می شود بسیار مهم است.

اگر کمپین جدیدی است و از عملکرد آن مطمئن نیستید، آزمایش‌هایی را تنظیم کنید. تست A/B یک راه عالی برای آزمایش جنبه‌های مختلف کمپین دیجیتالی شما است تا بفهمید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد. تست A/B به معنای اجرای دو نسخه از یک آگهی، یک صفحه وب یا یک ایمیل به صورت هماهنگ است تا بفهمید کدام یک با مخاطب هدف شما طنین انداز بیشتری دارد.

در نهایت، از گزارش استفاده کنید تا بدانید دفعه بعد چه چیزی را باید تغییر دهید. یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ میزان گزارش گیری سفارشی است که در دسترس است. از داده‌های کمپین بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید تا بفهمید چه جنبه‌هایی از برنامه بازاریابی شما موفق بوده است و چه جنبه‌هایی می‌توانند از بهبود استفاده کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟