سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

سرنخ های دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ با هر مشتری یک کلیک فاصله دارد.

این بسیار بیشتر از بازاریابی آنلاین است. این بازاریابی به موقع است زیرا کانال های دیجیتال روشی عجیب و غریب دارند که در صورت تمایل آنچه را که می خواهیم به ما می دهند.

آیا می دانید چرا بازاریابی دیجیتال این روزها بیش از نیمی از بودجه بازاریابی سالانه را دریافت می کند؟ آمارهای زیادی وجود دارد که این اطمینان را توجیه می کند، اما یک روند داغ را در نظر بگیرید: در سال 2020، بزرگسالان ایالات متحده 13 ساعت و 38 دقیقه در روز را با رسانه و بیش از نیمی از آن (یعنی 7 ساعت و 50 دقیقه) با رسانه های دیجیتال سپری کردند. . تا سال 2022، رسانه های دیجیتال 60.2 درصد از کل زمان رسانه ای ایالات متحده را به خود اختصاص خواهند داد.

یکی از اولین قوانین بازاریابی را به خاطر دارید؟ برو قبیله خود را پیدا کن و جلوی آنها بگیر.

خوب حدس بزن چی؟ آنها در رسانه های دیجیتال هستند – امیدوارم درست در کنار برند شما، که باید با این روند رو به رشد همگام شود.

برای اطمینان از اینکه تلاش‌های خود را متمرکز می‌کنید، یک کمپین بازاریابی دیجیتال را می‌توان به سه جزء تقسیم کرد که شامل رسانه‌های کسب‌شده، رسانه‌های متعلق به و رسانه‌های پولی است.

از زمان راه اندازی اینترنت در دهه 1990، رسانه های متعلق به هر بودجه بازاریابی ریشه دوانده اند. این عالی است زیرا به سازمان شما اجازه می دهد داستان را کنترل کند – و این بسیار ارزشمند است. همچنین رسانه های به دست آمده ای وجود دارد که واقعا یک تاکتیک قدیمی است که از دارایی های شخص ثالث برای تقویت داستان شما استفاده می کند. اگر به درستی این کار را انجام دهید، می‌توانید با رسانه‌های به‌دست‌آمده، سود زیادی برای پول خود به دست آورید.

اما این وبلاگ بر روی افراد پرفروش تمرکز خواهد کرد، جواهرات بازاریابی دیجیتال که به سرعت و در تمام ساعات شبانه روز منجر به ایجاد سرنخ می شوند.

سرنخ های دیجیتال مارکتینگ
سرنخ های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5 راهی که بازاریابی دیجیتالی سرنخ ها را می بندد

1. بازاریابی دیجیتال با سئو شروع می شود- سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) روشی است که با الگوریتم ها صحبت می کند، که تعیین می کند شرکت شما تا چه اندازه در نتایج جستجو نشان داده می شود. وقتی صحبت از ترافیک وب می شود – تخصص SEO – کیفیت و کمیت را ارائه می دهد.

سئو با محتوای شما دست به دست می شود، به همین دلیل است که این سرویس بخشی از استراتژی رسانه پولی شما و همچنین برنامه رسانه متعلق به شما و کسب درآمد شما است.

شما باید با جنبه های فنی سئو شروع کنید. این بخش فنی ایندکس کردن صفحات وب شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند. به عنوان مثال، وب سایت خود را با Google Console تأیید کنید، نقشه سایت XML را به موتورهای جستجوی مختلف ارسال کنید و ساختار سایت و ساختار URL خود را بهینه کنید تا موتورهای جستجو کار با وب سایت شما را آسان کنند.

سئوی درون صفحه به تمام کارهایی که می‌توانید در صفحه وب انجام دهید، مانند بهینه‌سازی عنوان صفحه، تگ‌های H1 و همچنین سرفصل‌های فرعی (مانند H2، H3) در سرتاسر محتوای شما نگاه می‌کند، که باعث افزایش مدت زمان در صفحات شما می‌شود، اما همچنین به شما کمک می‌کند. خزنده های وب شما را با افراد بالقوه مناسبی که در جستجوی پاسخ هستند، ارتباط می دهند. و فراموش نکنید که تصاویر خود را بهینه سازی کنید، که طیفی از نام فایل، اندازه فایل و متن ALT را اجرا می کند که کپی نوشته شده است که به جای تصویر ظاهر می شود، و به نفع خوانندگان کم بینا و رتبه بندی کلی جستجو است.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بخشی از فرآیند

سئوی خارج از صفحه به کسب بک لینک به وب سایت شما از سایر وب سایت های با رتبه بالا مربوط می شود، نوعی احترام دیجیتالی که تخصص شما را در زمینه خاصی نشان می دهد. این امتیاز به امتیازی به نام اعتبار دامنه ختم می شود – و هر چه بالاتر، بهتر است. اما مطمئن شوید که در ابتدا بیشتر انرژی خود را در موارد درون صفحه سرمایه گذاری کرده اید، که قبل از اینکه کمپین شما را با تاکتیک های خارج از صفحه به ارتفاعات جدیدی برسانید، یک پایه محکم ایجاد می کند.

هنگامی که شرکت نرم‌افزار به‌عنوان سرویس BOAST از CMA درخواست کرد رویکردی متمرکز بر محصول داشته باشد، ما وب‌سایت را با بهترین شیوه‌های SEO و کپی مکالمه، از جمله پرسش‌های متداول و تصاویر به‌روزرسانی کردیم. ما همچنین کپی صفحه فرود را به تنهایی با تولید یک فیلم آموزشی طراحی و آزمایش کردیم. این کمپین 12 ماهه 16774 کاربر کل، 16835 کاربر جدید و 32835 بازدید از صفحه ایجاد کرد.

زمانی که IM Supply که راه‌حل‌های تعمیر و نگهداری، تعمیر و عملیات برق و روشنایی (MRO) را در سراسر آمریکای شمالی ارائه می‌کند، از ما ظاهر دیجیتالی جدیدی خواست، ما وب‌سایت جدیدی را به آنها دادیم که شامل بهترین شیوه‌های SEO، پرسش‌های متداول، تصاویر جدید و محتوای جذاب بود. ما همچنین یک ویدیوی توضیح‌دهنده متحرک و وبلاگ‌های صنعتی را برای بهبود مؤلفه درون صفحه خود اضافه کردیم.

در نتیجه، وب سایت جدید در یک دوره چهار ماهه 13046 کاربر داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 387.7 درصد افزایش داشته است. در مجموع، این کمپین 28571 بازدید از صفحه داشت که 440.2 درصد افزایش داشت.

سرنخ های دیجیتال مارکتینگ
سرنخ های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. بازاریابی دیجیتال با تبلیغات جستجو زمان می خرد- سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

وقتی صحبت از تجارت به میان می آید، زمان اغلب از پول ارزشمندتر است. به همین دلیل است که برنامه بازاریابی دیجیتال شما باید شامل تبلیغات جستجو باشد که به عنوان PPC نیز شناخته می شود.

تبلیغات جستجو ویژه هستند زیرا بر هدف مشتری سرمایه گذاری می کنند و پاسخی فوری به مشکل آنها می دهند. آیا اگر جایی وجود داشت که بتوانید به آنجا بروید و در مورد هر چیزی کمک بخواهید، عالی نیست؟ خوب، وجود دارد. این کادر جستجو در موتور جستجوی مورد علاقه شما است. و هنگامی که مشکل خود را تایپ می کنید و کلیک می کنید، تبلیغات و لیست های جستجو را دریافت می کنید.

تبلیغات جستجو زمانی به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا می‌کنند که در چرخه خرید قرار دارند. این چیزی است که این تاکتیک را بسیار ارزشمند می کند. در این مرحله، مشتری بالقوه قبلاً مرحله “آگاهی” را پشت سر گذاشته و مشخص کرده است که مشکلی دارد که باید به آن رسیدگی شود. اکنون آنها در حال بررسی راه حل های ممکن هستند. چه زمان عالی برای نمایش تبلیغات شما!

تبلیغات جستجوی موفق با نوشتن کپی رایتینگ شروع می شود که “درد” را برای ارتباط با مشتری می فروشد. داستان های عالی، حتی داستان های پنج کلمه ای همراه با تصویری چشم نواز، با «چرا» شروع می شوند. یک عنوان قوی و یک تماس برای اقدام مستقیم اضافه کنید و بیش از نیمی از راه را طی کرده اید.

حداقل سه افزونه تبلیغاتی ایجاد کنید، که اطلاعات اضافی هستند که آنها را به مخاطب مورد نظر شما مرتبط تر می کند. نظرات فروشنده، لینک‌هایی به وب‌سایت و شماره تلفن شما نمونه‌هایی از چیزهای کوچکی هستند که می‌توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند.

مانند هر تاکتیک بازاریابی، اگر نتوانید آن را اندازه گیری کنید، نمی توانید آن را مدیریت کنید. اطمینان حاصل کنید که فراتر از نرخ کلیک (CTR) نگاه می کنید. تجزیه و تحلیل ها را برای نمایش، کلیک ها و تبدیل ها مرور کنید. سپس، کپی را برای بهبود مستمر تغییر دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  افزایش افزوده دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که First Bank می خواست کمپین بانکداری شخصی خود را تبلیغ کند، CMA کمپین های تبلیغاتی جستجو و نمایش را در دو شهرستان مورد نظر راه اندازی کرد. این کمپین‌ها که در مجموع چهار ماه را پوشش می‌دادند، 1.93% CTR به همراه 4960 کلیک کل و 729.42 نمایش به دست آوردند. در همین زمان، کاربران جدید در وب سایت بانک اول 27.9 درصد افزایش یافت و مدت زمان 101.7 درصد افزایش یافت.

3. بازاریابی دیجیتال تعامل را با تبلیغات رسانه های اجتماعی عمیق تر می کند- سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

رسانه های اجتماعی تبدیل به دهان به دهان شده اند. در تبدیل علایق مشترک به روابط جدید، به ویژه در مواقع عدم اطمینان، عالی است. در سال گذشته، 50 درصد افراد بیشتر وقت خود را در کانال های اجتماعی افزایش دادند.

از منظر کسب و کار، برای ایجاد یک تبدیل به چندین “لمس” با چشم انداز نیاز دارید. رسانه های اجتماعی تاکتیک کاملی است که کار را انجام می دهد. این به آنها کمک می کند تا یک مشکل را تشخیص دهند و راه حل هایی برای حل آن ارائه می دهد – شبانه روزی، روز به روز.

به همین دلیل است که باید تبلیغات رسانه های اجتماعی را به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی اصلی خود بگنجانید. برخی از آمارهای مربوط به سال 2020 را در نظر بگیرید: 1) هزینه متوسط ​​هزینه در هر میلیون (CPM) در رسانه های اجتماعی 4.33 دلار بود، 2) میانگین CTR برای تبلیغات رسانه های اجتماعی 1.3٪ بود، افزایش جزئی نسبت به سال قبل، و 3) 83٪ بازاریابان B2B از تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کردند و موفقیت آن را بعد از بازاریابی موتورهای جستجو در رتبه دوم قرار دادند.

برای به دست آوردن نتایج بهتر با تبلیغات رسانه های اجتماعی، مطمئن شوید که از کلمات کلیدی محبوب در تبلیغات خود و همچنین هشتگ هایی که مستقیماً با مخاطبان احتمالی شما صحبت می کنند، استفاده کنید. وقتی تبلیغات خود را تنظیم می کنید، روی اقدامات با ارزش بالاتر سرمایه گذاری کنید که فراتر از تعامل است. روی نصب‌های برنامه، سرنخ‌ها و بازدیدهای ویدیو تمرکز کنید، که مشتریان احتمالی شما را حتی به صفحه پرداخت نزدیک‌تر می‌کند.

زمانی که یک تولیدکننده LED از شش مخاطب مختلف به فروش دیجیتال می‌خواست، CMA 70 محتوای اصلی – وبلاگ‌ها، بیانیه‌های مطبوعاتی، راهنماها، مطالعات موردی و صفحات فرود- را توسعه داد و آنها را مستقیماً با تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به مشتریان بالقوه خود رساند.

در نتیجه، کمپین بازاریابی دیجیتال CMA 500 سرنخ تولید کرد. کمپین تبلیغاتی رسانه های اجتماعی بیش از 810900 بازدید و بیش از 13000 کلیک به صفحات وب با هدف بالا از طریق تبلیغات فیس بوک و لینکدین ایجاد کرد. ترافیک وب به 265662 جلسه، 152049 کاربر و 908924 بازدید از صفحه افزایش یافت.

سرنخ های دیجیتال مارکتینگ
سرنخ های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. دیجیتال مارکتینگ با ژئو شمشیربازی چشم‌اندازهایی پیدا می‌کند- سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

تصور کنید وارد فروشگاه مورد علاقه ما می شوید و تلفن همراه شما شروع به پینگ می کند. شما به تازگی از فروشگاهی که در آن هستید یک پیشنهاد خرید-یک-دریافت-یک دریافت کردید. تصادفی؟ جواب منفی. این احتمالاً نمونه‌ای از geo-fencing است، که یک سرویس بازاریابی دیجیتال است که از GPS و موقعیت مکانی شما استفاده می‌کند تا پیام مناسب را در مقابل افراد مناسب در فضای مناسب قرار دهد.

این دستگاه از شناسایی فرکانس رادیویی (RFID)، Wi-Fi، GPS یا داده‌های سلولی استفاده می‌کند تا هنگام ورود یا خروج دستگاه تلفن همراه به یک مرز جغرافیایی، اقدام بازاریابی را انجام دهد.

شواهد زیادی وجود دارد که بر ارزش آن تأکید می‌کند: 1) 71 درصد از مصرف‌کنندگان یک تجربه شخصی‌سازی شده را ترجیح می‌دهند، 2) 75 درصد از مصرف‌کنندگان پس از دریافت آگهی هنگام نزدیک شدن به یک مکان خاص، اقدامی را انجام می‌دهند، و 3) 53 درصد خریداران از یک خرده‌فروش بازدید می‌کنند. پس از دریافت یک آگهی مبتنی بر مکان.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

برای راه اندازی کمپین موفقیت، جغرافیای خود را محدود کنید. به یاد داشته باشید، ارزش این تاکتیک این است که مشتریان احتمالی شما از نظر فیزیکی نزدیک هستند. محیط مجازی را طوری تنظیم کنید که شعاع آن در حدود پنج دقیقه باشد. در محیط های شهری، باید افراد را در فاصله پنج دقیقه پیاده روی پوشش دهد. اما در محیط های حومه یا روستایی، باید پنج دقیقه رانندگی را طی کند.

علاوه بر این، مطمئن شوید که فراخوان شما واضح، مستقیم و شامل فوریت است. بالقوه شما همان جایی است که می خواهید. اکنون زمان فروش است.

هنگامی که Amerlux، یک تولید کننده روشنایی LED B2B برنده جایزه، از ما خواست تا در رویداد صنعت خود سر و صدایی ایجاد کنیم، CMA یک کمپین تبلیغاتی بازاریابی دیجیتالی و شمشیربازی جغرافیایی دو جانبه ارائه کرد که اطمینان حاصل کرد که آمرلوکس در مقابل شخص مناسب در دو ارتفاع قرار خواهد گرفت. کنفرانس های نورپردازی پروفایل

آمرلوکس با موفقیت از مجموعه جدید محصولات نورپردازی LED خود در LEDucation و LightFair رونمایی کرد و توجه دو مخاطب اصلی خود – معماران و طراحان نور – را به صورت دیجیتالی و حضوری در طول پنج ماه به خود جلب کرد. در نتیجه، مولفه geo-fencing به ایجاد مجموع 821951 برداشت در دو کنفرانس در یک دوره 2 و نیم ماهه کمک کرد.

5. بازاریابی دیجیتال با هدف گذاری مجدد در ذهن شما باقی می ماند- سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

هدف گذاری مجدد، که به عنوان بازاریابی مجدد نیز شناخته می شود، یک سرویس بازاریابی دیجیتال است که پس از خروج مشتریان از وب سایت شما، در مقابل چشمان مشتریان شما باقی می ماند.

آیا تا به حال متوجه شده اید که تبلیغ وب سایتی را که به تازگی ترک کرده اید در وب سایت دیگری مشاهده کرده اید؟ عجیب و غریب؟ جواب منفی. این هدف گذاری مجدد است.

ارزش خوبی هم دارد تنها 2 درصد از مشتریان بالقوه شما در اولین بازدید خود محصول یا خدمات شما را می خرند، بنابراین منطقی است که جلوی آنها بمانید، به خصوص که می دانید آنقدر برند شما را می شناسند و دوست دارند که حداقل یک بار از وب سایت شما بازدید کنند. این یک شروع بزرگ است. این مزیت را از دست ندهید

سرنخ های دیجیتال مارکتینگ ، آمار را در نظر بگیرید:

. بازدیدکنندگان وب مجدد هدف 43 درصد بیشتر احتمال دارد که تبدیل شوند.
. بازدیدکنندگان وب سایتی که مجدداً هدف گذاری شده اند، 70 درصد بیشتر احتمال دارد که تبدیل شوند.
. در مقایسه با جستجو، ایمیل و سایر تبلیغات نمایشی، 91 درصد از بازاریابان دریافتند که هدف‌گیری مجدد بهتر عمل می‌کند.

پیوند دادن نسخه هدفمند مجدد خود به قیف فروش به افزایش تبدیل کمک می کند. به عنوان مثال، اولین تبلیغ ممکن است صفحه اصلی سایت شما را تبلیغ کند، در حالی که تبلیغ دوم صفحات محصول شما را تبلیغ می کند. همچنین، مشتریان بالقوه مانند افرادی را که وارد سبد خرید شده‌اند یا صفحه تماس را پر کرده‌اند یا چندین صفحه وب را مشاهده کرده‌اند، هدف قرار دهید، که سطح تعامل و علاقه را نشان می‌دهد.

هنگامی که یک تولید کننده نور می خواست جلوی شرکت کنندگان در رویداد بماند، CMA از کمپین های هدف گیری مجدد استفاده کرد که 1132 کلیک ترکیبی را در یک بازه زمانی تقریباً سه ماهه به دست آورد. این تبلیغات در هر رویداد 0.15 درصد نرخ کلیک و 0.13 CTR به دست آوردند.

رسانه‌های پولی به بقیه کمپین بازاریابی شما ارزش پولی می‌افزایند، زیرا اغلب به عنوان آخرین قسمتی عمل می‌کنند که بالقوه را مجبور به پنهان‌کاری می‌کند. این بخش مهمی از هر کمپین بازاریابی دیجیتالی است که سرنخ های شما را در هر کجا که هستند پیدا می کند.

آیا می خواهید در مورد اینکه چگونه بازاریابی دیجیتال می تواند برای کسب و کار شما کار کند بیشتر بدانید؟ برای شروع گفتگو، همین امروز با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟