برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال ، هنوز خیلی زود نیست که به استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود برای سال 2021 فکر کنید. در این محیط اقتصادی منحصر به فرد و نامطمئن، داشتن حضور دیجیتالی قوی بیش از هر زمان دیگری مهم است. با افزایش تعداد مصرف‌کنندگانی که به دلیل همه‌گیری COVID-19 در خانه می‌مانند، کسب‌ و کار شما باید برای خریدارانی که از اتاق نشیمن یا دفاتر خانه خود خرید می‌کنند قابل مشاهده و فریبنده باشد. اگر فقط به فکر نوشتن یک برنامه دیجیتال مارکتینگ ناله می کنید، نگران آن نباشید – ما تمام مراحلی را که برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال آسان و موفق در سال 2021 نیاز دارید، با شما انجام خواهیم داد.

برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال
برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال طرحی است برای تبلیغ کالا یا خدمات شما از طریق کانال های آنلاین شما، مانند وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی، و همچنین از طریق تبلیغات پولی و ایمیل و پیام های متنی. چنین طرحی ممکن است شامل جستجوی پولی، سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو)، بازاریابی محتوا یا بازاریابی ایمیلی باشد. بدون چنین استراتژی، کسب و کار شما احتمالاً از دستیابی به سهم شما از بیش از 209.6 میلیون مصرف کننده آمریکایی که سالانه کالا و خدمات آنلاین خریداری می کنند، از دست می دهد.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب به شرکت شما یک برنامه منسجم می دهد که از طریق کانال های متعدد آنلاین و آفلاین شما سازگار است. پس از همه، شما می خواهید که برند و پیام شما در تبلیغات نقطه خرید شما در فروشگاه های شما یکسان باشد که در صفحات رسانه های اجتماعی و وب سایت شما وجود دارد. یک پیام منسجم با عدم ایجاد مجدد پیام بازاریابی برای هر کانال، باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود.

 

تاکتیک های استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟- برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

تاکتیک‌های استراتژی بازاریابی دیجیتال، تلاش‌های فردی بازاریابان و صاحبان مشاغل برای دستیابی به اهداف تجاری و بازاریابی خود از طریق کانال‌ها و ویژگی‌های دیجیتالی خود هستند. این اعتقاد راسخ ما به عنوان یک آژانس بازاریابی دیجیتال با استخدام کارشناسانی است که روی 100 کمپین کار کرده اند که تنها راه موفقیت یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، استفاده از خدمات و تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ است. دلیل این امر – دنیای دیجیتال به هم پیوسته است. استراتژی دیجیتالی شما باید شامل یک رویکرد جامع باشد، از راه حل های بازاریابی دیجیتال متعدد استفاده کنید، در حالی که در برابر چشم انداز دیجیتالی که دائما در حال تغییر است، انعطاف پذیر باشید.

تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ طیف وسیعی را اجرا می کنند:

این مقاله را مطالعه کنید  یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی

. بهینه سازی موتور جستجو
. رسانه پولی
. توسعه وب سایت
. بازاریابی محتوا
. کاغذهای سفید، کتاب های الکترونیکی، وبینارها
. بازاریابی ایمیلی
. تبلیغات رسانه های اجتماعی
. طراحی وب سایت
. بهینه سازی نرخ تبدیل
. لینک بیلدینگ
. بهینه سازی صفحه فرود
. اتوماسیون بازاریابی
. روابط عمومی
. استراتژی دیجیتال تمام قیف

 

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال 2021 برنامه ریزی کنیم؟

اهداف بازاریابی دیجیتال خود را شناسایی کنید

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال پویا، شناسایی هدف شما است. به عنوان مثال، آیا می‌خواهید فروش را افزایش دهید، افراد بیشتری را برای ثبت‌نام در وبینارها یا کنفرانس‌های خود جذب کنید، یا از کانال‌ها یا منشن‌های برندهای مختلف ما، ترافیک با کیفیت بالاتری را به وب‌سایت خود هدایت کنید؟ بنشینید و به این فکر کنید که به طور خاص می خواهید با بازاریابی خود به چه چیزی برسید. داشتن یک هدف کاملاً تعریف شده و مورد توافق به هدایت استراتژی بازاریابی دیجیتال شما کمک می کند و داشتن مشاوره منظم با Google Analytics به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که در مسیر درست برای دستیابی به آن هدف هستید.

یک مخاطب هدف توسعه دهید

در مرحله بعد، باید بدانید که چه کسی را با بازاریابی خود هدف قرار می دهید. اگر از قبل نمی دانید چه نوع خریدارانی را می خواهید جذب کنید، اکنون زمان تصمیم گیری است. جمعیت شناسی کلیدی شما چیست؟ آیا می دانید محصولات یا خدمات شما برای چه کسانی جذاب هستند؟ زن هستند یا مرد، جوان یا بزرگتر، محلی یا مجازی؟ به یاد داشته باشید که بهترین نوع بازاریابی به دنبال رفع نیاز است. با در نظر گرفتن این موضوع، درد مشتریان شما چیست و چگونه محصول یا خدمات شما این “درد” را کاهش می دهد؟ چه نوع پیام های بازاریابی با آنها طنین انداز می شود؟ آیا احتمال بیشتری دارد که به ایمیل مارکتینگ یا پست های رسانه های اجتماعی پاسخ دهند؟

فقط تصور نکنید که همه پاسخ های این سوالات را می دانید یا پاسخ های قبلی هنوز معتبر هستند. یک مکان خوب برای شروع این است که به مشتریان قبلی و فعلی خود نگاه کنید. آیا الگو را می بینید؟ آیا اکثرا زن هستند؟ بیشتر محلی؟ اکثرا جوان؟ یک قدم جلوتر بروید و از مشتریان خود نظرسنجی کنید. از آنها بپرسید که چگونه کسب و کار شما را پیدا کردند و وقتی با شما به صورت آنلاین ارتباط برقرار کردند به دنبال چه چیزی بودند. احتمالاً متوجه خواهید شد که بیش از یک نوع مشتری دارید. اگر اینطور است، می‌خواهید برای هر بخش یک پیام شخصی و یک کپی تبلیغاتی جداگانه ایجاد کنید.

برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال
برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

کانال ها و پلتفرم های بازاریابی دیجیتال را ارزیابی کنید

نکته بعدی که در ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال جدید خود باید انجام دهید این است که به کانال های بازاریابی دیجیتال فعلی خود نگاه کنید. از چه پلتفرم ها و کانال های بازاریابی دیجیتال به طور فعال استفاده می کنید؟ آیا وب سایت شما بهینه شده و سئو پسند است؟ از خود بپرسید که آیا می‌توانید برخی از کانال‌ها را که بازدهی کمی دارند، کنار بگذارید، یا می‌خواهید روشی را که از این کانال‌ها استفاده می‌کنید در تلاش برای مؤثرتر کردن آنها اصلاح کنید؟

به آنچه کار می کند و چه چیزی کار نمی کند نگاه کنید

همانطور که به کانال های بازاریابی موجود خود نگاه می کنید، می خواهید ارزیابی کنید که چه چیزی برای شما بهتر است و چه چیزی را باید تغییر دهید. به این نگاه کنید که آیا از هر کانال بازاریابی بیشترین بهره را می برید یا خیر. آیا تا آنجا که می توانید از آنها استفاده می کنید؟ چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید تا در وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود مورد توجه قرار بگیرید؟ در نهایت، اگر یک کانال بازاریابی خاص برای شما هزینه های زیادی را با نتایج کم یا بدون نتیجه تمام می کند، احتمالاً زمان آن رسیده است که تصمیم بگیرید آن را از بودجه خود کم کنید و از آن پول در حوزه دیگری استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق

به دنبال فرصت های جدید بازاریابی دیجیتال باشید

همانطور که تلاش‌های بازاریابی موجود خود را ارزیابی می‌کنید، به گزارش‌های خود نگاه کنید و در مورد روش‌های جدیدی که می‌توانید از کانال‌های بازاریابی موجود و کانال‌های جدیدی استفاده کنید که ممکن است برای شما مفید باشد، طوفان فکری کنید. به بازاریابی رقیب خود نگاهی بیندازید تا ببینید آیا کاری که آنها انجام می دهند ممکن است برای شما نیز مفید باشد. اکنون زمان تجزیه و تحلیل این است که آیا از کانال های بازاریابی موجود خود بیشترین استفاده را می کنید یا خیر. به عنوان مثال، آیا از جستجوی پولی استفاده می کنید؟ آیا از بهترین شیوه های سئو در تمام وب سایت و محتوای رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنید؟ آیا گزینه های کمتر رایج بازاریابی مانند بازاریابی آمازون، تبلیغات یوتیوب یا بازاریابی برنامه ای را بررسی کرده اید؟

روش های بازاریابی دیجیتال خود را انتخاب کنید

هنگامی که تحقیقات و طوفان فکری خود را کامل کردید، وقت آن است که فهرستی از تاکتیک ها و کانال های بازاریابی را که می خواهید در استراتژی بازاریابی دیجیتال جدید خود به کار ببرید، تهیه کنید. اولویت بندی کنید که کدام کانال ها و تاکتیک ها را می خواهید بیشترین زمان و هزینه را صرف کنید و اهداف خود را برای هر کانال به وضوح (به صورت مکتوب) تعریف کنید. این بخشی از استراتژی بازاریابی شماست که می‌خواهید بیشترین زمان را روی آن صرف کنید، زیرا در سال 2021 به نقشه راه شما برای اجرای برنامه تبدیل می‌شود. این زمانی است که یک جدول زمانی برای بازاریابی خود تنظیم کنید و مسئولیت های هر کانال را تقسیم کنید. در مورد اینکه چه کسی در تیم بازاریابی شما قرار است فرد مورد نظر برای هر کانال باشد، مشخص کنید.

بودجه بازاریابی دیجیتال را تهیه کنید

البته، هیچ استراتژی بازاریابی بدون صحبت در مورد هزینه‌های برنامه‌های شما کامل نمی‌شود. شما می‌خواهید طرح خاصی را که در مرحله آخر ایجاد کرده‌اید انجام دهید و برای هر یک از کانال‌ها برچسب قیمت بگذارید. شما نمی خواهید ولخرجی باشید، اما نمی خواهید کمتر از آنچه که برای موفقیت استراتژی بازاریابی در یک کانال خاص صرف می شود، هزینه کنید. به این فکر کنید که می خواهید بخش عمده ای از بودجه خود را در کجا خرج کنید. آیا در تبلیغات پرداخت به ازای کلیک است؟ بازاریابی ایمیلی؟ یا استخدام یک مدیر رسانه های اجتماعی برای نوشتن پست، پاسخ دادن به نظرات و به طور کلی استفاده حداکثری از حضور خود در رسانه های اجتماعی؟

همانطور که در حال ساختن بودجه بازاریابی خود هستید، یک بازگشت سرمایه پیش بینی شده (ROI) را برای هر کالا قرار دهید. به این ترتیب، می توانید در طول سال و در پایان سال 2021 بگویید که آیا موفق بوده اید یا خیر. ایده خوبی است که معیارهایی را در طول سال تعیین کنید، مانند هر سه ماهه، بنابراین اگر به اهداف اولیه نرسیدید، بتوانید تاکتیک ها و پیش بینی های خود را تنظیم کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ
برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال
برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

فرآیند بازاریابی دیجیتال خود را تنظیم کنید- برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

هنگامی که استراتژی بازاریابی دیجیتال مکتوب خود را تکمیل کردید، می خواهید اهداف خود را با تیم بازاریابی خود تأیید کنید. در حالت ایده‌آل، کارمندان کلیدی‌تان به شما در انجام برنامه‌تان کمک می‌کنند، اما می‌خواهید مطمئن شوید که همه می‌دانند در طول سال 2021 از آنها چه انتظاری می‌رود و اطلاعاتی را که برای انتقال جزئیات بخشی از برنامه‌شان به آن‌ها نیاز دارند، در اختیار دارند. به آنها گزارش دهید

علاوه بر اهداف، باید تاکتیک ها و کانال های خود را تأیید کنید و مطمئن شوید که استراتژی کلی شما منسجم و منسجم است. اگر کانال‌های جدیدی اضافه می‌کنید، می‌خواهید آن‌ها را طوری تنظیم کنید که در صورت نیاز برای استفاده آماده باشند.

در نهایت، می‌خواهید جلسات منظم بررسی را برای تیم خود ترتیب دهید تا نتایج استراتژی بازاریابی خود را تجزیه و تحلیل کنند و در مورد اینکه چه کار می‌کند، موانعی که با آن مواجه شده‌اید، و چه چیزی در حین ادامه دادن نیاز به تنظیم دقیق دارد، بحث کنید. همچنین ایده خوبی است که نتایج مالی و بازگشت سرمایه را با تیم خود به اشتراک بگذارید تا به آنها اجازه دهید ببینند نتایج آنها چگونه بر شرکت و سلامت مالی آن به طور کلی تأثیر می گذارد.

نتایج خود را بسنجید و هر گونه تنظیم دقیق لازم را انجام دهید

در نهایت، شما باید راه هایی را برای اندازه گیری نتایج خود تنظیم کنید. حتی بهترین طرح بازاریابی دیجیتال هم بی ارزش است اگر نتوانید اندازه گیری کنید که آیا کار می کند یا خیر. اگر از Google Analytics برای گزارش‌های خود استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که سیستم به درستی راه‌اندازی شده است تا بتواند اطلاعات مورد نیاز برای پیگیری اهدافتان را در اختیار شما قرار دهد. باید قبل از شروع سال، گزارش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که Google نوع داده‌هایی را که برای اندازه‌گیری عملکرد بازاریابی شما نیاز دارید، جمع‌آوری می‌کند. برای انجام این کار، مطمئن شوید که ردیابی هدف را همراه با اسناد بازاریابی و تنظیم ارزش های هدف دارید.

شما می خواهید به طور منظم داده های خود را بررسی کنید، اما نه آنقدر که زمان بیشتری را صرف داده های خود کنید تا کار بازاریابی خود. چک-این های هفتگی ایده آل هستند. اجازه دهید داده‌ها، نه «واکنش‌های درونی» خودتان، اعمال شما را هدایت کنند. شما مشتریان خود نیستید و احتمالاً با هرکسی که محصول یا خدماتی را از شرکت شما خریداری می کند تعامل ندارید. داده ها را به همراه پیشنهادات خود در مورد اقداماتی که در آینده مورد نیاز است با تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید. از داده ها برای پشتیبان گیری از پیشنهادات خود استفاده کنید.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق نباید ترسناک و یا حتی بسیار وقت گیر باشد. فقط فرآیند را به مراحلی که به راحتی مدیریت می شوند تقسیم کنید (همانطور که در اینجا توضیح دادیم)، زودتر شروع کنید، و از تیم بازاریابی خود بخواهید ایده ها و بینش های خود را به اشتراک بگذارند، و در سال 2021 برای موفقیت آماده خواهید شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟