انعطاف پذیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ

انعطاف پذیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ

انعطاف پذیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ صنعتی است که به طور مداوم در حال پیشرفت است. اگر ندانید چه کار می کنید، گنجاندن آن در استراتژی بازاریابی می تواند بسیار پیچیده باشد. زمانی که برای یادگیری بیشتر جنبه‌های صنعت وقت صرف می‌کنید، باید یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مکمل را برای تناسب با نتایج دلخواه کسب‌ و کار تدوین کنید. هدف نهایی این است که تجارت ردپای قابل توجهی در اینترنت داشته باشد – ایجاد یک وب سایت و انتشار پست های گاه به گاه به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب تلقی نمی شود.

اگر استراتژی شما به درستی انجام شود، می تواند راهی موثر برای معرفی برند شما باشد. این کمک خواهد کرد که کسب و کار خود را به درستی و مطابق با اهداف بازاریابی خود قرار دهید، به گونه ای که شما را مستقیماً با مخاطبان خود درگیر کند. به نوبه خود، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر به مشتریان شما این امکان را می دهد که مستقیماً با شما در تماس باشند و گفتگو بین ارائه دهنده و مصرف کننده ایجاد کنند. مزایا با مقادیر مساوی مسئولیت همراه است، به عنوان مثال، نشان دادن بی‌ملاحظه برند شما در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، می‌تواند اثرات معکوس داشته باشد که ممکن است به اعتبار کسب‌وکار شما آسیب برساند.

انعطاف پذیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ
انعطاف پذیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اهمیت استراتژی بازاریابی دیجیتال انعطاف پذیر

زمان بندی استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را تسریع کنید
طرح هایی که در استراتژی های بازاریابی پنج تا ده ساله بیان شده اند، دیگر در بازاریابی دیجیتال قابل اجرا نیستند. امروزه، حتی یک استراتژی دیجیتالی دو ساله کاملاً طولانی در نظر گرفته می شود و اکنون باید اهداف را شکسته تا در یک ماه یا کمتر به انجام برسند. فرض کنید کسب و کار شما رقابتی را در فیس بوک راه اندازی می کند و نتایج بر اساس «لایک کردن» و «اشتراک گذاری» یک پست خاص است. نتایج را آماده کرده و برنده را ظرف یک ماه اعلام کنید تا تعامل در جدول زمانی شما ایجاد شود و علاقه دنبال کنندگان خود را از دست ندهید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت برتر حرفه دیجیتال مارکتینگ

به اندازه گیری ادامه دهید- انعطاف پذیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ
هرگز از ابزارهای تحلیلی که در دسترس شما هستند غافل نشوید و همیشه به بینشی که می‌تواند به عملکرد آنلاین استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بدهد، اهمیت دهید. به‌عنوان مثال، به لطف ابزارهایی مانند Google Analytics، دسترسی به پست‌های فیس‌بوک و بررسی‌های تعاملی توییتر برای هر پست، دیدن اینکه مخاطب واقعی شما چه کسی است، دشوار شده است. ابزارهایی مانند این منعکس کننده جمعیت شناسی متفاوت مخاطبانی است که با تجارت شما درگیر هستند، برند شما را بیشتر دوست دارند و دنبال می کنند. این همان چیزی است که تحقیقات بازاریابی را مستقیماً کاربرپسندتر کرده است.

پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی را برای برند خود انتخاب کنید
محدود کردن استراتژی بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما به تنها یک یا دو پلتفرم رسانه اجتماعی، محدود کردن نام تجاری شما به تعداد کمی از مخاطبان است. یک استراتژی در قالب‌های مختلف داشته باشید که هر کدام برای فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب – و همچنین سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی موجود در آنجا مناسب هستند. هرچه استراتژی دیجیتال شما متنوع تر باشد، کانال های بیشتری را به روی مخاطبان بیشتری باز خواهید کرد. رقابت هایی با هدف لایک و اشتراک گذاری بیشتر نتایج فوق العاده ای در فیس بوک به همراه دارد، در حالی که عکس های تبلیغاتی با کیفیت بالا به خوبی با اینستاگرام کار می کنند. توییتر برای کمپین های کوتاه مدت عالی است و یوتیوب به شما این امکان را می دهد که محصول یا خدمات خود را در قالب ویدیویی نشان دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

هرچه بیشتر به امکانات متنوعی که یک تغییر دیجیتال می‌تواند به برند شما ارائه دهد پی ببرید، بیشتر متوجه می‌شوید که صاحب کسب‌وکار مدرن اکنون گزینه‌های بی‌پایانی برای تدوین یک استراتژی بازاریابی دیجیتال انعطاف‌پذیر از راحتی خانه خود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − پانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟