چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، امروزه بازاریابی بسیار در مورد مهندسی تجربه مشتری است. خلاقیت، زمانی که نقطه کانونی ایجاد یک کمپین بازاریابی بود، توسط تجزیه و تحلیل جایگزین شده است، که خود برای ایجاد خلاقیت استفاده می شود. مدل جدید کسب‌ و کار بازاریابی مبتنی بر فناوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها است – و ایجاد تعامل، تجربه مشتری و درآمد، کانون نتایج کسب‌وکار بینش‌گر است.

چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ
چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10 مرحله برای ایجاد چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

1. از مزایای فناوری دیجیتال استقبال کنید و بپذیرید که روش های بازاریابی شما باید تغییر کند

بازاریابی امروزی به صورت دیجیتال متمرکز، چند کاناله، پویا، تعاملی، مبتنی بر داده و در تمام طول روز و هر روز در دسترس است. کسانی که مسئولیت بازاریابی در کسب و کار شما را بر عهده دارند باید در برخورد با داده ها و اعداد مهارت داشته باشند، نه فقط خلاق. شما باید دگرگونی دیجیتال را در تجارت بپذیرید و به آنها فناوری کارآمد و حمایتی بدهید تا با آنها کار کنند.

داده‌ها را در تمام حوزه‌های مشتری‌محور کسب‌وکار تفسیر کنید تا به دنبال راه‌هایی باشید که از طریق آنها بتوان تجربه مشتری را بهینه کرد. برای تغییر باز باشید نوآورانه فکر کنید و آماده باشید تا سریع عمل کنید.

فرصت‌ها و اطلاعاتی را که این فناوری‌های جدید در اختیار شما قرار می‌دهند تا از رقبای خود پیشی بگیرید، به حداکثر برسانید. فقط داده ها را جمع آوری نکنید و روی آنها بنشینید – کاری کنید که برای شما کار کند.

این مقاله را مطالعه کنید  دلایل شکست دیجیتال مارکتینگ

2. یک استراتژی رشد بازاریابی دیجیتال مشتری محور را توسعه و اجرا کنید- چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مشتری را در قلب استراتژی بازاریابی خود قرار دهید و بر ارائه یک تجربه مشتری یکپارچه تمرکز کنید – به آنچه که مشتری نیاز دارد و چه می خواهد فکر کنید. مدیریت «تجربه نهایی» مشتریان به طور موثر و بدون زحمت.

استراتژی ای را ایجاد کنید که نه تنها تجربه ای روان و آسان را در هر زمان و هر کجا که مشتری در سایت شما باشد ارائه می دهد، بلکه به هر یک از مشتریان شما این امکان را می دهد که احساس کنند تجربه شخصی و جذابی دریافت می کنند.

3. بهترین شیوه ها را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود پیاده کنید

این شیوه‌ها باید کسب‌وکار شما را قادر سازد هر بار تجربه‌ای به یاد ماندنی برای مشتری دیجیتال ایجاد، مدیریت و ارائه دهد. این پایه به شما کمک می کند تا تجربیات عالی ایجاد کنید که از رقبای شما متمایز باشد، برند را به رسمیت بشناسید، و تعامل با مشتریان را بهبود بخشد.

مشخص کنید که رقبای شما در حال انجام چه کاری هستند و موفقیت ها و شکست های آنها کجاست. این تحقیق بخشی از فرآیند بازاریابی دیجیتال شما را تشکیل می دهد و باید به موفقیت استراتژی دیجیتال شما کمک کند. استراتژی دیجیتال شما باید به نتیجه نهایی کمک کند و نتایج را به روشی قابل اندازه گیری ایجاد کند.

چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ
چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. روی شناخت واقعی مشتریان فعلی و بالقوه خود کار کنید

در مورد مشتریان هدف خود تحقیق کنید و پرسونای مصرف کنندگان معمولی مورد نظر خود را ایجاد کنید. درک عمیقی از مشتریانی که دارید و مشتریانی که می خواهید ایجاد کنید تا بتوانید نیازها، انتظارات و ارزش های متنوع آنها را برآورده کنید.

از تجزیه و تحلیل برای کمک به شناسایی انواع مختلف مشتریان استفاده کنید. این شامل این است که چه کسی چه چیزی را می‌خرد و چرا، چه کسی و چه چیزی بر خریداران تأثیر می‌گذارد، و در چه نقاطی از سفر تصمیم‌گیری مصرف‌کننده، تلاش‌های بازاریابی شما احتمالاً بیشترین بازده را دارد.

5. آماده باشید تا دامنه، مسئولیت ها و دانش خود را گسترش دهید

در کفش مشتریان خود بایستید قدرت بازاریابی شما در درک تجربه مشتری و توانایی بهبود و ارتقای آن و سپس استفاده از آن نهفته است.

این مقاله را مطالعه کنید  6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی

مسئولیت ها و شاخص های کلیدی عملکرد شما باید منعکس کننده این باشد و آنها باید بر جذب مشتری، تجربه مشتری و درآمد تمرکز کنند.

6. از فناوری دیجیتال در بازاریابی استفاده کنید- چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

راه‌حل‌های دیجیتال را در آغوش بگیرید و راه‌هایی را جستجو کنید که می‌توانید از فن‌آوری برای مزیت کسب‌وکار خود استفاده کنید. سعی کنید یک بازاریاب مبتنی بر داده باشید و به دنبال برنامه هایی باشید که به تعیین ROI کمک می کنند، مانند تجزیه و تحلیل، اتوماسیون بازاریابی، و سیستم های CRM.

برنامه‌های اتوماسیون بازاریابی شخصی‌شده و برانگیخته‌شده با رفتار می‌توانند اطلاعات زیادی در مورد مصرف‌کننده در اختیار شما بگذارند. ابزارها و کمپین هایی را که داده های مصرف کننده را در اختیار شما قرار می دهند شناسایی کنید و یاد بگیرید که چگونه تأثیر آنها را نظارت کنید.

اگر یک تجارت کوچک هستید و از نظر دیجیتالی بی تجربه و با رسانه های اجتماعی آشنا نیستید، حساب کاربری خود را ایجاد کنید و راه حل های مختلف تحول دیجیتال را آزمایش کنید. به عنوان مثال، وبلاگ خود را اجرا کنید و با پلاگین ها، تم ها و سایر قابلیت های مختلف آزمایش کنید تا زمانی که احساس اطمینان کنید.

7. بخش فناوری اطلاعات را بهترین دوستان خود کنید

با داشتن مهارت‌های آنها در فناوری دیجیتال، فناوری اطلاعات برای بازاریابی دیجیتال ضروری است. با فناوری اطلاعات کار کنید تا روشی کارآمدتر برای انجام کسب و کار ایجاد کنید، به خصوص که داده های فنی به طور فزاینده ای به محرک اصلی بازاریابی تبدیل می شوند.

همکاری و هم افزایی را تشویق کنید و موانع بین بازاریابی، فناوری اطلاعات و سایر متخصصان دیجیتال در سازمان خود را از بین ببرید. مزایای ایجاد یک مدیریت متقابل یا تیم کاری متشکل از نمایندگان در این سه حوزه را در نظر بگیرید.

8. اهمیت اجتماعی بودن کسب و کار خود را بدانید

با توجه به بازاریابی موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی بهترین کانال دیجیتال برای بازگشت سرمایه هستند. محتوای ارزشمند را در سایت های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، لینکدین و توییتر ارسال کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

محتوا و رسانه‌های اجتماعی رابطه‌ای همزیستی دارند – بدون همدیگر، آن‌ها نمی‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند. با استفاده از آنها شما را قادر می سازد تا به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کرده و آنها را تبدیل کنید.

از Facebook Insights و هر تحقیق دیگری که جمع آوری کرده اید استفاده کنید تا ببینید طرفداران شما چه زمانی آنلاین هستند و با محتوای شما درگیر هستند. این به شما امکان می دهد زمان و فرکانس مناسب را برای تعامل کاربران آنلاین خود با محتوای خود پیدا کنید. مخاطبان Lookalike Facebook را بررسی کنید، که به شما امکان می دهد به افراد جدیدی دسترسی پیدا کنید که احتمالاً به کسب و کار شما علاقه مند هستند زیرا شبیه به لیست مشتریان شما هستند.

یک وبلاگ قانع کننده بنویسید، این پتانسیل را دارد که به طور ارگانیک در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد. به گفته Hubspot، عملکرد از هر 10 وبلاگ یک مورد ترکیبی است، به این معنی که جستجوی ارگانیک ترافیک آنها را در طول زمان افزایش می دهد. به عبارت دیگر، این یک محرک عالی برای ترافیک وب سایت جدید است.

چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ
چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

9. از ویدیوها برای سئو استفاده کنید

پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب نقش مهمی در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در سطح محلی ایفا می کنند. هرچه نظرات بیشتری دریافت کنید، محتوای بیشتری در صفحه خود پست کنید، و هر چه تعداد فالوورهای بیشتری به دست آورید، احتمال اینکه شروع به رتبه بندی خوبی برای عبارات جستجوی محلی کنید، بیشتر می شود.

برای ویدیوهایی که در کانال های فقط ویدیویی مانند YouTube آپلود می کنید، در معرض موتور جستجو قرار بگیرید. برای به دست آوردن بیشتر در معرض سئوی ویدیو، یک برچسب عنوان مناسب انتخاب کنید، یک متن را آپلود کنید و ویدیو را جاسازی کنید.

10. وضعیت موجود را به چالش بکشید

تشویق به تغییر در فرهنگ کسب و کار خود شوید. امروزه مشتریان به تراکنش ها در طیف وسیعی از کانال ها نگاه می کنند. کسب و کار شما دیگر نمی تواند به پلتفرم ها یا سیلوها فکر کند. با افزایش سریع محیط بازاریابی دیجیتال، عملکرد بازاریابی در کسب و کار شما باید از یک مرکز هزینه به یک منبع درآمد تغییر کند، جایی که درآمد یک محرک است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟