ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ، اصطلاحی برای قهرمانان و پیشگامانی است که به افزایش مقیاس محصولات و برندها در اینترنت کمک می کنند. با در نظر گرفتن همه تبلیغات، پوسترها و تأثیرات شگفت انگیزی که به صورت روزانه منتشر می شود، می توان گفت که بازاریابی دیجیتال یکی از زمینه های شگفت انگیزی است که از زمان پیدایش تاکنون هیچ رشد ثابتی نشان نداده است. و این باعث می شود که شما در مورد ابزارهای مختلف بازاریابی دیجیتال که در آنجا وجود دارد، بسیار مهم بدانید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مقدمه ای بر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ برای اینکه اینقدر خوب باشد و یکی از 10 شغل برتر در این دهه باشد، نیاز به یک نیروی کار دارد و این کار با ابزارهای فراوانی که به متخصصان بازاریابی کمک می کند تا همه چیز را انجام دهند، نیرو می گیرد. قرار دادن استراتژی‌ها بر روی محصولات و مقیاس‌بندی یک برند برای پذیرایی از میلیون‌ها مخاطب و تنظیم دقیق حضور اجتماعی. با ابزارهای مناسب، همه اینها به راحتی انجام می شود و تضمین می کند که متخصصان بازاریابی دیجیتال در زمان زیادی صرفه جویی می کنند و در جایی که واقعاً نیاز است تلاش می کنند.

با فهرست ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب، استراتژی‌ها را می‌توان به راحتی پیاده‌سازی کرد و یافتن فناوری مناسب به بزرگنمایی از رقابت کمک زیادی می‌کند! ابزارهای زیادی وجود دارد که برای یک متخصص بازاریابی دیجیتال حیاتی هستند – از جمله بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، تجزیه و تحلیل داده ها، فرم های وب و موارد دیگر.

ایده های بازاریابی اینترنتی باید همیشه از کیفیت بالایی برخوردار باشند و اجتناب از اشتباهات بازاریابی دیجیتال چندان آسان نیست. برای اطمینان از درجه یک بودن استراتژی‌های شما، ابزارها و تکنیک‌های برتر بازاریابی دیجیتال را مورد بحث قرار می‌دهیم و آنها را از هم جدا می‌کنیم تا ابزارها را بر اساس استراتژی‌هایی که می‌خواهید اجرا کنید و البته بر اساس نیاز فعلی خود انتخاب کنید.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

استراتژی‌های متعددی وجود دارد که می‌توان از آنها برای راه‌اندازی یک پلتفرم دیجیتال مارکتینگ به جز موفقیت استفاده کرد. در زیر برخی از استراتژی‌های برتر مورد استفاده متخصصان دارای مهارت‌های بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان آمده است:

. بازاریابی ایمیلی
. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
. ایجاد محتوا
. رسانه های اجتماعی ارگانیک
. تجزیه و تحلیل وب سایت
. میزبانی ویدیو
. بازاریابی وابسته

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

ابزارهای بازاریابی ایمیلی

آیا می دانستید که اولین ایمیلی که از طریق اینترنت ارسال شد، در دهه 70 میلادی بود؟ این تقریباً 50 سال پیش است! و سپس رشد ارسال ایمیل در سراسر جهان سریع است. امروزه بیش از 150 میلیارد ایمیل تجاری و بیش از 130 میلیارد ایمیل مصرف کننده هر روز ارسال و دریافت می شود! استفاده موثر از این کانال برای شرکت‌ها به جز بازده سرمایه‌گذاری (ROI) بالا، پاداشی بی‌نهایت دارد.

Mailchimp

Mailchimp یکی از بزرگان در مورد بازاریابی ایمیلی است، نقطه! سال گذشته، بیش از 250 میلیارد ایمیل با استفاده از Mailchimp ارسال شد. دلیل اصلی محبوبیت آنها، طرح کاملا رایگان است، که برای همه سازمان های کوچکتر خارج از کشور که به دنبال راه اندازی خطوط لوله بازاریابی ایمیلی خود هستند، شگفت انگیز است. Mailchimp ابزاری عالی برای استفاده در مواردی است که شما با این ابزارهای دیجیتال مارکتینگ یا به طور کلی ایمیل مارکتینگ تازه کار هستید.

مارکتو

Marketo ابزار شگفت انگیزی است که به شما کمک می کند تا بازاریابی ایمیلی شما را به سطح بعدی ارتقا دهید. هدف Marketo این است که ابزار بازاریابی دیجیتالی باشد که همه چیز در یک ابزار در دسترس است. وقتی صحبت از کار با Marketo به میان می آید، اتوماسیون نکته کلیدی است و در بازاریابی ایمیلی، اتوماسیون نقش مهمی را ایفا می کند.

GetResponse

GetResponse یکی از ابزارهای بازاریابی ایمیلی جذاب به دلایل مختلف است. نکته اصلی این است که اتوماسیون را به شیوه ای بسیار ساده و در عین حال مختصر پیاده سازی می کند. GetResponse با تجزیه و تحلیل واقعی روندها و رفتارهای فعلی در سراسر کانال با ارسال پیام ها کمک زیادی می کند. این بعداً در نتیجه تجزیه و تحلیل با قرار دادن پاسخ‌های خودکار برای همان پیاده‌سازی خواهد شد. این چه کاری انجام می دهد؟ خوب، کل کمپین بازاریابی ایمیلی را هوشمندتر می کند!

این مقاله را مطالعه کنید  چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

به نظر من، با ارزش ترین استراتژی که تا به حال به خط لوله بازاریابی دیجیتال اضافه شده است، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خواهد بود، و این می تواند گاهی اوقات پیچیده باشد.

متخصصان دیجیتال مارکتینگ مطمئناً می توانند برای یافتن ابزارها و تکنیک های مناسب از کمک استفاده کنند و ببینند چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست. همانطور که تا به حال حدس زده اید، ابزارهای سئو زیادی وجود دارد. در اینجا تعدادی از پرکاربردترین آنها آورده شده است:

SEMrush

SEMrush یکی از ابزارهای پرکاربرد در بازاریابی دیجیتال است که از دو جهت کمک می کند. یکی از طریق امکانات جستجوی پولی و دیگری کمک به ردیابی سئو و تجزیه و تحلیل رتبه جستجوی مربوطه است. این به ردیابی رقابت کمک زیادی می کند و این مزیت در دنیای پر رقابت امروزی بسیار ضروری است. بسیاری از جزئیات در مورد رقبا – از بک لینک گرفته تا تغییرات در رتبه بندی – قابل دسترسی هستند و تجزیه و تحلیل های دقیق را می توان از طریق این ابزار انجام داد.

Moz

Moz یک ابزار سرگرم کننده برای کار است و تجربه کاربری فوق العاده ای را ارائه می دهد. دو پیشنهاد اصلی وجود دارد: Moz Local و Moz Pro. Moz Local عمدتاً به فهرست‌های سئوی محلی و بهبود آنها کمک می‌کند. Moz Pro یک ابزار انباشته است که به ردیابی رتبه‌بندی، ایجاد لینک و تجزیه و تحلیل کمپین‌ها با جزئیات کمک می‌کند. Moz یک پلتفرم بسیار کارآمد است و برای کمک به شما در ایجاد یک استراتژی سئو ساختاریافته بسیار خوب عمل می کند.

قورباغه جیغ

Screaming Frog یک ابزار بسیار مفید است که در درجه اول به عنوان یک خزنده عمل می کند که برای خزیدن در وب سایت ها و ارائه بینش در مورد عملکرد آنها استفاده می شود. این از نظر تجزیه و تحلیل لینک های شکسته، تغییر مسیرهای بد و حتی صفحات شکسته کمک زیادی می کند. البته رفع همه این ایرادات به راحتی مزیت رقابتی را در بازار به ارمغان می آورد.

ایجاد محتوا

وقتی نوبت به تولید محتوا برای کمپین بازاریابی دیجیتال می‌رسد، ابزارهای زیادی وجود دارد که به کاربران کمک می‌کند، از ویدیوها و وبلاگ‌ها گرفته تا حتی اینفوگرافیک‌هایی که در محتوای بازاریابی ترند شده‌اند. در زیر برخی از ابزارهای پرکاربرد در دیجیتال مارکتینگ برای ایجاد محتوای جذاب به روشی بسیار ساده آورده شده است:

کانوا

Canva یک ابزار رایگان است که مبتنی بر وب است. برای ایجاد تصاویر منحصر به فرد و جذابی که جهان دوست دارد به آنها نگاه کند استفاده می شود. قالب های زیادی نیز ارائه شده است تا کاربران بتوانند از استفاده کامل از این ابزار مطمئن شوند. همچنین یک رابط کاربری زیبا برای کار در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر می خواهید تصاویر را از ابتدا ایجاد کنید یا اگر می خواهید مقداری bling به تصاویر موجود اضافه کنید، می توانید همه این کارها را با Canva انجام دهید. ایجاد پست، می‌توانید آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، از آن در کمپین‌های پستی استفاده کنید، و موارد دیگر!

Visual.ly

Visual.ly ابزاری است که به کاربران کمک می کند هنرهای زیادی را به محتوا اضافه کنند. این یک پلتفرم پولی است و نرخ‌ها بر اساس نوع پروژه‌ها، از فیلم‌ها، کتاب‌های الکترونیکی گرفته تا اینفوگرافیک است. این یک ابزار پولی محبوب است که به ایجاد محتوا و در نهایت زیبایی محتوا کمک می کند. جذاب نگه داشتن محتوا همیشه کلید کمک به رقابت است.

خوراکی

Feedly ابزاری است که به طور گسترده در زمینه بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد که به مدیریت انواع محتوا کمک می کند و به شما کمک می کند تا جنبه های مختلف آنها را در یک داشبورد زیبا و خوش ظاهر نظارت کنید. مزیت دیگر این است که Feedly به طور یکپارچه با ابزارهای دیگر ادغام می شود و آن را قدرتمندتر می کند و در نتیجه به شما کمک می کند تا کمپین بازاریابی دیجیتال خود را موفقیت آمیز کنید.

رسانه های اجتماعی ارگانیک

آیا می‌دانستید فیس‌بوک ماهانه بیش از ۲.۵ میلیارد کاربر فعال دارد؟ توییتر نزدیک به 400 میلیون و اینستاگرام بیش از 800 میلیون کاربر دارد. با این تعداد زیادی از مردم که در رسانه های اجتماعی وقت می گذرانند، مانند گنجینه عظیمی است که در انتظار بهره برداری از آن است. ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی مهم ترین ابزار در دنیای دیجیتال مارکتینگ هستند. در زیر برخی از ابزارهایی که صرف نظر از اندازه شرکت یا پیچیدگی نیاز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، آورده شده است:

این مقاله را مطالعه کنید  یک متحد مهم دیجیتال مارکتینگ

وینگ

Wyng یک ابزار بسیار محبوب در بین بازاریابان است که عمدتاً بر ایجاد تعامل کاربر از طریق مسابقات، آزمون‌ها و حتی برنامه‌های ارجاع تمرکز دارد. به طور رسمی Offerpop نام داشت. این ابزاری است که هدف آن ایجاد یک تغییر سرتاسر در نحوه نگاه جهان به جمع آوری ترافیک ارگانیک امروزی است. داشبورد تجزیه و تحلیل دقیق در برنامه یکی از نکات برجسته است که می توان از آن برای نظارت و پیگیری مداوم عملکرد هر یک از کمپین های فعال استفاده کرد.

Woobox

Woobox یک ابزار تعامل اجتماعی شگفت انگیز است که کل پلتفرم خود را حول ارائه محتوایی است که ماهیت تعاملی دارد. Woobox همه چیز، از ایجاد هشتگ های پرمخاطب گرفته تا ایجاد مسابقات، جوایز و موارد دیگر، به ایجاد ضربه ای در دنیای دیجیتال مارکتینگ کمک می کند. کار کردن با این پلتفرم سرگرم کننده است و علاقه مندان به بازاریابی دیجیتال را آسان تر می کند تا بدون تلاش زیاد به نتایج خوبی دست یابند.

هوت سوئیت

Hootsuite ابزار زیبایی است که بر ساده و ظریف نگه داشتن چیزها تاکید دارد. ارائه نظارت بر چندین کانال رسانه های اجتماعی، نکته اصلی Hootsuite است. چه صفحات فیس بوک و چه دسته های توییتر، Hootsuite شما را پوشش می دهد! این به طور مستقیم تضمین می‌کند که دسترسی شما بدون صرف ساعت‌های بی‌شماری تلاش می‌کند، و البته، با کمکی که در تنظیم محتوایی که می‌دانید مخاطبانتان آن را دوست دارند، دسترسی شما به سرعت بالا می‌رود!

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تجزیه و تحلیل وب سایت

دنیای دیجیتال مارکتینگ امروزی به دلیل یک چیز رونق می گیرد، تجزیه و تحلیل! ردیابی تغییرات و انجام تحلیل رقابتی و حتی پیش‌بینی روند برای آن موضوع بسیار مهم است.

تجزیه و تحلیل نتایج را روی کاغذ نشان داده است و این آن را به یک عنصر کلیدی در اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال خوب تبدیل می کند. ابزارهای متعددی وجود دارند که ویژگی‌های منحصر به فرد خود را در ارائه خدمات به سمت تجزیه و تحلیل دارند، و در اینجا برخی از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت مورد علاقه بسیاری از کاربران در سراسر جهان آورده شده است:

کیسمتریکس

Kissmetrics ابزاری است که به خوبی مدیریت شده است که ابزارهای فرعی مختلفی را برای کمک به تجزیه و تحلیل ارائه می دهد. این به طور مستقیم به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه را سریعتر به فروش تبدیل کنید! تجزیه و تحلیل دقیق در قیف فروش، به شما تجسم خوبی از نحوه حرکت بازدیدکنندگان شما در تمام مراحل می دهد، به شما اطمینان می دهد که درک عمیقی از مدل خود دارید، در نتیجه به شما کمک می کند کل فرآیند را آسان تر تنظیم کنید.

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

گوگل آنالیتیکس پرکاربردترین ابزار تحلیلی برای بازاریابی دیجیتال در دنیای امروز است. این موضوع چیزهای زیادی در مورد ارائه تجزیه و تحلیل پیشرفته ارائه شده توسط Google می گوید که به ارائه بینش های زیادی در رابطه با بازدیدکنندگان، قیف فروش، تعامل با مشتری، جزئیات وب سایت و بسیاری موارد دیگر در زمان واقعی کمک می کند. گوگل آنالیتیکس یک نقطه شروع خوب و همچنین یک ابزار بسیار قدرتمند است اگر به خوبی استفاده شود!

Adobe Analytics

اگر نیاز شما برای یک کمپین بزرگ است، مثلاً درجه سازمانی، پس دیگر نگاه نکنید! Adobe Analytics تجزیه و تحلیل های عمیقی را در مورد داده های وب سایت و عملکرد مرتبط با آن ارائه می دهد. پیاده سازی هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل دقیق مشتری محور از ویژگی های کلیدی هستند. این ویژگی‌ها تضمین می‌کنند که می‌توانید در زمان واقعی به مشتریان خود پاسخ دهید و در دنیای دیجیتال مارکتینگ، پیشرفت شما نسبت به رقبا افزایش می‌یابد.

میزبانی ویدیو

آیا می دانستید که محتوای ویدیویی 75 درصد از ترافیک وب جهان را به خود اختصاص داده است؟ بنابراین، این به این معنی است که استفاده از ویدیوها باید این روزها به جای یک ملاحظات ثانویه یک امر ضروری باشد.

چیزهای زیادی به تنظیم محتوای با کیفیت برای ویدیوها می‌پردازد و مطمئناً باید از تمام کمک‌هایی که می‌توانید دریافت کنید استفاده کنید. میزبانی ویدیوها بر روی پلتفرم های برتر تضمین می کند که تعداد بینندگان بیشتری را جذب می کنید! در زیر پلتفرم های برتری که بهترین خدمات را در زمینه میزبانی ویدیو و موارد دیگر ارائه می دهند، آورده شده است:

Vimeo

تقریباً 40 میلیون نفر از Vimeo به عنوان منبعی برای میزبانی محتوای بدون آگهی خود برای مخاطبان در سراسر جهان استفاده می کنند. با ارائه ویدیوهای با کیفیت بالا در چند سال گذشته، اکنون به عنوان یک نیاز مهم در نظر گرفته می شود. ایجاد ویدیوهای خیره کننده و میزبانی آنها در Vimeo به جذب مشتریان زیادی به اکوسیستم کمک می کند، چه برای یک محصول و چه برای خود برند.

این مقاله را مطالعه کنید  چشم انداز دیجیتال مارکتینگ

یوتیوب

جای تعجب نیست که یوتیوب پر استفاده ترین پلتفرم ویدیویی در جهان است. یوتیوب با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه، کانالی است که در انتظار بهره برداری و استفاده کامل از آن است. با یوتیوب، ادغام آسان ابزارهای اکوسیستم گوگل امکان پذیر است و ارائه تجزیه و تحلیل عمیق به صورت بومی بزرگترین مزیت است.

Dailymotion

Dailymotion یک وب سایت میزبانی ویدیو بسیار محبوب است که می تواند در بازاریابی و توسعه تجارت کمک کند. ارائه پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی نامحدود، ویدیوهای ویژه، کنترل‌های حریم خصوصی و موارد دیگر از ویژگی‌های کلیدی Dailymotion هستند.

ویژگی کشیدن و رها کردن به عنوان پایه ای در ایجاد این ابزار پیاده سازی شده است و این امر استفاده از ابزار را برای افراد بسیار آسان می کند. کسب درآمد یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که به شما کمک می‌کند در کنار بازاریابی برند یا محصول اصلی خود، از طریق ویدیوها درآمد کسب کنید.

در ادامه در این وبلاگ، اجازه دهید بهترین ابزارهای بازاریابی آنلاین را بررسی کنیم که به بازاریابی وابسته کمک می کنند!

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته شامل افراد دیگری است که محصول شما را برای شما می فروشند. این ایجاد خط لوله، که در آن مردم از طرف شما محصول را به بازار عرضه می‌کنند، مدتی است که روند رو به رشدی داشته است و مردم در سراسر جهان نتایج اثبات شده‌ای را هنگام استفاده از بازاریابی وابسته مشاهده کرده‌اند.

این یکی از موثرترین کانال ها برای هدایت ترافیک است زیرا مبتنی بر اعتماد است و از طرفداران برند برای تقویت اعتماد مشتریان به شرکت استفاده می کند. در زیر برخی از ابزارهای بازاریابی وابسته به طور گسترده استفاده می شود:

راکوتن

Rakuten یک ابزار عالی بازاریابی وابسته است که به ایجاد روابط بلندمدت بین شرکت‌های وابسته و محصول کمک می‌کند. این تضمین می‌کند که شرکت‌های وابسته از محصول یا برندی که بازاریابی می‌کنند، اطلاعات خوبی دارند. این به طور مستقیم با فروش بیشتر مرتبط است و سود بیشتری را برای سازمان به ارمغان می آورد. علاوه بر این، با ارائه مقدار خوبی از تجزیه و تحلیل، این ابزار ردیابی پیشرفت را نیز آسان تر می کند.

VigLink

Viglink به عنوان یک ابزار قدرتمند بازاریابی وابسته در نظر گرفته می شود. محتوا بر اساس زمان واقعی ارائه می شود و پیوندها بر اساس ارتباط کلمات کلیدی یافت شده اضافه می شوند. این روش تضمین می‌کند که تبلیغات سفارشی‌تر می‌شوند و به شرکت‌های وابسته و مشتریان کمک می‌کند تا از برند حمایت کنند و در نتیجه درآمد خوبی کسب کنند.

فلیپا

Flippa ابزار محبوبی است که توسط کارشناسان بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان برای ایجاد یک سایت وابسته کارآمد و قدرتمند از همان ابتدا استفاده می شود. این ابزار مانند یک بازار حراج برای وب سایت ها است و به بازاریابان کمک می کند تا وب سایت هایی را خریداری کنند که دارای بک لینک قوی هستند تا اطمینان حاصل کنند که رشد سئو در هنگام راه اندازی سایت بالا است. استفاده از ابزارهایی برای اطمینان از اینکه هیچ تکنیک سئو کلاه سیاه قبل از خرید یک سایت وابسته اجرا نشده است، حیاتی است.

کدام ابزار دیجیتال مارکتینگ را باید انتخاب کنید؟

خوب، اکنون که تنوع دامنه ها و ابزارهای خاص برای هر یک از استراتژی ها را مشاهده کردید، امیدواریم درک واضحی از ابزارهایی که برای موفقیت کمپین بازاریابی دیجیتال خود نیاز دارید، داشته باشید.

یک چیز مسلم است که هر کدام از این ابزارها کاربرد خاص خود را در دنیای دیجیتال مارکتینگ دارند. برای استفاده بهینه از ابزارها، می‌توانیم مراحل زیر را توصیه کنیم:

. ارزیابی الزامات کمپین
. تجزیه و تحلیل ابزارهای مورد نیاز
. برنامه ریزی بودجه برای ابزارهای پولی
. تحقیق در مورد بازگشت سرمایه (ROI)

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که، اگر در مصاحبه های بازاریابی دیجیتال شرکت می کنید، شرکت ها مهارت شما را در همه ابزارها نمی خواهند. آنها عمدتاً نیاز به 4 تا 5 ابزار دارند که از آنها در معماری خود استفاده می کنند. داشتن مهارت در آن ابزار کافی است.

از آنجایی که بازاریابی دیجیتال به وسعت اقیانوس است، صدها ابزار دیگر وجود دارد که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. از چه ابزارهایی در سازمان خود استفاده می کنید؟ آیا فکر می کنید که هر یک از آن ابزارها شایسته ذکر در این لیست هستند؟ به بخش نظرات بروید و به ما اطلاع دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟