استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند ، بازاریابی محصولات و خدمات با استفاده از فناوری دیجیتال طی چند سال اخیر در کنیا رشد چشمگیری داشته است. با فضای دیجیتالی پر از برندهای متعدد که همگی برای جلب توجه مصرف کنندگان در دریای 1 و 0 قرار دارند، تعداد کمی توانسته اند این ریاضیات را به درستی دریافت کنند.

پس چگونه برندها در میان این همه سر و صدای آنلاین برجسته می شوند؟

برای شروع، این فرض که دیجیتال مارکتینگ به آسانی خواندن الفبا است، اشتباه است. اطلاعات بسیار زیادی در پلتفرم های آنلاین موجود است که تعداد کمی از محصولات یا خدمات فروخته شده به صورت آنلاین را مشاهده می کنند. برندها باید خود را وفق دهند تا در صدر بازی باقی بمانند. برخی از استراتژی های اتخاذ شده عبارتند از:

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند – کالج نوین

استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای توسعه برند

افزایش تجربه کاربری آنلاین

انتشار هزاران وبلاگ که هیچ کس هرگز نخواهد خواند کافی نیست. در عوض، برندها از شیوه‌های بازاریابی محتوای استراتژیک استفاده می‌کنند که بر ارزش دادن به مشتریان احتمالی از تعامل با محتوای آنلاین آنها تمرکز دارد. زمان بیشتری صرف می شود تا اطمینان حاصل شود که محتوای ارسال شده آنلاین برای مصرف عمومی با نیازهای مشتری مرتبط است و به رفع مشکلی که ممکن است داشته باشد کمک می کند. برای یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری، مقاله‌هایی که «چگونه سطوح بدهی را مدیریت کنیم»، «استراتژی‌های برنامه‌ریزی مالی» و غیره را توضیح می‌دهند، به چالش‌های مالی روزمره می‌پردازند که مشتریان را در تمام سطوح جامعه تحت تأثیر قرار می‌دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  ضروری ترین بخش دیجیتال مارکتینگ

تقویت پست ها و استفاده از تبلیغات

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر و لینکدین از جمله برندهای پیشرو هستند که نرخ‌های قیمت را برای افزایش پست ارائه می‌دهند. با یک بودجه از پیش تعیین شده، یک برند می تواند پست های فیس بوک و لینکدین خود را برای دسترسی مخاطبان بیشتر تقویت کند. تبلیغات پولی نیز در این پلتفرم‌ها و همچنین در سایت‌های فهرست املاک قرار می‌گیرد تا در کانال‌های آنلاین موجود به حداکثر برسد.

دیگر پلتفرم‌های بازاریابی آنلاین مانند OLX و Jumia نیز در میان عموم مردم کنیا محبوبیت پیدا می‌کنند و دارایی‌های مختلف از طریق این سایت‌ها راه خود را برای کاربران نهایی پیدا می‌کنند. تبلیغات گوگل که رتبه‌بندی جستجوی آنلاین را نیز افزایش می‌دهد، سهولت دسترسی آنلاین به برند یا محصول را افزایش می‌دهد.

استفاده از اینفوگرافیک

فراوانی محتوای مکتوب آنلاین به این معنی است که برای ترغیب مشتری بالقوه به کلیک کردن بر روی پیوند یا حتی اشتراک‌گذاری محتوا برای دوستان و خانواده که از آن بیاموزند یا خرید کنند، چیزهای بیشتری لازم است. پاسخ دادن به اطلاعات بصری در مقایسه با متنی که مغز انسان برای پردازش تصاویر به طور همزمان پیکربندی شده است، در مقایسه با پیشرفت متوالی که برای کلمات استفاده می کنیم، آسان تر است. بنابراین، یک جریان خوب از اطلاعات گرافیکی با ساختار خوب، یک راه سرگرم کننده و آسان برای خواندن و درک محتوای پیچیده ارائه می دهد.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند – کالج نوین

استفاده از محتوای ویدیویی- استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند

درست مانند اینفوگرافیک ها، برندهای بیشتری استفاده از ویدئوها را برای برقراری ارتباط با محصولات و خدمات خود و سایر اطلاعات ارزشمند برای مصرف عمومی می پذیرند. این یک ویژگی رایج است که ببینید برندها از ویدیوها برای برقراری ارتباط پیام های صلح و حتی ارسال پیام های حسن نیت در تعطیلات رسمی استفاده می کنند. ویدیوها بینندگان زیادی را جذب می‌کنند، به‌ویژه از نسل هزاره‌هایی که قبلاً با اطلاعات متنی بیش از حد موجود در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی درگیر شده‌اند.

این مقاله را مطالعه کنید  توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

افزایش تعامل آنلاین

ظهور رسانه های اجتماعی باعث شده تا برندها نه تنها محتوای ارزشمندی برای پلتفرم های آنلاین خود ایجاد کنند، بلکه از تعامل دائمی مشتری نیز اطمینان حاصل کنند. این ماهیت دپارتمان های بازاریابی دیجیتال است که مسئولیت توسعه یک استراتژی کاری را بر عهده دارند که بر تمام پلتفرم های موجود با هدف ارائه پاسخ در زمان واقعی نظارت می کند.

فداکاری آنلاینی که مشتریان تجربه می کنند به معنای توجه زیادی به برند شما است و بر تعامل آنلاین و همچنین خرید محصولات و خدمات تأثیر می گذارد.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ اعمال شده توسط برندهای مختلف بر اساس نوع محصولات و خدمات و همچنین ماهیت اطلاعات به اشتراک گذاشته شده متفاوت است. در هر صورت، مهم است که هر محتوایی که برای مصرف مشتری ایجاد می‌شود، واضح، مختصر، جذاب و قابل درک باشد. این ملاحظات است که به برندهای پیشرو مزیت رقابتی در حوزه آنلاین از قبل اشباع شده داده است، جایی که همه برندها برای جلب توجه مشتریان با آن مبارزه می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟