دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار

دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار

فهرست مطالب

دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار ، با گسترش سریع فناوری اطلاعات (IT)، فرآیندهای کسب و کار در سراسر صنایع نیز در حال تغییر شیوه عملکرد خود هستند. عباراتی مانند تجارت الکترونیک، تجارت الکترونیکی، تجارت آنلاین و غیره در همه جا پر سر و صدا هستند. واقعاً زمان بسیار خوبی برای خانه های تجاری است تا تجارت خود را در سطح بین المللی گسترش دهند، چیزی که حتی چند سال پیش عملاً غیرقابل تصور بود. فرآیندهای بازاریابی دیجیتال مبتنی بر فناوری اطلاعات، زمینه جدیدی را برای کسب‌وکارهای آجری ایجاد کرده است تا پایگاه مشتری خود را در بازارهای جدیدتر یا در بازار موجود با تغییر مدل‌های کسب‌وکار رایج خود به مدل آنلاین یا معرفی استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال در بازارهای موجود افزایش دهند. استراتژی بازاریابی موجود همه در حال حاضر تمام تلاش خود را می کنند تا یک بازار آنلاین همیشه در حال رشد و با ارزش را به دست آورند.

کارشناسان معتقدند که در سال‌های آینده دیجیتال مارکتینگ بر سایر روش‌های بازاریابی و تکنیک‌های تبلیغاتی اولویت خواهد داشت. در روند فعلی، خانه های تجاری که مهارت بازاریابی دیجیتال را به دست آورده اند، مزیت خواهند داشت. دیجیتال مارکتینگ یک فرآیند است، نه صرفا یک تکنیک بازاریابی. این به ایجاد ترافیک بیشتر برای یک وب سایت تجاری کمک می کند، همچنین به تبدیل مشتریان بالقوه صرف به مشتریان وفادار کمک می کند.

دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار
دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال چیست؟

به زبان ساده، دیجیتال مارکتینگ روشی برای ارتقای فروش برای تبلیغ یک برند از طریق رسانه های الکترونیکی، به ویژه با کمک ابزارهای مختلف موجود در اینترنت است. پویاتر، گسترده تر و مؤثرتر از شیوه های سنتی فروش و بازاریابی است. این روش سریع‌تر از روش‌های سنتی نتایج مثبتی را ارائه می‌دهد و نسبت به روش‌های سنتی شکل بازاریابی انعطاف‌پذیرتری دارد. بهترین چیز در مورد بازاریابی دیجیتال این است که چندین ابزار را در هر بخش از بازاریابی دیجیتال برای تجزیه و تحلیل فوری نتیجه ارائه می دهد. بنابراین، اگر یک بازاریاب از Google AdSense استفاده می کند، ابزاری برای به دست آوردن یک آمار کامل از اثرات آن قدرت دارد، اگر از بازاریابی ایمیلی استفاده می کند، میدانی دارد که بداند چند نفر ایمیل های او را باز می کنند. این ابزارهای تحلیلی کمپین های تبلیغاتی را موفق تر و هدف گراتر می کند.

چهار جنبه اساسی در بازاریابی دیجیتال

1. SEO (بهینه سازی موتور جستجو)- دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار

این فرآیندی است که باعث می شود یک صفحه وب در موتور جستجو بیشتر از سایر انواع مشابه صفحات وب قابل مشاهده باشد. یک کمپین سئو موفق می تواند یک کسب و کار را در دراز مدت بسیار موفق کند. چندین فرآیند ذاتی مانند بازاریابی محتوا و بک لینک کردن در سئو وجود دارد که برای هدف گرا و موفقیت آمیز کردن سئو به توجه متخصص نیاز دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  5 دلیل دیجیتال مارکتینگ در تجارت امروز

2. بازاریابی ایمیلی

این قدیمی ترین مفهوم بازاریابی دیجیتال است، اما هنوز هم بسیار مرتبط است. از طریق این سیستم مشتریان موجود و سایر بازدیدکنندگان از محصولات و خدمات مختلف شرکت مطلع می شوند. همچنین از مخاطبان درخواست می‌شود که در فعالیت‌های جذاب متفاوتی که توسط کنسرت تجاری انجام می‌شود، شرکت کنند.

3. بازاریابی رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به سرعت در حال گسترش هستند. این قدرتمندترین رسانه در اینترنت است که در آن یک کسب و کار می تواند به طور موثر با میلیون ها نفر تماس بگیرد. رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و توییتر توسط هر سازمان مدرن برای تبلیغ برندهای خود استفاده می شود. طیف گسترده ای از ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی برای اتخاذ یک استراتژی در دسترس است.

4. دیجیتال مارکتینگ پولی- دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار

بازاریابی جستجوی پولی روشی برای تبلیغات در موتور جستجو یا وب سایت های حمایت شده آن است که به دیده شدن بیشتر برندهای تبلیغ شده کمک می کند.

دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار
دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار – کالج نوین

بازاریابی دیجیتال برای رشد کسب و کار:

9 دلیل برای اینکه بهترین گزینه است

دلایل زیر برای اثبات اینکه سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال یک تصمیم عاقلانه برای هر سازمانی در هر صنعتی است کافی است:

1. راهی برای انتقال هستی است- دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار

مردم از اینترنت برای رفع نیازهای مختلف استفاده می کنند. در واقع، اینترنت اکنون یک گزینه نیست، بلکه یک نیاز عادی است. همچنین دارای حس اشرافیت است. مردم از طریق اینترنت با یک برند یا یک شرکت آشنا می شوند. این روند با افزایش استفاده از خدمات اینترنت مبتنی بر تلفن همراه به سرعت در حال افزایش است. بنابراین، بازاریابی دیجیتال نقش مهمی در آگاهی انبوه در مورد یک برند، یک شرکت نوپا، یا یک محصول جدید و غیره دارد. اینترنت این به یک رویه رایج تبدیل شده است و هر سازمانی باید از این فرصت استفاده کند.

2. این یک راه مقرون به صرفه برای تبلیغ یک نام تجاری است

صاحبان مشاغل یا مدیریت ارشد به دنبال فرآیندهای صرفه جویی در هزینه در هر فعالیت سازمانی هستند. دیجیتال مارکتینگ فرصت بهتری را در اختیار آنها قرار می دهد تا با بودجه نسبتاً کمتری نسبت به کانال های سنتی، برند خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنند. این مقرون به صرفه ترین کانال بازاریابی است که نتایج را در حداقل زمان ارائه می دهد. وقتی یک شرکت از بازاریابی ایمیلی برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کند، عملاً مبلغ بسیار کمی را برای دستیابی به هزاران مخاطب خرج می کند، در سیستم بازاریابی سنتی، نمی توان با چنین بودجه کمتری به این همه افراد دست زد. مجدداً، هنگامی که آنها از سیستم PPC (پرداخت به ازای کلیک) استفاده می کنند، فقط برای تماشای واقعی هزینه می کنند، که روشی بسیار معتبر برای رسیدن به مشتریان بالقوه با حداقل هزینه است. بنابراین، از هر جنبه، ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هزینه کمتری نسبت به ابزارهای بازاریابی سنتی دارند. به گفته کارشناسان، تعداد بیشتری از سازمان ها با کاهش هزینه های بازاریابی سنتی، بودجه ای را برای بازاریابی دیجیتال اختصاص می دهند.

3. ارتقای فروش نتیجه گرا- دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار

این یکی از بهترین جنبه های بازاریابی دیجیتال است که در آن مدیریت می تواند هر حرکتی را زیر نظر داشته باشد، نتیجه را تجزیه و تحلیل کند و به دنبال راه های دیگری در همان سیستم باشد. فرض کنید کلمه کلیدی خاصی کار نمی کند، متخصص سئو می تواند با ابزارهای مختلف بفهمد که آن طور که انتظار می رود کار نمی کند. سپس او می تواند پس از تجزیه و تحلیل جذابیت آنها در موتور جستجو، چند کلمه کلیدی جدید را معرفی کند. او همچنین می تواند بداند رقبا از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند. فرآیندهای بازاریابی سنتی نمی توانند چنین ابزارهای تبلیغاتی نتیجه گرا را ارائه دهند. ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند Google analytics به تجسم نتایج و انجام اقدامات لازم بلافاصله کمک می کند. این به اصلاح یا بازتعریف استراتژی تبلیغاتی در هر مقطع زمانی کمک می کند و می تواند تقریباً بلافاصله هر فرصتی را برای بهبود بیشتر مشاهده کند.

این مقاله را مطالعه کنید  تقویم محتوا برای دیجیتال مارکتینگ
4. ساده ترین راه برای برندسازی

هیچ روش دیگری برای برندسازی نمی تواند به اندازه بازاریابی دیجیتال موثر باشد. مردم این روزها حضور یک برند را به صورت آنلاین مهمترین جنبه قابل اعتماد بودن برند می دانند. اگر محصولی به صورت آنلاین یافت نشد، به طور خلاصه آن را رد می کنند. یک محصول یا خدمات از طریق سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی، گزارش های مطبوعاتی آنلاین، بازاریابی محتوا، در بازار به رسمیت شناخته می شود. و روش های مختلف مشابه. بنابراین، شرکت‌ها نمی‌توانند یک استراتژی برندینگ موفق، بدون استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب داشته باشند.

5. تبدیل بیشتر و درآمد بهتر
تبدیل به این معنی است که چه تعداد بازدیدکننده از یک وب سایت تجاری واقعاً به مشتری تبدیل می شوند. موفقیت یک کمپین بازاریابی دیجیتال بسته به نرخ تبدیل کالیبره می شود. یک وب سایت ممکن است روزانه هزاران بازدیدکننده را جذب کند، اگر درصد بسیار کمی از آن ترافیک به مشتری تبدیل شود، آن کمپین بازاریابی دیجیتال به درستی برنامه ریزی نشده است. هدف بازاریابی دیجیتال افزایش درآمد شرکت است. با کمک ابزارهای مختلف مانند بازاریابی محتوا، وبلاگ نویسی، بازاریابی موبایلی و غیره می توان نرخ تبدیل را افزایش داد و بازاریابی دیجیتال را گامی مثبت به سمت موفقیت ساخت. هر چه نرخ تبدیل بالاتر باشد، درآمد یا سودآوری شرکت بیشتر خواهد شد. در مطالعه‌ای، گوگل نشان داده است که بازاریابی دیجیتال به اکثر شرکت‌ها کمک می‌کند تا نسبت به رقبای خود که فرآیندهای بازاریابی دیجیتال را اتخاذ نمی‌کنند، از سود بیشتری برخوردار شوند.

6. مشتریان وفادار را افزایش می دهد

کمپین بازاریابی دیجیتال به یک خانه تجاری کمک می کند تا تعامل آنی خود را با مشتریان تشدید کند. با کمک بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و غیره، مشتریان یا مخاطبان هر فعالیت مهم یک کسب و کار را در زمانی که اتفاق می افتد، می شناسند. از سوی دیگر، یک خانه تجاری از نظرات مشتریان خود مطلع می شود و بازخوردهای مشتریان را تقریباً بلافاصله دریافت می کند. این فرآیند تعامل بی‌درنگ به یک سازمان کمک می‌کند تا مشتریان خود را با اقدامات، پاسخ و تعامل فوری راضی کند. دیجیتال مارکتینگ باعث ایجاد احساس یگانگی در مشتری با سازمان می شود. وقتی به طور مداوم اتفاق می افتد، وفاداری به برند تا حد زیادی افزایش می یابد. هیچ راه بهتر دیگری وجود ندارد که بتواند وفاداری به برند و اعتماد را تا این حد کارآمد افزایش دهد.

دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار
دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار – کالج نوین
7. می تواند بازار وسیع موبایل را به چنگ آورد

خانه‌های تجاری با یک استراتژی بازاریابی دیجیتال واضح و برنامه‌ریزی شده نیز نام تجاری خود را در میان میلیون‌ها کاربر گوشی‌های هوشمند و تب‌ها پخش می‌کنند. بنابراین، هرکسی که از اینترنت به هر شکلی استفاده می کند، یک “چشم انداز” برای یک خانه تجاری است. طبق آمار موجود، تقریباً 75 درصد از کاربران Google Chrome اکنون از طریق تلفن هوشمند یا تب های خود به اینترنت دسترسی دارند. علاوه بر این، تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان از تلفن هوشمند و رایانه برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. بدون تطبیق فرآیندهای بازاریابی دیجیتال، یک شرکت نمی تواند از این فرصت شگفت انگیز استفاده کند. دسترسی به اینترنت مبتنی بر موبایل در آینده نزدیک به طور پیوسته افزایش خواهد یافت، که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا رشد کسب‌وکار و نفوذ بیشتر در بازار را تجربه کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ
8. رقابت در هر سطحی

این یکی دیگر از جنبه های جالب بازاریابی دیجیتال است. یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند با یک شرکت بزرگ بدون نگرانی در مورد قدرت دومی رقابت کند. افرادی که از یک سایت آنلاین برای خرید چیزی بازدید می کنند، می بینند که چقدر راحت می توانند با فروشنده تعامل داشته باشند، سایر خریداران در انجمن های مختلف در مورد فروشنده چه می گویند، و خدمات مختلف آنها چقدر مشتری پسند است؟ در این قالب سرمایه گذاری تجاری، انبار بزرگ، شبکه قوی و غیره هیچ فرقی نمی کند و مشتریان نیز به این مسائل داخلی علاقه ندارند.

9. بهترین راه برای زنده ماندن در آینده

اینترنت در آینده جریان اصلی کسب و کار خواهد بود، یعنی مردم به هر نوع معاملات تجاری مانند تجارت B2B یا تجارت B2C فقط در اینترنت وابسته خواهند بود. این روند از قبل شروع شده است و با گذشت زمان تشدید خواهد شد. این یک اتفاق عادی برای هر مؤسسه تجاری آجر و ملات است که با صدها بازدیدکننده روبرو می شود که وارد مغازه آنها می شوند و نگاهی به محصولات می اندازند یا آنها را بررسی می کنند و سپس بدون خرید چیزی مغازه را ترک می کنند. در یک تجارت آجر و ملات، مالکان فقط برای زنده ماندن در بازار باید به طور منظم سرمایه گذاری کنند و هر ماه یک هزینه یکجا به عنوان یک هزینه تکراری انجام می شود. بنابراین، خانه های تجاری علاقه بیشتری به روی آوردن به فرمت کسب و کار آنلاین پیدا کرده اند که بسیار مقرون به صرفه تر و بازارگراتر از حالت فیزیکی تجارت است. بنابراین، در روزهای آینده، بازاریابی دیجیتال مهمترین عامل تعیین کننده رشد کسب و کار خواهد بود.

رشد کسب و کار از طریق استراتژی بازاریابی دیجیتال پیشرفته

کارشناسان بیشتر بر استراتژی بازاریابی دیجیتال پیشرفته برای رشد بهتر کسب و کار از طریق تأثیر فوری تأکید دارند. افراد تجاری اکنون علاقه بیشتری به فرآیندهای بازاریابی دیجیتال نشان می دهند و متخصصان داخلی یا مشاورانی را برای استراتژی بازاریابی دیجیتال پیشرفته استخدام می کنند. پنج مرحله اصلی در استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد که هر مؤسسه تجاری باید به دنبال یک بازگشت سرمایه قابل توجه از استراتژی بازاریابی دیجیتال اتخاذ شده باشد. این پنج مرحله اصلی به شرح زیر است:

. بازار هدف و جمعیت شناسی مشتریان
. وضعیت فعلی کسب و کار و هدف آینده
. رقبای اصلی و استراتژی آنها
. ابزارهای اولیه دیجیتال مارکتینگ که باید استفاده شوند
. استفاده از ابزارهای تحلیل کسب و کار برای سنجش عملکرد

این یک شرکت تجاری را قادر می‌سازد تا استراتژی بازاریابی دیجیتال مؤثرتری را برای مشاهده رشد همگن در بازار برنامه‌ریزی کند. هر روز، مفاهیم جدیدتری مطرح می‌شوند و ویژگی‌های جدیدتری با ابزارهای مختلف بازاریابی دیجیتال، مانند SEO یا مفاهیم بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، اضافه می‌شوند. از این رو، مدیریت یا صاحب کسب و کار نیز باید افراد متخصص در این حرفه را برای دستیابی به رشد کلی کسب و کار استخدام کند.

نتیجه

دیجیتال مارکتینگ آینده کسب و کار است. هیچ بخش بدون اتخاذ یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب قادر به ادامه حیات یا رقابت در بازار نخواهد بود. رشد مداوم در کسب و کار بدون پذیرش این ابزار فوق مدرن پیشبرد فروش امکان پذیر نیست. سازمان‌هایی که این ضرورت تجاری را درک کرده‌اند، از نزدیک‌ترین رقبای خود در بازار پیشی می‌گیرند. باز هم، بسیاری از نهادهای تجاری وجود دارند که تنها بر اساس حضور آنلاین خود و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شدت در حال رشد هستند. این سازمان‌ها، مانند آمازون، علی‌بابا، فلیپ‌کارت، جابونگ، اسنپ‌دیل و صدها نمونه دیگر واضح‌ترین نمونه‌های مفهوم تجاری آینده جهان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟