چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟ ، دیجیتال مارکتینگ یک بخش سریع و پویا با فرصت های فراوان است. اما چگونه می توان پای خود را به در برد؟ اگر مدرک بازاریابی دارید، مطمئناً به شما کمک می کند، اما نه به اندازه نشان دادن مهارت های مشخص برای دستیابی به مشتریان و فروش محصولات یا خدمات یک کسب و کار.

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟ ، یک متخصص دیجیتال مارکتینگ خوب در مورد بسیاری از زمینه های مختلف از جمله نوشتن، کدنویسی، طراحی گرافیک و روانشناسی فروش اطلاعات کمی دارد.

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟
چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟ – کالج نوین

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

روش 1: آموزش- چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

1. مدرک لیسانس در بازاریابی یا ارتباطات کسب کنید. یک متخصص بازاریابی دیجیتال معمولاً یک موقعیت در سطح مدیریت در نظر گرفته می شود که ممکن است حداقل به مدرک لیسانس نیاز داشته باشد. اگر می خواهید متخصص بازاریابی دیجیتال شوید، بازاریابی، طراحی گرافیک، طراحی وب، ارتباطات یا رسانه های دیجیتال همگی رشته های خوبی هستند.
. برخی از مدارس به طور خاص در بازاریابی دیجیتال مدرک دارند. با این حال، این به سختی یک نیاز برای متخصصان بازاریابی دیجیتال است. شما فقط باید بتوانید ثابت کنید که مهارت های لازم برای انجام کار را دارید.
. زمانی که در مدرسه هستید، از هر گونه دسترسی به ابزارهای آموزشی آنلاین برتر مانند Udemy یا LinkedIn Learning استفاده کنید. می توانید مهارت هایی را یاد بگیرید که ممکن است به عنوان بخشی از برنامه درسی معمولی شما ارائه نشود.
. اگر مدرکی در یک رشته مرتبط ندارید، هرگز نترسید! شما هنوز هم می توانید یک متخصص بازاریابی دیجیتال شوید، اما احتمالاً باید مهارت ها و تعهد خود را به این حوزه نشان دهید.

2. اگر منابع لازم برای ادامه تحصیل را ندارید در دوره های آنلاین شرکت کنید. دوره‌های آموزشی مدیریت رسانه‌های اجتماعی، سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو)، تجزیه و تحلیل داده‌ها و سایر زمینه‌های مهم در بازاریابی دیجیتال را به صورت آنلاین جستجو کنید. بسیاری از این دوره های آنلاین به صورت رایگان در دسترس هستند و گواهینامه هایی برای قبولی ارائه می دهند تا بتوانید تحصیلات خود را به کارفرمایان بالقوه ثابت کنید.
. برخی از دوره های آنلاین نیاز به پرداخت هزینه دارند. با این حال، این هزینه ها اغلب بسیار کمتر از شهریه یک کالج یا دانشگاه 4 ساله است.
. علاوه بر دوره های آنلاین خود، کتاب های بازاریابی را بخوانید تا درک درستی از روانشناسی داشته باشید که بازاریابان برای متقاعد کردن مردم به خرید چیزها استفاده می کنند.

3. در صورتی که رشته علوم کامپیوتر نیستید، نحوه کدنویسی را یاد بگیرید. دانستن نحوه انجام کدنویسی اولیه نه تنها برای یک متخصص بازاریابی دیجیتال مفید است، بلکه به شما دانشی می دهد که بسیاری از بازاریابان عمومی که سعی در انتقال به بازاریابی دیجیتال دارند، نخواهند داشت. می‌توانید دوره‌هایی را به‌صورت آنلاین به صورت رایگان پیدا کنید که شما را در اصول اولیه آموزش می‌دهند. سعی کنید مهره ها و پیچ ها را در موارد زیر میخ کنید:
. HTML
. CSS
. جاوا اسکریپت
. PHP

4. گواهینامه های برنامه های گرافیکی و طراحی وب را دریافت کنید. در حالی که برای تبدیل شدن به یک متخصص دیجیتال مارکتینگ لزوماً نیازی به گواهینامه خاصی ندارید، اما این گواهی‌ها ثابت می‌کنند که می‌دانید چگونه از یک برنامه به خوبی استفاده کنید. صدور گواهینامه در رزومه شما بسیار متقاعد کننده تر از ذکر این نکته است که شما می دانید چگونه از یک برنامه استفاده کنید.
. حداقل، گواهینامه Google Analytics خود را دریافت کنید. تجزیه و تحلیل داده ها یک مهارت مهم برای متخصصان بازاریابی دیجیتال است. همچنین اگر به بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک) علاقه دارید، گواهینامه های Google Paid نیز وجود دارد.
. بیشتر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برنامه‌های آموزشی خود را ارائه می‌کنند که در آن می‌توانید گواهینامه‌های شناخته‌شده کسب کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ

5. دانش خود را به طور مداوم به روز کنید تا در راس بازی خود باقی بمانید. بازاریابی دیجیتال زمینه ای است که به سرعت در حال تغییر است، بنابراین یادگیری شما هرگز متوقف نمی شود. وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که بر اخبار بازاریابی دیجیتال تمرکز دارند، شما را از آخرین تغییراتی که باید با آن‌ها وفق دهید مطلع می‌کنند.
. در وبلاگ های پیشرو دیجیتال مارکتینگ، مانند کپی بلاگر و مؤسسه بازاریابی محتوا مشترک شوید تا همیشه از اتفاقات این صنعت به روز باشید.
. همچنین از تغییرات الگوریتم های موتورهای جستجو (به ویژه الگوریتم های گوگل) مطلع باشید تا بتوانید محتوا را برای دریافت بیشترین بازدید تطبیق دهید.
. هنگامی که تغییرات بزرگ اعلام می شود، می توانید اغلب یک سخنرانی یا کارگاه آموزشی (چه به صورت آنلاین یا در یک کنفرانس) پیدا کنید که ممکن است بتواند شما را به سرعت کارآمدتر از زمانی که سعی می کنید به تنهایی مطالعه کنید، بیابید.

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟
چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟ – کالج نوین

روش دوم: مهارت ها- چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

1. برای تقویت مهارت های نوشتاری خود، پست های وبلاگ متقاعدکننده و کپی تبلیغاتی ایجاد کنید. حتی با وجود اینکه اینترنت به طور فزاینده ای مملو از تصاویر و ویدیوها است، متن همچنان پادشاه است. یک متخصص دیجیتال مارکتینگ خوب می داند که چگونه یک نسخه قانع کننده بنویسد که مشتریان را جذب کند و محصولات و خدمات را بفروشد.
. مهارت‌های ویرایش کپی و تصحیح نیز ضروری است، زیرا خودتان بسیاری از این کارها را انجام خواهید داد. قانع‌کننده‌ترین نسخه اگر مملو از اشتباهات تایپی و گرامری باشد، متقاعد نخواهد شد.
. اگر نویسنده یا ویراستار خوبی هستید، به دنبال محتوای نوشتن آنلاین کار باشید تا مهارت خود را نشان دهید. شما همچنین می توانید وبلاگ خود را در مورد موضوع مورد علاقه خود ایجاد کنید تا نویسندگی خود را به نمایش بگذارید.

2. مهارت های اولیه ویرایش تصویر را با نرم افزار طراحی گرافیک مسلط کنید. لزوماً نیازی نیست که یک طراح گرافیک یا هنرمند دیجیتال باشید، اما راه خود را در مورد برنامه های گرافیکی اساسی از جمله فتوشاپ بدانید. به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال، کارفرمای شما از شما انتظار دارد که ویرایش اولیه تصویر، از جمله برش، بهبود، یا افزودن متن به یک تصویر را انجام دهید.
. پست‌های رسانه‌های اجتماعی با تصاویر تمایل بیشتری به جذب مخاطب نسبت به پست‌های متن ساده دارند، بنابراین اگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را مدیریت می‌کنید، مهارت‌های ویرایش تصویر شما بسیار مفید خواهد بود.
. به این فکر کنید که چگونه رنگ هایی که استفاده می کنید احساسات یا انرژی را در تصاویر شما افزایش می دهند. همچنین، اگر صدا در آن گنجانده شده است، به نحوه تأثیر لحن بر بقیه قطعه توجه کنید.

3. برای تمرین ساختن وبلاگ ها و وب سایت های اولیه، کد بنویسید. برای اکثر مشاغل، وب سایت آنها راه اصلی فروش محصولات یا خدمات خود به مشتریان است. فراتر از محتوا، یک متخصص بازاریابی دیجیتال خوب نیز درک کافی از کد برای قرار دادن عناصر به درستی در یک صفحه وب یا انجام برخی طراحی های اولیه وب دارد.
. دانش و آشنایی با اصول اولیه طراحی وب به شما در اینجا کمک می کند، حتی اگر لزوماً نتوانید همه چیز را کدنویسی کنید. درک زبان به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید به طراح وب منتقل کنید.

4. تجزیه و تحلیل داده ها را یاد بگیرید تا بتوانید استراتژی های بازاریابی موثر ایجاد کنید. به تجزیه و تحلیل موتورهای جستجو نگاه کنید تا مشخص کنید مشتریان بالقوه در حال جستجوی آنلاین چه محتوایی هستند و با چه محتوایی می خوانند و با آن تعامل دارند و چگونه آنلاین تعامل می کنند. از این اطلاعات برای تغییر محتوای خود برای دسترسی موثرتر به مشتریان خود استفاده کنید.
. استفاده صحیح از تجزیه و تحلیل داده ها همچنین شامل مطالعه تجزیه و تحلیل برای محتوای بازاریابی شما می شود تا مشخص شود چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست. اگر یک استراتژی خاص به مشتریان دسترسی پیدا نمی کند، تجزیه و تحلیل در ارتباط با دانش شما از الگوریتم های موتورهای جستجو می تواند به شما کمک کند تا دلیل آن را بفهمید.
. به عنوان مثال، اگر نسخه بازاریابی دارید که خواندن آن 4 دقیقه طول می کشد، اما بازدیدکنندگان به طور متوسط ​​1 دقیقه در صفحه می مانند، وظیفه شما این است که بفهمید چگونه آن کپی را متراکم کنید تا بتوانید اطلاعات مصرف کنندگان را به دست آورید. سریعتر مورد نیاز است همچنین ممکن است بفهمید که چگونه کپی خود را به اندازه کافی جالب کنید تا آنها را برای مدت طولانی تری در صفحه نگه دارید.

این مقاله را مطالعه کنید  ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ

5. برای بودجه بندی و مدیریت منابع مانند یک حرفه ای با صفحات گسترده کار کنید. اگر برای یک کسب و کار کار می کنید، به طور بالقوه می توانید کارمندان دیگری داشته باشید که به شما گزارش دهند. از طرف دیگر، بازاریابان دیجیتال مستقل باید بتوانند چندین پروژه را سازماندهی کنند. در حالی که لزوماً لازم نیست در تمام ویژگی‌های صفحه‌گسترده پیشرفته متخصص باشید، اما دانستن راه خود در مورد یک صفحه‌گسترده و نحوه ایجاد آن یک مهارت ضروری در کسب‌وکار است.
. ایجاد صفحات گسترده برای زندگی شخصی شما و بازی کردن با برنامه صفحه گسترده باید به اندازه کافی خوب باشد تا شما را به سطح آشنایی که نیاز دارید برساند. همچنین می‌توانید دوره‌های آنلاین رایگان را برای یادگیری نحوه استفاده از نرم‌افزار صفحه‌گسترده، در صورتی که سرعت شما بیشتر است، شرکت کنید.

چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟
چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟ – کالج نوین

روش 3: تجربه- چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

1. یک دوره کارآموزی یا کارآموزی بازاریابی را دنبال کنید. دوره های کارآموزی می تواند راهی عالی برای به دست آوردن تجربه عملی در این زمینه باشد، به خصوص اگر در حال تحصیل در مقطع لیسانس هستید. اما حتی اگر در کالج یا دانشگاه شرکت نمی‌کنید، همچنان می‌توانید برای دوره‌های کارآموزی پولی و بدون حقوق در شرکت‌های مختلف درخواست دهید. فقط برنامه ها و افتتاحیه ها را به صورت آنلاین جستجو کنید.
. اگر شرکتی برنامه کارآموزی ندارد، ممکن است به هر حال آنها را بنویسید و خدمات خود را ارائه دهید. به آنها بگویید که تازه در بازاریابی دیجیتال شروع کرده اید و می خواهید کمی تجربه عملی داشته باشید.
. همچنین می توانید با آژانس های بازاریابی معتبر تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا برنامه کارآموزی یا کارآموزی دارند یا خیر. اگر این کار را نکنند، یک بازاریاب باتجربه ممکن است همچنان مایل باشد که به شما اجازه دهد تا آن روز را تحت الشعاع قرار دهید تا بتوانید کمی در مورد کسب و کار بیاموزید.

2. وبلاگ یا وب سایت خود را برای آزمایش ایده ها راه اندازی کنید. استفاده از وبلاگ یا وب سایت خود برای آزمایش تکنیک های مختلف بازاریابی به شما این امکان را می دهد که ایده های مختلف را بدون به خطر انداختن کسب و کار مشتری یا کارفرما عملی کنید. اگر چیزی را پیدا کردید که کار می کند، همچنین داده هایی برای نشان دادن کارفرمایان بالقوه خواهید داشت که اثرات استراتژی شما را در عمل نشان می دهد.
. اگر آدرس اینترنتی نام خود را ندارید و هنوز در دسترس است، آن را گیر کنید. رزرو نام دامنه فقط چند دلار در سال هزینه دارد و با ایجاد شغل و شهرت، آن دارایی برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

3. بازاریابی دیجیتال آزاد را برای مشاغل کوچک محلی انجام دهید. در حالی که هنوز در مدرسه هستید یا زمانی که تازه شروع به کار کرده اید، کسب و کارهای محلی که ممکن است بودجه بازاریابی زیادی نداشته باشند می توانند منبع خوبی برای پروژه ها باشند. اثرات آن کمپین های بازاریابی بر کسب و کار شرکت را دنبال کنید و پروژه های موفق را به مجموعه خود اضافه کنید.
. اگر نمی توانید مشاغل کوچک را متقاعد کنید که شما را استخدام کنند، سعی کنید خدمات خود را به صورت رایگان ارائه دهید. این کار را فقط برای پروژه های یکباره انجام دهید، بنابراین وقت زیادی از شما نمی گیرد. به عنوان مثال، ممکن است یک وب سایت طراحی کنید و محتوای کمی بنویسید، اما پیشنهاد نمی کنید که حساب های رسانه های اجتماعی را برای رستوران عموی خود به صورت رایگان اجرا کنید.
. وقت بگذارید و تحقیق کنید که چند شرکت در منطقه شما می توانند از خدمات شما بهره مند شوند و به طور مداوم برای این خدمات به شما پول می دهند.

4. حساب های رسانه های اجتماعی تجاری را برای تجربه بازاریابی مدیریت کنید. از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که به بهترین نحو به بازار هدف شما می‌رسند، برای ارائه محتوای جالب و قابل ربط استفاده کنید. برای تعامل سریع با مشتریانی که نظرات خود را ارسال می‌کنند، برچسب‌گذاری می‌کنند، @-نام‌گذاری می‌کنند یا به حساب‌های شما پیام می‌دهند، زمان پاسخگویی سریع ایجاد کنید.
. 3 پلتفرم بزرگ رسانه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و لینکدین هستند. با این حال، بسته به بازار هدف خود، ممکن است از دیگر پلتفرم‌های کوچک‌تر سود بیشتری ببرید. به عنوان مثال، اگر مشتریان زیر 21 سال را هدف قرار می دهید، ممکن است در پلتفرمی مانند TikTok جایگاه بیشتری کسب کنید.

5. برند شخصی خود را بسازید تا تجربه دست اولی کسب کنید. در دنیای همیشه در حال تغییر بازاریابی دیجیتال، شما می توانید بهترین فروشنده خود باشید. اگر بتوانید یک دنبال کننده قوی و متعهد برای برند شخصی خود ایجاد کنید، به کارفرمایان بالقوه نشان می دهد که شما برای ساختن برند آنها نیز استعداد دارید.
. با نام کاربری خود شروع کنید. اگر در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی مختلف حساب دارید، استفاده از یک نام صفحه نمایش یا نام کاربری برای همه آنها به شما ثبات برند می دهد.
. عکس های حرفه ای بگیرید تا به عنوان نماد یا عکس نمایه خود برای هر یک از پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. به طور کلی، بهتر است از یک عکس در همه پلتفرم ها برای ثبات برند استفاده کنید تا مردم به راحتی شما را بشناسند.
. محتوای خود را طوری تنظیم کنید که با صدای هر یک از پلتفرم های مختلف و موارد زیر مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است در یک توییت معمولی تر از پستی در لینکدین باشید.

6. یک نمونه کار آنلاین منتشر کنید که مهارت ها و موفقیت های شما را نشان می دهد. صفحه ای در وب سایت خود ایجاد کنید که کمپین ها و کارهایی را که برای مشتریان انجام داده اید به نمایش بگذارد. شرحی از هر کمپین را وارد کنید که خلاصه ای از تأثیر کمپین بازاریابی شما بر تجارت شرکت باشد.
. به عنوان مثال، ممکن است اشاره کنید که یک کمپین تبلیغاتی هدفمند در فیس بوک، فروش محصول یک شرکت را تا 20 درصد افزایش داد، سپس کپی هایی از تبلیغاتی که ایجاد کردید ارائه دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + نوزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟