دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان

دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان

دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان ، مایکل لبوف گفت که “مشتری راضی بهترین استراتژی تجاری از همه است”. و ما از صمیم قلب موافقیم. کسب و کار بدون مشتری مانند بالون بدون هوا است. با این حال، این نه تنها در مورد جذب مشتریان جدید بلکه حفظ آنها است. این کاری است که می توانید با دیجیتال مارکتینگ بسیار موثر انجام دهید. شما می خواهید یک رابطه پایدار با مشتریان خود ایجاد کنید.

احتمالاً تنها چیزی که بهتر از به دست آوردن یک مشتری جدید است، حفظ مشتری فعلی است. همانند جذب مشتری، بازاریابی دیجیتال نیز نقشی اساسی در حفظ مشتری دارد. بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا سه راه وجود دارد که می توانید از بازاریابی دیجیتال برای حفظ مشتریان خود استفاده کنید.

حفظ مشتریان با بازاریابی دیجیتال

ارتباط برقرار کن، ارتباط برقرار کن، ارتباط برقرار کن
بازاریابی دیجیتال یا ایمیل های خوش آمد گویی، ابزارهای بازاریابی دیجیتال فوق العاده ای هستند که می توان از آنها برای تبدیل مشتریان جدید به مشتریان عادی و تبدیل مشتریان عادی به مشتریان وفادار استفاده کرد. هنگامی که یک مشتری برای اولین بار از یک کسب و کار خرید می کند، هیچ چیز در مورد سازمان یا نحوه عملکرد فرآیندهای خود نمی داند.

نشانه ایمیل های بازاریابی و voilà! شما به تازگی کار مشتری را برای تعامل و تعامل مجدد با برند یا کسب و کار شما بسیار آسان کرده اید. مهم نیست که چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید، ارتباط باید در چندین نقطه قبل، حین و بعد از معامله صورت گیرد.

این مقاله را مطالعه کنید  4 روند دیجیتال مارکتینگ

پس از جذب سرنخ ها به وب سایت خود، گام بعدی تبدیل آنها به مشتریان خریدار است. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه یک قیف فروش دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنید که به شما در تحقق این امر کمک می کند.

دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان
دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان – کالج نوین

سلیقه ای- دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان
آیا کسی در این دنیا هست که بخواهد به رسمیت شناخته شود یا شناخته شود؟ چه کسی می‌خواهد در میان جمعیت قرار بگیرد و رفتاری مشابه با دیگران داشته باشد – مهم نیست چقدر به یک برند وفادار هستند؟

نکته کلیدی برای حفظ مشتریان این است که چگونه از طریق استراتژی شخصی سازی بازاریابی دیجیتال خود احساسی را در آنها ایجاد می کنید. شما باید محتوا، پاداش ها و فرصت ها را برای مشتریان خود تنظیم کنید. نام آن‌ها را به ایمیل‌های خود اضافه کنید، از خریدها، اولویت‌ها یا جستجوهای آن‌ها یادداشت کنید، پیشنهاداتی ارائه دهید و تولدشان را به خاطر بسپارید. هر کاری که لازم است برای نگه داشتن آنها انجام دهید.

بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی از بازاریابی دیجیتال برای شخصی‌سازی تجربه مشتریان خود با برندشان استفاده می‌کنند. Dis-chem با برنامه خود این کار را با موفقیت انجام داده است. وقتی برای اولین بار آن را باز می کنید، تشویق می شوید که شماره کارت وفاداری Dis-chem خود را وارد کنید. وقتی این کار را انجام دادید، می‌توانید ببینید که می‌توانید تعادل امتیازهای وفاداری خود را ببینید. علاوه بر این، می‌توانید تجربه خرید خود را با بارگیری لیست‌های خرید خود و همچنین یادآوری‌هایی برای نسخه‌های تکراری خود شخصی‌سازی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ

نتفلیکس این سطح از شخصی‌سازی را یک‌بار جلوتر می‌برد زیرا برنامه‌هایی را برای تماشای شما پیشنهاد می‌کند بر اساس اولویت‌هایی که از سابقه تماشای قبلی شما و همچنین سایر برنامه‌هایی که دوست داشته‌اید جمع‌آوری کرده است.

اگر آن را دارید، آن را به رخ بکشید
اکثر برندها یا مشاغل حداقل چند مشتری وفادار دارند که دوست دارند شما را تضمین کنند. از عشق آنها به شرکت برای به دست آوردن مشتریان جدید استفاده کنید و به مشتریان فعلی یادآوری کنید که چرا شما را دوست دارند. مشتریان خود را تشویق کنید تا عشق و هیجان خود را از طریق ویدیوها، عکس ها و نظرات با جهان به اشتراک بگذارند.

کسب و کارهایی هستند که این نوع تفکر را یک قدم جلوتر می برند و از آن برای به دست آوردن فالوورهای وفادار بیشتری استفاده می کنند. برای مثال، آن‌ها اینفلوئنسرها را انتخاب می‌کنند – که با برندشان همسو هستند – تا تعدادی پیام خاص را برای مخاطبان خود پخش کنند تا برند بتواند همان نوع دنبال‌کنندگان را جذب کند. مقاله ما را با عنوان چگونه تأثیرگذار عالی را برای برند خود انتخاب کنید، بخوانید تا دریابید که چگونه بهترین فرد را برای همکاری انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟