استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

فهرست مطالب

استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان ، دنیای دیجیتال و مباحث دیجیتال مارکتینگ از علوم به روزی است که هر روز افراد زیادی علاقه‌مند به آن می‌شوند و تمایل به یادگیری آن به شدت افزایش پیدا کرده است. تعداد نسبتا زیادی از وب سایت های معتبر خارجی و برخی سایت‌های داخلی وجود دارد که می‌توانید مباحث مورد علاقه خودتان را بیاموزید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

دیجیتال مارکتینگ تبلیغات و فروش محصولات به مشتریان با استفاده از کانال های دیجیتال مختلف مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی، SEO، SEM، بازاریابی ایمیلی و غیره است. دنیای دیجیتال فضای رقابتی است و همه تلاش می کنند تا با مخاطبان احتمالی خود ارتباط برقرار کنند. دیجیتال مارکتینگ یک فرآیند بسیار موثر برای ارتباط با مشتریان بالقوه و ایجاد روابط با آنها است. یک استراتژی دیجیتال موفق باید حول محور افزودن ارزش به مخاطب و ایجاد ارتباطات معنادار با آنها برای مدت طولانی باشد.

فرآیند بازاریابی دیگر محدود به تبلیغ محصولات یا خدمات نیست. مخاطب نیز چندین انتخاب برای انتخاب دارد. بنابراین، درک مشکل مشتری احتمالی و همدلی با آنها بسیار مهم می شود. به عنوان یک مبتدی، باید درک کنید که روابط معنادار با مشتریان به شما کمک می کند که به یاد بیاورید. آگاهی از برند، تغییر بزرگ بازی در دنیای رقابتی امروز است. بازاریابی دیجیتال در حال تغییر نحوه درک یک برند از مشتریان خود است.

بازاریابان با تجزیه و تحلیل علایق افراد و ایجاد تعاملات معنادار با آنها با استفاده از داده ها، نگران بازاریابی تعاملی هستند. اگر داده های واقعی برای تجزیه و تحلیل داشته باشید که چه چیزی بهتر عمل می کند و چه چیزی توجه را جلب می کند، خواهید دید که عملکرد بهتری دارید. به عنوان یک مبتدی، تصویر بزرگتر باید ایجاد قدرت برای برند خود در حوزه مربوطه باشد. اگر مردم به شما اعتماد کنند، مزیت رقابتی بزرگی دارید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان
استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان – کالج نوین

مزایای تبلیغات دیجیتال برای سازمان ها چیست؟- استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

. با بودجه بازاریابی کمتر، می توانید کمپین های تبلیغاتی موثر ایجاد کنید و هر مرحله از کمپین را برای بهینه سازی آن برای تلاش های آینده دنبال کنید.
. میانگین زمانی که یک فرد در مقابل دستگاه های دیجیتال می گذراند با گذشت زمان در حال افزایش است. بنابراین، یک فرصت بازاریابی عالی برای ارتباط با مردم وجود دارد.
. شما این فرصت عالی را دارید تا در مورد موضوعات مرتبط با کسب و کارتان با مقامات صحبت کنید.
. فرصتی برای تعامل با تأثیرگذارانی که می توانند برند شما را تبلیغ کنند.
. در قیف بازاریابی، امکان امتحان فرم های رسانه ای جدید وجود دارد.
. فضای دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که با مشتریان احتمالی خود معاشرت کنید و نیاز آنها را برای تسخیر یک بازار جهانی درک کنید.
. بازاریابی هدفمند و داده های پشتیبانی از قیف های بازاریابی به شما امکان می دهد نرخ تبدیل را برای به دست آوردن مشتریان بیشتر بهینه کنید.
. اگر می خواهید در بازاریابی برتر باشید، بر ایجاد یک مشارکت شخصی با مخاطبان تمرکز کنید. با اطلاع رسانی در مورد محصولات جدید با مخاطبان خود در ارتباط باشید و در بازاریابی محتوای خود به آنها کمک کنید. این به شما این امکان را می دهد که آگاهی و وفاداری برند را ایجاد کنید.
. شما می توانید کمپین های بازاریابی را از اولین دلاری که خرج کرده اید پیگیری کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

ده نکته برای استراتژی بازاریابی دیجیتال- استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

1. ایده کاملی در مورد انگیزه بازاریابی داشته باشید.

یک مبتدی باید بفهمد که هدف اصلی پشت استراتژی بازاریابی چیست. برای SME ها بسیار مهم است که تقسیم بندی کنند که آیا استراتژی اصلی ارتقای آگاهی از برند است یا به دست آوردن برخی از سرنخ ها. با این حال، این دو هدف باید دست به دست هم دهند تا بهترین استفاده را از بازاریابی دیجیتال انجام دهیم.

یک بازاریاب دیجیتال جدید باید درک کند که تمرکز بر آگاهی از برند، پایه ای است که از طریق آن می توان چندین سرنخ ایجاد کرد. با این حال، گرفتن برخی از سرنخ‌های سریع می‌تواند هدف کوتاه‌مدت بسیاری از SMEها برای سرپا نگه داشتن خود در بازار باشد. از این رو تمرکز بر بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی برای تعامل با کاربران بسیار مهم است. و در عین حال، بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند برای به دست آوردن برخی از سرنخ ها مفید باشد.

2. بر نیازهای مشتریان تمرکز کنید.

برای اینکه یک بازاریاب خوب باشید، باید مشتری خود را به عنوان شریک خود انتخاب کنید. بهتر است تمام اقدامات خود را بر حل مشکلات کاربران متمرکز کنید. بیشتر کسب و کارها سعی می کنند کاربر محور باشند و تجربه کاربری را بهبود بخشند. بنابراین، حفظ مشتریان در روح تصمیمات شما بسیار حیاتی می شود.

بسیاری از بازاریابان موفق در مورد ایجاد کمپین هایی صحبت کرده اند که می تواند با احساسات مشتریان طنین انداز شود، که حفظ هدف جستجو در هسته هر تصمیم بسیار حیاتی است. سعی کنید محتوا، آزمون‌ها و ویدیوها را ایجاد کنید تا به طور فعالانه نحوه حل مشکل مشتری را به اشتراک بگذارید. اگر بتوانید با مشتری تعامل و ارتباط عاطفی داشته باشید، به طور خودکار خواهید دید که نمودار چگونه بالا می رود. اگر از آمازون برای فروش محصولات استفاده می کنید، این ترفندهای بهینه سازی لیست آمازون را دوست خواهید داشت.

3. سئو باید در اسرع وقت داخلی باشد- استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

بهینه سازی موتورهای جستجو یک استراتژی بلند مدت اما مقرون به صرفه برای ایجاد آگاهی از برند و جذب مشتریان به صورت ارگانیک است. برای یک بازاریاب جدید، سرمایه گذاری زمان زیادی بر روی سئو ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما این یک مسیر ثابت شده برای رشد یک تجارت با گذشت زمان است. اگر شما یک کارآفرین جوان هستید که بر حل استراتژی های دیجیتالی استارتاپ یا کسب و کار خود تمرکز می کنید، باید بدانید که سئو یک هدف بلند مدت است. این باید در اسرع وقت بخشی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ داخلی باشد.

ایجاد محتوا در اطراف کسب و کار به شما بینشی در مورد موضوعات اصلی می دهد و با گذشت زمان، به شما کمک می کند تا به عنوان یک چهره مستبد در حوزه خود ظاهر شوید. نام و آگاهی از برند بیشترین فروش را دارد. از این رو تمرکز بر سئو به عنوان بخش حیاتی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بسیار مهم است. همچنین می توانید این خدمات سئوی محلی را برای تقویت حضور آنلاین خود بررسی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ
استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان
استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان – کالج نوین

4. روی کانال های بازاریابی مختلف تمرکز کنید.

دنیا دیجیتالی شده است. مردم اکنون بیشتر وقت خود را آنلاین می گذرانند. از این رو، تلاش برای بهینه سازی کانال های بازاریابی مختلف برای بازاریابان بسیار سودمند است. برخی از کمپین ها ممکن است در فیس بوک کار کنند در حالی که برخی دیگر در لینکدین. اغلب اوقات، بازاریابی ایمیلی می تواند به عنوان موثرترین کانال برای استراتژی شما مطرح شود. راه های مختلفی برای ارتباط با مخاطبان وجود دارد.

انگیزه اصلی در پشت کمپین های بازاریابی، ارتباط و تعامل با مخاطبان احتمالی است، و بنابراین شما نباید سنگ تمام بگذارید. موثرترین استراتژی این است که کانال با عملکرد بهتر را تشخیص دهید و بیشتر در آن جهت سرمایه گذاری کنید تا بازده سرمایه گذاری بالاتری داشته باشید. باید بدانید که کدام نوع کمپین ها در کانال های مختلف عملکرد بهتری دارند. همچنین، استفاده ترکیبی از همه این کانال‌ها می‌تواند به شما در برقراری ارتباط با پایگاه مخاطبان بیشتر و افزایش آگاهی از برند کمک کند. به عنوان یک بازاریاب، می توانید ده افزونه کروم را نیز بررسی کنید که می توانند در بازاریابی به شما کمک کنند. همچنین می توانید ویدیوهای خود را با استفاده از بازاریابی TikTok تبلیغ کنید.

5. استراتژی های دیجیتال مختلف را بر اساس اهمیت آنها برای مدیریت موثر زمان تقسیم بندی کنید.

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، ممکن است مجبور شوید همزمان روی پروژه‌های مختلفی کار کنید، خواه PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو)، یا SMM (بازاریابی رسانه‌های اجتماعی). قدم اساسی که باید بردارید این است که پروژه ها را بسته به فوریت در چنین شرایطی جدا کنید.

تعداد پروژه‌ها و کانال‌ها ممکن است گاهی بسیار زیاد به نظر برسد، اما مدیریت مؤثر آن کلید موفقیت است. بسیاری از ابزارها به مدیریت زمان کمک می کنند. درک اهداف بلند مدت و کوتاه مدت کسب و کار بسیار مهم است تا بفهمیم چه زمانی یک استراتژی خاص باید اجرا شود. هنگامی که بدانید چگونه زمان را تعیین کنید، می دانید چگونه از زمان خود برای بررسی نقاط ضعف استراتژی خود استفاده کنید. در یک زمان روی یک استراتژی تمرکز کنید. این به شما کمک می کند که تعهد صددرصدی به کار داشته باشید.

6. یک استراتژی رسانه اجتماعی مناسب ایجاد کنید

مخاطبان احتمالی شما برای اجتماعی شدن در اینترنت می گردند. این بهترین فرصت برای شماست که با آنها ارتباط درستی برقرار کنید. هدف نهایی شما باید تعامل با مردم، ایجاد روابط با آنها و فروش بیشتر باشد. بنابراین، یک استراتژی رسانه اجتماعی مناسب کلید موفقیت کمپین دیجیتالی شماست.

رسانه های اجتماعی می توانند به شما در رونق کسب و کارتان کمک کنند.

7. نظارت بر داده ها کلید موفقیت در کمپین های بازاریابی دیجیتال است.

بزرگترین مزیت بازاریابی دیجیتال این است که می توانید تک تک مراحل کسب و کار خود را زیر نظر داشته باشید. شما اطلاعات کاملی در مورد نحوه انجام هر مرحله دارید و مراحلی را که طبق انتظار انجام نمی شوند بهینه می کنید. استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما می تواند در کانال های مختلف بسیار گسترده باشد. بنابراین اندازه گیری میزان موفقیت هر کانال و انجام اقدامات لازم با گذشت زمان به عامل تعیین کننده تبدیل می شود.

شما ابزارهایی برای استخراج هر بخش از داده ها دارید، اعم از تبدیل به وب سایت، تعداد کلیک ها، زمان تعامل، جمعیت شناسی مخاطبان هدف و میزان نگهداری. شما باید شاخص عملکرد کلیدی (KPI) را تجزیه و تحلیل کنید و برای بهینه سازی کمپین گام بردارید. معیارهای مختلف این قابلیت را دارند که بازی بازاریابی را در مسیر جدیدی قرار دهند. گام های مناسب در بهینه سازی کمپین ها با کمک داده ها مقرون به صرفه و جذاب خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

8. ارزش های خود را به درستی با مخاطبان در میان بگذارید تا خود را از رقیب متمایز کنید.

دنیای دیجیتال رقابت شدیدی دارد. هر برندی می‌خواهد صدایش به مخاطبانش برسد. در چنین مکانی، باید ارزش های خود را برای مشتریان بیان کنید تا شما را به خاطر بسپارند و انتخاب کنند. اگر نتوانید خودتان را از رقبا متمایز کنید، جذب مخاطبی که شما و رقیبتان هدف آن هستید بسیار پیچیده می شود. درباره بازار و رقبای خود تحقیق کنید. ارزش هایی را که آنها برای مردم ایجاد می کنند را درک کنید. این تحقیق می تواند به شما در درک و ایجاد ویژگی هایی که شما را در بازار جدا می کند کمک کند. ایجاد اقتدار با گذشت زمان و انتقال ارزش ها به مخاطب با کمپین بازاریابی شما در دراز مدت کمک خواهد کرد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان
استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان – کالج نوین

9. دوره موبایل اول

بر کسی پوشیده نیست که ترافیک بیشتری از طریق تلفن های همراه به یک وب سایت وارد می شود تا دسکتاپ. دنیا درک می کند که بازاریابی برای مخاطبانی که موبایل را برای خرید خود ترجیح می دهند چقدر مهم است. بنابراین، تمرکز بر بهبود تجربه کاربری در تلفن های همراه بسیار مهم است. ریسپانسیو بودن موبایل، سرعت سایت، طراحی و چیدمان سایت روی گوشی و سایر عوامل بهینه سازی را باید از همان ابتدا در نظر داشت. کمپین های ایمیل به طور کلی موفق هستند اگر به خوبی برای تلفن های همراه بهینه شوند. دنیا می‌داند که این دوران اولین دوره موبایل است. بنابراین، بهینه سازی هر مرحله از کسب و کار شما برای بینندگان تلفن همراه، دیگر یک گزینه نیست، بلکه یک اولویت است.

10. تعداد مراحلی که مشتری برای رسیدن به شما طی می کند را کاهش دهید.

بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند باید بسیار آسان با شما ارتباط برقرار کنند، محصول و خدمات را درک کنند و آن را بخرند. اگر مراحل مبهم بین خریدار و خرید وجود داشته باشد، تجربه کاربر بدتر می شود و در نتیجه تعداد خریداران کاهش می یابد. اگر تبلیغی را در شبکه های اجتماعی قرار می دهید، حتماً آن را به وب سایت خود پیوند دهید. باید یک فراخوان برای اقدام و مراحل مشخص برای مشتری وجود داشته باشد تا آن اقدام را انجام دهد.

تک تک مراحل را به کاربر خود اطلاع دهید و اجازه ندهید هیچ تلاشی برای رسیدن به شما انجام دهد. همچنین، مطمئن شوید که برای کلمه کلیدی نام تجاری خود رتبه بندی می کنید. مشتریان شما باید با برداشتن کمترین قدم ها شما را پیدا کنند. باید مطمئن شوید که بازخوردهای مناسبی از کاربران جمع آوری می کنید. بهبود با گذشت زمان بسیار مهم است.

دنیا دیجیتال است. و استراتژی های بازاریابی دیجیتال در بهترین حالت خود بوده است. شما باید بینش برند را در استراتژی بازاریابی مرتبط کنید. همچنین، به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، باید بر ایجاد آگاهی از برند تأکید کنید زیرا می تواند فروش بیشتری را به همراه داشته باشد. هدف جستجو را درک کنید و با مخاطبان صحبت کنید که چگونه محصول شما می تواند مشکل را حل کند. همچنین مطمئن شوید که برند خود را از رقبا متمایز کرده اید و به مشتری ارزش می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 9 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟