استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

فهرست مطالب

استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای ، موجی از فناوری دیجیتال در حال تغییر صنعت به صنعت است و خدمات حرفه ای نیز از این روند مستثنی نیستند. مشتریان بالقوه اکنون راه های جدیدی برای یادگیری و بررسی ارائه دهندگان خدمات بالقوه دارند. این تغییر شرکت‌ها را وادار می‌کند تا در صورت تمایل به ماندن در رقابت، در استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود تجدیدنظر کنند.

در این مقاله، نقش دیجیتال مارکتینگ در برنامه‌های رشد شرکت‌های خدمات حرفه‌ای را بررسی می‌کنیم و رویکردی را برای توسعه یک استراتژی دیجیتال برنده برای شرکت شما پیشنهاد می‌کنیم. بیایید با مرور برخی مفاهیم کلیدی شروع کنیم.

استراتژی بازاریابی دیجیتال تعریف شده است

استراتژی بازاریابی دیجیتال طرحی برای استفاده از ابزارها و تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به اهداف بازاریابی استراتژیک یک شرکت، مانند ایجاد برند یا توسعه کسب و کار جدید است. استراتژی بازاریابی دیجیتال اغلب بخشی از یک برنامه بازاریابی استراتژیک کلی است که هر دو رویکرد دیجیتال و سنتی (آفلاین) را در بر می گیرد. تکنیک های دیجیتال رایج شامل بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات دیجیتال، ایمیل، وبینارها، رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل می باشد.

در فضای رو به رشد دیجیتال مارکتینگ، اغلب می شنوید که مردم درباره استراتژی و تکنیک ها به جای یکدیگر صحبت می کنند. در حالی که این عمل ممکن است در بازار محصولات مصرفی خوب باشد، برخی از تمایزات مهم مربوط به بازاریابان خدمات حرفه ای را نادیده می گیرد.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای
استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای – کالج نوین

استراتژی بازاریابی دیجیتال در مقابل تکنیک های بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال، برنامه‌ریزی سطح بالا و انتخاب‌های استراتژیک است که جهت قرار دادن شرکت شما در بازار و پیام‌های کلیدی را که به مخاطبان خود ارائه خواهید داد، تعیین می‌کند. استراتژی سطح بالای شما باید هم در دنیای دیجیتال و هم در دنیای آفلاین یکسان باشد.

تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ پلتفرم‌ها و تاکتیک‌های دیجیتالی خاصی هستند که برای ارائه آن پیام‌ها و جذب مخاطبان خود استفاده می‌کنید. نمونه ای از تکنیک های دیجیتال رایج استفاده از بهینه سازی موتور جستجو برای جذب ترافیک آنلاین به بخش های خاصی از وب سایت شما است.

از پست های لینکدین گرفته تا وبینارها و پادکست ها، مشتریان بالقوه راه های جدیدی برای آموزش خود و ارزیابی ارائه دهندگان خدمات حرفه ای پیدا می کنند. تکنیک ها و تاکتیک های دیجیتال روان هستند و می توانند به سرعت تغییر کنند.

استراتژی پایدارتر است و دیدگاه بلندمدت را پوشش می دهد. در حالی که یک استراتژی ممکن است نیاز به اصلاحات جزئی در طول مسیر داشته باشد، اصول اساسی آن باید در طول یک سال کمی تغییر کند. با این حال، گاهی اوقات اختلالات عمده – مانند ادغام و اکتساب یا تشدید رقابت در بازار – می تواند بازار را متزلزل کند و از شما بخواهد که استراتژی خود را دوباره ارزیابی کنید. اما این استثنای نادر است.

بعداً در این پست، وقتی در مورد چگونگی توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال خود صحبت می کنیم، هم به استراتژی و هم به تکنیک ها خواهیم پرداخت. وقتی نوبت به تولید نتایج قابل اندازه گیری با تلاش های بازاریابی دیجیتال شما می رسد، هر دو مهم هستند.

بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

از زمان ظهور دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای، بحث های مداومی وجود داشته است: کدام بهتر است، دیجیتال یا سنتی؟ با گذشت زمان مشخص شد که این یک انتخاب اشتباه است. اکثر شرکت های خدمات حرفه ای به ترکیبی از هر دو نیاز دارند.

شما باید چند انتخاب مهم انجام دهید. شما باید بین حضور آفلاین و آنلاین خود تعادل برقرار کنید.

تحقیقات ما نشان داده است که سریع‌ترین و سودآورترین شرکت‌ها تمایل دارند از ترکیبی از هر دو استفاده کنند. اما محتاط باش آنقدر خود را لاغر نکنید که هیچ کاری که انجام می دهید تأثیری نداشته باشد. دابلینگ خوب کار نمی کند. عمیق تر رفتن با تکنیک های کمتر معمولاً نتایج بهتری را ارائه می دهد.

هنگام انتخاب بهترین ابزار برای موقعیت خود، در نظر بگیرید که کدام رویکرد بیشتر به مخاطبان هدف شما دسترسی دارد. همچنین اثربخشی و کارایی گزینه های مختلف خود را در نظر بگیرید. هنگامی که تحقیق در مورد مخاطبان هدف شما و انتخاب تکنیک های بازاریابی را پوشش می دهیم.

 

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

از بسیاری جهات، فرآیند توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال با فرآیند توسعه برنامه بازاریابی استراتژیک کلی یا بودجه بازاریابی شما موازی می شود.

1. با اهداف تجاری خود شروع کنید

بازاریابی استراتژیک، چه دیجیتال یا سنتی، با اهداف استراتژیک شرکت شما شروع می شود. برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید؟ آیا می خواهید شرکت را رشد دهید؟ آیا سعی می کنید برند خود را به چشم بیاورید؟ شرکت را برای خرید تعیین کنید؟

شما می خواهید بدانید که کدام بخش از تمرین را با استراتژی دیجیتال خود هدف قرار می دهید. اکثر شرکت ها طیف وسیعی از انواع مشتری دارند که انواع خدمات خاص را خریداری می کنند. کدام یک را با استراتژی دیجیتال خود هدف قرار می دهید؟ دسترسی به کدام بخش ها راحت تر خواهد بود؟ هنگامی که انتخاب های خود را محدود کردید، زمان آن رسیده است که درک عمیق تری از مخاطبان هدف خود داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ

2. در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید

گام بعدی در تهیه استراتژی دیجیتال مارکتینگ، شناسایی و تحقیق در مورد مخاطبان هدف است. ارزش این تحقیق زمانی آشکار می شود که در نظر بگیرید شرکت های خدمات حرفه ای با رشد بالا سه برابر بیشتر احتمال دارد که تحقیقات مکرری را به عنوان همتایان با رشد آهسته خود انجام دهند.

مخاطبان هدف شما گروه هایی از افراد هستند که برای اجرای استراتژی دیجیتال خود باید به آنها دسترسی پیدا کنید. در اینجا چند نمونه رایج از مخاطبان هدف آورده شده است:

مشتریان بالقوه

اگر این تمایزات مهم باشند، می‌توان این مخاطبان هدف را بر اساس صنعت، نقش یا سایر ویژگی‌های شخصیتی تقسیم‌بندی کرد.

تأثیرگذارها

اینفلوئنسرهای فردی و گاهی یک کمیته انتخاب رسمی، اغلب به تصمیم گیرنده نهایی مشاوره می دهند و می توانند اهداف ارزشمندی در یک کمپین دیجیتال باشند.

منابع ارجاع

در برخی شرایط، منابع ارجاع می توانند آنقدر تأثیرگذار باشند که عملاً تصمیم گیرندگان شوند. تحلیلگران صنعت و رهبران فکری با نفوذ نیز می توانند نقشی محوری ایفا کنند.

استعداد

در بسیاری از صنایع، کمبود استعداد می تواند به شدت بر توانایی یک شرکت برای تحقق وعده هایش تأثیر بگذارد. این امر باعث می شود که کارمندان یا پیمانکاران فرعی بالقوه به مخاطبان هدف مهمی تبدیل شوند. به این تلاش ها به عنوان ایجاد برند کارفرمای دیجیتال خود فکر کنید.

پس از در نظر گرفتن همه افراد احتمالی که باید به آنها دسترسی پیدا کنید، ممکن است متوجه شوید که مخاطبان هدف شما بیشتر از آن چیزی است که به طور منطقی می توانید به آنها بپردازید. بنابراین چگونه مخاطبان را اولویت بندی و انتخاب می کنید؟

چگونه مخاطبان را اولویت بندی می کنید؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

بسیاری از شرکت‌ها تحقیقاتی را روی چندین مخاطب یا بخش‌های بازار انجام می‌دهند تا به آن‌ها کمک کنند تا پاسخگوترین بازارها را انتخاب کنند. ما این را پژوهش فرصت می نامیم و از نگاه ساده به نرخ رشد بخش های مختلف فراتر می رود.

سؤالات تحقیق ممکن است محیط رقابتی، رفتار خرید مشتریان بالقوه، قدرت برند شرکت شما در بازارهای مختلف و سایر عواملی را که ممکن است احتمال موفقیت در بخش‌های بازار جایگزین را روشن کند، بررسی کند.

سطح تجربه شما با یک بخش می تواند مهم باشد زیرا مخاطبان خود را اولویت بندی می کنید. سعی نکنید همه چیز برای همه باشید. شرکتی که معتقد است «همه» هدف مناسبی برای خدماتش است، در یک نقطه ضعف مشخص قرار دارد. تلاش‌های آن چنان کم می‌شود که هیچ تأثیری بر کسی نخواهد داشت.

در بیشتر موارد، مخاطبان هدف برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما با اهداف کلی بازاریابی شما یکسان خواهد بود. هنگامی که مخاطبان هدف خود را شناسایی کردید، زمان آن است که درباره رفتار و ردپای دیجیتالی آنها بیشتر بدانید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای
استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای – کالج نوین
چگونه در مورد مخاطبان هدف تحقیق می کنید؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

دو نوع تحقیق گسترده وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی دیجیتال برنده کمک کند. رویکرد اول را پژوهش ثانویه می نامند. در این رویکرد شما به دنبال مطالعات تحقیقاتی هستید که قبلاً توسط سازمان دیگری انجام شده است. انجمن های تجاری یا ناشران اغلب مطالعاتی را در مورد صنایع خاص منتشر می کنند. به طور مشابه، بسیاری از سازمان‌ها وجود دارند که تحقیقات مرتبط با اندازه یا روند بازار را می‌فروشند.

به عنوان مثال، Hinge تحقیقاتی را در مورد شیوه های بازاریابی برای شرکت های خدمات حرفه ای منتشر می کند که معیارهای بودجه بازاریابی مفیدی را ارائه می دهد و مؤثرترین تکنیک های بازاریابی را فهرست می کند.

رویکرد دوم تحقیق اولیه است. در این نوع تحقیق، شما یک مطالعه اصلی از مخاطبان هدف خود را سفارش می دهید. تحقیقات اولیه گران‌تر است، اما این مزیت را دارد که به سؤالات مهمی که بیشترین ارتباط را با شرایط خاص شما دارد، می‌پردازد.

وقتی تحقیقات اولیه را با تحقیقات ثانویه با کیفیت بالا ترکیب می کنید، بهترین هر دو جهان را به دست می آورید: دید کامل و آگاهانه از مخاطبان خود. این هوشمندی بازار به طور چشمگیری ریسک را کاهش می دهد و بازاریابی را بیشتر از یک بازی حدس و گمان گران قیمت به یک علم تبدیل می کند.

3. استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را توسعه دهید

یک چارچوب استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر دارای چهار عنصر کلیدی است. اگر قبلاً این کار را برای استراتژی بازاریابی کلی خود انجام داده اید، احتمالاً برای استراتژی دیجیتال شما بسیار مشابه خواهد بود.

متمایز کننده ها
چه چیزی شرکت یا فعالیت شما را از رقبای خود متمایز می کند؟ اغلب، تحقیقاتی که قبلا انجام داده اید به شما کمک می کند تا تفاوت هایی را که ممکن است قبلاً از آنها آگاه نبوده اید، کشف کنید. برای مثال، ممکن است یاد بگیرید که روش منحصر به فرد ارائه یافته های ارزیابی خود به طور غیرعادی برای مشتریان مفید است. از طرف دیگر، ممکن است یک متمایز کننده را انتخاب کنید. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که در یک صنعت یا نوع خدمات خاص تخصص داشته باشید.

موقعیت یابی در بازار
عنصر بعدی چارچوب شما، موقعیت شرکت شما در بازار است. موقعیت شرکت شما نسبت به رقبای کلیدی چگونه است؟ آیا شرکت شما جایگزین کم هزینه است؟ آیا شما متخصصانی هستید که به دلار برتر فرمان می دهید؟ موقعیت شما بر اساس تمایزات شما ساخته شده است. آنها آجرهایی هستند که خانه ای را می سازند که موقعیت شما در بازار است. موقعیت شما داستان منسجم و متقاعد کننده ای را به مخاطبان شما می دهد تا شرکت شما را بر رقبا ترجیح دهند.

پیامهای کلیدی
هر یک از مخاطبان شما باید چه پیام های کلیدی را بشنوند؟ اینها احتمالاً از مخاطبی به مخاطب دیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، کارمندان بالقوه احتمالاً به چیزهای متفاوتی نسبت به منابع ارجاع شما علاقه مند هستند. اما مراقب باشید. پیام های کلیدی نباید با یکدیگر تضاد داشته باشند – و همه باید با موقعیت کلی شرکت شما در بازار سازگار باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

استراتژی محتوا
محتوا در قلب چارچوب استراتژی دیجیتال اکثر شرکت های خدمات حرفه ای قرار دارد. محتوا راهی است که شما با تخصص خود ارتباط برقرار می کنید، اعتماد ایجاد می کنید و به مشتریان بالقوه نشان می دهید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید. این بخشی از طرح است که در آن مشخص می کنید روی چه موضوعات و موضوعاتی تمرکز خواهید کرد. این محتوا سوخت رسانه های اجتماعی، وبینارها، پست های وبلاگ، ایمیل ها و سایر تکنیک های بازاریابی دیجیتال می شود.

هنگامی که استراتژی کلی خود را مستند کردید، زمان آن رسیده است که تکنیک ها و تاکتیک های بازاریابی دیجیتال را که برای ارائه پیام های کلیدی به مخاطبان هدف خود استفاده خواهید کرد، انتخاب کنید.

4. تکنیک های بازاریابی دیجیتال خود را انتخاب کنید

کدام تکنیک دیجیتال جدید را امسال باید امتحان کنیم؟ اینجاست که بسیاری از شرکت‌ها برنامه‌ریزی بازاریابی دیجیتال خود را شروع می‌کنند – و تقریباً همیشه مکان اشتباهی برای شروع است. اگر ابتدا برای درک وضعیت کسب و کار، مخاطبان و استراتژی سطح بالای خود تلاش نکنید، تقریباً مطمئناً برخی از انتخاب های معکوس خواهید داشت.

تحقیق شما در مورد مخاطبان هدفتان به شما می گوید که مخاطبان مختلف شما از چه پلتفرم های دیجیتالی استفاده می کنند. چرا توییتر را انتخاب کنید اگر هیچ یک از مخاطبان هدف شما در آن نیستند؟ و آیا واقعاً می خواهید پلتفرمی را که 60 درصد از مخاطبان هدف شما از آن استفاده می کنند نادیده بگیرید؟

همچنین، تکنیک های مختلف تمایل به سطوح متفاوتی از کارایی و تاثیر دارند. تحقیقات ما بر روی شرکت های با رشد بالا نشان می دهد که برخی از تکنیک ها به سادگی بهتر از سایرین کار می کنند. (ما در زیر در بخش اثربخشی تکنیک های دیجیتال در این مورد بحث خواهیم کرد.) هنگامی که با دو تکنیک جایگزین رقیب برای دستیابی به مخاطبان هدف خود ارائه می شود، می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که به طور تجربی نشان داده شده است که تأثیر بیشتری دارد.

چند وقت یکبار باید وبلاگ منتشر کنید یا وبینار ارائه دهید؟ چه تلاشی از تیم داخلی شما لازم است؟ به چه نوع منابع خارجی نیاز دارید؟ در مورد آموزش چطور؟ نرم افزار یا وب سایت جدید چطور؟

پاسخ به این سؤالات اغلب مستلزم مبارزه با اهداف تجاری و منابع مورد نیاز برای دستیابی به آنها است. واقعیت راهی برای تحمیل محدودیت‌ها دارد و به ناچار تعادلی بین آنچه می‌خواهید به دست آورید و آنچه در موقعیت خود ممکن است ایجاد کنید.

در شرکت خدمات حرفه ای امروزی، بازاریابی یک ورزش گروهی است. هیچ فرد یا حتی بخشی نمی تواند همه این کارها را انجام دهد. این بدان معناست که شما به منابعی نیاز دارید تا به شما در اجرای برنامه کمک کند. تیم بازاریابی، متخصصان قابل پرداخت و منابع خارجی باید با هم کار کنند تا نتیجه مطلوب را به دست آورند. تا زمانی که زمان و مهارت لازم را در اختیار داشته باشید، تنظیمات زیادی امکان پذیر است.

هنگامی که تکنیک های بازاریابی خود را انتخاب کردید و تعداد دفعات و سطح تلاش مورد نیاز آنها را تعیین کردید، می توانید پیش بینی کنید که آیا برای تحقق برنامه به زیرساخت بازاریابی جدید، آموزش یا پشتیبانی خارجی نیاز دارید یا خیر. شما همچنین آماده تعیین اهداف خاص و مکانیسم های ردیابی هستید.

5. اهداف خاصی را تعیین کنید و تعیین کنید که چگونه آنها را ردیابی خواهید کرد

ممکن است فکر کنید که انتخاب اهداف قبل از تکنیک منطقی است. اما نکته اینجاست. هر تکنیکی خود را به مکانیسم های ردیابی خاصی می دهد.

در حالی که برخی از اهداف سطح بالا، مانند جذب ده مشتری جدید در ماه، برای همه بازاریابی شما اعمال می شود، اهداف دیگر، مانند به دست آوردن 20 اشتراک لینکدین در هفته، تکنیک خاصی هستند – شما باید بدانید که قبل از شما از لینکدین استفاده خواهید کرد. می تواند آن هدف را تعیین کند. فناوری مدرن ردیابی برخی از معیارها را آسان می کند، بنابراین وقتی منطقی است، از آنچه به راحتی در دسترس شماست استفاده کنید.

چگونه اهداف بازاریابی دیجیتالی خاصی را تعیین می کنید؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

دانستن اینکه کجا باید اهداف را تعیین کرد، نوعی هنر است. از یک طرف، شما باید سطح فعلی عملکرد پایه را در نظر بگیرید. با توجه به شرایط شما رسیدن به چه چیزی منطقی است؟

از سوی دیگر، باید در نظر داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه کسب و کار مورد نظرتان چه چیزی لازم است. میزان تأثیری که از یک تکنیک بازاریابی نیاز دارید نیز بر میزان تلاشی که نیاز دارد تأثیر می گذارد. شما نمی توانید از یک تلاش حداقلی انتظار تأثیر عمده ای داشته باشید.

چگونه می دانید چه چیزی را ردیابی کنید؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

در سطح بالا، چهار حوزه ردیابی وجود دارد که برای اکثر شرکت های خدمات حرفه ای منطقی است. بیایید نگاهی به هر یک از آنها بیندازیم.

نتایج کسب و کار نتایج کسب و کار بر اساس اهداف کسب و کار در سطح بالا است که ما در اولین گام استراتژی بازاریابی دیجیتال بررسی کردیم. رشد درآمد، تعداد و نوع مشتریان جدید، سودآوری و سرنخ های جدید همگی نمونه هایی از نتایج کسب و کار هستند. از بسیاری جهات، این اقدامات موفقیت طرح بازاریابی دیجیتال شما را دنبال می کند. این معیارها معمولاً می توانند در سیستم های مالی، CRM یا اتوماسیون بازاریابی شرکت ها ردیابی شوند.
دید. اکثر شرکت های خدمات حرفه ای می خواهند دید تخصص خود را افزایش دهند. در تجربه ما، تنها معرف ترین معیار دید، ترافیک وب سایت خارجی است. هرچه افراد بیشتری از شرکت شما مطلع شوند، ترافیک وب سایت بیشتری دریافت خواهید کرد. این معیار را می توان با مشاهده ترافیک بخش های خاصی از وب سایت بیشتر اصلاح کرد. به عنوان مثال، شما ممکن است ترافیک بخش مشاغل سایت خود را برای ردیابی میزان مشاهده کمپین استخدام خود کنترل کنید. سایر معیارهای دید ممکن است شامل ترافیک صفحات رسانه های اجتماعی یا رشد پایگاه داده ایمیل شما باشد. حتی ممکن است شاخصی ایجاد کنید که همه این معیارها را در خود جای دهد.
تجربه و تخصص. ردیابی تغییرات در تخصص درک شده شما می تواند مشکل باشد، اما ممکن است. برای انجام این کار، به شاخص های مشخص و ملموس نیاز دارید. برای مثال، می‌توانید تعداد افرادی را که مقالات سفید شما را دانلود می‌کنند، مشاهده کنید (با فرض اینکه پست‌های وبلاگ شما تخصص شما را نشان می‌دهد) را مشاهده کنید یا در رویدادهای سخنرانی‌تان شرکت کنند. از این گذشته، افرادی که محتوای آموزشی شما را مصرف می کنند، به تخصص شما علاقه نشان می دهند و با کمی کردن این علاقه می توانید میزان اعتماد مردم به ایده ها و دیدگاه های شما را اندازه گیری کنید.
پیاده سازی. متغیر دیگری که باید ردیابی کنید این است که چگونه تکنیک های بازاریابی را در برنامه خود پیاده سازی می کنید. آیا رویدادها طبق برنامه پیش می رود؟ آیا مقالات تعیین شده شما واقعاً منتشر می شوند؟ اغلب، دلیل کار نکردن یک تکنیک این است که طبق برنامه ریزی شده اجرا نمی شود. این نوع اطلاعات همچنین در حل مشکل و تنظیم اجرای شما بسیار مفید است.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک
استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای
استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای – کالج نوین

چگونه بودجه دیجیتال مارکتینگ تهیه می کنید؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

در این مرحله از فرآیند، باید اهداف تجاری شرکت خود را درک کنید، در مورد مخاطبان خود تحقیق کرده و یک استراتژی کلی برای برند خود ایجاد کرده باشید. همچنین باید بهترین تکنیک ها را برای دستیابی به مخاطبان خود انتخاب کرده باشید تا بتوانید با استفاده از منابع مناسب پیام های مناسب را در فرکانس مناسب ارائه دهید. علاوه بر این، باید تعیین کرده باشید که چگونه نتایج را با اهداف خود اندازه گیری کنید.

قدم بعدی برای بسیاری از افراد این است که بودجه بازاریابی دیجیتال خود را بر اساس این طرح دقیق توسعه دهید. در یک سطح، این یک تمرین نسبتاً ساده است. می‌توانید از فروشندگان متخصص بخواهید که برآوردهایی را برای پروژه‌های زیرساختی یک‌باره مانند یک وب‌سایت یا یک پلت فرم جدید اتوماسیون بازاریابی ارائه کنند. اما هزینه کم را عامل اصلی تصمیم گیری خود قرار ندهید. بسیاری از شرکت ها منابع گرانبها را برای ابزارهای بازاریابی «ارزان» که به طرز غم انگیزی ناکارآمد بودند، هدر داده اند.

تخمین هزینه‌های فعالیت‌های مکرر، مانند وبلاگ نویسی یا قرار دادن مقاله، می‌تواند کمی چالش برانگیزتر باشد، زیرا ممکن است افراد بیشتری در یک دوره زمانی طولانی‌تر درگیر شوند. برای مثال، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها می‌تواند ردیابی کارشناسان موضوعی شلوغ و مدیریت نقش حیاتی آن‌ها در فرآیند بازاریابی باشد. تخمین هزینه هایی مانند این می تواند مشکل باشد.

هنگامی که این برآوردهای هزینه را جمع آوری کردید، باید یک سطح کلی هزینه داشته باشید که بتوانید آن را در مقابل همتایان خود در صنعت یا شرکت های با رشد بالا معیار قرار دهید. چگونه مقایسه می کنند؟

اگر متوجه شدید که آنها نسبتاً به خوبی هماهنگ هستند، ممکن است بودجه خود را تمام کنید. با این حال، اگر متوجه شدید که بودجه شما به میزان قابل توجهی کمتر از معیار مربوطه است، ابتدا به دنبال موارد از دست رفته بگردید. آیا چیز مهمی را فراموش کردید؟ آیا هزینه های شما به طور غیر واقعی کم است؟ آیا برای رسیدن به اهداف خود، فعالیت های بازاریابی مکرر را برنامه ریزی می کنید؟ آیا کیفیت منابع برنامه ریزی شده شما برای بازگشت نتایج مطلوب کافی است؟

اگر بودجه شما بسیار بالاتر از معیار است، مطمئن شوید که برخی از هزینه ها را دوبرابر حساب نمی کنید. در مرحله بعد، ببینید آیا این اختلاف نتیجه هزینه های یکباره است (مانند یک پروژه تحقیقاتی یا یک وب سایت جدید). همچنین، آیا در حال برنامه ریزی فعالیت های تکراری بیشتر از آنچه نیاز دارید هستید؟

اگر متوجه شدید که باید بودجه خود را کاهش دهید، سعی کنید یک تکنیک یا ابتکار کامل را حذف کنید به جای اینکه همه چیز را کوتاه کنید. در تجربه ما، انجام کارهای کمتر اما بهتر انجام دادن آنها موثرتر است.

کدام تکنیک های دیجیتال مارکتینگ موثرتر هستند؟

اثربخشی یک تکنیک بازاریابی دیجیتال به میزان پذیرش آن توسط مخاطبان هدف شما مرتبط است. اگر مشتریان بالقوه شما در توییتر نیستند، چرا منابع را صرف آن کنید؟ اگر مخاطب شما از آن استفاده نکند، این تکنیک به سادگی نمی تواند کار کند.

به طور مشابه، اگر این تکنیک به درستی استفاده نشود، ممکن است تاثیری را که به دنبال آن هستید نبینید. بازاریابی دیجیتال از بی کفایتی مصون نیست. آموزش و تجربه مهم است.

جدای از این دو احتیاط، برخی از تکنیک های بازاریابی دیجیتال از سطوح بالایی از پذیرش و تاثیر توسط شرکت های خدمات حرفه ای در حال رشد برخوردار هستند. با توجه به تحقیقات در حال انجام ما در مورد شرکت های با رشد بالا، در اینجا پنج تکنیک دیجیتال برتر آورده شده است:

. وبینارهای آموزشی
. تحقیق کلمات کلیدی/بهینه سازی موتورهای جستجو
. محتوای ممتاز قابل دانلود و دروازه‌دار
. کمپین های بازاریابی ایمیلی
. پست های وبلاگ

چیزی که از این لیست مشخص است این است که بیشتر این تکنیک ها برای موفقیتشان به شدت به محتوای اصلی با کیفیت بالا وابسته هستند. چه نوع محتوایی بهتر عمل می کند؟

به نظر می رسد سه نوع محتوا بیشترین تأثیر را دارند:

. نمایش محصول یا خدمات
. مطالعات موردی (کتبی یا ویدیویی)
. تحقیق اصلی

همانطور که قبلاً گفتیم، این بازاریابی محتوا را در مرکز اکثر استراتژی های دیجیتال خدمات حرفه ای قرار می دهد.

بازاریابی محتوا و استراتژی دیجیتال شما

یک استراتژی بازاریابی محتوا طراحی شده است تا با تولید و توزیع مطالبی که برای مخاطبان هدف شما جالب و ارزشمند است، تخصص شما را بیشتر نمایان کند. این محتوا می تواند در قالب های مختلفی مانند پست های وبلاگ، مقالات، مقالات سفید، وبینارها، فیلم ها و کتاب های الکترونیکی باشد.

در بیشتر موارد، محتوای شما باید آموزشی، مفید یا سرگرم کننده باشد تا تبلیغاتی یا فروش محور. محتوای آموزشی به مشتریان بالقوه طعم تخصص شرکت شما و نحوه کار با شما را می دهد (آیا به نظر شما معتبر و رسمی است یا دوستانه و قابل دسترس؟).

محتوای مفید و با ارزش سوختی است که سئوی موفق، رسانه های اجتماعی و تولید سرنخ را به پیش می برد. و مهمتر از همه برای خدمات حرفه ای، ابزار بسیار موثری برای ایجاد اعتماد و تعامل است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هفت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟