شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B

شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B

شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B ، دیجیتال مارکتینگ ابزاری قدرتمند برای آگاهی از برند و ارتباط با مشتری است، اما بسیاری از مشاغل B2B با به دست آوردن نتایج مطلوب خود در کمپین‌ها و تولید محتوای دیجیتال دچار چالش می‌شوند. داشتن یک برنامه فعال، بر خلاف یک استراتژی واکنشی، در بهره‌مندی بیشتر از استراتژی دیجیتال مارکتینگ B2B تأثیرگذار است. در ادامه مراحل اتخاذ مؤثرترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکار B2B معرفی شده‌اند.

 

استراتژی دیجیتال مارکتینگ B2B چیست؟- شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B

این ترکیبی از چندین نوع بازاریابی است که مجموع آن بیشتر از بخش های آن است. اکنون، شما در حال آموزش، متقاعد کردن، و فروش به مخاطبان از طریق یک رویکرد چند جانبه هستید. مواردی مانند ویدئو، شبکه های اجتماعی، پست وبلاگ و وب سایت شما در برنامه بازاریابی شما قرار می گیرند.

این پست یک نمونه استراتژی بازاریابی دیجیتال است. ما می خواهیم نشان دهیم که چگونه تاکتیک ها می توانند برای شکل دادن یک استراتژی کامل هماهنگ شوند.

هر طرح استراتژی دیجیتال B2B متفاوت است. یا حداقل، بسته به اهداف تجاری و مخاطبان شما، باید اینطور باشند. اما نتایج باید ثابت باشد. هر شخصی پیام مناسب را در زمان مناسب دریافت می کند. این فرآیند مخاطبان هدف را از طریق یک فرآیند 3 مرحله ای حرکت می دهد:

1) از کسب و کار خود آگاه باشید

2) محصول خود را در نظر بگیرید و مزایا را بسنجید

3) تصمیم به خرید یا اشتراک محصول یا خدمات خود.

شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B
شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B – کالج نوین

عناصر یک استراتژی بازاریابی دیجیتال- شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B

هیچ دو استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکسان نیستند. منطقی است، هیچ دو شرکت B2B یکسان نیستند.

اما شما همان کانال ها را خواهید دید. در اینجا 10 کانالی است که ما اغلب هنگام ایجاد استراتژی های دیجیتال برای شرکت های B2B استفاده می کنیم.

در بخش بعدی مزایای هر نوع کمپین را بررسی خواهیم کرد.

. تحقیق و توسعه استراتژی
. برندسازی وب سایت و تجارت الکترونیک
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
. بازاریابی ایمیلی
. بازاریابی ویدئویی
. بازاریابی دیجیتال
. بازاریابی ورودی و اتوماسیون بازاریابی
. تجزیه و تحلیل و بهینه سازی

تحقیق و توسعه استراتژی دیجیتال

در توسعه استراتژی، ما کانال های بازاریابی کلیدی را برای دستیابی به مخاطبان شما تعیین می کنیم. اینجاست که ما استراتژی دیجیتال سفارشی شما را طراحی می کنیم. اما برای انجام این کار، ابتدا باید تحقیقات زیادی انجام شود:

تحلیل رقابتی
تحقیق کلمات کلیدی
استراتژی برند B2B (ارزش پیشنهادی منحصر به فرد، تمایزات)
بازاریابی محتوا چه چیزی برای مخاطبان شما مفید است
پس از بررسی از طریق تحقیق، ما بهترین کانال ها را برای دستیابی به مخاطبان هدف شما یاد می گیریم. و منظور ما از بهترین، مؤثرترین است. ما به دنبال استراتژی های دیجیتالی هستیم که سوزن را حرکت می دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  4 روند دیجیتال مارکتینگ

اشکال مختلف محتوای دیجیتال بسته به مخاطب کم و بیش مؤثر خواهند بود. این سوالی است که این مرحله استراتژی به آن پاسخ می دهد. “سریعترین و موثرترین راه برای رسیدن به هدف ما چیست.”

اینجاست که طرح استراتژی دیجیتال شکل می گیرد. این به چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چگونه و چرا برنامه بازاریابی دیجیتال B2B شما پاسخ می دهد، مانند:

. با چه کسی صحبت می کنید
. چه می گویی
. زمانی که باید پیام ها را منتشر کنید
. کجا این پیام ها را می فرستید
. چند وقت یکبار در حال برقراری ارتباط هستید
. چرا مخاطبان باید اهمیت دهند

برندسازی وب سایت و تجارت الکترونیک

اکنون برنامه خود را دارید، وقت آن است که آن را به مرحله اجرا در آورید. ما دوست داریم وب سایت را به عنوان محور استراتژی دیجیتال B2B شما قرار دهیم.

این به معنای هدایت کردن مخاطبان به وب سایت شما از طریق سایر تلاش های بازاریابی محتوا است.

چرا؟ زیرا بهترین محتوای شما باید در اینجا باشد (مانند پست های وبلاگ یا مقالات سفید). اینجا جایی است که ارزش پیشنهادی منحصر به فرد شما زندگی می کند. و این یکی از بهترین ابزارهای تولید سرنخ شما با صفحات فرود و فرم های تماس خواهد بود.

هدف تبدیل یک وب سایت از یک ابزار اطلاعاتی به یک ماشین تولید سرنخ است.

استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی

اگر در حال حاضر محتوای عالی در وب سایت خود داشته باشید، اما هیچ کس آن را پیدا نکند، چه؟ یا، اگر مخاطب شما به روش بهتری برای پرسیدن سؤال یا بحث در مورد مشکلات نیاز داشته باشد، چه؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای عالی در کمربند ابزار بازاریابی شما است. می توانید از آن برای افزایش آگاهی از خدمات خود استفاده کنید یا مخاطبان فعلی را تا زمانی که آماده خرید از شما شوند درگیر کنید. حتی می توانید از آن برای ترغیب مشتریان فعلی به خرید مجدد استفاده کنید.

چه در حال تولید محتوا یا جذب مخاطب باشید، یک استراتژی اجتماعی تعریف می کند:

. اهداف رسانه های اجتماعی
. از کدام پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده کنید
. چند وقت یکبار پست می گذارید
. چه محتوایی را به اشتراک می گذارید

شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B
شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B – کالج نوین

استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO).

بهینه سازی موتورهای جستجو تغییرات زیادی می کند (با تشکر از الگوریتم های گوگل). و نرخ به روز رسانی الگوریتم های گوگل در حال افزایش است.

یک نکته ثابت این واقعیت است که SEO در ترافیک ارگانیک بسیار مهم است. تعیین می کند که آیا محتوای شما در موتورهای جستجو نمایش داده می شود یا خیر. . . یا نه.

اینجاست که مراحل تحقیق و برنامه ریزی شما نتیجه می دهد. در BrandExtract، ما تحقیقات کلمات کلیدی، گرایش های گوگل، تجزیه و تحلیل وب سایت شما و بسیاری موارد دیگر را با هم ترکیب می کنیم تا مشخص کنیم کدام عبارات جستجو را می توانید رتبه بندی کنید. به علاوه، ما به افراد مناسب کمک می کنیم تا بهترین محتوای شما را پیدا کنند.

پس از همه، ترافیک واجد شرایط منجر به تبدیل بیشتر می شود. و تبدیل ها هدف اکثر استراتژی های بازاریابی دیجیتال B2B هستند.

استراتژی بازاریابی موتورهای جستجو (SEM).

اگر سئو برای رشد ارگانیک است، بازاریابی موتورهای جستجو برای رشد پولی است. با فرض اینکه تا به حال از Google استفاده کرده اید، این موارد را به عنوان نتایج جستجوی «پرداخت شده» می شناسید.

این مقاله را مطالعه کنید  مزیت های برتر دیجیتال مارکتینگ

کمپین های SEM به شما این امکان را می دهند که برای قرار دادن کلمات کلیدی برتر در صفحات نتایج موتور جستجو هزینه کنید. SEM موثر است، زیرا با هر مرحله از قیف فروش کار می کند.

این برای سازمان های کوچکتر بدون دیده شدن زیاد در موتورهای جستجو کار می کند. همچنین برای رتبه بندی بالاتر از رقبا در صفحات نتایج موتورهای جستجو مفید است.

برای مشاهده نمونه ای از استراتژی بازاریابی دیجیتال در عمل، این مطالعه موردی را بررسی کنید.

استراتژی بازاریابی ایمیلی

از آنجایی که ما در مورد سرنخ ها هستیم، یک سوال جدی: آیا شرکت شما از سرنخ های آنها به خوبی استفاده می کند؟

بیشتر شرکت‌ها می‌توانند تعداد کمی سرنخ کسب کنند، اما تنها درصد پایینی از آنها به فروش تبدیل می‌شوند. پس مشکل چیست؟ این شرکت ها پرورش سرب را فراموش می کنند.

بازاریابی ایمیلی یک تاکتیک عالی برای پرورش سرنخ است. شما می توانید با پیام مناسب مخاطبان را جذب کنید. می توانید تبلیغات ویژه ایمیل را برای افراد درگیر ذخیره کنید. آن دسته از مخاطبانی که خواهان محصولات جدید یا تخفیف های ویژه هستند. این همان چیزی است که مخاطبان را در سفر خریداران جابه‌جا می‌کند.

بیشتر سرنخ ها هنوز آماده خرید از شما نیستند. آنها به اطلاعات بیشتر، یادآوری ها و حتی پیشنهادهای ویژه برای تبدیل آنها نیاز دارند.

با در دست داشتن استراتژی بازاریابی B2B، نیازهای مخاطب هدف و جایگاه آنها در سفر خریداران را درک خواهید کرد. اکنون می توانید محتوای مناسب را در زمان مناسب ارائه دهید و سرنخ ها را به فروش تبدیل کنید.

استراتژی بازاریابی ویدئویی

ویدیو بسیار بزرگ است و انتظار می‌رود تا سال 2020 بزرگ‌تر شود. ما اکنون شاهد این تغییر هستیم: YouTube دومین موتور جستجوی بزرگ است، درست پس از Google. واقعیت این است که اکثر مردم ویدیو را به محتوای طولانی ترجیح می دهند.

خوشبختانه، بازاریابی دیجیتال با بالا بردن ارزش هر ویدیو از این امر پشتیبانی می کند.

این فراتر از آپلود ویدیوی شما در YouTube یا Vimeo است. بازاریابی ویدیویی صفحات محصول وب سایت را تقویت می کند و به بسته شدن فروش کمک می کند. یا، ویدئوی خود را در تکه های کوچک ویرایش کنید، سپس آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این یک جلب توجه عالی در غرفه های نمایشگاه تجاری است. حتی می توانید از آنها برای مطالب ارائه یا توضیحات محصول مجددا استفاده کنید.

و بهتر از همه، بازاریابی ویدیویی با هر مرحله از سفر خریداران هماهنگ است.

بازاریابی آنلاین B2B

تعریف بازاریابی آنلاین می تواند کمی مبهم باشد. این یک اصطلاح کلی است که بسیاری از اشکال تبلیغات را از طریق کانال های دیجیتال پوشش می دهد. (یا هر شکلی از بازاریابی که در بالا مورد بحث قرار گرفت).

این نوع بازاریابی آنلاین پیام ها را دقیقاً در مقابل مخاطب قرار می دهد، خواه این پیام ها مرتبط باشند یا مورد انتظار. به عنوان مثال، بنرهای آنلاین در وب سایت های محبوب.
توجه داشته باشید که گفتیم «این پیام‌ها مرتبط هستند یا مورد انتظار». این رویکرد بر «هل دادن» پیام‌ها به مخاطبان متکی است. اما بخش بعدی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان مخاطبان را با محتوای مفید و دعوت به اقدام «کشش» یا جذب کرد.

بازاریابی ورودی و اتوماسیون بازاریابی

در اینجا کلید واژه مهم بازاریابی چند سال اخیر است: بازاریابی درونگرا.

بازاریابی ورودی نشان دهنده یک تغییر اساسی در نحوه تفکر ما در مورد استراتژی های بازاریابی دیجیتال است. ما یک راهنمای کامل دیگر در مورد بازاریابی ورودی نوشتیم. در این پست وبلاگ، آن را به این صورت می گذاریم:

این مقاله را مطالعه کنید  6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما

بازاریابی سنتی که به آن بازاریابی برون‌گرا نیز می‌گویند، شامل ایجاد مواد بازاریابی و سپس افشای آن‌ها به مخاطبان است.

بازاریابی ورودی همچنین شامل ایجاد مواد بازاریابی است. اما پس از آن، شما مسیرها و جریان‌هایی را برای مخاطبان ایجاد می‌کنید که محتوای شما را با سرعت خودشان کشف کنند.

با استفاده از اتوماسیون بازاریابی، افراد محتوا را با شرایط خود و در زمان خود پیدا می کنند. این منجر به فروش بیشتر و تولید سرنخ بیشتر می شود، زیرا مردم می توانند اطلاعات محصول مورد نیاز خود را پیدا کنند. آنها مایل به تبادل اطلاعات تماس برای تخفیف یا سایر پیشنهادات محتوا هستند.

اتوماسیون بازاریابی همچنین در زمان صرفه جویی می کند، زیرا این مواد بر اساس محرک های رفتاری ارسال می شوند. دیگر ورود دستی برای کارهای معمول بازاریابی وجود ندارد. دیدن؟ بازاریابی درونگرا با بازاریابی برون گرا کاملا متفاوت است.

در BrandExtract، ما از HubSpot، یک پلت فرم بازاریابی ورودی استفاده می کنیم. کار ما با HubSpot را در مطالعه موردی بازاریابی دیجیتال ما بررسی کنید.

تجزیه و تحلیل و بهینه سازی

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هرگز “انجام نمی شود”. ما می خواهیم هر استراتژی و تاکتیک جدیدی را برای اثبات کارآمدی آن تجزیه و تحلیل کنیم. و اینجاست که تجزیه و تحلیل و بهینه سازی وارد می شود.

برای اینکه ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیاز به بهبود دارد، باید تجزیه و تحلیل را برای هر شکل از بازاریابی جمع آوری کنید. ما در مورد هر نوع بازاریابی محتوایی که استفاده می کنید – وبلاگ ها، ایمیل ها، رسانه های اجتماعی – صحبت می کنیم.

این تجزیه و تحلیل های بازاریابی همچنین عملکرد شما را با رقبا، معیارها و KPI های شما مقایسه می کند. این داده‌ها کمی هستند، اما یک استراتژیست دیجیتالی بزرگ می‌تواند داده‌ها را تفسیر کند تا «چرا» پشت رفتار مخاطب را آشکار کند.

بینش بسیار ارزشمند است. این نشان می دهد که چه محتوایی برای کاربران جذاب تر است، کدام محصولات بالاترین نرخ تبدیل را دارند، انواع بازاریابی محتوایی که بیشترین سرنخ را به دست می آورند و بسیاری موارد دیگر.

در BrandExtract، ما از Google Analytics و مجموعه‌ای از ابزارهای دیگر برای ردیابی عملکرد وب‌سایت استفاده می‌کنیم.

Google Analytics یک ابزار ورودی عالی برای شرکت های B2B است. این رایگان، آسان برای استفاده است و می تواند به شما کمک کند تا بهتر بفهمید که چرا وب سایت شما برای مخاطبان هدف شما کار می کند. و اینکه دوست دارند چه نوع محتوایی را ببینند.

شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B
شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B – کالج نوین

مثال بازاریابی دیجیتال B2B- شکستن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ برای برندهای B2B

امیدوارم این مثال بازاریابی دیجیتال روند ما را روشن کند. مهم است که به خاطر داشته باشید: یک استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B می تواند تمام 10 کانال یا تعداد کمی از آنها را در بر بگیرد. آنچه که بسیار مهم است، همسو کردن هر تاکتیک دیجیتال مارکتینگ با اهداف مخاطب هدف و قیف فروش شماست.

بنابراین، مزایای نهایی بازاریابی محتوا برای شرکت های B2B چیست؟

 

مزایای تاکتیک های بازاریابی دیجیتال B2B

. ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید
. سرنخ ایجاد کنید
. بهبود عملکرد وب سایت، ماه به ماه
. قیف های فروش خود را ساده کنید
. شناسایی کنید که کدام کمپین های بازاریابی دیجیتال باعث حرکت سوزن می شوند
. افزایش فروش با یک فرآیند تکرارپذیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 19 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟