فروش دیجیتال و فروش اجتماعی

فروش دیجیتال و فروش اجتماعی ، 9 عنصر مهم

فروش دیجیتال و فروش اجتماعی ؛ در سال‌های اخیر سر و صدای زیادی در مورد فروش اجتماعی به وجود آمده است. به عنوان آینده ای برای متخصصان فروش، تأثیر آن قابل توجه بوده است.

از زمان معرفی، فروش اجتماعی راه های جدیدی را برای تحقیق، نزدیک شدن و تعامل با مشتریان بالقوه به فروشندگان ارائه کرده است. اما در مورد تصویر بزرگتر چطور؟

برای متخصصان فروش و سازمان ها، فروش دیجیتال به عنوان یک مفهوم جدید و به طور فزاینده ای هیجان انگیز در حال ظهور است.

به عنوان پدر فروش اجتماعی (به این معنا که این فروش تنها یک قطعه از کل فرآیند فروش دیجیتال را تشکیل می دهد)، فروش دیجیتال پتانسیل بسیار زیادی برای تبدیل یک تیم یا سازمان به یک ماشین فروش ناب و متوسط ​​دارد.

فروش دیجیتال و فروش اجتماعی
فروش دیجیتال و فروش اجتماعی – کالج نوین

بنابراین، چگونه باید به مفهوم فروش دیجیتال نزدیک شویم؟

امروزه دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ما نمی گوییم “بازاریابی اجتماعی” زیرا ما بیشتر از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای دستیابی و تعامل با مخاطبان هدف خود استفاده می کنیم.

بازاریابی دیجیتال طیف وسیعی از عناصر از جمله PPC، SEO، تجزیه و تحلیل، موبایل، ایمیل، نمایشگر و بقیه را برای ایجاد آگاهی از برند در بر می گیرد.

به همین ترتیب، فروش دیجیتال در مورد استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما (فروش اجتماعی)، و همچنین انواع دیگر ابزارها و فرآیندهای دیجیتال برای فروش و در نهایت کسب درآمد است.

بیایید این مفهوم را بررسی کنیم و ببینیم که چگونه می تواند تعامل و فروش را افزایش دهد.

تصویر بزرگتر برای فروش دیجیتال چیست؟

برای تشریح اهمیت فروش دیجیتال و در واقع اجتماعی در شرایط آب و هوایی امروز، در اینجا آماری وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

طبق گفته لینکدین، ۷۳ درصد از فروشندگان از فناوری فروش برای بستن معاملات بیشتر استفاده می کنند

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یکپارچه

رهبران فروش اجتماعی 45٪ فرصت های بیشتری نسبت به همتایان با شاخص فروش اجتماعی پایین تر ایجاد می کنند

رهبران فروش اجتماعی نیز 51 درصد بیشتر احتمال دارد به سهمیه خود برسند

بیش از نیمی از متخصصان اظهار داشتند که حضور یک مدیر تجاری در رسانه های اجتماعی بر تصمیم خرید آنها تأثیر مثبت می گذارد

66 درصد از متخصصان گفتند که اگر یک مدیر اجرایی شرکت را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند، احتمالاً یک شرکت یا برند را توصیه می کنند.

با توجه به این نوع حقایق فروش دیجیتالی و اجتماعی که می‌توان از آنها استفاده کرد، جای تعجب نیست که بسیاری از فروشندگان حرفه‌ای در تلاش هستند تا مهارت‌های آنلاین خود را ارتقا دهند.

فروش دیجیتال و فروش اجتماعی
فروش دیجیتال و فروش اجتماعی – کالج نوین

فروش دیجیتال در مقابل فروش اجتماعی

برای فروش سنتی، متخصصان فروش به لیست‌هایی که خریداری شده بودند و عموماً شامل داده‌های غیرمجاز می‌شد، تکیه می‌کردند، تماس با استفاده از تماس سرد و سپس قرار ملاقاتی که هدف‌ها را مجبور به چرخه فروش با استفاده از فروش اسکریپتی که اغلب شامل عدم گوش دادن بود، برقرار می‌کرد.

در مقایسه، یک فروشنده دیجیتال یا اجتماعی گوش می‌دهد و به اشتراک می‌گذارد تا بتواند به هدف کمک کند تا ارتباط بهتری برقرار کند، چالش‌ها و مسائلی که ممکن است یک مشتری بالقوه با آن مواجه شود را درک کند و از مشتریان احتمالی برای یافتن راه‌حل‌ها حمایت کند.

فروش دیجیتال شامل طیف وسیعی از استراتژی‌ها برای ایجاد یک ماشین روغن‌کاری شده است که با هم کار می‌کند تا به یک هدف بازاریابی کلی دست یابد.

عناصر درگیر عبارتند از:

تحقیقات دیجیتال: برای شروع با دیدگاه مشتری، باید هم از نظر دیجیتالی و هم از نظر اجتماعی تحقیق کنید تا روند بازار و عوامل موثر بر مشتریان را در صنعت خود شناسایی کنید.

فعال سازی فروش: استفاده از تحقیقات دیجیتال در کنار ابزارها و پلتفرم های اجتماعی برای هدف قرار دادن تصمیم گیرندگان کلیدی و گرفتن اطلاعات حیاتی برای CRM.

CRM: مدیریت و تجزیه و تحلیل تعاملات و داده های مشتری در طول چرخه عمر مشتری برای بهبود روابط تجاری.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت بازاریابی دیجیتال برای صاحبان مشاغل کوچک

محتوای اجتماعی: تعامل و تعامل با مشتریان بالقوه از طریق اهرم کانال های رسانه های اجتماعی و کمپین های اجتماعی هدفمند.

پیام فروش دیجیتال: بهینه سازی پیام فروش مطابق با نیازها و خواسته های مصرف کنندگان هدف شما.

تعامل: شناسایی KPIها و استفاده از آنها برای ایجاد تعامل مثبت با مشتری.

مدیریت حساب اجتماعی: استفاده از فرآیند پس از فروش برای مدیریت حساب‌ها به صورت اجتماعی و دیجیتالی برای استفاده از فرصت‌های فروش متقابل و افزایش فروش.

رهبری فروش دیجیتال: مسئولیت تمام تلاش ها و ابتکارات فروش دیجیتال را به عهده بگیرید و سازمان خود را در مسیر درست هدایت کنید.

استراتژی و یکپارچه سازی: اطمینان از اینکه همه استراتژی های بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما به هم پیوسته و در یک راستا هستند.

به عنوان شاخه‌ای از فروش دیجیتال، در فروش اجتماعی، فروشندگان از شبکه‌های اجتماعی همتا به همتا برای ملاقات با خریدار در زمان دقیقی در طول سفر خرید خود استفاده می‌کنند و با کمک به آن‌ها در طی فرآیند از طریق سه تاکتیک اصلی فروش، تبدیل‌هایی را انجام می‌دهند:

فروش محرک: با تحریک انگیزه های مشتری، تبدیل ایجاد کنید

فروش ارجاعی: مشتریان جدید را از طریق ارجاع مصرف کننده به دست آورید

فروش بینش: با تبدیل شدن به یک تأثیرگذار B2B، سرنخ و فروش ایجاد کنید

در اصل، فروش اجتماعی در مورد استفاده از محتوا و پلتفرم‌های اجتماعی برای هدایت گام‌های بعدی برای خریدار، و همچنین ایجاد برند شما و ایجاد روابط معنادار با خریداران بالقوه و موجود است.

فروش اجتماعی تنها بر جنبه های اجتماعی بازاریابی دیجیتال متمرکز است و یک قطعه کلیدی از پای فروش دیجیتال است.

 

فروش دیجیتال – انسانی و دیجیتال را ترکیب کنید؟

وقتی نوبت به فروش می رسد، توجه داشته باشید که برخی از مشتریان در سفر خود می خواهند لمس دیجیتالی و انسانی داشته باشند.

برای مشتریان B2B، بسیاری خواهان تعامل انسانی در آغاز سفر هستند و خوشحال هستند که برای پایان به تعاملات دیجیتالی تکیه می کنند.

فروش دیجیتال و فروش اجتماعی
فروش دیجیتال و فروش اجتماعی – کالج نوین

فروش دیجیتال در عمل – نمونه برند

یک نمونه عالی از فروش دیجیتال در عمل، لوازم نگهداری و تعمیرات جهانی شرکت Fortune 500، Grainger است.

در اوایل دهه 90، آنها دیجیتال را با کاتالوگ الکترونیکی روی CD-ROM پذیرفتند و تکامل یافتند تا سه چهارم سفارش‌هایشان از کانال‌های دیجیتالی (مانند وب‌سایت، EDI و تدارکات الکترونیکی و خدمات موجودی KeepStock) انجام شود.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ باعث رشد مورد نیاز

71 درصد از سفارش‌ها از طریق کانال‌های دیجیتال و 29 درصد بقیه از طریق شعب فیزیکی و از طریق تلفن است.

Grainger همچنین دارای دو تجارت آنلاین است – Monotaro برای بازار ژاپن و Zoro Tools در ایالات متحده.

این کسب‌وکارها که به‌عنوان کسب‌وکار «تک کانال» و «مجموعه بی‌پایان» Grainger شناخته می‌شوند، به مجموع فروش ۲ میلیارد دلاری نزدیک به ۲۰ درصد نسبت به سال قبل نزدیک می‌شوند.

همچنین از انواع کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برای هدایت ترافیک به سایت اصلی خود با فیس‌بوک و لینکدین استفاده می‌کند.

مثال دیگر آی‌بی‌ام است که می‌خواست تیم فروش را در استفاده مؤثر از کانال‌های دیجیتال آموزش دهد.

با ارائه یک برنامه فروش اجتماعی سفارشی که با DMI توسعه داده شده است، غول فناوری شاهد کاهش 37 درصدی در روزهای بسته شدن فروش دیجیتال، 132 درصد افزایش مهارت های دیجیتال و آموزش 4000 بازاریاب در 23 کشور بود.

 

فروش دیجیتال و اجتماعی کلید فروش دیجیتال است

در حالی که فروش اجتماعی بخش مهمی از فروش دیجیتال است، به ویژه در دنیای مدرن، تکنیک های فروش اجتماعی به تنهایی موفقیتی را که شایسته آن هستید به دست نمی آورند.

فروش دیجیتال همیشه در حال پیشرفت است. اساساً، این فرآیند تعامل با کسب و کار و شبکه های اجتماعی آنلاین و همچنین استفاده از تمام ابزارهای فروش دیجیتالی در اختیار شما برای ایجاد فرصت های فروش بیشتر است.

اکنون بخش مهمی از هر فرآیند فروش است، فروش دیجیتال شامل ایجاد یک ساختار سازمانی در اطراف محتوای شما و همچنین یک اکوسیستم کامل برای اندازه‌گیری میزان مصرف محتوای مخاطبان شما است.

با استفاده از تمام دارایی های دیجیتالی موجود و استفاده از آنها به روشی هوشمندانه، سازمان شما شانس واقعی برای ایجاد علامتی در بین شرکای بالقوه و مشتریان دارد.

 

اکسل در فروش دیجیتال برای ایجاد سرنخ و افزایش فروش

با تاکتیک های هوشمندانه فروش آنلاین مشتریان جدید و موجود را پیدا کنید، هدف قرار دهید، جذب کنید و درگیر کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟