استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022 ، همانطور که بسیاری می‌دانند، من همیشه از طرفداران بزرگ ایجاد یک استراتژی بازاریابی جامع بوده‌ام که در آن بخش دیجیتال دقیقاً از هم جدا است. بنابراین، در پادکست این هفته، به بررسی این موضوع می پردازیم که باید به چه شکل باشد و برای تنظیم یک استراتژی پایدار بلندمدت باید روی چه چیزی تمرکز کنید.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022 – کالج نوین

وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال به میان می آید، کسب و کار چه کاری انجام نمی دهد.

بنابراین گاهی اوقات خوب است از جایی شروع کنیم که کاری را که انجام نمی دهیم برجسته کند. 10 کاری وجود دارد که صاحبان مشاغل انجام نمی دهند یا نادیده می گیرند.

1. واقعاً درک کنید که مشتری شما قبل از هر چیز کیست. سپس به این فکر کنید که می خواهید آنها چه کسی باشند. دلیل اینکه من آن را به دو قسمت تقسیم می کنم این است که اگرچه تصویربرداری از جایی که می خواهید بروید برای موفقیت مهم است. ندانستن جایی که هستید می تواند مانع بزرگی برای رشد باشد
2. بدانید تجزیه و تحلیل شما چه می گوید. هزینه کسب سرنخ خود را درک کنید.
3. یک لیست پستی ایمیل ایجاد کنید
4. یک بودجه بازاریابی پایدار ایجاد کنید
5. استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان یک بیلبورد به جای یک استراتژی.
6. پایگاه داده ها را تمیز نگه دارید
7. انتخاب فروشنده اشتباه
8. هر چیزی را که می توانید خودکار کنید.
9. متمایز باشید و متخصص باشید
10. انعطاف پذیر بودن و تمایل به چرخش در صورت نیاز

این مقاله را مطالعه کنید  تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ

 

آشنایی با قیف فروش در وب سایت شما- استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

ما در مورد قیف ها و نحوه ساخت آنها زیاد می شنویم. و در کلینیک بازاریابی اینترنتی، ما در مورد چگونگی به دست آوردن ترافیک برای یک وب سایت زیاد صحبت می کنیم، اما به همان اندازه مهم این است که چگونه این ترافیک به فروش می رسد. من فکر می کنم بسیاری از چیزهایی که در این کلینیک بازاریابی اینترنتی در بالای قیف صحبت می کنیم. چگونه افراد را وارد فرآیند فروش خود کنیم. اما ما قصد داریم هر یک از صاحبان مشاغل خود را به چالش بکشیم تا شروع به بررسی مراحل بعدی از ترافیک کنند

ما تاکتیک‌های بازاریابی درون‌گرای زیادی را می‌بینیم، به این معنی که به مردم چیزی پیشنهاد می‌کنیم تا اطلاعات تماس خود را به شما بدهند. دراز مدت همه ما باید این هدف را داشته باشیم. چه از طریق آموزش (مقاله‌های سفید، وبینارها) چت یا رسانه‌های اجتماعی، ما باید کاربران نهایی خود را تشویق کنیم که به ما بگویند چه کسانی هستند تا بتوانیم به ارتباط و تعامل با آنها ادامه دهیم. قبل از اینکه کسی با شما معامله کند، 17 تا 23 لمس طول می کشد. بنابراین، بخشی از اهداف قیف ما باید ایجاد راه هایی برای انجام آن باشد.

ما با یک تور بزرگ به دنبال مشتریان هستیم و بازاریابی اینترنتی سال‌هاست که آموزش داده می‌شود، اما باید اقدامات قیف و تبدیل را در نظر بگیریم.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022 – کالج نوین

چه کسی برنامه ای برای جذب مشتری دارد؟- استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

این چیزی است که ما واقعاً در وب سایت های خود نادیده می گیریم. هر کاری که انجام می دهید باید حول محور اطمینان از ایجاد یک محیط و یک برنامه بازاریابی برای جذب مشتری باشد. کسب و کار شما باید ردپای دیجیتالی بسیار قوی و همچنین یک طرح سنتی قوی داشته باشد. هر دو با هم کار می کنند تا کسب و کار شما را به حداکثر برسانند. سئوی شما نباید تنها عاملی باشد که کسب و کار شما را هدایت می کند. وقتی صحبت از بازاریابی به میان می آید، هرگز نباید یک تسویه حساب ساده باشید، اما بسیاری از صاحبان کسب و کار در دام این می افتند که وقتی چیزی خارج از آن مسیر کار نمی کند، هرگز گسترش نمی یابد.

این مقاله را مطالعه کنید  7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

 

ارزش پیشنهادی کسب و کار شما چیست؟

تجربه می گوید که اکثر شرکت ها نمی توانند ارزش پیشنهادی خود را برای یک مشتری بالقوه تعریف کنند. وقتی نمی توانید این کار را انجام دهید و کسی را ندارید که سؤالات درستی بپرسد، نمی توانید پیام رسانی را به درستی هدایت کنید. پیام برای مشتریان بالقوه واضح نیست و بنابراین شروع به حرکت به سمت پایین قیف و حرکت به سمت تجارت با شما را برای آنها بسیار دشوار می کند. مردم می دانند که وقتی با آمازون یا سایر برندهای بزرگ تجارت می کنند، چه انتظاری دارند. اما چگونه آن را منتقل می کنید؟ این بیشتر یک تحریک فکری است تا چیزی که من به آن پاسخ خواهم داد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، ضروری است که ارزش پیشنهادی خود را برای مشتریان خود تعریف کنید.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022 – کالج نوین

آیا با وب سایت سازگار هستید؟

هم مشتریان شما و هم گوگل شروع به جستجوی یکپارچگی در آنچه می توانند از شما یا کسب و کار شما داشته باشند، می گردند. تغذیه Google همچنین مشتریان شما و دارایی های رسانه های اجتماعی شما را تغذیه می کند که شروع به ایجاد ردپای ثابت برای کسب و کار شما می کنند. این قوام در خدمت چند استاد است. یکی که در حال تقویت برند خود هستید. شما چندین بار مشتریان بالقوه را لمس می کنید و نشان می دهید که یک تجارت “واقعی” هستید که می توان به آنها وابسته بود.

برای عملکرد خود اهداف تعیین کنید

اهداف جالب هستند. وقتی آنها را تنظیم می کنید، سعی می کنید آنها را شکست دهید. اگر این کار را نکنید متوجه خواهید شد که با سرعتی ثابت قدم می زنید. گوگل همچنین از شما می خواهد که اهداف یا تبدیل ها را تعیین کنید. این به شما کمک می کند تا بفهمید وب سایت شما چه کاری انجام می دهد، به علاوه به آنها اجازه می دهد بفهمند که شما چه چیزی را برنده می دانید. به یاد داشته باشید که تجزیه و تحلیل آمار نیست، بنابراین به آنها کمک می کند تا ترافیک را بهتر تجزیه و تحلیل کنند و اگر اهداف شما را برآورده می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ، 10 گام

از رسانه های اجتماعی به درستی استفاده کنید.

سوء تفاهم بزرگ برای صاحبان مشاغل این است که استفاده صحیح از یک پلت فرم رسانه های اجتماعی در ارتباط با کسب و کار شما چیست. این باید یک اولویت برای صاحبان مشاغل کوچک باشد. مهم است که خود را در مقابل مشتریان و مشتریان بالقوه مناسب قرار دهید نه پراکنده. بله، برند خود را بسازید و بگذارید از شما حمایت کند. در همه جا ردپایی داشته باشید، اما مطمئن شوید که ردپا برای رسانه مناسب است.

محتوای وب سایت خود را بشناسید و درک کنید

با موارد موجود در وب سایت خود آشنا شوید و عملکرد آنها را درک کنید. با انجام این کار می توانید بهتر از یک صفحه محتوا کسب درآمد کنید. اگر ترافیک در راه است، مطمئن شوید که پیشنهاد محصول مربوطه یا فراخوانی برای اقدام برای حمایت از تلاش‌های شما وجود دارد. اگر صفحه‌ای وجود دارد که اصلاً کار نمی‌کند، دوباره به آن مراجعه کنید تا بدانید آن صفحه چرا یا چه کاری انجام می‌دهد. و البته، تمام محتوای خود را با فکر کردن به همه کانال های رسانه های اجتماعی مناسب تغییر دهید.

چیزهای مختلفی برای بررسی بهتر در سال 22 وجود دارد. در ویدیوی کلاس خود، به چندین موضوع می پردازیم که به شما کمک می کند تا برنامه بازاریابی بهتری برای سال جدید بسازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟