اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ، در دنیای پرسرعت ارتباطات آنلاین امروزی، کسب‌ و کارها به استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ عالی برای جلب توجه مشتریان خود نیاز دارند. با توجه به اینکه مشتریان در حال حرکت هستند و به اطلاعات و محصولات آنها از طریق تلفن همراه یا رایانه لوحی دسترسی دارند – و همچنین لپ تاپ مبتنی بر میز آنها – برای کسب و کارها ضروری است که رویکرد بازاریابی سنتی خود را تطبیق دهند و آن را به روز کنند.

با افزایش فرصت‌ها، چالش‌ها افزایش می‌یابد، و برای نسل پیشین، انبوه اصطلاحات جدید بازاریابی دیجیتال در حال حاضر در اصطلاح رایج می‌تواند مانند یک زبان خارجی کاملاً جدید باشد که برای همگام شدن با سرعت باید به سرعت تسلط یابد. نکته مهم این است که دیجیتال مارکتینگ فقط برای دستیابی به مخاطبان جدید نیست، بلکه در مورد اندازه‌گیری تعامل است تا کمپین‌های تبلیغاتی بتوانند به طور موثر هدف‌گذاری شوند و بودجه‌ها از بین نرود.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا واژه نامه کاربردی ما از اصطلاحات رایج بازاریابی دیجیتال است که بیشتر در گفتگوهای ما با مشتریان در مورد بهترین نحوه ارائه ویترین فروشگاه آنلاین آنها ظاهر می شود. امیدواریم مفید واقع شود!

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ
اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) شامل تمامی فعالیت‌های بازاریابی‌ای می‌شود که از دستگاه‌های الکترونیک و یا بستر اینترنت استفاده می‌کنند. در این سبک از بازاریابی، کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتال نظیر موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر برای برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و آتی خود استفاده می‌کنند.

اصطلاحات بازاریابی دیجیتال که همه مشاغل باید بدانند

PPC – پرداخت به ازای کلیک

این یک روش بازاریابی اینترنتی است که به موجب آن تبلیغ‌کنندگان با هر بار کلیک روی تبلیغ، مبلغ مشخصی را پرداخت می‌کنند. این ممکن است به عنوان یک “بازدید خریداری شده” از وب سایت شما در نظر گرفته شود، برخلاف آنچه ما “بازدید ارگانیک” می نامیم – بازدیدی که در آن مشتری کلمه یا عبارتی را وارد موتور جستجو می کند و روی پیوند وب سایتی کلیک می کند که به عنوان ظاهر شده است. نتیجه کلمات وارد شده همانطور که از نام آن پیداست، هر بار که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند، مبلغی را پرداخت می کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک

کلمات پیشنهادی- اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

AdWords سرویسی است که توسط گوگل ارائه می شود و نوعی تبلیغات PPC است. AdWords تبلیغات را در مقابل جستجوهای خاص در موتورهای جستجو هدف قرار می دهد. هنگامی که یک مشتری بالقوه در گوگل جستجو می کند، تبلیغات در بالای نتایج ارگانیک در 3 موقعیت بالا ظاهر می شود و همچنین در پایین 3 آگهی دیگر را نشان می دهد. از طریق شبکه نمایش، گوگل همچنین از فضای تبلیغاتی در هزاران وب سایتی که در گوگل ثبت نام کرده اند برای نمایش تبلیغات گوگل در سایت های خود استفاده می کند.

SEO – بهینه سازی موتورهای جستجو

این یک تکنیک بسیار اشتباه در دنیای بازاریابی دیجیتال است. سئو باعث رشد نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک می شود. این شامل عناصر بهبود رتبه بندی، هدایت ترافیک و افزایش آگاهی از سایت در موتورهای جستجو است. یک استراتژی خوب سئو به این معنی است که وب سایت یک کسب و کار به رتبه بهتری در صفحات نتایج موتورهای جستجو برای طیف گسترده ای از عبارات جستجو می رسد.

وب سایت های واکنش گرا- اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

طراحی‌های واکنش‌گرای وب‌سایت گاهی اوقات به عنوان طرح‌های سازگار با موبایل نیز شناخته می‌شوند و تا حد زیادی می‌توان این اصطلاحات را قابل تعویض در نظر گرفت. «موبایل دوستانه» بودن بخش بزرگی از درست کردن سئو برای وب سایت شما است، زیرا گوگل وب سایت شما را یک یا دو درجه پایین تر به دلیل سازگار نبودن با موبایل نشان می دهد. طرح‌های واکنش‌گرا به سادگی یک طراحی وب‌سایت هستند که برای مشتری شما خوب عمل می‌کند، چه آن‌ها آن را روی صفحه موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ مشاهده کنند. این طرح به نحوه مشاهده مشتری از آن “پاسخ” می دهد و آن را به تجربه خوبی برای کاربر تبدیل می کند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ
اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

CTR / CPC / CPA- اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

اینها عمدتاً کلمات اختصاری تبلیغاتی هستند که برای توصیف میزان موفقیت یک کمپین تبلیغاتی استفاده می شوند.

CTR به معنای نرخ کلیک است و به صورت درصد بیان می شود. این نشان دهنده تعداد بازدیدکنندگانی است که روی یک تبلیغ کلیک می کنند به نسبت تعداد دفعاتی که تبلیغ دیده شده است. CTR پایین به معنای تبلیغات ضعیف است!

CPC به معنای «هزینه به ازای هر کلیک» است. این هزینه یک کلیک روی یک تبلیغ برای یک عبارت خاص است. قیمت برخی از عبارات در هر کلیک بسیار بیشتر از سایرین است که به میزان محبوبیت آن عبارات بستگی دارد. توجه به عبارات مشابه که هزینه کمتری دارند راهی برای به دست آوردن ارزش بیشتر از کمپین های تبلیغاتی است.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت اتوماسیون محتوا در دیجیتال مارکتینگ

CPA به معنای “هزینه هر اکتساب” است. این وسیله ای برای محاسبه هزینه تبلیغات برای انجام فروش است. به عنوان مثال، با نرخ تبدیل 1٪، برای انجام یک فروش، 100 کلیک لازم است. در نظر گرفتن CPC برای همه 100 کلیک و اضافه کردن آنها به یکدیگر CPA به شما می دهد. اگر CPA از سودی که از فروش به دست می آورید بیشتر باشد، کمپین تبلیغاتی شما نیاز به بازنگری دارد.

CMS

CMS یک “سیستم مدیریت محتوا” است. این روزها اکثر وب‌سایت‌ها باید بر روی یک سیستم مدیریت محتوا اجرا شوند و اگر سیستم شما نیست، با ما تماس بگیرید! روزی روزگاری وب‌سایت‌ها به صورت دستی صفحه به صفحه ساخته می‌شدند. زمانی که شخصی تصمیم گرفت کل سایت را تغییر دهد، مانند تغییر لوگو یا رنگ وب سایت، به سرعت خود را به عنوان یک مشکل نشان داد. همچنین به زودی نشان داد که همیشه مجبور کردن یک طراح وب برای تغییر قطعات کوچک کپی در یک صفحه یا اضافه کردن یک خبر جدید پرهزینه است. سیستم‌های مدیریت محتوا به شما این امکان را می‌دهند که محتوای صفحات وب‌سایت خود را بدون دست زدن به طراحی ویرایش کنید و همین امر باعث می‌شود تا وب‌سایت خود را به روز و منظم نگه دارید.

eShots و خبرنامه ایمیل

بازاریابی ایمیلی از طریق خبرنامه های ایمیل و eShots چیزی است که هر کسی که آدرس ایمیلی دارد با آن آشنا خواهد بود. این معادل امروزی پست‌های مستقیم است. یک eShot خوب باید توجه خوانندگان را با چشم نواز بودن و دسترسی آسان به خود جلب کند. با توجه به قوانین حفاظت از داده ها که از صندوق ورودی افراد محافظت می کند، باید در نحوه به دست آوردن آدرس های ایمیل خود نیز مراقب باشید و باید اطمینان حاصل کنید که در مورد امکان انصراف نیز به قوانین پایبند هستید.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ
اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

هشتگ و تگ

نسل جوان با رسانه های اجتماعی بزرگ شده است و بنابراین عبارات مرتبط با رسانه های اجتماعی به طور طبیعی برای افراد جوان تر آمده است. هر چند هشتگ کردن و تگ کردن یک نفر دو چیز کاملا متفاوت هستند. هشتگ ها کلمه یا عبارتی هستند که قبل از آن علامت # وجود دارد. هشتگ‌هایی که در ابتدا در توییتر برای کمک به افراد برای فیلتر کردن مکالمات در این پلتفرم معرفی شدند، اکنون به طور گسترده در سایر وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده می‌شوند. آنها همچنین در حال حاضر به عنوان ابزار بازاریابی برای جذب گروه وسیع تری از افراد برای پیوستن به یک مکالمه آنلاین در نظر گرفته می شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برای بازاریاب دیجیتال ماهر

در همین حال، تگ کردن یک نفر زمانی است که دوستان و ارتباطات خود را در رسانه های اجتماعی به یک پست اضافه می کنید تا آنها در اعلان های خود متوجه آن شوند. به طور گسترده در فیس بوک و توییتر برای کاهش سر و صدا در این دو وب سایت شلوغ استفاده می شود.

تبلیغات لینکدین، فیس بوک و توییتر

درست مانند گوگل، وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی بزرگ نیز به شما امکان می‌دهند برای فضای تبلیغاتی در وب‌سایت‌هایشان هزینه کنید. از آنجا که افراد در رسانه های اجتماعی ثبت نام کرده اند، این امر هدف قرار دادن مخاطبان از نظر جمعیتی را بسیار آسان تر می کند. از این گذشته، در فیس بوک تاریخ تولد، محل زندگی، محل کار، رستوران ها، بارها، فرودگاه ها، سینماها و موزه ها را وارد می کنید. این اطلاعات جمعیت شناختی برای همه افرادی که حساب فیس بوک دارند اجازه می دهد تا تبلیغات بسیار هدفمند انجام شود. توییتر و لینکدین نیز هدف قرار می‌دهند، هرچند کمتر از فیسبوک. وقتی به بودجه های تبلیغاتی نگاه می کنید، تبلیغات رسانه های اجتماعی را تخفیف ندهید.

همانطور که قبلاً گفتیم، اینترنت یک نیروی مرموز نیست. توسط افرادی منتشر شده و سپس توسط افرادی مانند من و شما استفاده می شود. بنابراین، هنگام در نظر گرفتن و برنامه‌ریزی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، فراموش کردن این نکته اشتباه است که مشتریان همچنان افرادی هستند که همان ویژگی‌هایی را دارند که هنگام ورود به فروشگاه شما دارند. حضور دیجیتالی شما باید مفید باشد و پیام بازاریابی شما را به سرعت و به طور موثر منتقل کند، اما مشتری را با پیام های بلند و فریاد آمیز بمباران نکنید که به سادگی آنها را دور می کند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا در دنیای دیجیتالی دائماً در حال تحول حرکت کنید. در حالی که ممکن است متفاوت از نسل های قبلی کسب و کار به نظر برسد، اما متوجه خواهید شد که از بسیاری جهات دقیقاً یکسان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 19 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟