برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022 ، ممکن است اینفلوئنسرها/ افراد تازه کار دیجیتال مارکتینگ را دیده باشید که نتایجی را که برای مشتریان خود به دست آورده اند و میزان درآمدی که پس از گذراندن دوره های بازاریابی به دست آورده اند به رخ می کشند. به نظر می رسد بسیار جذاب است، اینطور نیست؟ بگذار شیشه اعتقادی را که در ذهنت ساختی بشکنم.

دیجیتال مارکتینگ یک تئوری نیست!!! دیجیتال مارکتینگ مهارتی است که باید آن را آزمایش کرد. شما باید روی زمین بنشینید، بازی کنید، زمین بخورید، و با آزمایش دستان خود را کثیف کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما مفید است.

از این رو، تغییر چندین روند بازاریابی دیجیتال و ایجاد تغییرات در استراتژی های خود برای همگام شدن با رقبا بسیار مهم است.

بازاریابی دیجیتال چیزی یک شبه نیست. این نیاز به صبر و کار دارد تا انجام شود. در هر ثانیه 67 هزار جستجو انجام می شود. رقابت بسیار زیاد است و هر روز وب سایت های جدیدی آپلود می شوند.

و با توجه به فراوانی روزافزون ترافیک آنلاین، سال 2022 روندهای بازاریابی دیجیتال جدیدی را در اختیار ما قرار داده است. این پست وبلاگ نگاهی به برخی از آنها خواهد داشت.

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022 – کالج نوین

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

1. سئو
یکی از روندهای مهم بازاریابی دیجیتال سئو است. در سال 2022، بهینه سازی موتور جستجو فقط به معنای بارگذاری بیش از حد 100 کلمه اول با یک کلمه کلیدی نیست. این کار نمی کند مگر اینکه محتوای با کیفیت واقعی ارائه دهید.

می توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید تا کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اما قبل از شروع کار به نکات زیر توجه کنید.

. مراقب تجزیه و تحلیل و رفتار مصرف کننده باشید زیرا هر بار تغییر می کنند.
. راه های مختلف را امتحان کنید
. گوگل همه چیز را در مورد شما می داند، چه چیزی را جستجو می کنید، چه ایمیلی می فرستید و چه محتوایی را مصرف می کنید. می داند که افراد دیگر چگونه تمام آن فعالیت ها را انجام می دهند. از تمام این اطلاعات برای به حداکثر رساندن زمان نگهداری مخاطبان خود در پست های وبلاگ خود استفاده کنید.
هنگام نوشتن و ارائه محتوای باکیفیت که به شما در حل مشکل مخاطب کمک می کند، خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

ابزارهایی که می توانید برای سئو استفاده کنید

. Moz
. تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
. کنسول جستجوی گوگل
. Ubersuggest
. کلمه کلیدی در همه جا

2. رشد جستجوی صوتی
2022 همه چیز در مورد جستجوی صوتی است. تایپ سوالات خود برای دریافت پاسخ اکنون یک ترفند قدیمی است. آنچه کار می کند این است که سؤالات و دستورات خود را به صدا درآورید و در کمترین زمان پاسخ کامل را دریافت کنید.

با نرم افزارهای جستجوی صوتی مانند الکسا، مردم به جای تایپ کردن، به دنبال راه حل با بیان سوالات خود هستند. مردم به سمت راه های ساده تر برای انجام کارها روی می آورند. استراتژی بازاریابی شما باید به گونه ای ایجاد شود که با انواع جدید روش های جستجو مطابقت داشته باشد.

توسعه استراتژی ها و کار کردن، به همین ترتیب، شما را از رقبا جلوتر نگه می دارد.

3. جستجوهای بصری
بله، لنز گوگل یکی از گرایش های دیجیتال مارکتینگ است که دیوانه وار بازار را تسخیر می کند، به این معنی که هنگام انتشار محتوا، تگ alt ضروری است.

هرچه زودتر وب سایت و محتوای خود را از نظر بصری جذاب کنید، سریعتر از رقبا پیشی خواهید گرفت. طبق گزارش‌ها، بسیاری از مردم به جای خواندن به محتوای ویدیویی روی آورده‌اند، زیرا ویدیو از نظر بصری جذاب، قابل درک‌تر و برای مصرف محتوا آسان‌تر است.

4. اینفلوئنسر مارکتینگ یکپارچه تر شد
کسب‌وکارها از اینفلوئنسرها برای افزایش تولید سرنخ و نرخ تبدیل خود استفاده کرده‌اند، به‌ویژه زمانی که نوبت به هدف قرار دادن مخاطبان جوان‌تر می‌رسد.

در سال 2021، نقش آنها در بازاریابی دیجیتال مهم تر شد. این به دلیل افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی در طول و پس از همه گیری ناشی از کووید-19 است.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

در سال 2022، حتی بیشتر مرتبط است.

اینفلوئنسرهایی که تعامل شخصی با فالوورهای خود دارند تمایل دارند به راحتی محصولات/خدمات شما را به گونه ای تبلیغ کنند که سایر اشکال بازاریابی معمولاً نمی توانند.

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022 – کالج نوین

5. فیلم های کوتاه- برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
در طول همه‌گیری، سطح بی‌حوصلگی مردم در حین سرپناه شدن در محل به‌طور چشمگیری افزایش یافت. در نتیجه، بسیاری برای سرگرمی به ویدیوهای کوتاه روی آوردند. حتی اسنپ چت یک طراحی مجدد بزرگ را اجرا کرد و فیس بوک حلقه های اینستاگرام را راه اندازی کرد.

با توجه به علاقه مخاطبان به انواع سرگرمی های جذاب و سریع، بازاریاب هایی که به دنبال هدف قرار دادن مخاطبان جوان تر هستند باید روی استراتژی و اجرای ویدئوهای کوتاه سرمایه گذاری کنند.

ساختن ویدیوهای کوتاه ممکن است به کاذب ساده به نظر برسد، اما ایجاد تعادل بین بازاریابی برند با لحن شاد مربوط به ویدیوهای کوتاه نیاز به تحقیق، استراتژی و خلاقیت مخاطبان دارد.

این یکی از آخرین روندهای بازاریابی دیجیتال است که نیاز به تمرکز ویژه دارد.

6. مسئولیت اخلاقی بهتر
روش‌هایی که صنعت بازاریابی برای ردیابی، هدف‌گیری و هدف‌گیری مجدد مصرف‌کنندگان استفاده می‌کرد، دستخوش تغییرات عمده‌ای شده است. به عبارت ساده، بازاریابان باید کتاب های بازی قدیمی خود را دور بریزند.

مشتریان روشن تر شدند و بنابراین، به راحتی می توانند روابط خود را با برندهایی که به مسئولیت اجتماعی، اخلاقی و زیست محیطی متعهد نیستند، رها کنند.

اشاره شده است که برندهایی که اخلاقی هستند و به اهداف اجتماعی متعهد هستند، در سال 2022 و بعد از آن در مقایسه با برندهایی که این کار را نمی کنند، نرخ موفقیت بسیار بهتری خواهند داشت.

7. اتوماسیون بازاریابی
از آنجایی که فناوری بازاریابی دیجیتال پیچیده‌تر شده است، جای تعجب نیست که شاهد تبدیل شدن اتوماسیون بازاریابی به یک جریان اصلی صنعت باشیم.

در واقع، در سال 2021، دنیای بازاریابی دیجیتال قبلاً اتوماسیون را برای ساده کردن چندین فرآیند اتخاذ کرده است.

در سال 2022، اکنون با سرعت بسیار بیشتری اجرا می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انجام تحلیل رقبا در دیجیتال مارکتینگ

سفر مصرف‌کننده بسیار پر جنب و جوش و روان است و دارای چندین نقطه تماس در بسیاری از دستگاه‌ها است که داشتن مدل‌های انتساب اصلاح‌شده به کلید اصلی پیش‌بینی نتایج و اندازه‌گیری دقیق ROI تبدیل شده است.

و با رشد کسب و کار، ردیابی دستی این اعداد بسیار دشوار خواهد بود.

8. شخصی سازی بالا
مشتریان در حالی که صفحات وب شخصی‌شده را به جای صفحات عمومی انتخاب می‌کنند، از کمپین‌های ایمیلی که به صورت انبوه منتشر شده است، خودداری می‌کنند و اشتراکشان را لغو می‌کنند. در سال 2022، بازاریابان اکنون مکالمات و تجربیات مخاطبان خود را بسته به رفتار، علایق و علاقه‌هایشان سفارشی می‌کنند.

یک راه عالی برای توسعه ارتباطات جذاب و شخصی بدون استخدام طراحان و نویسندگان محتوا، استفاده از یادگیری ماشینی است.

9. حفاظت از حریم خصوصی
رسوایی‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها در سال‌های گذشته تمرکز را به کلان داده و بازاریابی آنلاین معطوف کرده است. این امر منجر به تصویب چندین قانون داخلی و بین المللی حفظ حریم خصوصی داده ها در سراسر جهان شده است.

از این رو، برای بازاریابان دیجیتال بهتر است که خود را با آن وفق دهند. غول‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس‌بوک نیز ابتکاری را برای معرفی یادگیری ماشینی و کمپین‌های هوشمند راه‌اندازی کرده‌اند که به برندها اجازه می‌دهد مخاطبان خود را بدون نقض حریم خصوصی آنها هدف قرار دهند.

10. افزایش تجربه مشتری
افزایش دیجیتالی شدن خرید را آسان و راحت کرده است. این امر انتظارات مشتریان را بیشتر کرده است. آنها اکنون در هر مرحله از سفر خرید خود با یک شرکت به دنبال خدمات سازنده هستند.

از این رو، هر گونه مانعی که ممکن است مانع تجربه خرید آنها شود، ممکن است باعث تکان خوردن آنها و پیدا کردن یک شرکت جدید شود.

بنابراین، در سال 2022، بازاریابان به دنبال ایجاد یک تجربه مشتری بدون اصطکاک هستند. آنها نقاط اصطکاک در سفر خریداران خود را شناسایی کردند و بر این اساس برای بازسازی آن تلاش کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟