چشم انداز دیجیتال مارکتینگ

چشم انداز دیجیتال مارکتینگ

چشم انداز دیجیتال مارکتینگ ، در زندگی، تغییر تنها چیز مستمر است. برخی از تغییرات به طور طبیعی با تکامل همه چیز رخ می دهد. در چندین مورد، عوامل مداخله‌گر فوق‌العاده به طور اساسی وضعیت موجود را تغییر می‌دهند، تسریع می‌کنند یا حتی از مسیر خارج می‌کنند. معلوم شد که کووید-19 چنین عامل مهمی است و تغییراتی که از اوایل سال 2020 در فضای دیجیتال مارکتینگ رخ داده است، ادای احترام به آن است.

در حدود 18 ماه گذشته، ما شاهد تغییر چشم انداز بازاریابی دیجیتال تا حدودی غیرمنتظره بوده ایم. جهت‌های این روند به اندازه شتاب‌گیری تغییر نکرد، اما تغییراتی که رخ داد، هم کسب‌ و کارها و هم کارشناسان دیجیتال مارکتینگ را به فکر فرو برد که چرا به نظر می‌رسد استراتژی‌های نابغه قبلی‌شان چیزهای زیادی باقی می‌ماند.

واضح‌ترین اثر همه‌گیری بر رفتار مصرف‌کننده، رها شدن سریع مغازه‌های آجر و ملات برای پلتفرم‌های تجارت الکترونیک بود. وقتی قوانین پزشکی همراه با همه گیری را در نظر می گیرید، احتمالاً کسی را غافلگیر نکرده است. به همین ترتیب، تجارت پیش از این در دهه گذشته یا بیشتر به این سمت رفته بود. در هر صورت، کووید-19 فقط به ما کمک کرد تا به جایی برسیم که تجارت الکترونیک به راحتی به عنوان هنجار شناخته شود.

چشم انداز دیجیتال مارکتینگ
چشم انداز دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه در چشم انداز بازاریابی دیجیتالی در حال تغییر سریع حرکت کنیم؟

تغییر، واقعیت اصلی زندگی در هر کسب و کاری در لحظه است- چشم انداز دیجیتال مارکتینگ

و توانایی تسلط و همچنین بهره برداری از تغییرات به یکی از محبوب ترین مهارت های مدیریتی تبدیل شده است. این به ویژه در بازاریابی صادق است، جایی که سرعت تغییر به طور مداوم در حال افزایش است.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه بهینه دیجیتال مارکتینگ

مدیر اجرایی امروز با یک معضل گیج کننده مواجه است. تغییر هر روز گران تر می شود. با این حال، تغییر نکردن می‌تواند همچنان گران‌تر باشد. و حتی در حین سازگاری با تغییر، تلاش بازاریابی یک شرکت باید منعکس کننده ثبات درونی هدف و همچنین ثبات بیرونی تصویر باشد.

البته همه تغییرات در بازاریابی به یک اندازه مهم نیستند. برخی از آنها محدود به صنایع خاصی هستند. برخی دیگر از نظر ماهیت گسترده تر و همچنین کاربردی تر هستند. و در میان این روندهای گسترده تر، شش مورد وجود دارد که تأثیرات آنها، به اعتقاد من، تقریباً در هر کسب و کاری احساس خواهد شد.

چالش های پیش رو
از آنجایی که صنعت با سرعتی سریع به جلو می رود، که ناشی از تغییر رفتارهای خرید و همچنین نوآوری های تکنولوژیکی است، ما شاهد افزایش سطح پیچیدگی هستیم که اکنون در همه کانال های دیجیتال مورد نیاز است.

این بدان معنی است که کار کردن با مدل بازاریابی معمولی یک رویکرد عمومی، با استفاده از منابع آژانس در صورت نیاز، چالش برانگیزتر می شود. علاوه بر این، ایجاد تیم‌های داخلی با سطح تخصصی درست به منظور برآورده کردن نیازهای مشتری و اهداف شرکت به اندازه استخدام یک مدیر بازاریابی دیجیتال ساده نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 13 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟