دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم

دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم

دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم ، همه ما در مورد دیجیتال مارکتینگ و رشد شرکت هایی که منحصراً از اینترنت برای بازاریابی برند خود استفاده کرده اند، شنیده ایم.

بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح کلی برای هر چیزی است که شرکت شما را به صورت آنلاین تبلیغ می کند – و ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای دستیابی به اهداف خود از آنها استفاده کنید. سوالی که بیشتر کسب و کارها دارند این است که از کجا شروع می کنند؟ آیا با رسانه‌های اجتماعی، پرداخت به ازای کلیک، عکس‌های الکترونیکی یا تبلیغات بنری است؟ در اینجا سه مورد اولی است که ما پیشنهاد می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم
دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم – کالج نوین

تعریف دیجیتال مارکتینگ چیست؟- دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، شاخه‌ای از بازاریابی است که در بستر اینترنت و دستگاه‌های الکترونیکی پیاده‌سازی می‌شود. با بهره‌گیری از ابزارهای دیجیتال مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و وبسایت‌های گوناگون می‌توان با مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه در ارتباط بود. با گسترش روزافزون استفاده‌ی مردم از ابزارهای آنلاین، کسب‌وکارهای مختلف دیر یا زود چاره‌ای به‌جز روی آوردن به بازاریابی دیجیتال نخواهند داشت. بازاریابی دیجیتال در مقایسه با روش‌های سنتی بازاریابی می‌تواند با صرف زمان و هزینه‌ی کمتر، بخش بسیار بزرگتری از جامعه‌ی هدف محصول و خدمات شما را هدف بگیرد.

 

دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم

1. وب سایت

بازاریابی دیجیتال باید با وب سایت شما شروع شود، که به دنیا می گوید شما کی هستید و چه می کنید. با توجه به اینکه بیش از 80 درصد از بریتانیا به طور منظم از اینترنت برای جستجوی کالاها و خدمات استفاده می‌کنند، وب‌سایت شما پنجره‌ای برای بازدیدکنندگان است که می‌توانند آن را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند مشتری شوند یا خیر.

این مقاله را مطالعه کنید  برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

ایجاد طراحی خوب و به یاد ماندنی وب سایت شما و کپی خلاقانه یکی از جنبه های وب سایت شما است، اطمینان از اینکه سایت جریان دارد و فراخوان ها برای اقدام در سرتاسر سازنده هستند، یک جنبه دیگر است، اما جذب افراد به وب سایت شما چالش واقعی است.

هدایت ترافیک به وب سایت شما باید توسط SEO (بهینه سازی موتور جستجو) پشتیبانی شود، اگرچه اغلب به اشتباه درک می شود. اگر وب سایت شما از تکنیک های سئو دوستانه استفاده می کند، با قرار دادن آن در بالای لیست نتایج جستجو، بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما می آورد – و در حالت ایده آل این به معنای جستجوی گوگل است، زیرا بیش از 90 درصد از سوالات اینترنتی بریتانیا از طریق جستجو است. موتور گوگل

بهبود سئو یک مهارت خاص است و به عنوان توسعه دهنده بیش از 500 وب سایت، متخصص سئو و طراح وب سایت ما، اندی، این عرصه را بهتر از همه می شناسد. تغییرات فنی زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود سایت خود در نظر گوگل انجام دهید (متا تگ ها، تگ کردن تصاویر و موارد دیگر) با این حال، شاید یکی از ساده ترین راه های بهبود سئوی کسب و کارتان نوشتن محتوای مرتبط و منظم برای وب سایت شما باشد.

مرحله بعدی بازاریابی دیجیتال شما به مشتریان و اهداف بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد، با این حال، دومین توقف محبوب در سفر دیجیتال، شروع یک برنامه رسانه اجتماعی است.

دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم
دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم – کالج نوین

2. رسانه های اجتماعی

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی شخص ثالث شرکت شما را به‌صورت دیجیتالی برای طیف وسیعی از مشتریان بالقوه بازاریابی می‌کنند – که توسط محتوایی که ایجاد می‌کنید هدایت می‌شود. توییتر، فیسبوک و لینکدین از محبوب ترین ها هستند و همگی می توانند شخصیتی از کسب و کار شما را به بازار ارائه دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  مطالعه یک دوره دیجیتال مارکتینگ

با این حال، رسانه های اجتماعی چیزهای بیشتری وجود دارد و اگر مطمئن نیستید در مورد چیست، پس به وبلاگ ما نگاهی بیندازید: “رسانه های اجتماعی: این فیس بوک است، درست است؟” و کمی بیشتر در مورد موضوع و نحوه اجتماعی آن بیاموزید. کانال های رسانه ای ممکن است برای کسب و کار شما کار کنند.

3. بازاریابی ایمیلی

اکنون قبل از اینکه مستقیماً خاموش شوید – متوقف شوید! اجازه دهید چند باور غلط را برای شما توضیح دهیم. اولاً، ارتباطات بازاریابی ایمیلی به دو دسته تقسیم می‌شوند – ایمیل‌هایی که ناخواسته هستند (داده‌هایی که ما خریداری کرده‌ایم یا فیش کرده‌ایم) و ایمیل‌هایی که برای فهرستی از گیرندگان ارسال می‌شوند که برای یک خبرنامه در وب‌سایت شما ثبت‌نام کرده‌اند. ایمیل های ناخواسته نوعی از ارتباطات هستند که به همه عکس های الکترونیکی شهرت بدی می دهند.

اگر افرادی دارید که برای دریافت اطلاعات در مورد شرکت شما ثبت نام کرده اند، پس این همان چیزی است که آنها می خواهند – و این فرصت شماست تا شرکت خود، کاری که انجام می دهید و محصولات و/یا خدمات خود را به نمایش بگذارید. همچنین این شانس شماست که پایگاهی گرم و وفادار از مشتریان و افراد علاقه مند با پیشنهادات ویژه، پیش نمایش ها، اطلاعات اضافی در مورد موضوعات مرتبط، به عنوان مثال مانند قوانین، تحولات بازار یا توصیه های تخصصی خود ارائه دهید. به طور خلاصه، این شانس شماست که یک رابطه مثبت و سازنده با مشترکین خود ایجاد کنید که منجر به دریافت اولین کمیسیون یا کمیسیون اضافی آنها از شرکت شما می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نکته دیجیتال مارکتینگ برای پیشی گرفتن

ثانیا انواع مختلفی از ارتباطات الکترونیکی وجود دارد – یک اندازه برای همه مناسب نیست. اینها تعاریف ما از ارتباطات الکترونیک در Gravity Digital هستند:

جلسات توجیهی الکترونیکی: هدف جلسه توجیهی الکترونیکی ارائه اطلاعات جدید و مهم در مورد موضوعات مرتبط با خواننده است. یک قطعه تبلیغاتی دقیق تر و جدی تر از یک عکس الکترونیکی یا بولتن الکترونیکی و اغلب برای بازاریابی تجاری تا کسب و کار محفوظ است.
بولتن های الکترونیکی: تبلیغات بازاریابی که از طریق ایمیل ارسال می شود، معمولاً شامل کلمات و تصاویر می شود. به تبلیغات ایمیلی اشاره دارد که بر اساس اخبار، مسائل و داستان های مورد علاقه است. این محتوا با e-shot و e-briefing متفاوت است.
عکس‌های الکترونیکی: تبلیغات بازاریابی که از طریق ایمیل ارسال می‌شود، معمولاً شامل کلمات و تصاویر می‌شود. عکس‌های الکترونیکی می‌توانند حاوی اطلاعات مختلفی باشند، با این حال، این یک تبلیغ ایمیلی است که حاوی داستان‌ها/کپی/کلماتی با ماهیت خود تبلیغاتی است.

دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم
دیجیتال مارکتینگ: از کجا شروع کنیم – کالج نوین

اینها فقط سه مورد از ابزارهایی هستند که می توانند شما را در مسیر بازاریابی دیجیتال موفق قرار دهند و اگرچه همه آنها ابزارهای مفیدی هستند، اما همچنان توصیه می کنیم با ما تماس بگیرید تا درباره گزینه های خود صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + ده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟